Skocz do zawartości


Zdjęcie

biwakowiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: biwakowiec
Na to nie wpadłem i ustawiam punkt balansu zakładając na "sucho" okładziny. Mam wtedy pełną kontrolę i możliwość poprawki.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: biwakowiec
podejrzewam, że na jedno wyjdzie ;-) (tzn ja lubię odrobiną tylni środek ciężkości)
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: biwakowiec
Coś w tym jest. Jeśli masz punkt balansu przesunięty w tył, nożyk będzie bardzo ładnie chodził w ręku. Będzie szybki. A to daje kontrolę i precyzję. Tak jak pisałem wcześniej, nie sądzę, że nóż będący tematem, ma być choperem, więc punkt balansu na ricasso, lub na rękojeści, więc nie wiercić.
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: biwakowiec
witam
geneza tego noza byla taka:
wyjazd majowy, jura, namioty, codzienne ogniska i brak dobrego noza co by i patyki zaostrzyc i jakies galazki podrabac :) jednym slowem nozyk biwakowy. po powrocie jeszcze nie myslalem zeby robic noz. ogolnie forum BUDO znalem i czytalem ale raczej inne watki niz cos o nozach. szedlem raz... drugi... i wpadlem. zostalo zalatwianie stali itp. jako ze mial byc to moj pierwszy powazny nozyk to wzialem taki kawalek ktorego bylo mi najmniej szkoda gdyby okazalo sie ze spie... robote. ksztalt max wcisniety w plaskownik. misja - nauczyc sie nadawania szlifu itp. wyszlo tak ze na tym etapie jestem z tego bardzo zadowolony. :)
a co do grubosci klingi to od gory nadal jest taka sama - 6mm, co przy tej wielkosci noza to ladnie mowiac "czuc moc" a moze nawet jej nadmiar ;)
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024