Skocz do zawartości


Zdjęcie

sankukaj karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: sankukaj karate
W Japonii od dawna, dawna cwicza boks i zapasy. Pewnie od tego czasu jak na poczatku minionego wieku "bialy" mistrz swiata w zapasach poskladal po kolei (w walce w kimonach, wszystkich wazniejszych uczniow Kano.
M.in. Sakuraba i spolka cwicza zapasy i boks, a parter wiadomo jaki.
K_P
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: sankukaj karate
Wnuk
Ja raczej zaklysyfikowal kickboxing jako stwor bardziej amerykanski niz europejski...

Kubus Puchatek
A pozniej mial raczej dosc nieprzyjemna konfrontacje z Choki Motobu... ktora Motobu zakonczyl przez knockout. Jesli oczywiscie chodzi Tobie o Millera.

Bodhidarma
Po pierwsze. Karate jest sztuka samoobrony...
Po drugie. Rezultat walki zalezy od czlowieka, nie od sztuki ktora uprawia. Ale to juz bylo dziesiatki razy...
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sankukaj karate
Giro...

Absolutnie sie z toba nie zgadzam. To czego mozesz sie nauczyc i co moze byc przydatne w jednym stylu niekoniecznie musi byc w innym.
Tak wiec rozwoj fizyczny czlowieka cwiczacego sztuki walk i jego skutecznosc zalezy w duzym stopniu od jego poziomu wiedzy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: sankukaj karate
Przecierz napisałem żeby nie brać tego na poważnie :wink:
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sankukaj karate
Tak giro, sztuką samoobrony. Jesli pisze o ujawnianiu umiejetnosci to mam na mysli oczywiscie samoobrone. Nie uznaje zadnego rodzaju rywalizacji sportowej.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: sankukaj karate
Ninja 65
Oczywiscie masz do tego prawo. Tylko jezeli zaczynasz ze sztuki wyrzucac to czy tamto, to jak myslisz Twoja sztuka bedzie pelna czy zubozona? Wedlug mnie karate jest kompletnym systemem tylko poprzez podzial na szkoly i nieudouczenie wielu, bardzo wielu nauczycieli, mamy to co mamy. Dodatkowo szybkie dazenie do karate do sportu spowodowalo ze powoli zaczyna sie zapomnac co to jest karate i do czego wlasciwie ono sluzy.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: sankukaj karate
Bodhidarma

Masz racje, ale czesciowo. Ja tez nie lubie zawodow sportowych. Ale nawet sport jest w karate potrzebny. dzieki niemu do karate zostaly wprowadzone nowe strategie walki, nowe metody treningowe. Blad polegal na tym ze calkowicie wyparly one stare wyprobowane i zaczeto odchodzic od Karate na samoobrony na rzecz Karate sportu, gdzie sport jest bardzo, naprawde bardzo mala czescio karate i nie jest celem samym sobie. Ale zdaje sie ze wielu o tym fakcie zapomina.
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sankukaj karate
Jesli chodzi o ninja65 to on akurat trenuje sztuke niezwykle bogatą i to po staremu :)

Jesli chodzi o mnie: przyjmijmy, ze sport jest takim dodatkiem w karate (jako bardzo mala jego czesc). Jedni go uznaja, inni nie. Nie zaleznie jednak od tego i zwiazanych z tym innowacji, kazdy powinien zaczynac od oryginalnej wiedzy i oryginalnych metod nauczania. Pozniej dopiero mozna sie bawic w zawody jesli juz ktos bardzo chce, ale nie na odwrot. Co powiesz giro na taki punkt widzenia?
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024