Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bez rolnictwa nie ma Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_verte
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido
Moim zdaniem nie można narzekać na to, że nie przejęliśmy wszystkich zwyczajów związanych z aikido. Inna kultura, zupełnie inny świat i nie można próbować na siłę zrobić z ludzi Zachodu Japończyków. I tak korzeni nikt nie oszuka...

Każdy powinien jednak próbować znaleźć taką swoją rolę do uprawy...

A co do szacunku dla przyrody...To jednak daje duużo do myślenia...Kontakt z Naturą jest niezbędny, ale nie musi to być od razu wielkie uprawianie roli...

Ale idea piękna....:)))
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido

Kontakt z Naturą jest niezbędny, ale nie musi to być od razu wielkie uprawianie roli...
Ale idea piękna....:)))

A kto tu mówi o wielki uprawianiu roli. Raczej chodzi o wyrwanie się z tej korby codziennego zycia jakie znamy i zabawe w "działkowicza", tylko tyle by siebie utrzymac. Dlatego podałem Kochanowskiego za przykład - z dworu królewskiego na wieś. To tak jakbyś rzucił dobrą posade w belwederze i przeniósł się krowy hodować... Niewyobrażalne dzisiaj. :roll:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido

Z naszego wlasnego podworka, wszyskim nam znany Jezyk zorganizowal sobie spartanski szalas w kompletnej dziczy, na wsi, gdzie poddaje sie regularnym sesjom medytacji transcendentalnej


Już mi się znudził, teraz myślę o jakimś nieprzyzwoicie drogim, małym 150-180 metrowym apartamęcie z 50 metrowym tarasem, oczywiście ochydnie bogato wyposażonym :D

A jak ja sobie coś pomyśle, to... :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido
Z dumą i samozadowoleniem stwierdzam, że jestem Technikiem Mechanizacji Rolnictwa, mam dyplom z 1991, prawo jazdy na traktor i uprawnienia na kombajn. W świetle wywodów Szczepana jestem tu największym miszczem. jednoczyłem się ponadto z glebą powielokroć.... wiem co to roztrząsacz obornika, przetrząsaczo zgrabiarka, pług obracany (zaliczałem metode działania pł. obracanego 3 razy) i wóz asenizacyjny z pompa ślimakową.... gdzies tam wywnątrz wiedziałem ze to ma jakies związki z boskim aiki, ale teraz ..... Szczepan uszczęśliwiłeś mnie.
W tym świetle - wyjazd w 1986 na prajktyki do NRD - zbieraliśmy kapuste, postrzegam jako mistyczny odpowiednik wyprawy O'senseia do Mandzurii.
Głębia panowie , głębia.... :)
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido
A ja zawsze zastanawiałem się nad faktem, czemu fascynuje mnie nazwa "glebogryzarka"...

BTW. O'Modzie - w kwestii upraw doniczkowych już mam chyba jasność, ale co z uprawami in-vitro ?? Czy to aby po linii jest czy też może kompleta dewiacja i sponiewieranie podłe prymitywu ?? :D

W.
  • 0

budo_robin_de_ro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido

To tak jakbyś rzucił dobrą posade w belwederze i przeniósł się krowy hodować... Niewyobrażalne dzisiaj. :roll:

Jak to, a Lepper czy Kalinowski? :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido
Jak to rpzeczytałem na początku myslalem ze ktos sobie jaja robi ale teraz to juz sam nie wiem ... :roll:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido

Jak to rpzeczytałem na początku myslalem ze ktos sobie jaja robi ale teraz to juz sam nie wiem ... :roll:

Jaja? Z tak poważnych rzeczy. :) Oczywiscie nie uważam że praca na roli ma być elementem treningu aikido, własciwie to skłonny jestem stwierdzić że 2 godziny w dojo zrobią lepiej sztuce niż 2 godziny z motyką na polu.
Ale i tak fajnie by było mieć kawał ziemi gdzieś daleko od ludzi i położyć laskę na wszystkim innym.

Jak to, a Lepper czy Kalinowski?

Z gnoju wyrosłeś, w gnój się obrócisz. :D
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido
Może chodzi o to że praca na roli w jakiś sposób uczy szacunku do ciężkiej pracy? Że uspokaja ducha i pozwala na odreagowanie?

Być może w ortodoksyjnym umyśle Dziadka powstała jakaś teoria dotycząca związku pracy na roli z lepszym przepłyem energii Ki, lub mistycznym kontaktem duszy człowieka z prastarymi duchami ziemi :evil: :evil: :evil: :?:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido

No mi też się marzy życie na wsi.


Z naszego wlasnego podworka, wszyskim nam znany Jezyk zorganizowal sobie spartanski szalas w kompletnej dziczy, na wsi, gdzie poddaje sie regularnym sesjom medytacji transcendentalnej, a Labedz nienerwowo podaza w jego slady. Ci szlachetni medrcy i mistrzowie aikido odkryli bowiem ze tylko wies i dzialalnosc rolnicza moze polaczyc ich nierozerwalnie z Pierwotym Elementem.

Alez drogi Szczepanie! Ja po prostu zamierzam zostać obszarnikiem i latyfundystą, gnebicielem okolicznych chłopów, co to ich na obróbkę pańskiego pola zagnam, że o notorycznej kradzieży wianków chłopskim dziewkom przez Panicza z dworu (znaczy sie mnie :) ) nie wspomne :) :) :)
Jako prawdziwy sarmata mam organiczną niechęć do pracy na roli a jako wyznawca aikidockiego luziku bliżej mi znacznie do dekadenckich hulanek, popijatyk tudziez innych niegodnych pochwały (acz niebywale przyjemnych) praktyk, aniżeli do zajmowania sie uwaleniem mych bieluchnych smukłych dłoni pianisty w czarnoziemie.

Ł. (błekitnokrwisty) 8)
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido

... zamierzam zostać obszarnikiem i latyfundystą, gnebicielem okolicznych chłopów, co to ich na obróbkę pańskiego pola zagnam, że o notorycznej kradzieży wianków chłopskim dziewkom przez Panicza z dworu (znaczy sie mnie :) ) nie wspomne :) :) :)


Jak juz Ci się szacowny Łabędziu to ziści, to chętnie zostanę Twym podwładnym (znaczy się wyzyskiwanym chłopem) , byś mógł zdzierać ze mnie dziesięcinę, ale to pod jednym warunkiem, że chronić mnie bedziesz przed grabierzą z zewnątrz, np w formie podatków wszelakich i innych ZUSów... :twisted:

Pozostajac przy nadziei
W.

BTW. Jeśli trzeba, to rekomendacje jakoś sobię zorganizuję.... :D
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido

Jak juz Ci się szacowny Łabędziu to ziści, to chętnie zostanę Twym podwładnym (znaczy się wyzyskiwanym chłopem) , byś mógł zdzierać ze mnie dziesięcinę, ale to pod jednym warunkiem, że chronić mnie bedziesz przed grabierzą z zewnątrz, np w formie podatków wszelakich i innych ZUSów... :twisted:
Pozostajac przy nadziei

Przy nadziei to będziesz, jak Ci Panicz z dworu Łabędź wianek skradnie pod jakimś jaworem :wink: :D
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez rolnictwa nie ma Aikido
Za 10% dochodu oddaną Ciemiężycielowi w miejsce ok 50% jakie oddaje obecnie, to i takie upokożenie na siebie przyjmę i cierpliwie znosić będę :)


W.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024