Skocz do zawartości


Zdjęcie

PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
361 odpowiedzi w tym temacie

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
No i po co się tak emocjonować?Z takich ludzi jak Pomianowski można się pośmiać i dalej robić swoje.
Wiele osób chce zrobić z mma bandytyzm ("bo kopie się leżącego", "bo łokciami w twarz","bo skaczą po głowie"), ale mi osobiście to koło ogona lata.Zawsze będzie ktoś kto nie będzie tego rozumiałi starał się zdyskredytować.Podobnie jest przecież z innymi dyscyplinami.

Zdarzenie.Kiedyś prowadziliśmy trening kyokushin w lesie.Nagle napatoczył się jakiś dziadek, który pewnie z grzybobrania wracał i nie omieszkał skomentować (przyglądając się walce sparingowej,po soczystym low-kicku):"Huligani!!!Za moich czasów to był boks.To było piękne!A oni się kopią!!Huligaństwo!!!".Twarz dziadka mniej więcej taka: 8O , a w gadce same wykrzykniki.Oczywiście śmiechu co nie miara - cała grupa tarzała się w ściółce :)

Reasumując:Pomianowski nie powinien pojawić się w studiu Polsatu ponownie.Mam nadzieję, że przy następnej gali macher Polsatu zajrzy także na to forum.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

Jeszcze jedno pytanie, korzystajac z okazji.
Mowil Pan ze ogladal wszystkie gale Pride.

Mowil Pan tez ze skuteczne tu jest JJ a nie BJJ.
Czy moze Pan wymienic kilka nazwisk ludzi wywadzacych sie z JJ i walczacych w Pride?


Cała rodzina Gracie, w swojej zapalczywości nie rozumiecie, że bardzo szanuję BJJ właśnie za przechowanie wielu starych dobrych technik i strategii klasycznego JJ.
A jak ma się JJ do BJJ wystarczy popatrzeć na walkę Helio Gracie i Kimury.
Obecnie w mojej ocenie dzisiejsza brazylijska metodyka szkolenia JJ jest najbardziej efektywna i daje dobre wyniki. Na marginesie warto zauważyć jak mocno akcentowany jest przez zawodników najwyższej klasy elment duchowy, odniesienie do Boga i religii. Nie sądzę żeby był to tylko tani chwyt marketingowy.
Nigdzie nie powiedziałem że Pride i MMA to to samo, po prostu stwierdziłem że usportowienie MMA zaszkodzi turniejom typu Pride i tyle.
Fiodor postaraj się pohamować swoje chamstwo, bo nie służy to ani tobie ani MMA.
Z wielkim zainteresowaniem przyglądam się rozwojowi MMA w Polsce.
Rozmawiałem na ten temat z Mirkiem Oknińskim, który odwiedził mnie parę razy w Budojo. Okazało się że w wielu sprawach mamy podobny pogląd.

  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

Fiodor postaraj się pohamować swoje chamstwo, bo nie służy to ani tobie ani MMA.
Z wielkim zainteresowaniem przyglądam się rozwojowi MMA w Polsce.

Ciągle czekam na odpowiedź a twoje banialuki mnie nie interesują. Jak chcesz zmieniać tory to może porozmawiamy o twojej walce ze mną jakiś czas temu? świat leżał na ziemi ze śmiechu, temat: http://www.forum-kul...ndpost&p=678515


dla przypomnienia:
dlaczego znalazłeś się w studiu jako komentator skoro nie masz kompletnie pojęcia o mma?
odpowiesz czy dalej będziesz grał?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
nie rozumiem
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

sport

Marcin Blicharski - jeden z nielicznych w Polsce organizatorów "niesportowych widowisk" MMA.


"Uważam że Pride w Japonii będzie się rozwijać, ale w Polsce się nie przyjmie.
Pozostanie widowiskiem sportowym i nie stanie się sportem."


Panie Blicharski bardzo proszę o uważną lekturę moich tekstów, ułatwi to wymianę poglądów.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
nie rozumiem odpowiedzi redakcja budojo
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

Pozostanie widowiskiem sportowym i nie stanie się sportem

Jest to i sport i widowisko sportowe.To logiczne przecież.

W obradach rady miasta uczestniczą radni, w widowisku sportowym - sportowcy.Sportowiec uprawia sport.

JanuszP:Przedstawiciel budojo przeczy rzeczom oczywistym.Trudno to zatem zrozumieć.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Nie wiem czemu ale Pan Pomianowski uważa że sport zawodowy nie jest sportem.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

Panie Blicharski bardzo proszę o uważną lekturę moich tekstów, ułatwi to wymianę poglądów.

Cytowałem pana wypowiedź z TV.
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

świat leżał na ziemi ze śmiechu, temat: http://www.forum-kul...ndpost&p=678515



rzeczywiście ... rzadko zaglądam do działu Aikido, a tam takie fajne dyskusje :D nieźle się przed obiadem uśmiałem :lol:
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

świat leżał na ziemi ze śmiechu, temat: http://www.forum-kul...ndpost&p=678515


8O 8O jak sie domyslam do walki nie doszlo :wink: :lol:
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
A ja nie mam sprecyzowanego zdania w tym temacie. Jak większość również miałem wrazenie ze dostrzegam pewną nieukrywana niechęć P.Pomianowskiego w stosunku do tego co komentował. Nie mniej jednak nie demonizujcie. Janusz P, zdaje sie wspomniał o jakimś trenerze, komentatozre boksu !!!! Janusz, nawisko Pindera to ten kaliber co Szaranowicz dla imprez piłkarskich ! Moim zdaniem to bardzo duże nazwisko i fakt ze znalazł sie on w studio raczej świadczyć musiał o tym ze intencją osoby zapraszajacej było zrównanie rangi imprezy jaką jest Pride z ranga komentatorów zajmujacych sie danymi sportami walki a ze akurat Pan Pindera nie ma zbyt wielkiego pojęcia o MMA to juz zupełnie inna bajka.Wierz mi ze sama jego obecność w tym studio nie mogła obejść sie bez echa w świadku boksu w którym to tez nie brakuje osób MMA wrogich. Co do pozostałych komentatorów a raczej ich rangi , pozycji nie wypowiadams ei bo nie mam pojecia. Ani o P.Pomianowskim ani o P. Karolu nigdy wczesniej nie słyszałęm.
Wydaje mi sie ze dobór gości w studio mógł być własnie mniej wiecej wg. takiego klucza jaki Janusz zarysowałeś.
Zauważcie ze niemal na każdej gali boksu zawodowego jest równeiż w studio jakaś osoba która nie koniecznie jest expertem, bardzo często bywa np. Olbrychski czy nawet Żebrowski.
Wtrącenia o kulturze Japonii, kodeksach honorowych, samurajskich mieczach mnie się podobały i były ciekawym przerywnikiem idącym w parze z klimatem i miejscem toczących sie pojedynków. Co więcej, uwazam ze rozmawianie o tym w kontexcie gdy toczone sa jednoczesnie cięzkie boje w tej formule z pewnościa rzuciło na nią lepsze światło niż to które dotychczas z wielu stron padało.
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
:) nie dlugo nam wpuszcza jako komentator archeologa, który będzie ględził, że to przecież barbarzyństwo i opowie od rzymu historie gladiatorstwa :P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Akurat Olbrychski bardzo dobrze sie zna n boksie. Jak sadze nadal rekreacyjnie od czasu do czasu sobie go trenuje, wspominla o tym, przy okazji operacji kolana, ktorej doznal po tym jak kon go przewrocil sie razm z nim i przygniostl go. (To bylo prawe kolano z ktorego " wyskakuje" prawy prosty.

Jako mlody aktor gral takze pamietna role boksera, przygotpwywali go prawdziwi mistrzowie i mowili, ze to material na prawdziwego mistrza.

Jak widac poswiecil sie aktorstwu w ktorym osiagnal takze mistrzostwo. A hiper kariera miedzymarodowa przeszla mu o milimetr obok nosa. Mial grac w "Mefisto" w rezyserii Istwana Szabo. Cos mu jednak terminy nie pasowaly i zagral te role Klaus Maria Brandauer i stal sie mega gwiazda.

K_P
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Kubuś Puchatek:mam zupełnie odmienne zdanie na temat Olbrychskiego.Być może rzeczywiście zna się na boksie, ale kiedy zasiada w studio - słuchanie go to prawdziwa męka.Wali same ogólniki, męczy - nic wartościowego do komentarza nie wnosi.Ton jego wypowiedzi jest strasznie nużący a o połowie rzeczy, o których chce powiedzieć zapomina przed otwarciem ust.Krótko - medialnie nie jest już w formie.Zdecydowanie.

Brandauer?Gwiazda?Chyba przesadziłeś - prędzej jakiś ceniony aktor niszowy...

A co do Pomianowskiego - także po leturze tekstu z działu aikido - utwierdzam się w przekonaniu, że to raczej teoretyk i filozof, a nie ekspert od sztuk walki.Unikanie Walki to chyba też swojego rodzaju sztuka (SUW??) i chwała temu, kto potrafi tak kontrolować siebie i swoich "wrogów" by do walki nie dopuścić.Ale dlaczego taki człowiek komentuje poczynania ludzi, którzy świadomie do tej walki dążą?Dlaczego próbuje uzasadniać swoje antenowe "grymasy"?Dlaczego definiuje pojęcie sportu na nowo, kiedy jego definicja jest znana od dawna i korekty nie wymaga?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Brandauer niszowy?
Oczekujesz, ze kariera bedzie trwac wiecznie? Obejrzyj w jakich znanych i cenionych filmach zagral.

A wypowiedz Olbrychskiego - mnie sie podobaja - widzi wiecej niz tylko doraznosc i dawal temu wyraz.

K_P
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
moze ciut OT, ale kogos pewnie zainteresuje

dla uzytkowników eMule/eDonkey2000/Overnet itd
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
walki 1-4 - wysokiej jakosci rip specjalnie dla osiolek.com
CD2 (czyli walki 5 - 8) powinny byc w poniedzialek

sama walka Pawla Nastuli tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

przypominam - aby sciagnac trzeba miec klienta typu eMule

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
jak ktos chce to moge wrzucic na yousendit.com

Walka ma 242 MB
Pride - Debiut Nastuli [intruz].avi
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

nie dlugo nam wpuszcza jako komentator archeologa, który będzie ględził, że to przecież barbarzyństwo i opowie od rzymu historie gladiatorstwa


jakiś problem masz z archeologamiu :?: :wink:
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Dziennikarze zadaja pytania. Paweł odpowiada.
wmv 11MB Pride wywiad.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024