Skocz do zawartości


Zdjęcie

folder.....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

folder.....
Tak na poczatek sprobowalem kit Tima Brittona , koszta male (30 $) a radosci duzo.
Kupilem go chyba z rok temu , wiec nie wiem jak ma on sie do terazniejszych.
Przychodzi i G10 , ale zmienilem na curl birtch ( i to byla jedno z ciezszych zadan).
Samo blade ( tak jak bolstery i cala reszta byl ochyba pisakowane, wiec zeszlifowanie tego tez swoje zajelo. W miedzy czasie postanowilem zrobic recurve , ale po zrobioniu , jakis byl dziwny wiec wydluzylem "false edge" i dodadlem extra szlif z gory by go odchudzic.....i chyba troszke przekombinowalem.Polerowanie spacerow , adjusment blokady , mala walka ze stop pinem i rozfrezowywanie oworow po sruby trzymajace spacery tez troche zajelo.
Jednak na koniec mnie powalilo , w bolsterach nie byl otworow pod klip , patrze na web , sa , u mnie nie mam.Wiec po raz pierwszy zaczolem wiercic otwory , gwintowac i...kurcze udalo sie ( po 2 godzinach).
NA zdjeciac juz widze swoje bledy , okladziny nie sa tip -top dopasowane do bolsterow, tylna srubka od okladzin za globeko siedzi i ta gownia przekombinowane ( ale to moze jeszcze do naprawienia).
Sam noz , niespodzianka calkiem calkiem , blokada pewna ,zero blade play ( pomimo , troche dziwnego rozwiazania z pivotem ) , fajny klick , przy zaskoczeniu blokady.
30 $ za tyle raosci przy robieniu i zacalkiem przyzwoity produk , nie jest zle.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
Rękojeść na 5+, klinga trochę gorzej, ale zachęciłeś mnie do zakupu kit'a i zrobienia sobie własnego folderka.

Gratuluje.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
tak jak wojtas, rekojesc pierwsza klasa ale glownia taka troche nie ten. dziwne to wybrzuszenie na grzbiecie, ja bym je wyrownal. i szlify ci sie porozmywaly (to podczas zdzierania tego pisakowania?).

ale generalnie pewnie miales kupe radochy przy robieniu/przerabianiu tego noza i to sie liczy.
  • 0

budo_piotr żbikowski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
Jakiś czas temu bardzo podobał mi się folder Andre de Villiersa, właśnie ten :)

[img][img]http://img242.echo.cx/img242/7438/moyomubidevilliers0la.th.jpg[/img][/img]

A tu się okazuje, że bardzo podobny można zrobić samemu za 30 $ :) Super!!!
Gratuluję :) Piękna sztuka
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
To ten folderek był porównywany z DDR-3 w poprzednim numerze Blade Magazine? Tam miał chyba rękojeść z g-10 i właśnie piaskowane ostrze.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
Jedynie do czego mozna sie Seiken przyczepic (to z zazdrosci) to dopasowanie okłądzin , a reszta jest na 5+
  • 0

budo_marass
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
szacun, man. Ładna sztuka 8)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
Tak to ten Wojtas , G10 jest w cenie zasadniczej.
Glownia coraz bardziej mie sie nie podoba ( nie wygladalo to tak zle niezlozone ) , jutro na szlifiere , moze cos uda sie nareperowac.
Generlnie nie bardzo mi na tym zalezy , mial to byc dla mnie tutorial do folderow , i tak sie stalo , wiem na co zwrazac uwage.Jednka nie mysle ze kiedys wezme sie za foldery , od zera. Nie mam na to narzedzi a folder to precyzja ktorej nie da sie osiagnac pilnikiem, a latac z kazdym elementem do tokarza nie ma sensu , no bo jaki to madzie handmade ?
Mysle ze zakoncze foldery na produktach z KK i "pimping" modeli produkcyjnych.
Kits , daja ogrone mozliwosci przerobek , angazuja duzo pracy , a przeciez przynajmniej mnie chodzi tylko o zabawe i relaks.
Poszczescilo mi sie na ostanim konkursie na Kits Forum i wygralem dwa DDR3 "button" , to bedzie nastepny cel w folderach.
  • 0

budo_marcin_s
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 461 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
Seiken , okładzinki przepiękne , doceniam tez prace przy składaniu nożyka , bo wiem ze nawet z pozoru prosta czynność , przeciąga sie na długie godziny , a ostrze całkiem całkiem - co od niego chcesz ??
wygląda dość dobrze - no może poza rozmazaną linią szlifu -reszta git
zdrówka
marcins
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
jak dla mnie to.. poprawnie, ale zdecydowanie wole Twoją "autorską" robotę :wink:
Co do ostrza - kurczę...nie podoba mi się... i tyle, ale o gustach.... no wiesz...

za to okładziny - ReWeLaCjA!
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
Seiken jakbyś miał go wyrzucać to ja go chętnie przygarne :) Nie załapałem się na Twojego Konusa to chociaz tym bym się pocieszył :wink: :) Moim zdaniem.... daje rade poklon
  • 0

budo_scyzoryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
Dla mnie super!!!!. Czy w naszej ojczyźnie można zdobyć kit foldera?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
Czesc Seiken,

ja na szczegolach technicznych sie nie znam - myla mi sie zawsze te "bolstery, steperey, pivoty", ale najwazniejsze zeby nie wychodzily "knoty". Dla mnie to zbyt abstrakcyjne. A jak pisal poeta "szybko mnie mecza stopnie abstrakcji".

Po prostu ladnie wyglada - surowe ostrze i elegancka - prawie do garnituru - rekojesc - taki budujacy napiecie kontrapunkt, albo laczenie stylu wysokiego z niskim.
I jeszcze ten kamien w tle - tez surowy i piekny.
Slowem gratuluje.
Jak kiedys zrobisz cos podobnego do Lightfoot Knives - Full Contact, to ja.... Prosze o pamiec o mnie.

K_P
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....

30 $ za tyle raosci przy robieniu i zacalkiem przyzwoity produk , nie jest zle.


no to za ile go wystawiasz na bazarze? :)
  • 0

budo_alien
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
fajne - podoba sie....
  • 0

budo_sonny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano Ponad rok temu

Re: folder.....
Naprawde ładny!
A czy można gdzieś zobaczyć jak wygląda taki kit przed złożeniem?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024