Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
Co chciałem napisac.
Jacek Wysocki wydał nową książkę, premiera była na ostatnim stażu z G. Savegnago 13 V 2005.
Tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jakby chciał ktoś kupic/zobaczyć.

Książki tylko przeglądałem jak na razie /dużo obrazków :) /. Obejrzałem też jeden film - "zasady i techniki aikido".
Pozycja godna polecenia wszystkim początkującym i tym którzy chcą trening rozpocząć, a także Szczepanowi /;)/ i wszystkim którzy chcą się zapoznac z aikido Kobayashi, tajemnicami meguri itp.
Obie książki zawierają dvd z filmem, szczególnie godna polecenia jest druga, czyli "Broń w Aikido". Jest tam opisanych 5 kata z jo oraz 2 kata boken + interpretacje. Kumi jo, jo tori, aikijo. Wszystko też na filmie, można się nauczyć :D

No i są pady :) :) :) -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]*

Kto już czytał, kto widział, jak się Wam podoba?


*Wycinek z filmu "Zasady i Techniki Aikido"
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
Tajemne pady - tak ćwiczą u nas ludzie z 6-5 kyu. ;)

p.s. dlaczego koziołek jest tak nisko?
p.s.s. dlaczego ludzie wykonujący pady robią je w sposób niebezpieczny dla koziołka? (tzn. część pada w ten sposób, że ustawia się plecami do głowy uke)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
No i co w tych padach jest takiego nadzwyczajnego? Bo nie rozumiem. :?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)

No i co w tych padach jest takiego nadzwyczajnego? Bo nie rozumiem. :?

Polecam wątek Fajna technika!, w którym O'Mod Szczepan tak opisał standardowe pady:

Dobrze widac tez twardy pad, pozwala wielokrotnie upasc bezpiecznie a jednoczesnie tori moze wykonac rzut z calej sily. Prosze zauwazyc specjalny sposob ladowania, oraz jak podnosi sie uke z padu wykorzystujac sile rzutu. W Europie taki pad jest nieznany.


  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
emerque, no wiem, u nas też :D
Nie ja reżyserowałem film, jaka to róznica? Przecież to wychodzi zawsze, nie upadną na koziołka.

Ninja, absolutnie nic w nich nadzwyczajnego. Przeczytaj pierwszy post wątku "Fajna technika" to zrozumiesz. 8)
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
Randall a masz może ten film w calości jak udostępnić ?? Chętnie bym zobaczył :)
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)

Co chciałem napisac.
Jacek Wysocki wydał nową książkę, premiera była na ostatnim stażu z G. Savegnago 13 V 2005.

Bylem na stazu :) i srednio mi sie podobala akcja marketingowa "I ty kup ta ksiazke z autografem". A ty Randall to sie nadajesz do agencji reklamowej. :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)

Bylem na stazu :) i srednio mi sie podobala akcja marketingowa "I ty kup ta ksiazke z autografem". A ty Randall to sie nadajesz do agencji reklamowej. :)

Cóż ja mogę powiedzieć, każdy ma swój własny rozum i wyczucie do oceny takich rzeczy. 8) Reklama to podstawa, takie czasy, rzeki kijem nie zawrócisz, albo sie dostosujesz, albo zginiesz. Acha, a ja nie reklamuje, nic z tego nie mam, więc mi to zasadniczo wisi. Przynajmniej będzie się coś dzialo na forum.

Filmu udostępnić nie mogę, bo to się kradzież nazywa. A przysłowie mówi - nie sra się we własne gniazdo :twisted: 8) :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
Z tego video faktycznie pady wygladaja podobnie (bede musial zmienic swoje zdanie w tej materii, co mnie niezwykle cieszy!!! 8) ), tylko dlaczego nie robicie ich na technikach na stazach? Z tego co widzialem z video stazowych, to kolyski lub same rolki do tylu i to jeszcze dosc niezdarne? W dodatku ze wstawaniem w kierunku tori 8O 8O 8O

Czyzby te pady funkcjonowaly jako oddzielna umiejetnosc, nie majaca nic wspolnego z technikami aikido? :?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)

No i co w tych padach jest takiego nadzwyczajnego? Bo nie rozumiem. :?

Polecam wątek Fajna technika!, w którym O'Mod Szczepan tak opisał standardowe pady:

Dobrze widac tez twardy pad, pozwala wielokrotnie upasc bezpiecznie a jednoczesnie tori moze wykonac rzut z calej sily. Prosze zauwazyc specjalny sposob ladowania, oraz jak podnosi sie uke z padu wykorzystujac sile rzutu. W Europie taki pad jest nieznany.


chodzilo mi o to ze znam ten pad i nadal nie rozumiem co w nim nadzwyczajnego...
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)

Reklama to podstawa, takie czasy, rzeki kijem nie zawrócisz, albo sie dostosujesz, albo zginiesz.

Reklama to podstawa do zarabiania kasy, jezeli o to chodzi w aikido to masz racje.
Od braku reklamy na szczescie ludzie nie gina jeszcze :)


Acha, a ja nie reklamuje, nic z tego nie mam, więc mi to zasadniczo wisi. Przynajmniej będzie się coś dzialo na forum.

Apropos zawracania kijem rzeki to nie odwracaj ogonem kota.

A przysłowie mówi - nie sra się we własne gniazdo.

I na koniec:
To nie moje gniazdo, a w moim kazdy ma prawo do glosu nawet jesli jest krytyczny. :) I nie powiem Ci gdzie mam takie przyslowia. :twisted: :D :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)


A przysłowie mówi - nie sra się we własne gniazdo.

I na koniec:
To nie moje gniazdo, a w moim kazdy ma prawo do glosu nawet jesli jest krytyczny. :) I nie powiem Ci gdzie mam takie przyslowia. :twisted: :D :)

Ej, tu chodziło o to ze nie będę okradał Wysockiego. 8O Coś mnie źle zrozumiałeś. Przeczytaj ksiązkę, obejrzyj film i napisz wszystko co będziesz o tym myślał, po to ten topik jest. Jeśli chodzi o wyrazanie opinii, to się zgadzam. Napisałem że to film dla początkujących, raczej videoprezentacja aikido niż instruktaż.
Co innego filmy kręcone z ręki na jakimś stażu, a co innego wydawnictwo, w które ktoś włożył kasę, zapłacił ludziom i wykonawcom.


Z tego video faktycznie pady wygladaja podobnie (bede musial zmienic swoje zdanie w tej materii, co mnie niezwykle cieszy!!! ), tylko dlaczego nie robicie ich na technikach na stazach? Z tego co widzialem z video stazowych, to kolyski lub same rolki do tylu i to jeszcze dosc niezdarne? W dodatku ze wstawaniem w kierunku tori

Bo jesteśmy leniwi i nam się nie chce skakać, jak można się wyłgać rolką :D
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
Randall: i po co Ci to chłopie było ? ;) :lol:
Teraz chyba powinieneś się jeszcze wytłumaczyć czy aby na pewno nie jesteś wielbłądem.

Tak sobie czasem myślę, że chyba czas już skończyć z tą mistyfikacją i przyznać wreszcie całemu światu, że ani Ty ani tym bardziej ja i cała masa ludzi zrzeszonych w PUA, nie mamy zielonego pojęcia o Aikido, nasi nauczyciele otrzymali swoje stopnie za beret śliwek a jedynym celem naszego wrażego spisku jest przejęcie władzy i dymanie ludzi na kasę. :D

Z przyjacielskim pozdrowieniem dla wszystkich Braci w Aikido :-)
h-k

PS. Książka mi się podoba, uważam, że jest to jeden z najlepszych materiałów szkoleniowych dostępnych na polskim rynku.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)

Tak sobie czasem myślę, że chyba czas już skończyć z tą mistyfikacją i przyznać wreszcie całemu światu, że ani Ty ani tym bardziej ja i cała masa ludzi zrzeszonych w PUA, nie mamy zielonego pojęcia o Aikido, nasi nauczyciele otrzymali swoje stopnie za beret śliwek a jedynym celem naszego wrażego spisku jest przejęcie władzy i dymanie ludzi na kasę. :D

przestraszony przestraszony przestraszony WYDAŁO SIĘ 8O
i co my teraz zrobimy :roll:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
Zmienimy styl??? A może przerzuciymy się na inne MA????? :)
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
Randall napisał:
Wszystko też na filmie, można się nauczyć


:twisted: Jeszcze nie słyszałem żeby można było się czegoś nauczyć siedząc przed telewizorem :twisted:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
Popełnimy zbiorowe seppuku drewnianymi tanto...
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)

emerque, no wiem, u nas też :D
Nie ja reżyserowałem film, jaka to róznica? Przecież to wychodzi zawsze, nie upadną na koziołka.


Spróbuj tak.

Po pierwsze weź osobę z szóstym kyu - taką co się dopiero uczy padać na twardo.
Po drugie weź koziołka, który będzie normalnej wysokości - wyprostowane ręce plecy równolegle do maty, nogi na kolanach, palce u nóg wyprostowane, leżące na macie.
Po trzecie osoba numer jeden robi pad przez koziołka ustawiając się twarzą w stronę głowy uke. Zazwyczaj osoby które się uczą tego padu mają tendencje do "odwijania się" na plecy w czasie gdy są nad koziołkiem i z tego powodu mogą polecieć w stronę nóg koziołka. (po to te wyprostowane palce u nóg) Szczerze powiedziawszy wolałbym, żeby ktoś upadł mi na nogi niż na głowę, a tak może się zdarzyć przy odwrotnym ułożeniu padającego.
Natomiast przy tak niskiej pozycji jak ta którą prezentuje film można zrobić poprawnie jak się bardzo dobrze pada - tori nie opiera się tak naprawdę na koziołku - dwa ostatnie pady wyraźnie to pokazują. Jeśli jednak dopiero uczysz się padać to tak niski koziołek jest dla Ciebie niebezpieczny - duża możliwość skręcenia sobie karku.

Mam nadzieję, że byłem jasny w moich wyjaśnieniach.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
Wiedziałem o co Ci chodziło. Owzem, robi się pady przez klęczącego, robi sie nawet przez ręce stojącego.
Zgadzam się z tym, że popczątkującym nie wychodzi i dlatego się ich ustawia plecami na zadek koziołka.
Zaciekawiło mnie, że uważasz uczenie na klęczącym uke za łatwiejsze niż na skulonym. 8O W sumie dalej wtedy do ziemi i ludzie mogą miec większe "opory" przed kulnięciem. Poza tym, jest większa szansa że coś nie wyjdzie i newbee zaliczy bańką glebę jak sie dobrze nie przytrzyma. Ale to kwestia metodologi nauczania.
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiązka dla Szczepana, meguri i tajemne pady ;)
Jak dla mnie to przy niższym koziołku lecisz bardziej bańką w glebę i musisz wykonać szybko i poprawnie twardy pad lub po prostu mae ukemi przez partnera (ale nie o to nam chodzi). Przy wyższym koziołku możesz zacząć uczyć ludzi tak jakby "o jeden krok wstecz" tzn. tori (uczący się padać) podchodzi do koziołka staje tak aby biodra mieć równolegle do partnera kładzie obie dłonie na boku partnera (od swojej strony ;) ) i robi odmyk tak jak przez trzepak (zaglądając głową pod tłów partnera). Ja uważam, że jest to bardzo dobre ćwiczenie przygotowujące do padów przez koziołka, pozwalające uczyć się lotu z wyprostowanymi nogami, a jest to coś czego nie zrobisz na skulonym partnerze :(

Mam nadzieję, że przestałeś robić 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024