Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosba o Waszą opinię


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Prosba o Waszą opinię
Wspólnie z firmą Wisport zamierzamy uruchomić produkcję limitowanej serii plecaków dla zwoleniników survivalu i militariów.

Dlatego też zwracam się do Was z prośba, o wyrażenie Waszej opinii na temat tej serii -wizualizacjie poniżej. Zamieżamy wypuścić ją w kilku wielkościach:
foto 1 - 30 i 50 L
foto 2 - 50 i 70 L

Powiedzcie proszę czy:
1. czy wogóle temat wydaje się wam interesującym,
2. które z proponowanych przez nas pojemności są Waszym zdaniem najwłaściwszymi,
3. Która z proponowanych wizualizacji jest ciekawsza - lepsza.
4. czy w przypadku ceny na poziomie dobrych Polskich produktów ( cordura 1000, wpełni regulowany system nośny, zamki YKK itp ) bylibyście gotowi kupić taki produkt czy wybralibyście dużo droższy ale uznanej militarnej marki plecak (np Balck Hawk, Eagle, Karimor seria Sabre), lub typowo autdoorowy np. Deuter, Lowe Alpine itp.
5. czy dbałość o takie szczegóły jak: ta sama kolorystyka materiału , taśm i klamer jest dla Was istotna. Czy nie ma aż takiego znaczenia.
6. co jeszcze powinniśmy uwzględnić przy opracowaniu tej linii.
7. Wszelkie inne Wasze sugestie i rady bardzo wskazane.



Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
zaraz podziele się moimi opi9niami z typowo militarnego punktu widzenia ;)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
dobra.
Punkt widzenia wojskowy.
lecimy.

1. Tak, temat wydaje sie interesujący, ponieważ, na polskim rynku mamy tylko firmę janysport, któa produkuje plecaki linii militarnej. PLecaki te są bardzo dobre, ale jednak czasem nie wystarczają. Również plecaki renomowanych firm o pzreznaczeniu wojskowym czesto sa poza zasięgiem polskiego portfela. Także pomysł wydaje się bardzo ciekawy.

2. Moim zdaniem, pojemności powinny być dwie. 42l to optimum dla plecaka 3 dniowego, na szybkie wypady. Oraz 70l do plecaka na dłuższe wypady, z większymi komorami głownymi, gdzie większoą cześć będzie zajmował spzręt obozwy, survivalowy a nie sprzet bojowy, który wymaga szybkiego oraz łatwego dostępu w mniejszych komorach.
DObre przykłądy tych pierwszych plecaków, pzreznaczonych dla jednostek, które mają przejść 2-3km, a potem wejsć do akcji to BHI 3 Day assault backpack czy Camelbak BFM albo motherlode. Szyba dostępność do wielu specjalistycznych kieszeni, pojemność i zajebsta ergonomia.

3. Wizualizacja takiego pecaka, to też ważna sprawa, nie można dziwgać na plecach komina, który przy gwałtowynych ruchach będzie telepał we wszystkie strny. Ważną zreczą są szelki szybko odłączalne, egulacja wysokosci, dobre zamki YKK, klamry fastex, mnóstwo różnych pzregródek i kieszeni specjalistycznych., Otwory drenażyjne(no kurwa, wiecie odprowadzajace wode) również ażna sprawa. Stelaż wewnętrzny oraz kieszen na camelbaka również powinna się znajdować. Dobrą zreczą są wewnętrzne siatkowane kieszenie po bokach scian w plecaku zamykane za namek błyskawiczny. rówineż siatka panty-potna na plecach jest dzisiaj standartem.
Dobre materiały jak Crodura Dupont 1000 również staje sie standartem, a nawet wyższe, takie jak 2000.
Kolorystyka klamer i całosci plecaka również jest isteotnym elementem. KLamry nie powinny kontrastować z kamuflarzem plecaka. Imho, najlepsze są rozwiazania: OG, czaarny i pustynny. Wiele firm teraz kusi się o wprowadzanie szczegółowych mkamuflarzy jak CCE, flecktarn, woodland tri color, a nawet marpat, ACU i multicam.

jesli o czymś zapomniałem, to się napije i sobie przypomne i chętnie podziele się uwagami

ciao
  • 0

budo_bulva
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:moje miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Gdybym miał kupowac taki plecak szukałbym czegoś o dużej pojemności, 70-75l, czyli plecak na dłuższe wypady, tydzień i dłużej.
Ważne, prawie najważniejsze sa szelki - szerokie i miękkkie, nie wrzynające się, z łatwą i dobra regulacją, oraz plecy plecaka. Oprócz tego pas biodrowy i możliwość spięcia szelek ze soba na klacie, żeby nie zsuwały się w czasie długiego marszu.
Dobre materiały, żeby plecak nie przemakał od razu a dał nam czas na znalezienie schronienia.
Zapięcia na klamry i fastexy, żadne przewlekane, wiązane czy inne gówniane zapięcia.
Pzry zakupie kierowałbym się jakością i opiniami innych, znana marka nieraz tylko podnosi cenę.
Kolorystyka ma znaczenie, choć nie decydujace, podobnie jak panele i taśmy do troczenia ekwipunku, standardem powinny być już panele molle, ale poziome paski do karimaty, śpiwora itp też powinny się w plecaku znaleźć. No i mozliwosć pościągania wszystkiego i dobra, pełna regulacja, tak żeby ekwipunek był zawsze dobrze ułożony.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Temat - nie powiem, bardzo ciekawy, ale ankieta jest chyba zle skonstruowana - mozna tylko jedna opcje zaznaczyc :roll:
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Temat - nie powiem, bardzo ciekawy, ale ankieta jest chyba zle skonstruowana - mozna tylko jedna opcje zaznaczyc :roll:

Zgadza siż też to teraz zauważyłem. Tak wię prośba do moderatora o zmianę ankiety tak aby było mozna odznaczyć wszystkie pola.

Dzięki panowie za wasze uwagi. Już po pierwszych trzech odpowiedziach, widzę, że wrzucenie tego tematu na forum było dobrym ruchem. Kończe teraz aby dać możliwość zmiany ankiety naszemu moderatorowi.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
no i pasek na klate musi byc elastyczny.
tak zeby dobrze bylo oddychac w nim. Rozszerza sie przy wdechu i kurczy przy wydechu.
Super sprawa jak mam plecak i jaram szluga :wink:
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Ja bym widzial chetnie plecaki 30 i 50 skonstruowane tak, zeby mozna bylo je w miare potrzeby polaczyc. Umieszczenie tasm w systemie MOLLE lub innym tez podnioslo by funkcjonalnosc sprzetu. Jezeli cena bedzie sensowna przy uzytych materialach to bardzo chetnie nabede. Co do kolorow plecakow, tasm, klamer to najlepiej gdyby mozna bylo to dowolnie konfigurowac - jak kto lubi.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Zgodność z Molem i/lub Alicją. Duża liczba kieszeni, w tym kieszenie boczne (koniecznie! ew. moga być odpinane). Pokrowiec przeciwdeszczowy (schowany na spodzie plecuna). Przewiewny system nośny z szerokim pasem biordowym i elastycznym piersiowym. Mocowania do sprzętu na szerokich szelkach. Duża ilośc troków i taśm (w razie czego do odpięcia). Miejsce na Camelbaka. Małe siatkowe kieszonki na szpej i mokre ciuchy. Kilka wersji kolorystycznych.

Możesz pokazać foty od strony stelaża? Bo projekt wyglada ciekawie.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Ja bym widzial chetnie plecaki 30 i 50 skonstruowane tak, zeby mozna bylo je w miare potrzeby polaczyc. Umieszczenie tasm w systemie MOLLE lub innym tez podnioslo by funkcjonalnosc sprzetu. Jezeli cena bedzie sensowna przy uzytych materialach to bardzo chetnie nabede. Co do kolorow plecakow, tasm, klamer to najlepiej gdyby mozna bylo to dowolnie konfigurowac - jak kto lubi.


Z szerokim wyborem kolorów i pasującymi do nich taśmami i klamrami jest duży problem. A włściwie można powiedzieć, że temat jest nie wykonalny z przyczyn ekonomicznych.
Tak więc musimy zdecydować sie na jeden odcień zieleni , może jeden khaki i czarny (tu nie ma problemu z taśmami i klamrami).
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Możesz pokazać foty od strony stelaża? Bo projekt wyglada ciekawie.


Bazujemy na systemie nosnym Wisportu z modeli: Guide (nowa wersja ) i Ventus.
Można zobaczyc nastronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
poprawione, mozliwosc klikniecia 5 glosow...
  • 0

budo_bulva
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:moje miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Wystarczające byłyby kolory oliwkowy (dla militarystów) i czarny (dla turystów), w sumie jeśłi klamry i zamki będą tylo czarne to nie powód do płaczu, można przyszprajować, okleic tasmą itp. czasem jednak, szczególnie np w góry dobrze jest zabierać rzeczy w jaskrawe kolory.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

poprawione, mozliwosc klikniecia 5 glosow...

dzięki Vince
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Witaj,

Odpowiedzi dałem, jednak moim zdaniem aby się przebić z DOBRYM plecakiem, musiałby być BARDZO DOBRY i tani.

Adam
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Witaj,

Odpowiedzi dałem, jednak moim zdaniem aby się przebić z DOBRYM plecakiem, musiałby być BARDZO DOBRY i tani.

Adam


Udało mi się "zarazić" entuzjazmem do tego projektu właściciela firmy Wisport, ale nikt nie będzie realizował tego programu ze stratami.
Adamie dzięki za udzial w ankiecie, pracuję w reklamie od 14 lat i hasło "tani i dobry" to coś podobnego jak "dwa w jednym" ( najczęściej ani pierwsz ani drugie nie jest realizowane dobrze - czego by to nie dotyczyło), a z Twojej propozycji powinno brzmieć "Bardzo dobry i tani " szczytna idea ale to demagogia i zakłamanie. Nie obraź się, ale bardzo dobre i tanie to mogą być dzieła sztuki zanim ich autor zdobędzie "nazwisko", później jeżeli są naprawdę dobre to bedą i drogie.
Ale może ty dasz mi jakiś przykład produktu bardzo dobrego i taniego.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Patenty:
Gumowa podłoga (z zewnątrz) - umożliwiałaby stawiane plecaka na wilgotnej powierzchni,
Wbudowana, ale z możliwościa odczepienia, płachta przeciwdeszczowa poniżej dolnej komory.
Możliwość troczenia nart (no wiecie, biegówki albo tury 8) ) i czekanów.
Kolor: czarny wydaje mi się niepraktyczny, ze względu na nagrzewanie się na słońcu. Zielony w zupełności wystarczy.
Materiały:
Cordurze mówimy TAK :)

Coś mi się jeszcze pewnie przypomni.

A cena?
Musi byc taka, by nie opłacało się kupować TNF'a, lafumy, karrimora i innych :wink:
No i oczywiście zniżka dla biorących udział w tym forumowym focusie :)


Życzę powodzenia w realizacji projektu
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

A cena?
Musi byc taka, by nie opłacało się kupować TNF'a, lafumy, karrimora i innych :wink:
No i oczywiście zniżka dla biorących udział w tym forumowym focusie :)


Życzę powodzenia w realizacji projektu

Dziękuje za życzenia.
Co do ceny dla "Budowiczów" to moge obiecać , że jak program wejdzie do produkcji to kilka sztuk wystawię po super atrakcyjnej cenie.
Co tyczy się TNF , Lafumy, to z tego co się orientuję, to chyba nie mają w swojej ofercie plecaków dedykowanych do survivalu czy dla grup militarnych.
  • 0

budo_jot.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Będzie trochę OT.
Wisport robi naprawdę dobre plecaki. Od paru lat mocno używam ich miejskiego modelu
Pear i jestem bardzo zadowolony. Tak mi się marzy, żeby zaczęli szyć coś w stylu
Pygmy Falcon-a. Połączenie taktycznego wyglądu, solidności wykonania i krajowej ceny
mogłoby dać bardzo ciekawy efekt.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Będzie trochę OT.
Wisport robi naprawdę dobre plecaki. Od paru lat mocno używam ich miejskiego modelu
Pear i jestem bardzo zadowolony. Tak mi się marzy, żeby zaczęli szyć coś w stylu
Pygmy Falcon-a. Połączenie taktycznego wyglądu, solidności wykonania i krajowej ceny
mogłoby dać bardzo ciekawy efekt.

Dziś jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić. Na pierwszy rzut idzie temat 30-70L, później - kto wie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024