Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szelki operacyjne - gdzie kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Szelki operacyjne - gdzie kupić?
Mam pytanie jak w temacie...może już było, ale ja nie znalazłem.
Gdzie można nabyć szelki operacyjne do noszenia noża w typie Camillusa CQB-1 ?
Może ktoś z Was spotkał się z takim "sprzętem" ? Chodzi mi o takie szelki, by można je było nosić np. pod koszulą i nie były by widoczne 8)
Pozdrawiam Jacek
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne - gdzie kupić?
Ja to bym zaczal od sklepow z bronia :-)
Widzialem tez na Allegro.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne - gdzie kupić?
Ja zrobilem sobie z linki :)
Kiedys kupie takie pro.
/edyta/[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne - gdzie kupić?
Dzięki za podpowiedzi, ale takie szelki (bez obrazy), a nawet lepsze mogę sobie uszyć sam. Swego czasu szyłem ręcznie szelki do wszelkiej maści broni krótkiej.
Mnie chodzi o absolutnie profesjonalne, z zaawansowanych technologicznie materiałów szelki niewidoczne pod koszulą, nie pod marynarką czy pod kożuchem, ale pod koszulą 8)
Takich nie kupi się na allegro cz w military.pl. Już nie wspomnę o systemie do podczepiania noża, na tyle uniwersalnym by pasował do niego i teklok i szlufki i inne cuda myśli nożowej :)
Pozdrawiam Jacek
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne - gdzie kupić?
Zagajnik, powiedz coś więcej, bo nie bardzo rozumiem o co chodzi. Jeżeli mają to być szelki noszone pod koszulą, czyli pod okryciem zapinanym pod samą szyję, to idea szelek i dostępu do noża jest nierealna. Chyba, że będziesz robił w koszuli nacięcia, by tamtędy wystawał nóż.
Czy też mówiąc koszula masz co innego na myśli.

Jeżeli mają to być doskonałe szelki, mocne i konkretne, to może pasowałaby Ci konstrukcja firmy Extrema Ratio. Ich towary ma użytkownik tego forum - Mars.
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne - gdzie kupić?
Jasne. Już mówię.
Ja często noszę koszulę na spodniach więc dobycie noża nie stanowi ŻADNEGO problemu. Jednak szelki z pasami nośnymi ze skóry, z kodury, a więc z materiałów grubych, z zapięciami czy też regulacjami realizowanymi na plecach są widoczne pod koszulą bo koszula, jak to koszula, najmocniej opina się na plecach. Mnie chodzi o takie szelki, które założone nie dawały by tego "niepożądanego" efektu.
Reasumując, szukam szelek, które reguluje się z przodu, najlepiej w okolicach pach (bo tu koszula w 99% wypadków jest luźna), ich pasy nośne są wykonane z przewiewnego, cienkiego, niezbyt grubego i nierozciągliwego materiału.
Takie szelki uważam za absolutnie profi i takich szukam. Podobno takie robi jakaś firma włoska, ale raczej nie Extrema Ratio...
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne - gdzie kupić?
Teraz wszystko jasne. Hmm, powiem szczerze, że ciężko będzie takowe szelki zdobyć i może jednak własnoręczne uszycie, zwłaszcza iż masz doświadczenie i umiejętności mogą być najlepszym rozwiązaniem.

Może warto się przejść do hurtowni krawieckiej, obejrzeć materiały z jakich można by uszyć takie szelki, bo materiał na pasy nośne był lekki i przewiewny, nie tak jak popularne taśmy z których najczęściej się szelki szyje.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne - gdzie kupić?
znaczy takie niedobre?

Dołączona grafika

wybacz Thorneb...
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne - gdzie kupić?
Za ile i gdzie można je kupić? Pochwa jest Extrema ? Rozumiem, że w komplecie z szelkami?
Choć nie zupełnie o takie mi chodzi (patrz plastikowe łączniki pasów) to te też mi się podobają:)
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne - gdzie kupić?
Spoko lukaszki :) nie ma sprawy.

Szelki najtaniej i najszybciej kupisz u Marsa. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało na moje gg :) najlepiej wieczorem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024