Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
Witam
Wiem, że jest wątek o handlu międzynarodowym :) ale mam pytanie o sytuację aktualną, mianowicie czy ktoś z budowiczów zamawiał w przeciągu ostatniego miesiąca noże z Newgraham z przesyłką nieubezpieczoną USPS Global Priority, i czy noże doszły szybko i bez nerwów, czy też może zaginęły w akcji?

Po prostu chiałbym zamóić sobie jakiś nożyk, a nie stać mnie na zbytnie ryzyko, ani na ubezpieczenie+cło+vat :)
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
Co prawda troche nie mieszcze sie w ramach ostatniego miesiaca, ale niewiele wiecej temu zamaiwalem Militeca i Neckera. 11.04 dostalem potwierdzenie, ze przesylka wyszla z NG i do dzisiaj ani widu ani slychu. Oczywiscie nieubezpieczona i USPS GP, tak jak mowisz.
Ech, bodajby winnemu tego opoznienia mogila zlamanymi chujami porosla, a wiatr przeznaczenia turlal jego watle jaja po rozdrozach...! :evil:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
Terozki to sie mniej juz oplaca sciagac z US bo akcyza na noze spadla do 8 procent bodajze wiec czas spojzec po raz kolejny w strone Pitera ;)
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
Kajk - dzięki za info, szkoda tylko, że to jest głos na Nie, przesyłka USPS kosztowała cię około 10$?

Cynik - jak tylko Piter zamieni ceny na swojej stronie z SRP producenta na ceny takie jak w sklepach www za oceanem, to będę od niego kupował. :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?

Kajk - dzięki za info, szkoda tylko, że to jest głos na Nie, przesyłka USPS kosztowała cię około 10$?

Cynik - jak tylko Piter zamieni ceny na swojej stronie z SRP producenta na ceny takie jak w sklepach www za oceanem, to będę od niego kupował. :)


Graf po prostu niektore firmy bardzo pilnuja swoich SRP np. Strider i ni epozwalaja na dumping, inne pozwalaja. Reszte ci wyjasni mail do Pitera ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
http://www.forum-kul...showtopic=75218

Ten jest stamtad wlasnie - Global Priority, przyszedl w tydzien.

No ale nie do Polski.
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?

Graf po prostu niektore firmy bardzo pilnuja swoich SRP np. Strider i nie pozwalaja na dumping, inne pozwalaja. Reszte ci wyjasni mail do Pitera


Cynik ->Masz rację, gdyby w grę wchodziły noże w takich cenach jak Strider to pewnie bym się do Pitera odezwał. Ale ja chcę kupić coś za 40-50$ i tutaj wszystkie dodatki mają znaczenie. Ale mieć nóż za 50$ a nie mieć to 100$ straty :)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
większość przychodzi z NG ale ostatnio kilka nie przyszło, między innymi moja :cry: jak chcesz możesz zamówić, ale nigdy nie masz 100% szansy że dojdzie, chyba że weźmiesz ubezpieczoną przesyłkę (wtedy jak nie dojdzie przynajmniej odzyskasz kasę - teoretycznie bo nie probowałem), ale w przypadku noża za 50$ to już lepiej kupić w Polsce wyjdzie niewiele drożej niż ubezpieczona przesyłka. Krotko mówiąc - zamawiać i liczyć na fart, albo nie zamawiać
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?

Kajk - dzięki za info, szkoda tylko, że to jest głos na Nie, przesyłka USPS kosztowała cię około 10$?
[...]


Tez bardzo zaluje, ze to glos na nie. Moje pierwsze zakupy za wielka woda i od razu taka kicha... :( Ale nic, nie trace jeszcze nadziei. Przesylka kosztowala - tak jak mowisz - $10 z jakimis centami chyba.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?

http://www.forum-kulturystyka.pl/index.php?showtopic=75218

Ten jest stamtad wlasnie - Global Priority, przyszedl w tydzien.

No ale nie do Polski.


Szedl nieubezpieczona? Bo wlasnie tez zaczynam dumac nad jakowyms BM z NG i tez nie do Polski.

BTW - ostatnio znow mamy chyba powrot do lat '70-'80 - Poczta Polska znow sie rozbestwila i z tego co wiem bardzo duzo przesylek zza granicy nie dociera, lub dociaraja uszczuplone, a listy to nagminnie otwarte z naklejka i dopiskiem " dotarlo uszkodzone" (a list ewidentnie rozciety i przeczesany). Od takich "uszkodzen" wolne sa tylko listy/przesylki z panstw z bylego bloku wschodniego :)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?

http://www.forum-kulturystyka.pl/index.php?showtopic=75218

Ten jest stamtad wlasnie - Global Priority, przyszedl w tydzien.

No ale nie do Polski.

widac ktos sie wycwanił i wie, że Polacy im naskoczyć mogą, więc przesyłki "masowo" giną "po drodze". Z całym szacunkiem, ale w cuda nie wierze na tyle, żeby nazwać zaginiecie kilku przesyłek z NG wysłanych do Polski w ostatnim czasie "przypadkiem"
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
ja zamawiam co jakiś czas z ng i z pvk
na kilkanaście przesyłek wszystko pięknie i szybko - często paczke mam zanim ściągną kase z konta
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
zamawiałem, może nien w ciągu miesiąca, ale w tych okolicach. Przesyka kosztowała mnie 17$, bo to duża paczka byla (składałem się z Liczmistrzem). Doszło bez żadnych problemów. Co więcej - nawet odpowiedzieli na mojego maila (wysłany 1 raz, z polskiej skrzynki). Ładnie zapakowane wszystko, pianki amortyzujące nawet dali :)

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?

Szedl nieubezpieczona? Bo wlasnie tez zaczynam dumac nad jakowyms BM z NG i tez nie do Polski.


Tak, Global Priority to jest ta "zwykla" poczta miedzynarodowa, nieubezpieczona, "nieexpressowa".

Z NG tak sobie wszystko zamowilem, oprocz dwoch sztuk - w sumie cos kolo dziesieciu nozy.

Ale niestety omijanie cla przez zwykle nieubezpieczone przesylki to juz chyba przeszlosc.

widac ktos sie wycwanił i wie, że Polacy im naskoczyć mogą, więc przesyłki "masowo" giną "po drodze". Z całym szacunkiem, ale w cuda nie wierze na tyle, żeby nazwać zaginiecie kilku przesyłek z NG wysłanych do Polski w ostatnim czasie "przypadkiem"


Chyba nie jarze - mozesz rozwinac?
Czy sugerujesz, ze NG sobie w ciula leci i po prostu nie wysyla?

A moze to po prostu jakis zlodziej na poczcie tez ma internet i sobie czyta, jakie przesylki rowniez warto otworzyc?
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
nie wiesz mam wrażenie że jak coś idzie do Polski to na zasadzie wyślij i zapomnij...
Jak nie dojdzie to nie odpowiadasz na maile bo przecież Polska to 3świat i leży gdzieś w Afryce, a Polacy nie mają wpływu na "wizerunek" amerykańskiej firmy.
Moim skromnym zdaniem jeżeli paczka nie doszła i informujesz o tym daną firme to powinni ci odpisać: bardzo przepraszamy ale paczka została nadana dnia.... ewentualnie podać numer przesyłki i kiedy do Polski dotarła z dopiską że im bardzo przykro."
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
obol - sorry, jak ja zamawiam noz w NG Global Priority, to dostaje najpierw potwierdzenie zamowienia, a potem potwierdzenie wyslania, razem z numerami przesylki, ktore jednak nie sluza do trackingu.

Juz byla mowa o tym w topiku o zamawianiu z zagranicy - jak sklep ma sie z poczta dogadac w jakims kraju, gdzie ledwo dukaja po angielsku i w dodatku kiedy chodzi o zwykla, nigdzie nie rejestrowana przesylke? Dołączona grafika

Poza tym w warunkach shippingu stoi jak byk i jeszcze na czerwono, ze "NOTE: On international orders Buyer assumes all risk of Loss or Confiscation."

Jesli kupujesz u nich, to znaczy, ze sie zgadzasz z tymi warunkami - i obojetnie, czy przesylka idzie do Polski, RFN, czy Nowej Zelandii, te warunki sa takie same. I nie ma czegos takiego, ze "Polska to trzeci swiat". Tak samo Niemiec sie zgadza na te warunki, jak i Angol. I tak samo jak zginie przesylka, to jest jego broszka. Sklep moze sie zwrocic ze swojej strony do USPS, zeby wyjasnic, dokad paczka byla sledzona.

A jak wiesz, ze jest duza szansa, ze Ci paczke zwyczajnie ktos podpierdoli - to bierzesz ubezpieczony express i tyle.

Bo zawarcie umowy, a potem narzekanie, ze nie doszlo i psioczenie na sklep - jak sie wzielo najtansza przesylke, liczac, ze sie uda ominac oplaty celne i "bedzie tanio" - mi sie troche niepowazne wydaje.
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
Rybak -> Ja myślę, że w tym układzie sklepy są w porzadku (to dlatego żę jeszcze nic nie zamawiałem :) ) bardziej martwi mnie fakt, że na Poczcie naszej lub ichniej sporo paczek ginie, to przecież jakiś żart, wysyłasz paczkę do rodziny w Polsce i nie wiadomo czy dojdzie :) bo ktoś może się podzielić zawartoscią:)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
sory Rybak ale ty chyba za długo za granicą siedzisz i o Polskich standardach zapomniałeś. TAK dla wielu amerykanów Polska leży gdzies w Afryce !!! Zbadane na przykładzie 20 moich znajomych, którzy tam do pracy jezdzili i Polska się tam z murzynami lub syberią kojaży.
Gdzie ja napisałem że mają kase oddać albo dociekać co się stało ??? Po raz kolejny napisze dużymi literami żeby było widać POWINNI ODPOWIEDZIEĆ WG WZORU JAKI NAPISAŁEM WCZEŚNIEJ ŻEBYŚ WIEDZIAŁ ŻE CIE SZANUJĄ. Ale niestety większość spraw kończy się tak jak sprawa z MadDogiem gdzie na forum amerykanie napisali co o Polakach myślą i że nam się ani gwarancja ani rzeczowe "wyjaśnienie" nie należy. Głowe daje, że osoba, która czyta maila, który doszedł z Polski stwierdza, że kolejny "komuch" próbuje ich naciągnąć i tylko dupe zawraca. Ktos nawet napisał żeby z Yahoo im maila wysłać- paranoja
Wróć do Polski, przyjedz w wakacje nad morze to zobaczysz jak kelnerzy Niemców traktują a jak Polaków, a przecież płacisz tyle samo za to samo. Mi w tamtym roku kazano sie zwijac z domku 2 dni przed koncem terminu na jaki wynajołem domek bo jakas rodzinka z dojczlandu kwatery szukała. W końcu ja tylko na tydzień przyjechałem, a Niemcy może juz do końca życia i jeszcze krajanów sciągnom :) :wink:
Rybaczku a jak wysylasz zwykły list to tez priorytet, ubezpieczenie i jeszcze doreczenie wykupujesz ???? Zamówiłem, wybrałem dowolną forme a jak nie doszło to prosze o miłe słowo i tyle. Może chcesz cos odemnie kupić ?? wyślesz mi kase ja paczką spróbuje z okna trafić do skrzynki a jak nie dojdzie to ci napisze cmoknij mnie w ... bo ja wysłałem a co się z nią stało to nie mój interes. Płacisz za towar, który chcesz otrzymać, a nie za 90% prawdopodobieństwo jego dotarcia...

Odpowiedz do tematu: coraz więcej osób narzeka na znikające paczki i na kompletny olew ze strony sklepów które te przesyłki wysyłały....
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
obol - co to wszystko ma wspolnego z tym, o czym piszemy? Co ma z tym wspolnego to, jak polscy kelnerzy traktuja w Polsce niemieckich turystow, od ktorych maja nadzieje dostac dobry napiwek, wiec im liza dupe, a wlasnych "rodakow" traktuja jak smieci?

I z tym, ze kupujac zgadzasz sie na zasady, jakie sklep proponuje? No zgadzasz sie, czy nie?

A "gdzie napisales, że mają kase oddać albo dociekać co się stało ???" - ja przeciez nie twierdze, ze napisales, ze maja kase oddac?

A co do dociekania, to:

Moim skromnym zdaniem jeżeli paczka nie doszła i informujesz o tym daną firme to powinni ci odpisać: bardzo przepraszamy ale paczka została nadana dnia....


Powtorze jeszcze raz - za kazdym zamowieniem dostaje dwa maile: jeden z automatu, potwierdzenie, a drugi od pracownika sklepu, ze "order on the way", z numerami.

Tak samo jesli dobrze rozumiem, dostaja wszyscy, ktorzy tutaj zamawiali - bo inaczej by nie wiedzieli, jak dlugo ich przesylki sa w drodze. Wiec przeciez masz info, ze wyslali, jak i kiedy.

ewentualnie podać numer przesyłki i kiedy do Polski dotarła z dopiską że im bardzo przykro."


Numer przesylki masz - a skad oni maja wiedziec, kiedy dotarla do Polski? Przeciez USPS nie czeka, az sie paczek nazbiera wystarczajaca ilosc, zeby zapelnic samolot bezposrednio do Polski, tylko zanim taki zwykly list dotrze do Poczty Polskiej, ma szanse zaliczyc kilka innych europejskich po drodze?


Poza tym - o zasadach juz bylo.
Teraz praktyki troche.



Pomijam fakt, ze jak mi latarka szla poltora miesiaca z NG wlasnie, to napisalem do nich i mi odpowiedzieli, zebym spytal u siebie na poczcie, a potem oni sprobuja u siebie, jesli u mnie nic nie wyniknie.

Oni juz nie musieli nic robic, bo latara w miedzyczasie doszla - ale najciekawsza jest odpowiedz z naszej poczty.

Wyobraz sobie, ze Deutsche Post... nie rejestruje nieubezpieczonych przesylek.

Rozmowa byla krotka.

- Dzien dobry - zakupy w USA robilem, paczka nadana wtedy i wtedy, czy moze Pani sprawdzic, czy przypadkiem gdzies w magazynei u Was nei lezy?

- Eeee... Global Priority znaczy sie? No nie prosze Pana, my zwyklych przesylek nie rejestrujemy, ani nie ma mozliwosci ich sledzenia.

Przesylka przychodzi do kraju, poczta ja przekazuje na clo, clo robi co do niego nalezy, oddaje poczcie przesylke, listonosz wrzuca do skrzynki, albo oddaje do rak wlasnych (zalezy, czy clo dolaczylo rachunek do zaplacenia, czy chce za pobraniem kase) i czesc.

Nie mam zadnej mozliwosci sprawdzic czy taka przesylka sie juz znajduje na terenie kraju, ani ewentualnie gdzie dokladnie.

- Dziekuje pieknie.


To samo bylo z clem - akurat mialem sprawe do zalatwienia w moim lokalnym urzedzie, wiec zapytalem i tam.

Odpowiedz:

- Niestety prosze Pana, byc moze Panska przesylka lezy gdzies na cle, ale ja stad nie mam mozliwosci sprawdzic, gdzie i czy juz w ogole dotarla. We Frankfurcie (tam przylatuja w wiekszosci przesylki, przyplywaja do Hamburga zdaje sie) tez Panu nie powiedza, bo takich zwyklych przesylek sie nie rejestruje, cli sie na biezaco i przekazuje poczcie.


Interesujace? Wiesz, jak to u Was wyglada? Pytal juz ktos?


No i teraz jestem ciekawy, co sklep ma zrobic, jesli sama poczta na terenie kraju docelowego nie dysponuje mozliwosciami zlokalizowania danej przesylki?

Poza tym z tego co pamietam, to w koncu sie odezwali do tych, ktorzy pisali do nich w sprawie zaginionych przesylek?

Aha - do Polski wysylam tylko i wylacznie ubezpieczone, od czasu kiedy nam pare rzeczy zginelo.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś zamawiał z Newgraham w ostatnim czasie?
czyli jednym słowem ruletka :) :wink: Dlatego ja osobiście nic nie ściagam bo by mnie chyba szczyściło jakbym przez 2 miechy miał listonosza wypatrywać :wink: Pytanie konkursowe: kto zgadnie ile szła paczka z Kanady do Poznania ??? nagrody nie bedzie :wink:
a u nas ?? kiedys w poznaniu dostałem polecony i po 2 dniach poszedłem na poczte go odebrac. Pani w okienku kazała mi wrócic po 18 jak listonosz wróci z miasta i sie go spyta co z nim zrobił :) :wink: no ale fakt miła była choć spodziewałem sie reakcji jak w "Miś" :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024