Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
Kolego skąd taka zmian zdanie i to w taki szybkim tępie poczytaj sobie wczesniejsze posty w tym temacie.
Kasę na nowe dojo pozostawił Masutatsu Oyama ale to miało być kyokushin a nie jakieś bizes ichigeyki dla przypomnienia proponuje poczytać testamet :(
Co do PZK to nie ciakawie gdyż mówi się o doniesienu do prokuratury jeżeli kontrola wykazało to i owo to już jest koronny dowód,gdyż nikt nie poważy kontroli PKS.

Jedno mnie dziei,że ciągle słyszałem z ust iż gośc pracuje za darmo , kurcze dałem się na to nabrać nie wiem jak inni?
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
Zadna zmiana zdania . Juz kiedys niejaki R. Murat chcial wykonczyc Drewniaka i rozeszlo sie po kosciach. Pospiech jak mowia jest dobry przy lapaniu pchel wiec bez paniki, na pewno wszystko sie wyjasni.
Gorzej z tym co knuje Matsui ! To moze byc problem ale w IKO1 jest wielu rozsadnych sensei to i z tym sobie poradzimy. SPOKO !
  • 0

budo_kyokushinboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1

Gorzej z tym co knuje Matsui ! To moze byc problem ale w IKO1 jest wielu rozsadnych sensei to i z tym sobie poradzimy. SPOKO !


To tylko taki mały szczegół. Na pewno sobie jakoś poradzicie. Spoko. :-)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1


Gorzej z tym co knuje Matsui ! To moze byc problem ale w IKO1 jest wielu rozsadnych sensei to i z tym sobie poradzimy. SPOKO !


To tylko taki mały szczegół. Na pewno sobie jakoś poradzicie. Spoko. :-)


Tak tak wielu ? to już chyba tych rosądnych odeszło :!:

Napewno sobie poradzisz z wodzami i klakierami
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
Już od kilku lat Ichi-geiki jest promowane jako nowa nazwa przez Matsui no i przez jego poplecznika pana Gorai z NY - tak faktycznie sterującego organizacją IKO1.
Być może to może szokować - ale prawdy sa czasem brutalne.
To dojo - hm... albo inaczej fitnes club czy fight club lub po prostu centrum sportowe - faktycznie jest okazałe. Ale na zwykłym karate nie da sie zarabiać takich ogromnych pieniędzy - więc warto organizować chociażby takie turnieje jak Ichi-geiki na których walczą ludzie za "przyzwoite pieniądze". A gdzieś tych wojowników trzeba przygotować do show. Matsui jak widac postawił sobie wysokie cele - i z ducha karate zostało mu jedynie to by zrobić małą salkę do ćwiczeń czegoś co można nazwać kyokushin.
Jak widac i słychać już Matsui nie walczy jak kiedyś zaciekle o znaki, nazwę i całą sukcesję po M. Oyamia.

Jednym słowem - zaczyna się urealniać i sprawdzać scenariusz "rozwoju" kyokushin-kai-kan. To jak mniemam ten nowy duch kyokushin o którym tak wiele swego czasu mówiono wśród kolegów z grupy Matsui w Polsce.
Swoją drogą co to się porobiło z tym Shokei Matsui?? Przecież naprawdę był dobrym zawodnikiem!! A teraz?? Gdzie jest jego karate?? Gdzie droga kyokushin??
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
penktynk - rozumiem. pytałem, bo z tego co wiem, to tam sa czasami trningi prowadzone przez meża Kuristiny Oyama. W starym Honbu Dojo jest takze muzemu, ale nie zawsze jest otwarte.

A moze ktos ze znaczacych sensei w IKO1 zrobi tak jak Bluming i oleje wszystkie te organizacje ?
Zobaczymy zreszta jak rozwiaze sie sprawa z PZK.
Na razie nie ma co panikowac i deklaracje odejscia od IKO 1 sa przedwczesne .


Tylko ktorzy sensei maja tak zrobic? Wiekszosc tych,ktorzy trenowali w Dojo Mas Oyamy a dzisiaj piastuja wysokie stanowiska w IKO 1 jest juz sedziwa i nie ma siły na promowanie "swojej nowej" organizacji - im jest dobrze jak jest teraz. Ale szczerze nie wyobrazam sobie takich ludzi jak B.Lowe z innym kanji niz stare.

Co do Bluminga to on najzwyczajniej w swiecie odszedl od IKO i założył swoj styl - zupełnie inny niz Kyokushin. A w przypadku Matsuiego mamy do czynienia z transformacja nie tyle słowa ,znakow czy logo, co praktycznie całej podbudowy filozoficznej , na ktorej zbudowany został Kyokushin. Juz od dawna ludzie mowią ,ze to co promuje Matsui ma niewiele wspolnego z Kyokushin Oyamy.

Wilus dobrze mowisz. Obsrwując to ,nasuwa mi sie takie przypuszczenie,ze Matsui chce isc w slady Ischi'ego - stworzyc cos na kształt K-1. W sumie nie byłoby w tym nic złego, gdyby :
1.nie robił tego kosztem Kyokushin
2.rozgraniczył zasadniczo te dwie płaszczyzny swojej dzialalnosci
3.nie łączył by Ichi geki z Kyokushin, tylko ze swoim nazwiskiem- bo robiac to ,idzie na latwizne i wykorzystuje dorobek i sławe stylu Karate, ktory sam trenował.

Jak widac i słychać już Matsui nie walczy jak kiedyś zaciekle o znaki, nazwę i całą sukcesję po M. Oyamia.

Nie walczy, bo najpierw przegrał proces o Dojo z Kuristina Oyama, pozniej z All Japan Kyokushin Union prawa do znakow i nazw, a ostatnio ponownie z Kuristina Oyama o prawa do wszystkiego c jest związane z Kyokushin. Jedyny proces "wygrał" z Midorim, a raczej doszło tam do pewnego układupozasadowego z inicjatywy Midoriego - zbyt duze koszty sadowe spowodowały,ze chciał sieporozumiec z Shokey Matsui , a ten delikatnie mowiąc, wyprowadził w pole, i teraz maly Mistrz swiata musi płacic okrągłą sume na konto Matsuiego.

Jednym słowem - zaczyna się urealniać i sprawdzać scenariusz "rozwoju" kyokushin-kai-kan.

ja bym raczej tak nie generalizował - to dotyczy IKO1 a nie całego Kyokushin.
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
No cóż zaczyna się sprawdzać scenariusz "rozwoju" kyokushinkaikan czyli grupy Matsui.
Widać to jak na dłoni.
Nazwa ichi-geiki funkcjonuje już od kilku lat- to już kwestia czasu. Faktycznie nowe dojo albo inaczej fight club lub poprostu centrum sportowe - jest okazałe. Ale to centrum ichi-geiki - nowej firmy jak widać Matsui i być może jeszcze kogoś............
Swoją drogą co się z nim porobiło???? Przecież był niezłym zawodnikiem, a teraz gdzie jest jego karate?? jego kyokushin?? - jedyne co mu pozostało to chyba tylko sentyment - bo w tym całym kompleksie znalazło się małe miejsce na dojo.
Całość jak widać nastawiona na przygotowanie zawodników do show jakim jest turniej ichi-geiki. Ale to może być "droga" do niesłych pieniędzy - czyli tak naprawdę Matsui stał sie promotorem tak jak w boksie - czy o to chodzi w "organizacji" Kyokushikaikan?? Ma być to organizacja promotorska?? szukająca ludzi na ring??
Jeżeli tak, jeżeli o to chodzi - to faktycznie - niech tak będzie - to ma być ten "nowy duch kyokushin" - Czekam z niecierpliwością kiedy w Polsce tak zaczną wyglądać zawody karate :wink:
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
SORRY PANOWIE ZA POWTÓRZONE SŁOWA - ALE TO CHYBA PROBLEM Z KOMUTEREM. nIE WIDZIAŁEM MOJEGO POSTU I MYSLAŁEM ŻE GO PO PROSTU USUNIĘTO LUB NIE DOSZEDŁ.
JESZCZE RAZ SORRKI :-)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
W Polsce moze byc tak :
Gdyby stalo sie tak jak sie zanosi to liderem IKO1 w RP moze byc sensei Krzysztof Borowiec z Kielc. I to chyba wszystkich zadowoli . Nie wydaje mi sie zeby stara gwardia KK podporzeadkowala sie innym liderom KK . Nie maja oni wiekszego znaczenia.
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
Ojojojoj aż przykro się człowiekowi robi jak słyszy o takich rzeczach.

Ale wierzę, że duch kyokushin zwycięży!
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
Dokladnie. Dlatego napisalem ze MOZE ale nie MUSI i pewnie nie bedzie !
Tez wierze w to ze wszystko sie wyjasni i nic sie nie zawali.
Bez paniki panowie :!:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1

W Polsce moze byc tak :
Gdyby stalo sie tak jak sie zanosi to liderem IKO1 w RP moze byc sensei Krzysztof Borowiec z Kielc. I to chyba wszystkich zadowoli . Nie wydaje mi sie zeby stara gwardia KK podporzeadkowala sie innym liderom KK . Nie maja oni wiekszego znaczenia.


Shihan z Krakowa Ci już nie odpowiada :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
A tak na powaznie dzieiw się,że tak poważny sensei nie jest jeszcze shihanem .Przeciez kielece to 1000 trenujących a w dobrych czasach to nawet 2000 osób.
Przeciez według zasad kazdy klub powyżej 300 trenujacych powinien podlegać bezpośrednio IKo ,a nie komus w Kraju.
Nie wiem na co czeka sensei Borowiec nie wiem 8)
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
Może być poważny, ale żeby dostać stopień shihana trzeba wykazać się jakimiś specjalnymi zasługami dla środowiska Kyokushin, m.in dlatego mamy tylko dwóch shihanów Polaków.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
Alez odpowiada kolego , odpowiada , ZAWSZE !
A sensei Borowiec to takze mocna osobowosc w IKO 1.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1

A tak na powaznie dzieiw się,że tak poważny sensei nie jest jeszcze shihanem .Przeciez kielece to 1000 trenujących a w dobrych czasach to nawet 2000 osób.
Przeciez według zasad kazdy klub powyżej 300 trenujacych powinien podlegać bezpośrednio IKo ,a nie komus w Kraju.
Nie wiem na co czeka sensei Borowiec nie wiem 8)


A wiesz co to jest lojalnosc ? Pewnie nie znasz tego pojecia :oops:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1

A tak na powaznie dzieiw się,że tak poważny sensei nie jest jeszcze shihanem .Przeciez kielece to 1000 trenujących a w dobrych czasach to nawet 2000 osób.
Przeciez według zasad kazdy klub powyżej 300 trenujacych powinien podlegać bezpośrednio IKo ,a nie komus w Kraju.
Nie wiem na co czeka sensei Borowiec nie wiem 8)


A wiesz co to jest lojalnosc ? Pewnie nie znasz tego pojecia :oops:


A wiesz co to jest lojalność w drugą stronę i chyba ten jeden o tym zapomina robiąc innych w bamuku
  • 0

budo_kyokushinboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
A kto wam wpoił tę lojalność ? :D

A może jak już, to lojalność w stosunku do Kyokushin i sosai Oyama ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1
O i tu jest problem :( zamiast Hombu kyokushin kan kai mamy centrum fitnes Ichigeyki :)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wagowe Mistrzostwa Swiata Kyokushin Tokyo IKO 1

[

A wiesz co to jest lojalność w drugą stronę i chyba ten jeden o tym zapomina robiąc innych w bamuku


To moze powiesz w koncu co ci takiego zrobil Shihan ze tak ci zalazl za skore ?Jak to cie zrobil w bambuko ?
Kto wie moze nas przekonasz .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024