Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa sebenza z inlays


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nowa sebenza z inlays
Tym razem Sebenza z wkladkami z micarty

szczegoly tuaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
Boooosko! I jak widze, beda zdjecia z pierwszej reki na BUDO, bo PiterM sobie zarezerwowal juz takowa :)

W takich chwilach zaluje, ze nie jestem... bogaty...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
ciekawe kiedy będzie taktyczna Sebenza z wstawkami z G10 i klingą z pokryciem black coś tam...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
O k.. dioda sie nie swieci, chce taka sebke :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
Pan CR mógłby jakiś nowy folder zaprojketować, a nie sebenzę ubierać w paskudne inlays z syntetyków. Co ma to dać? Tak jak rozumiem jeszcze wkładki z drewna, bo jakiś klimat mają, tak z micarty? Paskudztwo.

Dokłada kawałek micarty i .... jaaaaa cięęęęęęęę, ojjjeeejjj, uuuu, alleee suuuper....

Czyli za jakiś czas dołoży g10 i znów będzie ... jaaaaa cięęęęęęęę, ojjjeeejjj, uuuu, alleee suuuper....

Potem dołoży carbon fiber i ... wiadomo co...

Potem wmontuje kawał kości i .... no też wiadomo co....

A potem... hmm, kraton, zytel?

Jakoś taka idea mizerna mi się wydaje.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
a mi sie marzy sebenza z plaskim szlifem z ostrzem z regular i rekojescia z classic - niestety raczej sie nigdy nie doczekam...

Sebenza z micarta na pewno znajdzie wielu zwolennikow, ja tam jednak na razie wole zwykla szara, bo tansza.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
Jumbo,

jakbyś nie zauważył (a jak widzę nie) ta sebenza ma dość szczególny wydźwięk. To w pewien sposób ukłon w stronę wieloletniego przyjaciela Chrisa i projektanta noży Green Beret oraz Neil Roberts. Jeśli nie widzisz w tej Sebenzie nawiązania do tychże noży to OK, ale ja np. widzę. Prosta forma, czysty tytan (bez nieieskich akcentów itp.) i wkładki jak w Green Berecie. Swoją drogą, będzie to na prawdę miły nóż...

Dołączona grafika

Przy okazji, G10, CF itp. nie są planowane. Podobnie jak wersja "regular", która to jest limitowana do 60szt. rocznie i wykańczana jest tylko w drewnie najwyższej klasy.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
No ta Sebka mi się podoba wyjątkowo, bo te "drewniane" jakoś mi nie podchodzą.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
fakt wojtek, te z drewnem wygladaja troche ni w pipe ni w kosmos. do drewna jest mnadi.

a tu nawet to sie calkiem przyjaznie komponuje. no i nie ma niebieskiej diodki.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays

Podobnie jak wersja "regular", która to jest limitowana do 60szt. rocznie i wykańczana jest tylko w drewnie najwyższej klasy


czy to znaczy że regular nie za bardzo się sprzedawała od kiedy wrócił classic?
  • 0

budo_werdandi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
classic large, there is no other sebi for me :wink:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
lukaszki, sorry, ale nie rozumiem :? Troszkę to off-topic, ale dla jasności: Jeśli podoba ci się wersja "regular" i chciałbyś taką mieć ale wykończoną w drewnie, to rocznie wychodzi ich tylko 60szt. i należy się na nie zapisać z odpowiednim wyprzedzeniem :D
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
Black&White. Bez sensu. Musze zobaczyc na dobrej focie by ocenic.
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
Brzydka nie jest ale zwykla i tak ladniejsza :)
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
a mnie się coraz mniej podoba, serio ...
może by zrobili z wbudowaną poziomnicą ? :? ...
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
Bardziej podbaja mi sie z Drewnianymi Inlays
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays

lukaszki, sorry, ale nie rozumiem


to ja źle zrozumiałem - myślałem że regular od teraz będzie tylko 60 sztuk rocznie i tylko z drewnem, a pozostałe regulary przestaną robić.

PS. a podoba mi się classic bo ma clip pointa
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
Piter, biorąc pod uwagę Twój podpis:

"... i nic nie poradzę, że uważam Sebenzę za nóż wręcz doskonały. "

to Twoje zdanie o nowej Sebenzie jest nieobiektywne!

Wydźwięk Sebenzy jest mi znany i oczywisty. Aczkolwiek, nie każdy projekt wychodzący spod ręki pana CR musi zostać przez wszystkich opiany pieśniami i postawiony na postumencie glorii i chwały. Są noże, które mi się bardzo podobają (np. Green Beret 7"), ale są takie, które nie wpasowują się w moje wyobrażenia i oczekiwania (np. seria One Piece Range).

Widzisz, ja mam szacunek dla pana CR, ale jeżeli wszem o wobec nazywa się Sebenzę nożem, folderem doskonałym, to jaki jest sens szpecenia jej wkładkami? Nie podniesie to parametrów noża, nie wpłynie na ergonomię. Wszak o parametrach Sebenzy i ergonomii napisano już wszystko, a nie da się poprawić czegoś, co uznane jest za doskonałe. Czyli jest to tylko taki kaprys projektanta, by zrobić wkładkę.

Nawiązanie do serii Green Beret i do noża Neil Roberts, owszem jest w nich micarta i takowa będzie też na Sebenzie. Miły akcent z odmiennym kolorystycznie kołkiem (chociaż zdjęcie które dałeś jest czarno-białe, więc nie potrafię tego dokładnie określić), nadając nożowi modny ostatnio charakter "taktycznego", ale to nadal tylko kawałek tworzywa włożony tytan ku radości, a nie konkretnemu zastosowaniu. Do tego pozostawione polerowane śuby. Czyli cała idea "ukłonu w stronę przyjaciół, zawarła się w kilku kawałkach szarej micarty. Cóż, to daleko idąca ideologia, by od razu mówić o jakimś ukłonie, czy innej formie wyrażania swoich emocji.

Czyli co by nie spojrzeć, jest to czysty marketing, a nie droga chęci dążenia do stworzenia czegoś nowego. Wiadomo, nową Sebenzę wielu zakupi, każdy będzie zadowolony i każdy będzie zadowolony z faktu, iż zasiliła jego kolekcję. Pan CR zbierze ukłony i pieniądze i na swój sposób chwała mu za to, iż w lawinie noży, jaka zalewa świat, stworzył nóż, który stał się swego czasu wzorcem wykonania noża składanego, a co więcej potrafi włożyć do niego kawałek micarty za może 2 dolary, a sprzedać ze wspaniałym zyskiem.

Napisałeś Piter:

Swoją drogą, będzie to na prawdę miły nóż...

Przecież to jest miły nóż. Właśnie bez tych całych inlays, bez grawerowanych znaczków i gwiazdek, bez wiatraków i kiczowatych WTC, ten nóż jest miły, dobry, wykonany z konkretnych materiałów i szaleńczo użytkowy.

A korzystając z okazji. Czy posiada może ktoś zdjęcie jakiegoś żołnierza, który ma przy sobie jakikolwiek nóż sygnowany logiem pana CR? Miło by było zobaczyć, iż nóż ten jest faktycznie używany w celach, do jakich między innymi został zaprojektowany. Szukałem w sieci i niestety nie znalazłem, a zdjęcie takowe pozwoliłoby mi na ciekawą dyskusję z przyjacielem w czynnej służbie.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays
Jumbo men,
Jedno pytanko mam - a od kiedy to my racjonalnie do noży podchodzimy?
I wybacz bracie - ale na chuj Ci zdjęcie z żołnierzem?
Przeca te wszystkie wersje królowej Seb w tyfuśnymi wkładkami, drewienkiem, damastem drabinkowym to fetysz dla kolekcjoreów nic z użytkowoscią nie mający wspólnego. Upiekszeniu tylko służące upiększenie. Ale to nadal ten sam uzytkowy folder.
Tak mi sie przypomniało: Jak z Akmiakiem na rybkach byliśmy to otwierał skubany grubaśną blaszaną puszkę kukurydzy przy pomocy Seb. Bez mrugniecia okiem. Bo to user jest a nie zakichany gablociarz wredny (zarówno Akme jak i Seb).
I to mnie przekonało. S30V to S30V.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa sebenza z inlays

Jedno pytanko mam - a od kiedy to my racjonalnie do noży podchodzimy?
I wybacz bracie - ale na chuj Ci zdjęcie z żołnierzem?


No ja chyba właśnie ostatnio wyleczyłem się z choroby i stawiam na racjonalność, a nie ideologię. :oops: Przynajmniej w nożach produkowanych seryjnie.

A zdjęcie bym chciał. Bo tak jak napisałem, mógłbym ciekawą rozmowę przeprowadzić sobie. Masz takowe? :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024