Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spyderco Military vs Benchmade AFCK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK

Spajów z odłamanym czubkiem widziałem więcej, niż wszystkich noży innych producentów, razem wziętych. Odpadają przy ostrzeniu ołówków, przypadkowym upadnięciu na parkiet, i nawet bez widocznego powodu.

Nie no Eugene... chyba cie troche ponioslo... he he... dobre... :rofl:

Wybralbym Military, bo:
- tnie lepiej,
- lepiej mi w reku lezy,
- mam sentyment do pajakow :)

Ale juz z duetu AFCK / Manix wybralbym BM, bo... bo bardziej mi sie podoba :)
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
Mili bo:

tnie lepiej (płaski szlif)
lepiej lezy w ręku
jest lżejsza i bardzo wygodnie się nosi (AFCK jest za ciężki do komfortowego noszenia)
z tym czubkiem to plotki
to naprawdę mocny nóż
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
Rybak znam Twoje zdanie. Ale... odmiennego jest inna osoba, ktora tez cenie. A ja mam cwieka... :cry:
K_P
PS. AFCK ciezkie w noszeniu? Nie przesadzajcie, tego noza sie nie czuje w ogole...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK

Czubek - słabe miejsce spajów. Z pająków, na mój gust, Centofante I, Perrin i Moran mają przemyślaną konstrukcję. Reszta - nieporozumienie.


myślę że jak każde uogólnienie również Twoje jest nieprawdziwe :) czubek to słabe miejsce większości noży :) ja tam bym znalazł jeszcze "parę" pająków o przemyślanej konstrukcji. Chyba nawet więcej niż BM bo wiele pająków wyszło spod ręki użytkownika a nie artysty - Glessera - dlatego są brzydkie, ale nie kompromisowe, dla Sala liczy się użytkowość, a wygląd ma w dupie. Dlaczego np. właściwie nie ma folderów BM z pełnym płaskim szlifem? bo to brzydko wygląda? ale jak tnie!

Spajów z odłamanym czubkiem widziałem więcej, niż wszystkich noży innych producentów


no ale ile widziałeś? nie sądzę żeby to miało wartość statystyczną, zresztą może są bardziej kruche (jeśli tak to pewnie dotyczyło 440v), nie posądzaj ich o kłamstwo ale zastanów się czy to może akurat był przypadek, np. bo Spyderco jest popularna marka i dużo osób ich używa i dlatego więcej się kruszy. Poza tym jak nóż upadnie czubkiem na ceramiczną posadzkę to najprawdopodobniej ukruszy się w nim czubek czy to jest Spyderco czy BM czy Microtech czy inny. Ja o różnych markach widziałem dużo i na budo i na BF.

ja bym na pewno z tego powodu nie skreślał Mili... albo Manixa
  • 0

budo_bullitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
Znów za moją sprawą 'łeb w łeb', hehe. Moim zdaniem Military sprawdzi się lepiej w roli typowego EDC: jest bardzo lekki, płaski, nierdzewny i świetnie tnie. Sznurki, koperty, kanapeczki to jego żywioł.

Jednak... EDC jest bardzo często jedynym nożem jaki mam przy sobie [tak wiem, że strach chodzić po ulicach z JEDNYM nożem, ale już jestem taki beztroski ;P] A AFCK jest zdecydowanie mocniejszy - szlif i linersy. Do tego dochodzi Axis-Lock, który moim zdaniem jest bezkonkurencyjny. To sprawia, że stał się moim etatowym EDC i mimo, że przez moje ręce przeszło kilkanaście innych noży, jego pozycja jest niezagrożona :)

Podpisuję się zaś pod radami, byś obejrzał przed zakupem każdego z nich i na spokojnie [ale czyż można na spokojnie?] zdecydował.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
a tak w ogóle to ja bym bardziej porównywał Mili z 710-tką, a AFCK z Chinookiem, ale może nie mam racji.

a AFCK bym wolał z axisem - myślę że blokada jest co najmniej równie niezawodna, stal lepsza, poza tym AFCK z axisem otwiera się szybciej (flicking w nożu z axisem to sam miód, prawda Rybak?) co w takim :twisted: nożu ma niebagatelne znaczenie, tak samo nie martwiłbym się pokryciem bo w takim nożu :twisted: ma to wytłumaczenie (nie tylko jako ochrona przed korozją), poza tym od niedawna to chyba jest nowa bardziej trwała powłoka BK1...
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
Nick- może to Ci pomoże w wyborze . (poeta jestem :) )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mili jest tak płaska i lekka że nawet na dużym tekloku i w kydexie ,nie sprawia dyskomfortu .
Mam wolne kieszenie i wspaniały dostęp do noża .
Nie twierdzę ,że AFCK nie komponowało by sie równie dobrze , jednak większa waga = większy problem :wink: . No i anorektyczna wprost szerokość MILI to duży plus w noszeniu .


PS- nie komentujcie kaloryfera ,bo i tak go nie umyję!
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK

Dlaczego np. właściwie nie ma folderów BM z pełnym płaskim szlifem? bo to brzydko wygląda? ale jak tnie!


E no jak "nie ma"?

Sa (automat), byly (Ascenty chocby) - pewnie sie nie sprzedawaly az tak dobrze - a chocby Presidio, TSEK (tez sie nie sprezdawal niestety za dobrze), czy Ritter Griptilian nie ustepuja plaskim szlifom w efektywnosci krojenia, wiec to, ze ostatnie pare milimetrow jest "zlamane" nie gra praktycznei roli.

(flicking w nożu z axisem to sam miód, prawda Rybak?)


Prawda, otwiera sie jak automat.

poza tym od niedawna to chyba jest nowa bardziej trwała powłoka BK1...


Chyba wlasnie nie - wyglada na to, ze z nieznanych wzgledow (na BM forum cos tam bylo, ale tylko gdybanie, chyba, ze sie cos nowego pojawilo i przegapilem), 710 HS i 806D2 beda mialy przynajmniej na razie nadal teflon.



K_P - jasne, tak sobie tylko napisalem ;)
Ale o tej drugiej osobie, a raczej sprezynkach moze cos wiecej? Pekly jej jakies?
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK

E no jak "nie ma"?


prawie nie ma :D z obecnie produkowanych to chyba tylko Presidio?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
Nie Presidio, Mini Reflex.

A Presidio nie ma takiego szlifu, choc geometrie podobna do Military, Temperance, czy Manixa w tej czesci, ktora jest istotna, tak, jak wspomnialem poprzednio.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
My tu sobie gadu, gadu o blokadach, ze ta sie mniej brudzi, tamta wiecej etc. A mnie interesuje ktora ma jak najmniejsze szanse zamknac sie na moich palcach...

kangoo... Ale po to sie kupuje wlasnie (przynajmniej ja) foldera, zeby go bylo jak najmniej widac i nie zuwyaz calego tego oprzadzenia typu teklock i pochewka. Jak mam nosic cos tak jak ty pod koszula, to zdecydowanie wole mojego MODA R - jest na pewno duzo szybszy i latwiejszy w ekstremalnych warunkach obslugi.

Rybak - nie pekla tym osobom sprezynka, ale nie entujzazmowali sie nia.
Powiedz mi, jesli peknie sprezynka wtedy kiedy noz jest odpalony, to co? Blokada juz nie trzyma?

K_P
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
K_P - oczywiście masz rację , ale ....

Pochewka niezwykle przydaje się przy mocowaniu do plecaka lub noszeniu jako neck .
Dodatkowo w moim przypadku ,spory folder przeszkadza mi w siadaniu ,jeżeli jest w kieszeni .
(kurdupel jestem :wink: )

Co obrazuje kolejne plusy na rzecz MILI - mała waga = większy komfort noszenia

A, jeszcze możliwość poziomego noszenia(dzięki pochewce) i oczywiścia łatwość wyciągnięcia za sznurek z pod długiej kurtki.

Nie zwracajcie na mnie uwagi ,poprostu uwielbiam ten nóż !
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK

Rybak - nie pekla tym osobom sprezynka, ale nie entujzazmowali sie nia.
Powiedz mi, jesli peknie sprezynka wtedy kiedy noz jest odpalony, to co? Blokada juz nie trzyma?


Jesli pekna obie naraz, to bolec moze teoretycznie wyleciec spomiedzy tanga i prowadnicy.
Ale nie slyszalem o czyms takim, ani nie czytalem.

Jedna wystarczy, zeby go utrzymac - bo, tak, jak Ci juz pisalem, one nie pracuja pod obciazeniem blokady, peknac moga wlasciwie tylko zmeczeniowo, elementem blokujacym i przenoszacym sily jest bolec, nie sprezynki. Widziales, jak tluklem TSEKiem o deske.

ciulkwensa by trzeba spytac, w jakich okolicznosciach mu te sprezynki pekly (najpierw jedna, potem druga).
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
Wielkie dzięki za informacje.
Poczytałem różnych recenzji, opinii i spostrzeżeń.
Mój wybór padł na MANIX’a 8)
Jeszcze nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem.
Jeśli ktoś z Was miał dobre lub złe doświadczenia z tym nożem, to bardzo proszę się podzielić. Na razie naczytałem się praktycznie samych pozytywnych informacji, z wyjątkiem „niby” luzu związanego z blokadą.

Pozdrawiam
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
Strasznie mieszam, wiem, przepraszam :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
No to stary kup se Sebenzę i masz problemy rozwiązane :) :) :)
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military vs Benchmade AFCK
Manixa mialem co prawda tylko tydzien, ale to w zupelnosci wystarczylo zeby sie do niego w zupelnosci przekonac i stwierdzic, ze chce swojego... ;-) Ten bp zwiazany z backlockiem jest minimalny i w niczym nie przeszkadza. Taka konstrukcja. Manix tnie doskonale. I wygodnie sie go nosi. I bardzo wygodnie otwiera i zamyka... I wygodnie sie go trzyma. I wogole jest zajebist :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024