Skocz do zawartości


Zdjęcie

tytanowy zegarek ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowy zegarek ?

A tak z ciekawosci zapytam?
Na co wam az tak wypasione zegarki?


kurcze jak ja lubie takie pytania... to prawie jak a po co wam takie wypasione noże? przecież każdym da się coś ukroić...

Dokladnie :D
Jest pewna granica pomiedzy taktycznoscia i funkcjonalnoscia a zwyklym snobizmem.
Nie sugeruje jakoby autor watku kierowal sie tym drugim.Jednak czesto producenci takich zabawek licza na te druga motywacje do zakupu swoich produktow...
Szczytny cel zeby zegarek sie nie popsul i nie porysowal.Ale sa zegarki ktore spelniaja te same funkcje za 1/4 ceny. A wiekszosc ficzerow jakie oferuja te zabawki jest tak naprawde malo komu potrzebna.Moim zdaniem to cos takiego jak dzwonki polifoniczne i gierki w telefonie...
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowy zegarek ?

Pozatym kurde jak masz pancerny elegancki zegarek za 200 zl to mozesz niezliczone ilosci wodki wygrac robiac zaklady takie jak Seiken np. czy wytrzyma przywalenie z rozpedu o sciane z calej sily ;)

Cynik sam przyznasz ze jest pewna roznica pomiedzy zegarkiem za 200 PLN a takim za 2 kPLN. Ale jezeli oba przezyja to samo... to jak mawia pewna znajoma dosia..po co przeplacac ? Ja jestem pewien ze moim Timexem tez mozna z calej sily walic o sciane i przezyje. Pytanie czy wlasnie po to go kupilem ?
A tak przy okazji to znajomy sobie ostatnio kupil taki chinski zegarek elektroniczny.Za 5 pln.
I tak se pomyslalem co on musialby wyprawaic i jak czesto zeby zmienic te 40 zegarkow abyrownalo sie to kwocie 200 PLN ktore wydalem na swego Timexa. I moim zdaniem jego wybor jest bardziej rozsadny i taktyczny. ;)
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowy zegarek ?
ntech...... jak mi znajdziesz czasomierz

- tytan (bo lekki)
- swiecace wskazowki
- obrotowy bezel
- 100m WR
- sekundnik
- szkielko szafirowe (bo sie sporo mniej rysuje)

za 200 PLN z pozadnej firmy........ to masz nobla cwaniaku :)
po przejzeniu ofert popularnych producentow widze ze cena to jakies 1k do 2k dla w miare przyzwoitego sprzetu (klasa citizen, festina)

a snobizm to moim zdaniem zaczyna sie w zegarkach od 10k....... a szukajac tego co szukam znalazlem i jakies wypasy za 50k 8O
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowy zegarek ?

ntech...... jak mi znajdziesz czasomierz
- tytan (bo lekki)
- swiecace wskazowki
- obrotowy bezel
- 100m WR
- sekundnik
- szkielko szafirowe (bo sie sporo mniej rysuje)
za 200 PLN z pozadnej firmy........ to masz nobla cwaniaku :)
po przejzeniu ofert popularnych producentow widze ze cena to jakies 1k do 2k dla w miare przyzwoitego sprzetu (klasa citizen, festina)

Nie twierdze ze za 200 PLN spelni wszystkie Twoje wymagania.
Pytanie na ile w Twoich wymaganiach jest rzeczywistej potrzeby a ile po prostu radosci z posiadania zegarka wysokiej klasy, markowego producenta.
Fajnie jest miec dobry zegarek.Ale czy to znaczy zaraz ze "taktyczny"="drogi full wypas" ?
Sam zauwazyles ze nie bardzo wiesz czy temat pasuje do tego dzialu i dlatego nie oskarzam Cie o nic.Masz kase,masz humor kupuj co chcesz.Co mi do tego ? Po prostu prowadze wolne rozwazania dotyczace szeroko rozumianej "taktycznosci".Akurat trafilo na Twoj watek ;) .Powiem szczerze ze wiekszosc to jest belkot marketingowy.Tylko czekac az pojawi sie temat "taktycznej" szczoteczki do zebow,czy taktycznych patyczkow do uszu ,swiecacych w ciemnosci i ustawiajacych sie w kierunku pln-pd. :D
Mnie czasem smieszy jak w Tatrach widze gosci biegajacych po szlakach w takim szpeju ze moglbym za to samochod dobry kupic.
A mi wystarcza stare dziny i kurtka z demobilu.To co jest bardziej "taktyczne" ?
Moze powinnismy zalozyc nowy watek ?
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowy zegarek ?
ntech...... powiem ci tak...... troche nurkuje..... nie zeby zaraz robic extremy...... wiec komp nurkowy high tech - mi nie jest potrzebny, do 30 m i 30 min pod woda przystanki dekompresyjne to sie ma na pamiec w glowie praktycznie, a poza tym uproszczony komp z czasmi, glebokoscia etc..... mam na panelu akwalungu tuz pod lewa reka :) razem z iloscia powietrza i glebokosciomierzem analogowym

wiec zegarek stanowi back-up...... siadzie ci sprzet podstwowy nie daj Bog na 30m to kurna musisz jakos odmierzac czas dekompresji, a klepanie zdrowasiek pod woda to kiepski pomysl :) dlatego bezel obrotowy z podzialka minutowa i swiecace wskazowki w zegarku np........ starczy taki tactical ? :) ...... a poza tym mam to byc przyzwoity zegarek (przyzwoity nie wypasiony)

btw...... dzieki jednemu ze sposnorow portalu chyba powolutku jestm coraz blizej tego czego szukalem :wink:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowy zegarek ?

Po prostu prowadze wolne rozwazania dotyczace szeroko rozumianej "taktycznosci".Akurat trafilo na Twoj watek ;)

[....]

Moze powinnismy zalozyc nowy watek ?


Takie rozważania już tu były nie raz, przy nożach chodziło o "zapas mocy".
Ale On naprawdę nie ma jakiś wygórowanych żądań.
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowy zegarek ?
Ostatnio ciągle przez forum przewijają się pytania typu:
"po co taki drogi nóż, jak mój też kroi..."
"po co taki drogi zegarek, jak można zadzwonić na zegarynkę..."
"Po co taki drogi plecak, jak mogę się zapakować w torbę foliową..."
Każdy wydaje na to zarobione przez siebie pieniądze i nie widzę
powodu, dla którego musi się z tego innym tłumaczyć.
Jak lubisz drogie, dobre jakościowo rzeczy, kupuj.
Uważasz, że Ci się nie przydadzą, nie kupuj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024