Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na pamiątkę służby ...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
96 odpowiedzi w tym temacie

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Grrr.... to może jeszcze potępimy robienie fotek jakimkolwiek zabytkom z II wojny pochodzenia niemieckiego?!

LUDZIE!!! To że ktoś zrobił fotki dla niemieckiego bagnetu, pasa ss-mana, hełmu budzi w was takie emocje? Muzeum gdzie można zobaczyć mundury ss, abwehry też?! A jeśli uważacie że tak ... to proponuję utwożyć Związek Bojowników o usunięcie wszelkich eksponatów niemieckich z muzeów... Bo to się z faszyzmem i nazizmem kojarzy!!!

I zabronić fotografowania noży bo nożem można zabić... Jak dla mnie wasza reakcja to przesada...

Jak dla mnie foty niezłe - w klimacie "wojennym", fajnie strzelone itd.

P.S. Zeby nie było - nie identyfikuję się z nazistami, faszystami i tak dalej. Dla mnie te fotki mają wartość historyczną i estetyczną.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Chciałem coś osobistego napisać, ale....

Bez komentarza. :?
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...

fotki fajne... przedmiot fotografowania, mimo wszysko zle skojarzenia...


Taaak... fotki majstersztyk , reszta coś mnie mierzi .
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...

(...) sorka, ale co to jest?? (...)


Masz racje _ZaR_

Ma ktos moze jakas czapke "budionnowke", odznake, albo jeszcze lepiej legitymacje NKWD i pistolet Mausera z grawerka "Za wierna sluzbe - Kozielsk, Ostaszkow, Miednoje"?

Podeslijcie, zrobie jakies klimatyczne fotki.
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...

Jak dla mnie foty niezłe - w klimacie "wojennym", fajnie strzelone itd.

P.S. Zeby nie było - nie identyfikuję się z nazistami, faszystami i tak dalej. Dla mnie te fotki mają wartość historyczną i estetyczną.


Fajnie "strzelone", powiadasz? Zakladam, ze fotki z obozow koncentracyjnych tez by Ci sie podobaly, bo sa w klimacie wojennym przeciez, nie?

A co do wartosci estetycznej - *zdjecia* sa ladne. Jako zdjecia. Mimo wszystko jednak wartosci estetyczne obiektow zdjec po prostu jak dla mnie leza - moze i sa ladne, ale skazone na zawsze, tak samo, jak wspomniany symbol slonca, ktory juz nigdy chyba nie wroci do dawnego znaczenia.
Dlatego czuje sie zbulwersowany - nie chodzi mi o oskarzanie autora watku, po prostu jak sobie pomysle, co sie wtedy dzialo, kiedy te swastyki byly na setkach tysiecy ramion, to krew mnie zalewa.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Dzis prawdziwych faszystow juz nie ma... :) A przynajmniej nie na tym forum jak sadze...

Kazdego rodzaju bronia wymordowano miliony ludzi, czy rzymski miecz jest bardziej poprawny politycznie bo krew ofiar wsiakla glebiej w ziemie???
Bez przesady.
Idac dalej tym tropem dojdziemy do pojecia wojny sprawiedliwej, grzechu, milosci blizniego etc. A to jest forum o broniach ktore nie wiedza do czego jeden czy drugi maderfaker ich uzyje....

Pozdrawiam.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...

Dzis prawdziwych faszystow juz nie ma...


Otóż mylisz się. Wyłażą spod ziemi pod różną postacia. Wystarczy zobaczyć ile tego szitu sprzedaje sie na Allegro i chocby jak wyglądają demonstracje w obronie Palestyńczyków (przeradzające się w festiwal antysemityzmu).

I wkurwia mnie jak coś takiego widzę, bo przez ludzi którzy dali się ponieść wszelkiej maści totalitaryzmom moje drzewo genealogiczne wyglada jak równo przyciety żywopłot. Z kilkoma pędami na krzyż, którym jakims fartem udało sie odbić.

I takie pamiątki mnie nie bawią specjalnie.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Mysle Wysz, ze czaisz te roznice: wkurwia debilizm niektorych malpoludow, wkurwia to, ze historia jest taka kiepska nauczycielka, ale takie fotki mnie nie wkurwiaja. To po prostu beznamietny packshot. I dobra robota rzemieslnika (noz). Totalitaryzm nie bierze sie stad ze ludzie kuja noze, ale na odwrot, ludzie czesto kuja noze zeby rznac wrogow totalitaryzmu. A narzedzia, symbole? Zly jestem raczej dla tego, ze im wieksze skurwiele, tym bardziej maja wzniosle symbole i lepsze narzedzia.
Koncze, bo sie jakis za przeproszeniem historiozoficzny offtopic robi.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Zdjecia świetne, doskonały pomysł i niezłe wykonanie. Zwłaszcza szóstej foty.
Ale i ja odczuwalem spory dysonans oglądając je. Z jednej strony podobały mi się , z drugiej czułem że nie powinny :? I chyba na tym polega problem, że FLYbig69 zrobił dobre zdjęcia, bo gdyby były one strzelone na zimno, przy linijce na dywanie, to byłby to zwyczajny dokument zabytku, a tak niestety wyszła Ci laurka :? .
I nie powiem, o wiele przyjemniej oglądało by mi się rogatywkę i szablę polskiego ułana w podobnej kompozycji, bo niestety nie potrafię oddzielić przedmiotów z tych zdjęć od człowieka, który ich używał i tego co nimi robił kilkadziesiat lat temu.
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
A mi się zdjęcia po prostu podobają... Uważam że są ładne i nie doszukuję się żadnych podtekstów...

Gdyby zrobić to z hełmem i pasem ruskich - to by było dobrze?
A z hełmem i pasem amerykańców - tu było by dobrze?
A z hełmem i pasem japońców - to było by dobrze?
Wreszcie z hełmem i pasem polskim z roku 1921 - to było by dobrze?
A może irakijskie, afgańskie, chińskie, tureckie lub koloryt Ameryki południowej i środkowej jest dozwolony?

Tak się składa, że każdy żołnierz zabija, ale niewielu kieruje doktryną wojenną.

Jedni zabijają na polu walki, inni robią straszne rzeczy z ludnością cywilną, a inni spuszczają bombe na Nagasaki. Jakiekolwiek pobódki kierowały tymi ludźmi, jakiekolwiek mieli sumienie, ich ręce splamione są krwią. Więc myśląc w ten sposób nie powinniśmy robić żadnych fotek z rynsztunkiem i mundurami, nie powinniśmy się ubierać w żołnierskie ciuchy, wszelkie ruchy militarystyczne, sprzedaż broni, zabawek itp powinna być zabroniona - może ludzie zapomną co to wojna.

A mozę zaczniemy interpretować zdjęcia, może właśnie mogiła poległego żołnierza SS symbolizuje upadek takiego myślenia.

Panowie, ja w tym widzę sztukę.

I mi się fotki podobają.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
fotki fajne
ciekawa kompozycja
a niby jakby to wyglądał ona biurku obok paczki chipsów ??

kurwa ludzie luzujcie stringi - napinancie sie jakby conajmniej FLY napisał poemat na cześć hitlera.

Rybak z tym porównaniem o gwałceniu babki to panie dojebałeś po całości.....


FLY dawaj więcej fotek
przynajmneij mają klimat a nie kolejna seria onanizmu
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Seria onanizmu Blachoslawie to sa twoje fotki gdzie ciezko wypatrzyc noza pomiedzy dwoma cycami ;)
  • 0

budo_slow69
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin-puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
pewnie sie naraze ale ja na przykład mam swoje ulubione jednostki z okresu drugiej wojny i wsród nich sa jednostki niemieckie np. takie jak "zielon diabły" które jak by nie patrzec walczyły przeciwko nam ale były przykładem doskonałego wyszkolenia na którym wzorowały sie elitarne jednostki. A nie zapominajmy ze tak jak w kazdej armi i wsród kazdej narodowosci znajduja sie niezłe czuby ale sa i zwykli ludzie... przykładów daleko nie trzeba szukac
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
jak dla mnie fotki fajne, klimat i wogóle :-)

Gdyby zrobić to z hełmem i pasem ruskich - to by było dobrze?
A z hełmem i pasem amerykańców - tu było by dobrze?
A z hełmem i pasem japońców - to było by dobrze?
Wreszcie z hełmem i pasem polskim z roku 1921 - to było by dobrze?
A może irakijskie, afgańskie, chińskie, tureckie lub koloryt Ameryki południowej i środkowej jest dozwolony?

No właśnie nieusprawiedliwiam SS i itp.. ale gdy hitler kazał to wszyscy musieli rozkazy wykonywać niektórzy aż zabardzo sie przykładali tacy to niech :evil:
Ale ci co wykonywali rozkazy z przymusu to co, albo zabije albo kula za niewykonywanie rozkazów.
A czy dlatego USA zatakowało Irak choć nie ma nadal dowodów na to że (...) to co, też zabijają?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
No nie zdzierżę....
Przeca nie mówię to tym biednym kolesiu co go do wojska wzięli (swoja drogą - do SS brali z łapanki?), tylko o symbolach skurwysyńskiego reżimu który doprowadził do największej w historii planowej eksterminacji ludności. Z założenia dażącym do dominacji jednej rasy nad innymi, które to rasy w najlepszym razie mogły służyc jako tania siła niewolnicza lub mięso armatnie. W najgorszym - do piachu. A SS było głównym gwarantem wykonania tego planu.

I nie opowiadajcie mi proszę tu o Ślązakach, Ukraińcach, Łotyszach, Litwinach i frontowych dywizjach Waffen SS.
Bo SS było z definicji organizacją zbrodniczą, z której z czasem wyodrębniono regularne wojsko.

Dla mnie EOT. Ide na piwko. Papa.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Panowie, zbiorowo i spadam, bo mi sie juz nie chce - pewnie macie racje.

Gdyby zrobić to z hełmem i pasem ruskich - to by było dobrze?
A z hełmem i pasem amerykańców - tu było by dobrze?
A z hełmem i pasem japońców - to było by dobrze?
Wreszcie z hełmem i pasem polskim z roku 1921 - to było by dobrze?
A może irakijskie, afgańskie, chińskie, tureckie lub koloryt Ameryki południowej i środkowej jest dozwolony?

Tak się składa, że każdy żołnierz zabija, ale niewielu kieruje doktryną wojenną.


bigbang - piszesz jak Xiao o jakichs rzymskich mieczach.

IMO - z ruskim pasem byloby tak samo "niedobrze", jak z pasem SS.

Co do reszty - odpowiedz sobie (mnie nie musisz) na pytanie, ilu Polakow planowo i nieplanowo wymordowali Amerykanie, Japonczycy, Irakijczycy i kogo tam jeszcze wymieniles.

Ktore formacje amerykanskie, japonskie etc. "pelnily sluzbe", na wspomnienie ktorej mogly potem dostawac rozne fajne nozyki, np. w Oswiecimiu, Majdanku, Stutthofie, czy Belzcu, zeby wymienic najbardziej znane obozy zaglady, w ktorych "pelnili sluzbe" wlasnie posiadacze takich slicznych paskow.

Jesli tego nie rozumiesz, to sorka, nie podejmuje sie tlumaczyc dalej.

Rybak z tym porównaniem o gwałceniu babki to panie dojebałeś po całości.....


1. to nie bylo zadne porownanie. Przeczytaj jeszcze raz moze.

2. jestes pewny, ze zaden SS-mann nie zgwalcil np. Twojej babci, czy prababci, jesli akurat babcia byla jeszcze za mloda w tamtym czasie?

Albo jakis Krasnoarmiejec, skoro bigbang juz o nich wspomnial.

Bo ja np. nie jestem pewny, ani jednego, ani drugiego. Tak jedni, jak drudzy to uwielbiali.



Ale koniec tych offtopikow - gdzie te fotki z legitka NKWD i Mauserem z Katynia? Tylko fajnie skomponowac, w odpowiednim swietle zrobic - i bedzie git! Dzielo sztuki gotowe.

++++++++++++++++++++++++++++++

Edit: Panowie - jeszcze cos mi do glowy wpadlo.

Naprawde zadni czlonkowie Waszych rodzin nie zostali zamordowani - m.in., a nawet glownie przez SS, bo to SS sie zajmowalo glownie utrzymywaniem "porzadku" na okupowanych terenach i "czyszczeniem" z podejrzanych elementow - w czasie wojny? Nie byli na przymusowaych robotach? Nie siedzieli w obozie?

I nie byli pilnowani, ani przesladowani, przez posiadaczy takich pasow?

To macie szczescie.

A jesli byli - to powtorze to co napisalem w pierwszym moim tutaj poscie: nie rozumiem Was.
  • 0

budo_alien
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
fotki swietne
co do mundorow - fakt niemieckie wojska wygladaly porzadnie - wrecz odjazdowo
(mundury oficerskie ss robia wrazenie)
to ze mamy takie a nie inne skojarzenia wynikajace z przeszlosci nie zmienia faktu ZE NIE KAZDY ss-MAN GWALCIL NASZE BABCIE PRACIOTKI I WOJKOW - bez przesady - to byli zwykli ludzie ktorzy takrze zostali wbrew wlasnej woli wplatani w wojne - ciekawe jak ktorys z was by sie zachowal wcielony do ss przymusem - co zbuntowalby sie i zarezal caly regiment bagnetem ?!?
juz nie mowiac o tym - co slusznie zauwarzyl kamboras - ze swatyka jest pradawnym slowiankim takze symbolem i tylko przez II WS jest zle kojarzona ......
nalezy tu rograniczyc - klimat zdjec - noz/militaria od odczuc jakie sie w nas rodza z powodow historycznych
to ze komus sie podobaja niemieckie bagnety i mundury z okresu II WS nie musi znaczyc ze jest od razu faszysta/nazista .....

alien/uwak
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
uwak, doczytaj troche z historii.

Do SS nie "wcielano pod przymusem".
  • 0

budo_alien
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
jasne - byly i ochotnicze odzialy -
jednak czesto trafiali tam zolnierze z innych jednostek
PYTAM SIE CIEBIE - czy jako zolnierz ARMI NIEMIECKIEJ ODMOWIL BYS ZASCZYTNEGO AWANSU DO JESNOSTEK SS.....
czy od razu bys powiedzial ze pierdolisz to i chcesz kulke za niewykonanie rozkazu -
co ty mozesz wiedziec o tamtych realiach wyborach i alternatywach nie bycia faszystowkim morderca....kazdy qrwa w gebie mocny ....czy armia niemiecka czy radziecka - wiekszosc zolnierzy szeregowych mordowalo bo nie mialo innej alternatywy i odwagi do buntu przeciwko rozkazkom i zabijaniu - a ze od takiej traumy dostaje sie pierdollca to pewnie i po roku sluzby kazdy z nas bylby wscieklym gwalcicielem i morderca .....
uwielbiam takie dywagacje ludzi na temat ktorzy sie nawet skrawkiem buta o gowno nie otarli
logiczne jest ze szary szeregowiec czy nawet nizszy oficer gowno jest winien - jedynie tchurzostwu (bo sie nie zbuntowal) ale jak widac 99,9% ludzi to tchorze - wiec mozna spokojnie ich rozgrzeszyc .......
co oczywiiscie nie znaczy ze popieram ten lub jaki kolwiek inny podobny rezim
jednak swiadomie odzielam ludzka mase od ideologii ........
modl sie rybaku zebys nigdy nie musial brac udzialu w wojnie z wlasnej woli lub nie
ia ruscy wiecej nam babci pogwalcili niz niemcy pewnie malo tego sa qrwy falszywe - jesli patrzec z punktu widzenia II wojny swiatowej
amerykanie to nawet sie jencom gwalcic kaza
wiec zostawmy te dyskusje o bulu dupska z powodu swatyki na boku , bylo , minelo , czas sie bratac a nie nienawidziec z powodu grzechu dizadow .....
  • 0

budo_slow69
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin-puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
jestes pewien ze do ss wstepowało sie zupelnie bez przymusu?? a hitlerjungen było grupa do ktorej zapisywali sie wpełni swiadomi młodzi ludzie?? :twisted: a tak naprawde to hitlerjungen było przygotowanniem do słuzby w ss i taki młody człowiek który osiagna odpowiedni wiek wstapywał w szeregi ss. A uwazam ze prawda lezy tak naprawde gdzies po srodku bo jesli uwazacie ze w ss byly same czuby to dziwie sie ze nie zlinczowaliscie papieza bo gdyby był starszy to trafił by zapewne do zwykłych wojsk a wlasnie do ss
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024