Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na pamiątkę służby ...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
96 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
No dobra Panowie, ale co z tymi rodzicami/dziadkami?

Pytal ktos? Bo ja jestem naprawde bardzo ciekawy, co powiedzieli.

Nie pytal? Czemu?


I jeszcze jedno - FLYbig69.

Pytalem na samym poczatku, czy wiesz, co to jest za pas?
Czemu nie chcesz mi odpowiedziec? Wiedziales, co to jest, zanim zamiesciles fotki?
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Po pierwsze świetne zdjęcia, techniczne, klimatyczne i bez metrotaktycznego :wink: zaciecia (no bo przecież tym "mauserem" można by okap zdemontować albo garnki potłuc, co np. właściciele Busse skutecznie czynią...). Ten bagnet jest w swoim środowisku naturalnym i tyle. (choć nie jestem pewien czy ten pas SS pasuje akurat do TEGO bagnetu, zakładam, że autor zdjęć wiedział co robi, choć w sumie w Waffen-SS były po prostu te same mausery i te same bagnety do nich, ich sztylety z „Meine Ehre Heisst Treue” pełniły jedynie funkcje dekoracyjną)

A tak off-topicując nieco (nie ja zacząłem :wink: ) - rybak, Piter: Tego typu "kompozycje" można spotkać w niemal każdym militarnym muzeum, czy to naszym warszawskim czy np. Britisch Tank Museum. Mg42 na tle flagi ze swastyką, mundur "panterka" a na nim sztylet SS etc.etc.etc. Podobnie eksponuje się militarne zabytki post-radzieckie, czy japońskie z II wojny (a ci szlachetni samuraje pod względem sadyzmu, gwałtów i ludobójstwa przebili niejedną SS-mańską zbrodnie).
Ja rozumiem, że te zdjęcia mogą budzić kontrowersje – i dobrze! Chyba byłoby o wiele gorzej, gdyby pokazywać tego typu eksponaty w środowisku sterylnym, wyrwane z kontekstu, przy miarce centymetrowej i puszce coli + komentarz: TAKTYCZNA MASZYNA, NIEMIECKA PRECYZJA WYKONANIA, ARTYSTYCZNY GRAWERUNEK NA GŁÓWNI etc. Niektóre przedmioty mają mroczną historię i nie widzę powodów aby ich z niej kastrować.

BTW: Co do estetyki-kotrowersyjnej – 2lata temu byłem w Oświęcimiu i bardzo dziwnie się poczułem, gdy w firmowym sklepiku muzeum – obok publikacji historycznych – były do wyboru do koloru „klimatyczne” pocztówki, kalendarze, plakaty...z komorami gazowymi, krematorium, stosami trupów, wychudzonymi ludźmi za drutem kolczastym etc. To dopiero trzeba być zboczeńcem aby sobie taki kalendarzyk w kuchni powiesić tudzież nakleić nad łóżkiem nastrojowy plakacik „krematorium w zimowy poranek”...No ale de gustibus...czy jakoś tam.

Pzdr
Heimdall
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Patrze i na gorze forum widze napis GALERIA BRONI.
Widze swietne zdjecia i z klimatem.
I debilna dyskusje na 6 stron.
Spadajcie z nia do knajpy i tam se mordy wycierajcie.
Moderatorzy spia czy co ?

Jak Golmen pokazal kawalek babskiego cycka to sie wszyscy slinili...
A teraz oszolomstwo spod znaku bog-honor-ojczyzna prezentujecie...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
cycek ma to do siebie że zazwyczaj jest babski :)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Proponuje nowa, poprawna kompozycje.



Dołączona grafika

Sorry za painta, nie chce mi sie mysza jechac na 2 koniec ekranu do szopa.



ps. chyba troche przesadzacie...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
no widze że co jakiś czas pojawia się na budo nośny temat z bezsensowną dyskusją. Rybak, Cynik nie macie monopolu na prawdę - jeden może mieć takie odczucia, inny odmienne i ile by to nie trwało, jeden drugiego nie przekona.
Powiem szczerze - mnie te zdjęcia raczej nie rażą (może dlatego, że jestem troszkę fotografem, ale tylko troszeczkę), mimo że mój dziadek walczył w Powstaniu Warszawskim i był w obozie jenieckim, a straciłem pewnie więcej członków rodziny niż wielu tu oburzonych i nigdy o tym nie zapomnę.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
przypomniała mi sie pewna historyjka
kiedyś będąc na pewnym czacie opem była taka akcja
laska zaczeła wchodzić pod nickiem Lilly Marlene
no i była non stop banowana przez innego opa który twierdził że jej nick propaguje treści faszystowskie i jak ktoś zobaczy taki nick na czacie to nam pokój zamkną.

nie wiem dlaczego ale dość mocne podobieństwo widze między tymi przypadkami.

czat olałem bo zaczeło sie banować ludzi za nick np. capo
no bo to od Kapo - czyli klawisza obozowego.

jak rybak i cynik chcecie to dam wam adres pokoiku - poprawy politycznie bardzo, tam można dostać bana za nick" adolf" czy "hans"

dla was pewnei to norma i wręcz powinność.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...

Rybak, Cynik nie macie monopolu na prawdę (...)


A czy ja twierdze, ze mam?

Napisalem pare razy, ze nie rozumiem ludzi wstawiajacych cos podobnego.

To raz.

Zapytalem o fotki z Katynia - i czy ktos pytal o te tutaj zdjecia rodzicow/dziadkow.

To dwa.

Jakos nikt nie podjal tematu.



ntech - morde do wycierania musialbys mi pozyczyc, bo nie mam zadnej w poblizu.
Zastanow sie nastepnym razem, zanim cos napiszesz.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...

cycek ma to do siebie że zazwyczaj jest babski :)

np. takiej Miriam... nie, Blacha? :wink:


A co do zdjęć:

Razi mnie stasznie tytuł "Na pamiatke służby"...Jakiej, do cholery, służby? Polegającej na mordowaniu Polaków? To ja dziękuję za taka "pamiątkę"...

Same zdjęcia jestem w stanie jakoś przełknąć (toleruję, ale nie akceptuję), ale ogólnie cała idea uwieczniania grobu SS-mana do mnie nie trafia :?

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Blacha - przyprawianie geby to zadna argumentacja.

Moze bys napisal wreszcie cos ciekawego i zrelacjonowal odczucia swoich starszych?

Albo chociaz napisal, dlaczego im tego nie pokazales, tak, jak prosilem?
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...

Zapytalem o fotki z Katynia - i czy ktos pytal o te tutaj zdjecia rodzicow/dziadkow.


tego z Katyniem to przyznam że nie zrozumiałem. A fotek nie pokażę bo jednym nie mogę, a drugich nie chcę denerwować. :) ale to chyba jasne, że u nich to może wzbudzać większe emocje, bo niejedno przeżyli. Ja na szczęście tylko o tym słyszałem.

Właściwie to miałem się tu w ogóle nie odzywać, bo z zasady staram się ingnorować takie tematy i dyskusje, ale w końcu nie wytrzymałem. Bo chodzi o to, że nie można zapominać o przeszłości naszego kraju i tego co przeżyli nasi rodzice i dziadkowie, ale też nie powinno się pielęgnować nienawiści do pewnych nacji, bo czasem mam wrażenie że to nie ma końca, krótko mówiać wybaczać, ale nie zapominać. Tym razem nie piję do nikogo osobiście, więc się nie zaperzać.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
nie pokazałem rybaku bo moja mama mierzi sie na sam widok kompa
pozatym jak będzie to pewnie jej pokaże ale pewnei obejrzy i zleje to jak wszystkie inne zdjęcia nozy
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
lukaszki - ale to nie o zadna nienawisc chodzi.

Gdzie widzisz, zebym pisal o jakiejs nienawisci do Niemcow? Czy do kogokolwiek innego?

Pisze, ze nie rozumiem, co to tutaj robi. Ale widocznie nie musze wszystkiego rozumiec.

Chociaz tyle dobrze, ze wiesz, o co mi z dziadkami chodzi.


Blacha - to moze jej wydrukuj?
I nie o noz przeciez chodzi.

Ale dzieki za odpowiedz.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...

razem nie piję do nikogo osobiście, więc się nie zaperzać.


lukaszki - ale to nie o zadna nienawisc chodzi.

Gdzie widzisz, zebym pisal o jakiejs nienawisci do Niemcow? Czy do kogokolwiek innego?


a nie prosiłem? :) chodzi mi że ogólnie wyczuwam czasem taką tendencję, w tym wątku też ale u nikogo konkretnie. dla mnie koniec tematu.
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Swoje zdanie na temat tych fotek już wyraziłem. Heimdall dobrze pisze, te przedmioty mają swoją mroczną historię, jest o czym myśleć. A nóż w ogóle jest trudnym przedmiotem do lubienia, że tak powiem. Swego czasu kolega ściągnął z netu filmik na którym Zarkawi oderżnął głowę żywemu jeńcowi ( w telewizji był tylko fragment, nie dziwię się ). Raz to zobaczyłem, nie chcę więcej, przygnębienie wraca za każdy raz gdy wspomnę. Ale do dziś jestem przekonany, że widziałem w jego ręku MadDoga. Nadal podziwiam "kuchenniaki" za ich jakość, wygodę itd. ... ale już nie jest tak samo.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
Panocki dodam od siebie tylko, ze to jest bez sensu, kiedy ktos wyraza swoja opini ena jakis temat to wy piszecie, ze nie ma monopolu na prawde. Bo idac ta droga jak napisze, ze spyderco sa brzydkie jak kupa to bedzi eoburzenie, ze nie mam monopolu na prawde.

Dla mnie EOT.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na pamiątkę służby ...
I koniec tej jalowej dyskusji. Zle ze nie zajrzalem tu wczesniej :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024