Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muai Thai - pytania! Nie bić! :]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoda_mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Witam!

W związku z tym, że chciałbym się zapisać na zajęcia Muay Thai, jest kilka niejasności, które chciałbym rozwiać z pomocą tego topic'u 8) .

Na początek nieco danych:

- Wiek: 20 lat;
- Wzrost: 176 cm;
- Waga: 69-70 kg;
- dotychczas trenowałem: Capoeira (ponad 3 lata), akrobatyka sportowa.

PYTANIA:

1. Zajęcia chciałbym rozpocząć we wrześniu, gdyż nie widzę sensu wbijać pod koniec sezonu, gdy każdy już dysponuje pewnymi umiejętnościami. Przez wakacje chciałbym nieco "podrosnąć", gdyż zdaję sobie sprawę z tego, że waga ma znaczenie w stylach uderzanych, a na treningach MT będzie ciężko o budowanie masy mięśniowej (intensywne zajęcia; wzmożony katabolizm). Czy możecie mi polecić jakieś ćwiczenia/zajęcia (pomijająć ćwiczenia siłowe w domu i na siłowni), które choć w małym stopniu przygotują mnie do treningów MT?

2. Czy w moim wieku (20 lat) mam jeszcze jakiekolwiek szanse na sukcesy sportowe w tym sporcie?

3. Jestem z Wrocławia - czy któryś z klubów MT jest przez Was wyjątkowo faworyzowany? Zależy mi na jak najwyższym poziomie prowadzonych treningów i jak najlepszej edukacji. Z własnego doświadczenia wiem, że początkującemu czasem ciężko jest ocenić po kilku treningach, który klub prezentuje najlepszy poziom. Na co powinienem zwracać uwagę przy wyborze klubu/sekcji?

4. W jaki sposób przebiegają standardowe treningi MT? Na czym polega edukacja początkujących?

5. W jaki osprzęt powinienem się zaopatrzyć (pomijając krótkie, luźne spodenki i koszulkę)? Naczytałem się nieco o taśmach, rękawicach, ochraniaczach - czy to będzie mi potrzebne? Jakie marki polecacie? Jeśli jest taka możliwość, to prosiłbym o adresy internetowe najlpszych sklepów w necie.

Tyle na razie 8) . Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi! Gwoli ścisłości - w momencie zapisania się na treningi MT rezygnuję z Capoeira - chcę się w pełni poświęcić obiektowi mojej fascynacji :P . Pozdrawiam!

  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
zanim ktos zgnoi goscia chcialbym zauwazyc ,ze napsial pytania konkretnie i rzeczowo ,wiec odpowiedz mu sie nalezy.

nei trenuje MT ale :

1.ćwiczenia kondycyjne, bieganie, skakanka itp. pompki,brzuszki..ogolnie wsyzstko co ulatwi ci trening.

2. niestety nie badz niewielkie ale cuda sie zdarzaja.

3. nie mam pojecia.

4. jak juz napsiałem nie trenuje MT ale mysle ,ze we wszystkich stylach uderzanych metodyka treningu jest podobna. Podstawy ,podstawy i jeszcze raz podstawy, z tego co wiem w MT to bedzie to podstawowe tecniki boksu (wraz z garda), odpowiednai pozycja i nieskie kopniecia, tzw low kicki ,

5.tasmy bokserskie badz bandaze elsastyczne tu raczej marka nie gra zbytniej roli a pozniej rekawice do sparingłów ale na to przyjdzie czas. przydadza ci sie tez ochraniacze na piszczele ale tu sie nei orientuje w markach.

powodzenia.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Ad 1.
jak Cie to fascynuje nie ma co czekac do wrzesnia, a to ze beda osoby dysponujace umiejetnosciami to lepiej; trenujac, sparujac wiecej sie z nimi nauczysz niz z innymi bo bedziesz musial ciagle nadrabiac. Co do podrastania to nie ma sensu wazna jest szybkosc i technika, jezeli myslisz o walkach profesjonalnych to i tak wystartujesz w swojej kategorii wagowej gdzie nie bedzie znacznie ciezszych osob (no chyba ze myslisz o K-1 :D )
Ad 2.
zdaje mi sie ze jezeli wczesniej cwiczyles akrobatyke i capoeire to na pewno posiadasz jakies podstawy ruchowo-fizyczne wiec nie zaczynasz od zero i bedzie Ci na pewno łatwiej, wiec wszystko jest mozliwe, chociaz na pewno nie bedzie to łatwe
Ad3.
niestety nie jestem z Wrocławia, ale odnosnie klubu powinnienes sprawdzic kwalifikacje trenera, bo duzo jest klubow z trenerami ktorzy nigdy nie mieli nic wspolnego z MT i robia pieniadze bo MT jest trendy :/, warto tez zwrocic na atmosfere w klubie czy inni trenujacy sa mili itp., bardzo wazne jest z kim sie trenuje, oraz czy w klub nie jest przeludniony wtedy wiadomo trener kazdemu z osobna nie jest w stanie poswiecic za duzo czasu.
Ad4.
edukacja zaczyna sie zazwyczaj od ciosow bokserskich i low kicka, chociaz kazdy trener moze miec inna wizje prowadzenia treningu.
Ad5.
przedewszystkim rekawice bokserskie, klubowe rekawice maja jedna ceche charakterystyczna śmierdza w ciemnosci... jak masz slabe nadgarstki warto tez kupic bandaze bokserskie 4 metrowe, i przedewszystkim ochraniacz na zeby tylko nie taki za 7pln bo łatwo sie odkształca ale tych z najwyzszej polki tez nie polecam bo je z kolei trudno uformowac.
  • 0

budo_yoda_mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Z waszych odpowiedzi wywnioskowałem, by nie skupiać się na budowaniu masy, raczej na kondycji i dynamice. Poszukam na forum - pewnie gdzieś znajdę odpowiednie programy i porady jak ćwiczyć. Jeżeli ktoś ma pod ręką jakieś odpowiedni linki, to proszę o wklejenie!

Czy warto od początku inwestować w rękawice + taśmy? Oczywiście wolę mieć własny osprzęt od klubowego - bez obrazy dla klubów :P . W jakim przedziale cenowym znajdę odpowiednie rękawice? Czy istnieje jakiś specjalny rodzaj rękawic do MT? W jaki sposób dobiera się ich rozmiar? Podobne pytania kieruję odnośnie ochraniaczy na golenie - jakie najlepsze? Czy jak od razu stawię się na zajęciach w spodenkach do MT, to wyjdę na szpanera? :twisted:

Co do klubów - przejdę się po kilku sekcjach we Wrocławiu i wybiorę tę, która najbardziej przypadnie mi do gustu. Jaką przewagę mają kluby, będące częścią Stowarzyszeń i Związków od tych, które są "niezrzeszone"?

Prosiłbym o jakieś info odnośnie kategorii wagowych i rodzajach zawodów MT. Gdzie mógłbym znaleźć szczegółowe informacje dotyczące tych zagadnień?

Szczerze dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

  • 0

budo_yoda_mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Zauważyłem, że gość z Muay Thai, który zrobił na mnie największe wrażenie - Buakaw Por.Puramuk ma moje wymiary/rozmiary:

Wzrost: 5 feet 9 inch - 175,5 cm (mój - 176 cm);
Waga: 153 lbs - 69,5 kg (moja - 69-70 kg).

Już nie chcę pakować na wakacje :twisted: .

  • 0

budo_kickerek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Ad.2
Moim zdaniem sukcesy przed tobą

Ja zacząłem trenować kick-boxing w wieku właśnie 20 lat, pierwszy start po 1,5 roku treningów, a teraz mam powiedzmy 26,5 roku i parę ładnych wyników udało się osiągnąć.

Wszystko przed tobą, powodzenia.
  • 0

budo_yoda_mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Wielkie dzięki kickerek, napewno wystartuję, gdy tylo nadarzy się okazja. Przede mną najpierw masa morderczych treningów - już się nie mogę doczekać :-) .
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Idz odrazu na trening bez zwarzania czy są lepsi czy gorsi! Taśmy kosztują do 20 zł, Rękawice 110-200 kupisz dobre, na poczatek nie kupuj jakiś zarąbistych bo nie ma sensu. Jak bedziesz uważnie trenowal, i wkladal serce i dusze w trening to na bank coś Ci sie uda osiągnąć!
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Ad 2.
Wiek to nie jest problem. Ćwiczyłeś coś innego...powiem Ci że w naszym kraju parę lat temu nie było czegoś takiego jak zorganizowane MT (może ktoś gdzieś prowadził ale cicho raczej było). Większość dzisiejszych "wymiataczy" ćwiczyła coś innego, a niektórzy przerzucili się dość późno w porównaniu z Tobą... zatem jak na mój gust wszystko przed Tobą :D
Pozo
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
przemek saleta zaćzał ćwiczyć w wieku 20 lat. Zostałmistrzem swiata w kicku i mistrzem europy w boksie, te osiągnięcia są nie do podważniea wiec wszystko przed tobą.
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
ad.3.

masz w kontaktach kluby zrzeszone:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_yoda_mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Właśnie tego mi brakuje w Capoeira - współzawodnictwa, rywalizacji i nagród :P . Mam to do siebie, że daję z siebie wszystko na treningach :D .

Czytałem coś na temat zawodów "Pierwszego Kroku" - co to jest, na czym polegają te zawody?

Ponawiam również prośbę o poprzednie pytania:


[quote name="budo_Yoda napalony na treningi MT ]A. Jaką przewagę mają kluby, będące częścią Stowarzyszeń i Związków od tych, które są "niezrzeszone"?

B. Prosiłbym o jakieś info odnośnie kategorii wagowych i rodzajach zawodów MT. Gdzie mógłbym znaleźć szczegółowe informacje dotyczące tych zagadnień?

C. Czy istnieje jakiś specjalny rodzaj rękawic do MT? W jaki sposób dobiera się ich rozmiar? Podobne pytania kieruję odnośnie ochraniaczy na golenie - jakie najlepsze? Czy jak od razu stawię się na zajęciach w spodenkach do MT, to wyjdę na szpanera? :twisted: [/quote]

Jeśli ktoś ma jakieś magiczne programy i ćwiczenia, które przygotują mnie na treningi, to proszę o wklejenie lub linki. Treningi zacznę we wrześniu, gdyż teraz mam sesję, zaliczenia i przede mną obóz zaliczeniowy z uczelni - nie znajdę czasu na treningi :? .

Rzućcie okiem na tą grafikę z Buakawem Por.Puramuk'iem ---> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dziękuję za odpowiedzi i słowa otuchy :!: .

  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Pewnie było parę razy ale :D
"Turniej Pierwszego Kroku" - te organizowane przez PZMT (czytaj wg pełnych zasad full'a MT) polegają na jednej walce zgłoszonego zawodnika z innym zgłoszonym. Ludzie Ci nie muszą być z klubów zrzeszonych w PZMT (ale mogą) - jedynym warunkiem jest (oprócz posiadania badań
i ubezpieczenia na okres startu oraz odpowiedniej wagi :D - czytaj żeby w wadze zawodnika był przeciwnik) liczba stoczonych walk w MT. Mianowicie nie może ich być więcej niż dwie. (0,1,2 :D ). Jeżeli ktoś więcej walczył w MT to już zostają mu pozostałe turnieje do zabawy (puchar prezesa, turniej warszawski, puchar polski, MP).
I tyle
A co do specjalnych rękawic - to nie ma jakiś dedykowanych. 10 uncji do 60 kg a powyżej 12 uncji.
Pozo
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Co do przepisów, kategorii wagowych i tak dalej to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .. jeżeli chodzi o pojawienie się w spodenkach - żaden szpan, wg mnie w takich jest po prostu wygodnie :D
No a jeżeli chodzi o klubi "zrzeszone" i "niezrzeszone".
Te pierwsze mają większe możliwości wystawiania zawodników do zawodów MT ( w tym występów zagranicznych)
A jeżeli chodzi o jakość szkolenia to zależy to wyłącznie od trenera - najlepiej pod wskazanym adresem popatrzyć które kluby mają osiągnięcia i to już powie coś o trenerze (mówię coś bo nie wszystko... trener może być najlepszy - jak ma kijowy "materiał" ludzki to nic nie zdziała... w drugą stronę jest ciężko bo nawet najlepszego fajtera kijowy trener może spier....)
  • 0

budo_yoda_mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Dzięki za odpowiedź. Na razie chyba wszystkie moje wątpliowości zostały rozwiane. Jeżeli ktoś ma coś do dodania, to proszę o wpisy - na tym etapie jestem chłonny na wiedzę :D .
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]

Zauważyłem, że gość z Muay Thai, który zrobił na mnie największe wrażenie - Buakaw Por.Puramuk ma moje wymiary/rozmiary:

Wzrost: 5 feet 9 inch - 175,5 cm (mój - 176 cm);
Waga: 153 lbs - 69,5 kg (moja - 69-70 kg).

Już nie chcę pakować na wakacje :twisted: .


Jeszcze zależy od klubu , a dokładnie od trenera. Jak wtrafisz na takiego co ciągnie kase to nigdy nie osiągniesz tego co chcesz, więc szukaj z głową, powiem ci, że ja kilka razy poszedłem do klubów na łapu capu z zbiegu lipa :( ten ostatni z polecenia i jest git :wink: , ale ja trenuje kick-boxing
  • 0

budo_yoda_mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Mam to szczęście, że mieszkam we Wrocławiu - jest tu duży wybór klubów i sekcji. W zasadzie najwięcej na razie słyszałem o "Dragonie". Niestety o uszy obiły mi się także plotki, że ten klub nie lubi się z "Gladiatorem" - klubem kick-boxingu. W sumie mam to głęboko gdzieś, ale ludzie są różni i nie chciałbym doświadczać jakichś nieporozumień z samego faktu trenowania "po drugiej stronie". Takie rzeczy potrafią zepsuć klimat na treningach (wiem po swoich treningach). Ktoś o tym słyszał? Wiem, że na forum znajdzie się kilku bokserów z "Dragon'a"

Jaka jest polska czołówka w Muay Thai? Takie rzeczy raczej wypadałoby mi wiedzieć, jeśli jestem zainteresowany uprawianiem sportu w moim kraju :P . Gdzie można zobaczyć jakieś video z ich zmagań na arenach/treningach?

Prosiłbym o podanie adresów (ewentualnie na PW) sklepów i-netowych, w którym mógłbym przejrzeć/zaopatrzyć się w dobry osprzęt na treningi.

tt48 - dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy poświcili chwilę na uświadomienie mnie :) .

  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]

Z waszych odpowiedzi wywnioskowałem, by nie skupiać się na budowaniu masy, raczej na kondycji i dynamice.



taki offtop, wiesz ze tajowie uwazaja ludzi o wielkich miesniach za wolnych i jakichs tam? :P
  • 0

budo_yoda_mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]

Mam to szczęście, że mieszkam we Wrocławiu - jest tu duży wybór klubów i sekcji. W zasadzie najwięcej na razie słyszałem o "Dragonie". Niestety o uszy obiły mi się także plotki, że ten klub nie lubi się z "Gladiatorem" - klubem kick-boxingu. W sumie mam to głęboko gdzieś, ale ludzie są różni i nie chciałbym doświadczać jakichś nieporozumień z samego faktu trenowania "po drugiej stronie". Takie rzeczy potrafią zepsuć klimat na treningach (wiem po swoich treningach). Ktoś o tym słyszał? Wiem, że na forum znajdzie się kilku bokserów z "Dragon'a"

Jaka jest polska czołówka w Muay Thai? Takie rzeczy raczej wypadałoby mi wiedzieć, jeśli jestem zainteresowany uprawianiem sportu w moim kraju . Gdzie można zobaczyć jakieś video z ich zmagań na arenach/treningach?

Prosiłbym o podanie adresów (ewentualnie na PW) sklepów i-netowych, w którym mógłbym przejrzeć/zaopatrzyć się w dobry osprzęt na treningi.


Czy ktoś ma jeszcze coś do dodania? Byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam!

  • 0

budo_sevar
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Muai Thai - pytania! Nie bić! :]
Jezeli szukasz klubu we Wroclawiu, to proponuje "Dragona". Sam w nim cwicze i jestem zadowolony, choc troche zmeczony^^
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024