Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak oddychać podczas biegania ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafix_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak oddychać podczas biegania ?
Czy prawidlowo jest tak, że: wdech nosem i wydech ustami (czyli tak jak podczas walki, zeby napinac pzepone) a moze caly czas ustami/nosem ? Czy poprostu niema to wiekszego znaczenia ??
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
Noo bardzo dobre pytanie bo sie pogoda robi ładna więc przydało by się wziąć dupe w troki (czy jak to sie tam mówi) i biegać :) . Ja zawsze biegałem normalnie tzn oddychałem ustami ale nie wiem czy to jest dobrze, biegacze tak oddychają :wink: .
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
wdycha sie nosem, wydycha ustami (tak sie powinno)
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
Chyba ze ktos ma niedroznosc gornych drog oddechowych.
A potem podczas walki oddycha ze szczeka z otwartymi ustami i dostaje ciosa na szczeke. Nastepstwem sa problemy z jedzeniem.
  • 0

budo_rafix_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
tak mi sie wlasnie zdawalo jak piszesz Taisho. Chociaz przyznam sie ze najwygodniej oddycha mi sie w taki sposob, ze biore podwojny wdech nosem i wydech ustami (pojedynczy) czy cos takiego jest bledem ?
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?

Chyba ze ktos ma niedroznosc gornych drog oddechowych.
A potem podczas walki oddycha ze szczeka z otwartymi ustami i dostaje ciosa na szczeke. Nastepstwem sa problemy z jedzeniem.


to kazdy biegacz musi walczyc ? pytanie bylo jak sie oddycha przy bieganiu... :o na tej zasadzie chodzic powinnismy cale zycie w pozycji walki trzymajac garde bo inaczej zlych odruchow sie nauczymy, prosze...
  • 0

budo_rafix_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
mam na mysli oczywiscie bieganie pod katem walki :)
  • 0

budo_proximuss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
Hehe ... co do walki to wciągamy powietrze przez usta a przy uderzeniu wydychamy przez nos. Przy bieganiu oddychamy cały czas przez usta, nos ma za mały przepływ powietrza i sie zadusimy jakbyśmy mieli wdychać powietrze przez nos ...
  • 0

budo_kan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
ja robie wdechy i wydechy tylko i wyłącznie nosem, dzięki temu podczas sparingów cały czas mam zamknięte usta. Na początku biega się w ten sposób nienajlepiej ale da się przyzwyczaić. Biegam na róznych dystansach od 2km do +/- 10km. Nie próbowałem w ten sposób biegac sprintem. W trakcie biegania zawsze mam szczęke bokserska w ustach.

Nie twierdze że ten sposób jest dobry, tylko pisze jak ja biegam. Spróbujcie sami.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
Hmm trzeba będzie zobaczyć jak sie biega oddychając nosem... Bo bieganie co innego a np. trening na worku co innego. qrde teraz to już sam nie wiem jak biegać :) moze najlepiej faktycznie ze szczęką :)
  • 0

budo_aqq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
moim zdaniem powinno sie wdychać nosem i wydychac usatmi. wdychac nosem ponieważ dziala to jak filtr pierwszego kontaktu dla naszych płuc. częśc zanieczyszczeń zostaje właśnie w jamie nosowej a nie wędruje ze złym skutkiem do płuc. problem pojawia sie w momencie gdy przegroda nosowa jest krzywa.... ale to inny temat.

po drugie w trakcie biegania powinno się robić dwa krótkie wdechy nosem i dwa wydechy przepuszczając powietrze przez usta. zarówno wdechy jak i wydechy nalezy " zgrać " z tempem biegu, myślę ze ta zasada nie dotyczy sprintu. ogólnie w momencie gdy stopa dotyka powierzchni nalezy reagowac oddechem. pozdro
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
no panowie. teoretycznie moze i tak. ale poprobujcie z tym nosem w szybszym tempie przez jakis konkretny odcinek - mnie sie nie udaje.

zreszta oddychajac caly czas paszcza mamy mozliwosc zlapania jakiegos dodatkowego latajacego bialka ;d
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
teoria u ludzi biegających jest taka żeby zasysać powietrze wszystkimi możliwymi otworami ciała :) i ja sie pod tym podpisuję. a co do wydechu, to przez nos jest bez sensu oczywiście.
  • 0

budo_aqq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
no u biegających to może tak ale nikt nie bedzie zasysał powietrza wszystkimi otworami w trakcie walki. :-)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?

wdycha sie nosem, wydycha ustami (tak sie powinno)


Niestety nie każdy ma prosty nos i co w tedy?
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?

teoria u ludzi biegających jest taka żeby zasysać powietrze wszystkimi możliwymi otworami ciała :) i ja sie pod tym podpisuję. a co do wydechu, to przez nos jest bez sensu oczywiście.


po prostu po pewnym czasie nos zaczyna nie wystarczac. czlowiek nie lubi niedotlenienia mozgu.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?

wdycha sie nosem, wydycha ustami (tak sie powinno)


Niestety nie każdy ma prosty nos i co w tedy?

ja mam przestawiona przegorde i nie moge tak robic. jak mialem prosta to tez nie dawalem rady.

moim zdaniem powinno sie wdychać nosem i wydychac usatmi ( ... ) ogólnie w momencie gdy stopa dotyka powierzchni nalezy reagowac oddechem. pozdro


biegasz regularnie, czy tak piszesz teoretycznie?
  • 0

budo_aqq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
tak, biegam regularnie i napisałem to teoretycznie. moim zdaniem tak powinno się to robić.
  • 0

budo_rafix_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
przy kazdym postawieniu stopy ?
moze przy jakims tempie ci to bedzie wychodzic, ale jesli chcesz pobiegac szybciej z pulsem powiedzmy powzej 150, nie mowiac juz o interwalach. Wogle dla mnie to jakies dziwne bo organizm sam reaguje czestotliwosc oddechow,pytanie tylko ktora dziura :D hhhehe
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
nie da sie przy kazdym stawieniu stopy bo bym chyba sie rzewentylowal tak, ze bym stracil swiadomosc.
poza tym nie da sie oddychac przez nos caly czas. Ja tez biegam regularnie i mi nie idzie. :|
Jedyne co moge srobic to przez usta i nos na raz :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024