Skocz do zawartości


Zdjęcie

noż w koszty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

noż w koszty
Przy wypełnianiu rocznych PIT-ów naszła mnie taka refleksja, czy ktoś z prowadzących działalność gospodarczą forumowiczów wpadł na pomysł, żeby nóż (oficjalnie nabyty) odvatować i wrzucić sobie w koszta? Rozumiem sytuację, kiedy ktoś nozami oficjalnie handluje, i traktuje je jako towar, ale chodzi mi o inny kejs - wrzucanie noża w koszta jak komputera, czy faksu. Skoro za koszt uzyskania przychodu może być uznany jedynie wydatek poczyniony w celu uzyskania przychodu, to do głowy przychodzą mi np. usługi ogrodnicze, czy garbowanie skór :) . Musiałaby to być działalność w której niezbędne jest wykorzystanie noża. Może jakieś pomysły? :wink: Wypasione customy powyżej 3.500 zł netto, to trzeba by nawet amortyzować :)
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noż w koszty
Mhm.

Przyrząd do otwierania korespondencji Benchmade Dark Star
Nóż Strider do cięcia izolacji, itd. itp.

obawiam się niestety, że jeśli nie wykonujesz zarobkowo czegoś wymagającego używania akurat takiego (cena) noża, to urzędnik może zakup zakwestionować. Ludzie mieli kłopoty z powodu zakupu "na firmę" o wiele zwyklejszych rzeczy - np. reprezentacyjnego ubrania, czy telewizora. US patrzy na bezpośredni związek pomiędzy zakupem danego środka, a uzyskaniem przychodów. Jeśli takiego związku nie widzi, to niestety zakwestionuje słuszność zaliczenia w koszty, a to oznacza kłopoty.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noż w koszty
chyba żebyś był kontraktowym mordulcem - wtedy takie narzędzie pracvy byłoby w pełni uzasadnione
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: noż w koszty
W sumie jeśli w firmie komputerowej zakupimy (wpis na fakturze) barzędzie do zdejmowania izolacji, a jeszcze lepiej tamniczy wpis SC Lochsa.

To nie widze sposobu w jaki urzędnik miałby to sprawdzać.
W końcu każdy może robić czym chce. Legalnie z fakturą kupione...

Adam
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: noż w koszty
Można odliczyc pod warunkiem, że na faktórze jest napisane np.: urządzenie tnące lub niezbędnik techniczny.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noż w koszty
Ale prowadząc np. warsztat można multitoola odliczyć
Do nozy - masarnia, sklep spozywczy etc. :wink:
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: noż w koszty
czemu nie zostałem rzeźnikiem??????? :)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: noż w koszty
nie wiem jak wygląda praktyka ale powiem wam że raczej w myśl teorii (kończe rachunkowość :) ) było by to trudne bo musi istnieć związek wydatków z rodzajem wykonywanej pracy. Do tego US może zakwestionować taką fakture jako zawyżoną ( to tak jakby listonoszom pokupować Ople Astry - limit 30 000 eur i twierdzić że to narzedzia pracy) pozatym w zależności od wew przepisów o prowadzeniu ksiąg rach. wydatek do 3000 pln można wrzucić jednorazowo w koszty i jednorazowo odliczyć od podatku. Nóż raczej nie występuje w wykazie stawek amortyzacyjnych bo nie podchodzi pod żadną z 10 grup ŚT. W Polsce niestety nie ma sztywnej wykładni przepisów i jeden urzednik się zgodzi a drugi nie.
Jak nie zapomne to za tydzień spytam się mojej pani Profesor od zaawansowanej rachunkowości czy taki numer jest możliwy i jak go zaksięgować :wink: mam nadzieje że mnie nie weźmie za wariata :)
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noż w koszty
Kiedyś kupiłem do firmy OSĘ. Poszła normalnie w koszta jak zwykły nożyk do cięcia tapet. Swój zakup motywowałem brakiem narzędzi do bezinwazyjnego otwierania kartonów zamkniętych takimi 4-o centymetrowymi wielkimi i mocnymi zszywkami przemysłowymi. Czasem w tym nam coś przysyłali a ponieważ kartonów też używamy to podważanie zszywek pozwalało mi na odzysk kartonów. Druga sprawa to dziwne odgłosy podczas przerwy obiadowej i te dziwnie pionowo stojące w magazynie i podziurawione palety ;P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024