Skocz do zawartości


Zdjęcie

PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
361 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
co by nei mówić to nie bokser i do poobijanej twrzy przyzwyczajony nie jest. Tym bardziej go podziwiam że nie traci chęci na dalsze walki :)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie wiem czy byly czy nie :wink:
  • 0

budo_kwazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z AZS AWF Wrocław Judo Team :P
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
poklon poklon
  • 0

budo_robur85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
wie ktos moze gdzie mozna zakupic dvd z najnowszym pride??
z gory dzieki!!!
  • 0

budo_randoraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
U mnie ! Będę nagrywał w najbliższą sobotę .Daj znać na priva .Oczywiście w zamian za koszt płytki DVD i przesyłki.
  • 0

budo_randoraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Oglądałem walkę Fedora z Mino .O co chodzi ? czy walka była przerwana i przeniesiona na inny termin? Czy uznano zwycięstwo Mino? Może ktoś wie ? Bo po japońsku nic nie skumałem.. :roll:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

Ja sie tylko zastanawiam (no coz laik jestem) dlaczego jak Pawel mial go na ziemi pod soba .. nie pral w leb.. Mino lezac .. co chwila siegal lapa do glowy Nstuli.. a on jakos tak niechetnie .. pare razy go puknal ...


Paweł nie miał go pod sobą - wtedy byłby to dosiad. Był w jego gardzie. A tam nie można się odchylić i zadawać uderzeń bezkarnie bo można sie naciąć na jakąś dzwignie lub duszenie(np. trójkąt). Głowa nisko i wychylasz się tylko na jakiś czas na zadanie uderzeń i znowu sie wtulasz w piersi przeciwnika...
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


bulka z maslem, mam tu gdzies swoje zdjecie po 1 treningu mma - wygladalem podobnie
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

Jezu litości panie pomianowski, pan nie ma pojęcia o mma, trudno się dziwić żeby judoka coś zrobił jak przeciwnik nie ma judogi :!:
zaraz mnie szlag trafi z pana komentarzy


poniżej moje poglądy na Pride, MMA i Polsat (Fiodor zrób maturę, nazwiska pisze się w Polsce z dużej litery!)

Jakie mam pojęcie o walce można lepiej ocenić na moich treningach, w studiu odgrywam taką rolę jaką mi wyznaczył Polsat, (stąd miecz i wachlarz) dlatego komentowało walki kilka osób m.in najwybitniejszy w Polsce ekspert od BJJ Karol Matuszczak.
Pride pochodzi z Japonii, BJJ też pochodzi z Japonii (pisałem o tym w Budojo). Obecnie Pride komercyjnie i poziomem walk dominuje nad wszystkimi innymi galami na świecie, właśnie dlatego że Japończycy nalepiej czują te tematy.
Uważam że Pride w Japonii będzie się rozwijać, ale w Polsce się nie przyjmie.
Pozostanie widowiskiem sportowym i nie stanie się sportem.
Bo gdyby się usportowił to straciłby klientów widowiska, walki stałyby się coraz nudniejsze i coraz bardziej podobne do siebie, tak jak to się stało z zapasami, judo, karate.Wystarczy popatrzeć na zawody BJJ, są one ciekawe tylko dla samych ćwiczączycych, którzy mogą się przez 5 minut emocjonować czy ich idol wyciągnie te Balachę czy nie.
Niech ich będzie nawet 20tys. w Polsce (za 10-20 lat) to i tak nie przełoży się to na masową publiczność.Takie są reguły rynku i nic się na to nie poradzi
MMA na poziomie na jakim są prezentowane w Pride nie staną się sportem masowym podobnie jak sportem masowym nie stał się pięciobój nowoczesny, stawia bowiem zawodnikom zbyt wysokie wymagania i proces ich szkolenia jest zbyt kosztowny, a to oznacza elitarność. Tylko osoby o szczególnych predyspozycjach fizycznych i psychicznych mogą podołać jego wymaganiom. Natomiast dla amatorów będzie to tylko kolejne wcielenie KravMagi czy innej samoobrony dla pań, ćwiczone dwa lub trzy razy w tygodniu dla podleczenia własnych kompleksów, no i po to żeby taki czy inny Fiodor miał co do garnka włożyć.

  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Taki stary, a taki glupi :lol:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

Jakie mam pojęcie o walce można lepiej ocenić na moich treningach

Mówiąc o walce masz na myśli wachlarze i aikido? ok niech ci będzie znasz się na tym.

w studiu odgrywam taką rolę jaką mi wyznaczył Polsat, (stąd miecz i wachlarz)

Jak ci polsat będzie kazał założyć spódnicę i ględzić haiku podczas piłki nożnej to też będziesz idiotę z siebie robił? Prosta decyzja powinna być z twojej strony, nie mogę wejść do progamu bo się na mma i walkach nie znam, jak będziecie kręcić o historii i kulturze japonii to bardzo chętnie.

[jakiś bełkot budojo]
Chłopie nie ględź mi tu widowiskowości tylko powiedz z jakiej racji ja mam oglądać twoją twarz w rozmowach o mma? dlaczego prowadzący zadaje ci pytania tak jakbyś się na tym znał? nie nawidzę grania ala dyzma i weź ty się następnym razem zastanów zanim znów wk... grono osób w tym i mnie.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Mialem isc spac, ale...

Bjj nie jest japonskie, od kad wyciagnie balachy nie jest tam najwazniejsza rzecza...

Reszty nie chce mi sie komentowac.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Popo nie wchodź w inne tory dyskusji, bo chodzi tylko i wyłącznie o to dlaczego znalazł się tam pomian a nie np. jakubek? albo dlaczego nie mówił więcej karol? już kur... wolałbym borutę tam zobaczyć niźli pomiana, przynajmniej ma wiedzę.
W głowie mi się nie mieści że na "spotkanie lekarzy zapraszają murarza"... lekarze o technikach operacji a murarz że szpachla najlepsza.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Mistrzostwa Polski w boksie to sport
Mistrzostwa BJJ to sport
MP Zapasow to Sport
MP Judo to sport
Polaczenie tych sportow nie daje sportu? Dlaczego :?:
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Jeszcze jedno pytanie, korzystajac z okazji.
Mowil Pan ze ogladal wszystkie gale Pride.

Mowil Pan tez ze skuteczne tu jest JJ a nie BJJ.
Czy moze Pan wymienic kilka nazwisk ludzi wywadzacych sie z JJ i walczacych w Pride?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]

Popo nie wchodź w inne tory dyskusji, bo chodzi tylko i wyłącznie o to dlaczego znalazł się tam pomian a nie np. jakubek? albo dlaczego nie mówił więcej karol? już kur... wolałbym borutę tam zobaczyć niźli pomiana, przynajmniej ma wiedzę.
W głowie mi się nie mieści że na "spotkanie lekarzy zapraszają murarza"... lekarze o technikach operacji a murarz że szpachla najlepsza.


moze dlatego ze menadzer z Polsatu mial blade pojecie o SW i znalazl ludzi wg takiego klucza-
-sprawdzil jakie gazety z naszego rynku traktuja o MA
-wzial komentatora (trenera? nie pamietam) boksu
i uznal ze to bedzie najlepsza ekipa

Pewnie zle nie chcial...

Moze jeszcze uderzyl do zwiazku sportowego, ale tam sie nie dowiedzial niczego o Jakubku lub innej osobie zwiazanej z MMA
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
No i mimo wszystko Pan Pomianowski był ambasadorem Polski w Japoni myślę że to też miało jakiś wpływ.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
redakcja budojo m.in. "Fiodor zrób maturę, nazwiska pisze się w Polsce z dużej litery!"

Mnie osobiscie Pana obecnosc w studio nie przeszkadzala. Jezeli uruchomimy lancuszek skojarzen, to w jakis sposob mozna wytlumaczyc tam Panska obecnosc.

Choc z drugiej strony, czy warto brac udzial w programie promujacym jakas nowa rzeczywistosc, skoro sie nie akceptuje tej rzeczywistosci i z trudem sie to ukrywa?
Dodam, ze nie byl to program publicystyczny przeciez, gdzie uzasadnione bylyby glosy stron.

Co do wywodow na temat przyszlosci MMA, nie spieram sie, a z rozwojem tej dyscypliny nie wiaze nadziei na profity. I niezaleznie od tego czy bedzie sie ten sport "sprzedawal", czy nie, bede go sobie (amatorsko, bo za stary i zbyt skontujzowany jestem, zeby potraktowac go profesjonalnie) - cwiczyl i uczyl innych.

Panskie porownanie do piecioboju jak najbardziej uzasadnione, ale do kravmaga, nie obrazajac ludzi, ktorzy ten system cwicza - jak najbardziej dla MMA krzywdzace.

W zwiazku z tym, ze na forum juz w pierwszym zdaniu posluguje sie Pan chwytem z podrecznika Artura Schopenhauera, wytkne Panu, ze owszem - jako kolokwializm funkcjonuje np. zwrot "pisze sie z duzej litery", jak mozna tez uslyszec "przyszlem", zamiast "przyszedlem" - jednak w opinii wielu znanych jezykoznawcow - nic sie w tej materiii nie zmienilo i nadal mozna tylko "pisac wielka litera".

Z wyrazami szacunku
K_P
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
sport
(ang.) świadoma i dobrowolna aktywność fizyczna człowieka, polegająca na indywidualnym lub grupowym współzawodnictwie w wodzie, powietrzu i na lądzie, także na pokonywaniu czasu, przestrzeni, naturalnych lub sztucznych przeszkód i przeciwnika; wyróżnia się dwie podstawowe formy sportu: s. wyczynowy - nastawiony na osiągnięcie jak najlepszego wyniku oraz s. rekreacyjny - nastawiony na utrzymanie sprawności fizycznej, odprężenie i relaks.

Panie Pomianowski, a dlaczegóż to MMA sportem nie jest? Czy się przyjmie czy nie, to dywagacje w zupełni innym kierunku, natomiast w TV grzmiał Pan "to nie sport, to widowisko". Widowiskiem, to jest amerykański wrestling, gdzie wszystko jest reżyserowane.
Odnoszę wrażenie, że dla pana nazwa MMA i Pride są tożsame, co jest dużym błędem.

Natomiast dla amatorów będzie to tylko kolejne wcielenie KravMagi czy innej samoobrony dla pań, ćwiczone dwa lub trzy razy w tygodniu dla podleczenia własnych kompleksów, no i po to żeby taki czy inny Fiodor miał co do garnka włożyć.

Z tego co widzę, to Pan specjalizuje się w aikido. A z tego co pamiętam, żaden z przedstawicieli tego szlachetnego stylu nigdy i nigdzie nie podjął wyzwania z przedstawicielem innego stylu. A już w MMA, nie zaistniał nikt. Więc panie Pomianowski, nie uważasz Pan, że nauczanie czegoś, co w praktyce jest całkowicie nieużyteczne i nazywanie tego sztuką walki to zwykłe oszustwo? Robione po to by taki czy inny Pomianowski miał co do garnka włożyć?

Kuriozalne dla mnie pozostaje, że telewizja, która emitując galę Pride zapewne liczy na zwiększenie oglądalności przy kolejnych emisjach ( jakiż sens jest działać w kierunku odwrotnym? ) zaprasza do studia ekspertów, którzy robią wszystko by widzom to widowisko obrzydzić. Mam nadzieję, że był to ostatni pana występ podczas gal MMA, czy będzie to Pride, czy UFC czy cokolwiek innego.

Marcin Blicharski - jeden z nielicznych w Polsce organizatorów "niesportowych widowisk" MMA.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE GRAND PRIX 2005 26.06 [wyniki, foto+filmy]
Ja się zastanawiam czemu nikt się nie czepia bokserów amatorów przechodzących na zawodowstwo. PRzeceiz to jest doklądnie tak samo. Nie ma zawodowych zapasów ani Judo. Dla tych ludzi jest własnie MMA
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024