Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido Kanai sensei.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
Ino co ta krawędź stępiona wyraźnie jest.... . Szczepan - jak to w końcu jest w tejże Kanadzie, co? :wink:
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
Ściągnąłem film jakąś godzinę temu, nie działał, więc ściągnąłem kodeki. Teraz już ok, ale mam pytanko. Oglądam go teraz, we fragmentach co prawda i nie widzę ani legendarnych padów, ani technik i właściwnie przez większość czasu tylko tam gadają, i to jeszcze tak, że nie słychać nawet w jakim języku... Może ściągnąłem nie ten plik? ;-)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
Gadajom zasadniczo po angielsku.
Kanai jest tłumaczony przez jakiegoś imigranta, co nawija z akcentem jak z komedii. Poza tym jakość dźwięku pozostawia pewne życzenia - po użyciu korektora graficznego, da się rozumieć to co mówią.

Krawędzi specjalnie nie ma, ale to przecież pokaz, nie widac treningu.

Z drugiej strony, kiedyś Szczepan tłumaczył że tam nikt nie opowiada, nie wyjasnia, tylko pokazuje i każe robic.

Ja mam takie pytanie - w paru momentach Cloude poprawia pracę uke... Jak to jest, tresują u was czy nie?
I jeszcze jedno - też robicie iriminage ze sprowadzeniem goscia do ziemi?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
Niestety siadla mi winda i jestem bez kompa. Co powoduje ze nie moge sciagnac filmiku i trudno mi sie domyslec o co chodzi, stazy z sensei`em bylo mnostwo, na kazdym jest inaczej.

Ogolnie to staz gromadzi ludzi z roznych dojo, w Toronto jest tylko jedno ktore probuje robic styl Kanai sensei i to od calkiem niedawna. W zwiazku z tym, nie jest to z pewnoscia reprezentatywny staz, zeby zobaczyc jak sie normalnie cwiczy u sensei`a. Jak przyjada ludzie od nas lub z Bostonu, to wtedy troche widac, a tak to slabowato.

Na kazdym stazu jest grupa ludzi ktorzy gadaja, nic na to nie mozna poradzic. Jak ktos technike zna to cwiczy i nie gada, jak ktos nie zna, albo boi sie tak cwiczyc to nadrabia gadaniem.

Oczywiscie ze uczy sie ludzi jak bezpiecznie odbierac mocne techniki inaczej nigdy nie moglbys wykonac techniki z calej sily. Ale robi sie to wylacznie dlatego zeby mozna bylo przypakowac, a nie dlatego zeby technika ladnie wygladala. Taka jest moim zdaniem roznica pomiedzy tresowaniem uke a uczeniem odbierania techniki.

CO do krawedzi, to prosze o konkretne pytania, bo nie wiem o co chodzi :lol:

Co do iriminagi, to ja tak uke nie sprowadzam, a jak ktos mi tak robi to mu wchodze w nogi. Ludzie dookola to widza i sie ucza, ale zrozumienie rozwija sie powoli :(
  • 0

budo_markam
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
U mnie ściąganie zatrzymuje się na 100KB przed końcem i nie chce dokończyć :evil:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.

Co do iriminagi, to ja tak uke nie sprowadzam, a jak ktos mi tak robi to mu wchodze w nogi. Ludzie dookola to widza i sie ucza, ale zrozumienie rozwija sie powoli :(

Za iriminage rozgrzeszony, już się popeliny obawiałem :)
Z resztą pytań zaczekamy aż obejrzysz film.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.

Garry, czym to obrabiales ? co musze sciagnac ?


General
Complete name : C:\TEMP\toronto.avi
File size : 704 MiB
Format : Audio Video Interleave
Overal bitrate : 1359 Kbps
PlayTime : 1h 12mn

Video #0
Codec : XviD
Width : 720
Height : 576
Aspect ratio : 4/3
Frame rate : 25.00

Audio #0
Codec : MPEG1/2 L3
Bit rate : 128 Kbps
Channels : 2
Sampling rate : 44 KHz
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
Powinniscie to bez problemu otworzyć hoćby za pomocą codeków ffdshow
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do zrywania ftp, polecam jakiegos download menagera (GetRight, Go!zilla) gdzie jest opcja resume. Albo zacznijcie uzywać Opery ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
Wreszcie moglem sobie obejrzec filmik :peace: :rofl: :rofl: :rofl:

Tak jak przypuszczalem, sami poczatkujacy, wiec sensei skorzystal z okazji aby wyjasnic troche podstaw. Takie cos mi sie zdarzylo spotkac jakies 2 razy podczas ostatnich 10 lat treningow. Niezly rodzynek sie wam trafil.

Pierwszy instruktor ktory pokazuje techniki to Bob Zimmerman, szef Toronto aikikai. Jego instruktorem przez wiele lat byl Kawahara sensei z British Columbia. Od kilku lat zaczal cwiczyc z Kanai sensei, jest jednym z najlepszych technicznie ludzi z jakimi zdarzylo mi sie cwiczyc, aczkolwiek nie robi klasycznego stylu Kanai sensei.

Potem Claude prowadzi treningi, bioroac za uke jednego goscia z bialym pasem, Ahmeda z Egiptu, niesamowicie gietki, silny i wytrzymaly. Zeby mu naprawde zalozyc dzwignie trzeba robic niezle sztuki 8O
Potem bierze na uke jedynego w owym czasie czarnego pasa z tego dojo(no jest paru innych , ale raczej wiekowi i niewypadani). Nie zauwazylem nikogo od nas ani z Bostonu. Az sie sam dziwie czemu nas tam nie ma? moze staz byl w tym samym czasie co staz Chiby sensei? czasem tak bywa.........Cala reszta czarnych pasow cwiczy na co dzien co innego, inne style. nic dziwnego ze instruktorzy pokazuja same podstawy.
Ale jasno i wyraznie, tak zeby KAZDY zrozumial. :wink: :lol: Zero popisywania, nieprawdaz :)

Jak ktos ma pytania to walcie jak w dym :paker:
  • 0

budo_czarnykot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
Ojejku, Szczepan jest taki przewidywalny! Więc tak: druga płytka którą mam, jest ze stażu dla ZAWANSOWANYCH, jest tez trening iaido. Tym razem, żeby bylo szybciej zrobię ze dwadzieścia kopii i roześlę pocztą polską. No, tu (na treningu dla ZAWANSOWANYCH) to dopiero krawędź sie objawi. Może Sczepan to też jakoś tak zgrabnie wyjaśni? Może sensei w niedziele odpuszcza? A może nie chce ujawniać przed kamerą morderczej potęgi krawędzi. Chcę zaznaczyć, że jako doświadczony dziennikarz :-) nie ujawniam wszystkiego co mam. Więc plis Szczepan o komentarz do nowego filmu :)
NIECH KRAWEDZ BEDZIE Z WAMI
P. S. Po tym wszystkim, co szanowny pan mod wypisywal na forum, ostatni komentarz wydaje się niestosowny. Przecież sensei nigdy nie pokazuje na pół gwizdka a mordercza krawędź jest wpajana od pierwszego treningu, czyż nie tak?
Chętni do obejrzena drugiego stażu (ZAWANSOWANI) kontakt na pocztę, będę rozsyłał.

NIECH KRAWĘDŹ BĘDZIE Z WAMI!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.

Ojejku, Szczepan jest taki przewidywalny! Więc tak: druga płytka którą mam, jest ze stażu dla ZAWANSOWANYCH, jest tez trening iaido. Tym razem, żeby bylo szybciej zrobię ze dwadzieścia kopii i roześlę pocztą polską. No, tu (na treningu dla ZAWANSOWANYCH) to dopiero krawędź sie objawi. Może Sczepan to też jakoś tak zgrabnie wyjaśni? Może sensei w niedziele odpuszcza? A może nie chce ujawniać przed kamerą morderczej potęgi krawędzi. Chcę zaznaczyć, że jako doświadczony dziennikarz :-) nie ujawniam wszystkiego co mam. Więc plis Szczepan o komentarz do nowego filmu :)
NIECH KRAWEDZ BEDZIE Z WAMI
P. S. Po tym wszystkim, co szanowny pan mod wypisywal na forum, ostatni komentarz wydaje się niestosowny. Przecież sensei nigdy nie pokazuje na pół gwizdka a mordercza krawędź jest wpajana od pierwszego treningu, czyż nie tak?
Chętni do obejrzena drugiego stażu (ZAWANSOWANI) kontakt na pocztę, będę rozsyłał.

NIECH KRAWĘDŹ BĘDZIE Z WAMI!

Szanowny czarny kocie,
Moze i jestes doswiadczonym dziennikarzem, ale rozmawiamy tutaj o aikido. Przeciez na video sensei wyraznie powiedzial ze skoro jest duzo poczatkujacych to wyjasni troche podstaw, nie? :wink:
Co rozumiesz przez trening dla zaawansowanych? Nawet jesli bedzie 20 czarnych pasow, ale z kompletnie innego stylu, to jako instruktor nie moge poprowadzic treningu dla zaawansowanych, bo technicznie sie nie da. Trzeba wszystko tlumaczyc kawa na lawe, jak dla poczatkujacych. Prowadzenie treningu nie polega na showmenstwie czy pokazywaniu wlasnej magii, ale na tym, zeby ludzie sie czegos mogli nauczyc, nawet jesli widza styl pierwszy raz w zyciu. 8)

W zasadzie kazdy staz to niezle wyzwanie dla shihanow, bo ciagle musza robic kompromis pomiedzy technikami dla poczatkujacych oraz dla waskiej grupy zawansowanych wlasnie w stylu danego shihana.

Praktycznie rzecz biorac, jesli chodzi o styl Kanai sensei, to tylko staze w Bostonie oraz u nas potrafia zgromadzic jakas tam grupe zaawansowanych ludzi, ktorzy znaja doskonale techniki, a na stazu tylko je ulepszaja.

oraz jakbys mogl wytlumaczyc o co ci chodzi z ta krawedzia? Bez osobistych przycinkow, tylko prosto i uczciwie, o ile naprwde cie to interesuje :(
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
Szcepan, z tą krawędzią to w telegraficznym skrócie jest tak:
Nabijałeś się z aikido większości ćwiczących, z dziwnych styli które są w ogóle na nic, z nauczycieli, którzy są na nic do 5 dana, że mamy w europie aikido ludyczne, że na prawdziwym treningu, prawdziwy sensei to daje tak do pieca, że jest tak ciężko i niebezpiecznie i cały czas się jedzie na granicy przeciągnięcia i robi techniki na 100%. Że u nas na stażach to sie gada i poprawia, że hakamy nie ćwicza między sobą itp. itd.
A teraz dziwisz sięże kogoś krew zalała i Ci wytyka?
Bo film jest taki sobie. Nic niezwykłego, techniki zwyczajne, wykonane spokojnie i delikatne, sensei robi kilkunastominutowy wykład zamiast ćwiczyc...
Innymi słowy wszystko przeczy temu co zawsze opowiadałeś.
Oczywiście możesz twierdzić że to akurat ten film jest wyjatkowy, tyle że film to film, a to co mówisz, to jakby to delikatnie ująć, koloryzowac możesz zdziebko :twisted:
Podeślij coś innego, reprezentacyjną próbkę, z chęcią obejrzymy.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.

Innymi słowy wszystko przeczy temu co zawsze opowiadałeś.
Oczywiście możesz twierdzić że to akurat ten film jest wyjatkowy, tyle że film to film, a to co mówisz, to jakby to delikatnie ująć, koloryzowac możesz zdziebko :twisted:
Podeślij coś innego, reprezentacyjną próbkę, z chęcią obejrzymy.

Randall, przeciez na tym filmie nie ma nikogo ani ode mnie z dojo ani z Bostonu. Jak mozesz oceniac to co ja robie na podstawie cwiczenia ludzi nie zwiazanych z moim stylem? :? 8O

Oczywiscie ze Claude i Kanai sensei pokazuja spokojnie, bo inaczej nie mozna na poczatkujacych. Na tym polega aikido, ze sie chroni atakujacego, nie? :wink: :lol:
A co, spodziewales sie UFC? :roll:

Rozumiesz roznice miedzy popisywaniem sie na wspolpracujacych uke, zeby stworzyc sobie prestiz "magicznego aikido" a uczciwym uczeniem ludzi jak maja robic techniki?

Ten film jest rzeczywiscie wyjatkowy, bo instruktorzy pokazuja podstawy techniczne w jaki sposob wykonywac techniki skutecznie.Jak wytworzyc duza moc techniki (to wlasnie w wiekszosci wyjasnia sensei, jak maxymalnie wykorzystac cialo). W jakim kierunku i jak wychylac z rownowagi, jak szczelnie zakladac dzwignie zeby dzialaly....
Nie jest to widowiskowe, nikt nie pada bo tori machnal od niechcenia lewym palcem. Zwykla, dosc nudna, fizyczna praca.

Zastosowanie tych podstawowych zasad w cwiczeniu pomiedzy zaawansowanymi wyglada inaczej, bo obaj sa wycwiczeni. I zalezy od tego czego szukaja na treningu. Wtedy czesto jest mozliwe popchnac siebie samego do granic wlasnych mozliwosci. albo popchnac cwiczacego z toba do granic jego mozliwosci. w sposob relatywnie mniej czy wiecej bezpieczny i bez showmenstwa. Wtedy mozliwy jest trening bardzo intensywny.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
a u mnie to nadal nie chodzi. ale z tego, co slysze, malo stracilem. hehehe.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
Video
Komentarz
"tak się ćwiczyło Aikido w Polsce 20 lat temu"
Koniec Komentarza
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.

Video
Komentarz
"tak się ćwiczyło Aikido w Polsce 20 lat temu"
Koniec Komentarza


:lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.
Szczepan, bez urazy, ale czy Ty masz jakies kompleksy :?: :?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.

Szczepan, bez urazy, ale czy Ty masz jakies kompleksy :?: :?

Wzgledem czego?
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.

Wzgledem czego?

Sprawiasz wrazenie, jakbys nie byl pewien, czy wyjazd do Kanady byl (ze wzgledu na aikido) dobrym wyborem, wiec swoimi wypowiedziami bez przerwy to chcesz udowadniac. Ciagle piszesz, ze "w naszym stylu" to sie tak extra super cwiczy, a w Europie to jakas sciema jest to aikido... Takie odnosze w kazdy badz razie wrazenie... :roll:
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Kanai sensei.

Takie odnosze w kazdy badz razie wrazenie... :roll:


I nie jesteś osamotniony :)
Jak sie Czyta Szczepan Twoje posty to naprawdę wynika z nich że już jesteś conajmniej shihanem... Krytyka, zaprzeczanie słów Ueshiby, różnych shihanów - to wszystko brzmi jakby w Kanadzie było jedyne słuszne Aikido, a cała reszta to badziewie.... A ludzie co to z Tobą na Karowej (czy wcześniej) ćwiczyli, mają podzielone zdanie.... :lol:

I czasami to już nie wiem śmiać się czy płakać - patrz temat: Ciekawa technika (i niespotykane w Europie pady :rofl: )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024