Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosba o Waszą opinię


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Kondonik jest tam wszyty na stałe i jest na tyle sporawy, że mogę nim okryć cały plecak, włącznie z głową i ramionami własnymi.


A już tak na marginesie, to nie jest to takie idealne roziwązanie, bo gdy ostro pada, to deszcz wlewa się do plecaka przez...plecy, to one w plecaku przemakają. A tam ten kondon nie sięga.

Mat, zdaje sie , że Kubek włąsnie proponuje rozwiązanie tego problemu. Jak ów pokrowiec bedzie wielkości poncza to problem odpada. Trzeba to sprawdzić czy nie będzie wówczas za duży ( moze byc mały problem z jego chowwaniemw podwójnym dnie). W kwesti czy na stałe czy odczepiany, to też wydaje mi się, iż odczepiany jest dużo wygodniejszy.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Pomysl z podgumowanym spodem, ktory podrzucil math. uwazam za bardzo dobry. Makato czy to wykonalne?

Żaden problem. Są cordury z gumowanym pokryciem z jednej strony. Pozostaje tylko kwestia dobrania kolorystyki tej podgumowanej z pozostałą cordurą użytą na wykonanie plecaka.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię


powinno brzmieć "Bardzo dobry i tani " szczytna idea ale to demagogia i zakłamanie.


Będzie krótko bo ide spać ;)

1.Widzę , że chcecie celować w górną półkę.
2. Górna półka jest:
a. obstawiona bardzo mocno
b. droga
3. ludzie którzy chcą produkt z górnej półki raczej zwracają uwagę na:
a. jakość i markę
b. cenę
4. stąd :
a. bardzo dobry
b. tani

;)

Oczywiście jeżeli założenie 1 jest błędne i celujecie w półkę niską/średnią, to moje rozważania są bez sensu... Ale wtedy i robienie plecaka może być bez sensu, ponieważ:
a. te półki są obstawione ekstremalnie (czytaj: wielka kupa gów*a)
b. ceną z chinami nie da się konkurować
c. szkoda by mi było marki "arizzon"

Pozdrawiam,

Adam


Celujemy tym produktem w ludzi którzy nie uznają kompromisów jakościowych. Tak więc ma być to produkt na wyższą półkę. W tym świetle użyczenie marki Arizzon bedzię pierwszym krokiem do podobnych realizacji z innymi produktami. Arizzon będzie nie tylko pasażem internetowym ale i marką produktów wysokiej jakości.

Co do Alpinusa za 300zł, to już go nie ma i może po części właśnie dla tego.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Rada:

......absolutnie najlepsze materiały. pomyślałbym nawet o gore-texie i skalkulował taką wersję

Pomyślcie też o SYSTEMIE z wbudowanym pojemnikiem na śpiwór (ew. załączony do wyboru), karrimatke.

Pozdrawiam,

Adam

Adamie, wykorzystanie gore-tex w plecaku to nie porozumienie!!! Wykorzystanie membrany ma sens wóczas jak jest potrzeba odprowadzenie wilgoci ( najczęściej od ciała na zewnątrz). W placeku takiego problemu nie ma ( no chyba, że flaszka Tobie pęknie, ale to lepiej jest wytrzeć wnetrze), mamy go ochronić przed wilgocią z zewnątrz czyli zabezpieczenie jednokierunkowe ( wystarczy impregnowana lub podgumowana jedna strona materialu). Poza tym Gore-tex byłby nieuzasadnionym podnoszeniem kosztów i to znacznie.
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
gore w plecaku :) faaaaaaaajno........ chopie...... zeby membrana zadzialala musi byc migracja wilgoci....... i nosnik tej migracji......... roznica TEMPERATUR !!! od cieplejszego do chlodniejszego ....... fizyka sie klania....... dlatego miedzy innymi pomysly z namiotami z gore tez sie nie sprawdzaja....... bo roznica temp. pod i nad tropikiem jest na tyle mala ze nie ma co niesc tej wilgoci poprzez membrane...... sama preznosc pary wodnej nie wystarcza....... notabene w deszczu gdy wilgotnosc na zew jest 100% a ty zaiwaniasz po gorach to bedziesz w srodku mokry od potu...... bo bez roznicy wilgotnosci tez migracji nie bedzie !!! dlatego czasmi ludzie sie dziwia co to ? gore mi puszcza ? mokry w srodku jestem ?....... nie nie puszcza..... doslownie...... bo nie ma jak.... znow fizyka sie klania....... tyle tylko ze w gore jak przestanie padac i spada wilgotnosc na zew. to zaczyna sie migracja i schniesz w srodku podczas marszu

ergo = gore w plecaku jest rownie przydatne jak zlocenia :)

btw...... makato moja opinie juz slyszal wiec nie bede sie rozpisywal...... ale mam kilka nowych pomyslow na plecak # 3 ...... jak sie spotkamy to pogadamy :wink:
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Brawo makato!!! :)

Moje postulaty:
1.szczelne dno
2.Jak najmniej suwaków
3.30L jest dobre na miasto, a 70 to overkill
4. Pokrowiec przeciwdeszczowy mocowany np na elastycznej taśmie (od strony plecaka) do takiej swołoczy, jak do regulacji pasków nośnych, z drugiej strony parcianą taśmą swołocz na stałe do pokrowca.
5. dobry system troczenia (niekoniecznie dużo troczków). Dobry, czyli taki, do którego da się zamocować, to co trzeba i nic więcej. Poobwieszany plecak wygląda komicznie IMHO.
6. obustronna regulacja pasa biodrowego. Pas piersiowy elastyczny.
7. wysoki komin, regulowana klapa (na tych śmiesznych swołoczach, nie na gumce)
8.wewn. strony ramion i plecy wykończone jakimś znośnym w dotyku materiałem (najlepiej miękka pianka i zewn siatkowy materiał)
9. Wersja damska ;)
10.Kolor faktycznie najlepiej OD green.
11. System pouchy (dokupowanych osobno)(a'la maxpediton)- nadupnik, apteczka, pokroweic na manierkę itp.
  • 0

budo_wola rafała
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpacie

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
świetna sprawa! mi się podoba, a moje uwagi sa następujące:
-wydaje mi się, że jak na wojskowy plecak 75l to jednak troche mało, zakładając, że może on być na wyposażeniu np piechoty górskiej,
-grube i szerokie szelki, raczej bym zrezygnował z miekkiej wyściółki w tamtym miejscu(ze względu na trwałość),mam wentusa, i jest ok, ale ja w nim chodze turystycznie.gdyby przyszło mi nosić plecak na jakiś szelakch od oporządzenia bądź nawet kamizelki, takie udogodnienia jak wyściółka na niewiele by się zdały, a mogły by szybciej się przetrzeć
- pokrowiec fajna sprawa, ale napewno nie wszyty na stałe,tylko dodawany luzem
- odpinana klapa
- w dużym modelu wielu kieszeni bym nie dawała, maxymalnie dwie duże pojemne po bokach, ale odpinane
- system nośny podobny jak w wentusie, ale coś bym zrobił z tymi paskami, by się nie majadały same i nie rozregulowywały
- sam wór powinien być troszke szerszy niż to co jest w wentusie
  • 0

budo_wola rafała
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpacie

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
sory za podwójny post
-wydaje mi się, że zgodność koloru klamerek z materiałem to bardzo dobry pomysł
-wydaje mi się, że te modele na zdjęciach posiadają kieszenie kompresyjne
(podobne do tych z wentusa), zrezygnował bym z nich. trudno tam cos konkretnego włożyć i są one nie do wykożystaniania, jesli mamy coś przytroczonego do boków plecaka
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

sory za podwójny post
-wydaje mi się, że zgodność koloru klamerek z materiałem to bardzo dobry pomysł
-wydaje mi się, że te modele na zdjęciach posiadają kieszenie kompresyjne
(podobne do tych z wentusa), zrezygnował bym z nich. trudno tam cos konkretnego włożyć i są one nie do wykożystaniania, jesli mamy coś przytroczonego do boków plecaka

Właśnie, co z bocznymi kieszeniami. Skrzelowe czy odpinane. Są na to dwie szkoły.
Może kilka słów waszych opini na ten temat.

Z esgo co czytam pozostale Wasze opinie pokrywaja się w 100% z naszymi założeniami nawet to że zrezygnowaliśmy z adaptacji wykrojów Vwntusa włąśnie ze względu iz jest troche za wąski i przez to zbyt wysoki. Przedstawione projekty są adaptacja linii nowego Guide i Quarka ( ale z systemem nosnym od Vwntusa i Guide).
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Właśnie, co z bocznymi kieszeniami. Skrzelowe czy odpinane. Są na to dwie szkoły.
Może kilka słów waszych opini na ten temat.

System modulowy, tasmy z boku (np. Molle) do ktorych mozna sobie kieszenie w razie potrzeby przyczepic. Z moich doswiadczen wynika, ze skrzelowe ciezko upakowac przy mocnym wypchaniu glownej komory.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Tak jak mowi Cahir - tasmy.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Zadnych kieszeni kompresyjnych. Jak dla mnie to nieporozumienie. Na jednym boku i tak mam zwykle doczepioną karimatę. Z drugiej strony, kurtkę bądź polar. Zero uzywania.
Tasmy - takie ich umieszczenie, żeby umożliwiały ściągnięcie całego plecaka, gdy jest np. zapakowany do połowy. Górna klapa na długich tasmach, podobnie komin, żeby można łatwo zwiększyc objętosć plecaka.

A zakładanie kondoma na głowę i ramiona? 8O
Ale to musi wyglądać :lol:
To już lepszym pomysłem jest chowanie się z całym plecakiem pod poncho.
A na ostry deszcz i tak pewnie jeszcze długo najlepszym patenetm zostanie chowanie wszytkich rzeczy w plecaku do foliowych worków.

Szelki: tylko nie z gąbki czy innej wyściółki! te materiały się szybko niszczą w tym miejscu. Najlepiej coś w miarę twrdego i mocnego. Jak w lafumie droppiont.


Ale koncert życzeń. Jak dacie radę spełnić połowę z tego, to gratulacje makato :drinking:
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

.....
Ale koncert życzeń. Jak dacie radę spełnić połowę z tego, to gratulacje makato :drinking:

Jak narazie wyszystkie życzenia ( prawie wszystkie )pokrywają się z naszymi założeniami. Nie mniej diabeł tkwi w szczegółach (to takie moje motto) i w tym miejscu mam na myśli znowu taśmy do mocowania dodatkowego wyposażenia ( molle, Alice).
Czy są jakieś standardowe odległości pomiędzy przeszyciami taśmy 25mm do taśmy 50mm?
Czy są jakieś standardowe odległości pomiędzy takimi pasami?
Czy te systemy powinny przebiegać tylko w układzie poziomym czy również w pionie???? itp?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Nie mniej diabeł tkwi w szczegółach


A szatan w płacz- das ist unglaublich
Nieszcęsną w Polsce moja dola
Wszak diabeł gości w szczegółach
A Polak szczegółami gardzi

:)
  • 0

budo_bulva
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:moje miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
ad1 & ad2 Te odległości powinny być całkowitą wielokrotnością szerokości samego panelu (panel molle ma 25mm), myślę że optymalnie byłoby dać 7,5 cm, w plecaku panele nie muszą byc tak gęsto bo to nie kamizelka.
ad3. Koniecznie równiez kilka pojedyńczych taśm pionowych (jak to jest w plecaku Alice, pojedyńcze paski z boku plecaka) do troczenia karimaty i/lub śpiwora
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Możliwość troczenia na pasie biodrowym, coś jak molle.

Boczne kieszenie troczone.

W ogóle dużo taśm do troczenia. Może to roziwnąć w przyszłości system pochewek na pierdoły, dodatkowych kieszeni itp.

Miejsce na "hydrację" i prowadzenie jej po szelkach.
  • 0

budo_szaszłyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Północ :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Nie mniej diabeł tkwi w szczegółach


A szatan w płacz- das ist unglaublich
Nieszcęsną w Polsce moja dola
Wszak diabeł gości w szczegółach
A Polak szczegółami gardzi

:)


"Według Gombrowicza - Narodu obrażanie" :D
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
Pomysl swietny!
W zasadzie wszystko co mialem do powiedzenia powiedzieli juz przedmowcy.
Pozostaje mi tylko czekac na rozwoj wydarzen ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię

Nie mniej diabeł tkwi w szczegółach


A szatan w płacz- das ist unglaublich
Nieszcęsną w Polsce moja dola
Wszak diabeł gości w szczegółach
A Polak szczegółami gardzi

:)


"Według Gombrowicza - Narodu obrażanie" :D

hmpf, won El Szaszlykos :) :) :)

a ja mowie jescze ze tasmy musza byc palls.
  • 0

budo_tokuf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o Waszą opinię
witam
jestem tu nowy ale jestem zainteresowany zakupem takiego plecaka
Pojemnośc 50 -70 jest jak najbardziej ok
zdecydowanie zdjęcie nr 2
cena na poziomie podobnych plecaków wisportu
taka sama kolorystyka klamer pasków jak plecaka nie jest najważniejsza ale czemu nie
kieszenie zdecydowanie tylko odpinane
kieszeń (mozliwosc podczepienia) camelbaga jak najbardziej tak
mile widziany pokrowiec przeciwdeszczowy
i to by było na tyle :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024