Skocz do zawartości


Zdjęcie

Efektowność czy efektywność?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_szpilson
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Moim zdaniem należy stosować techniki przede wszystkim SKUTECZNE. Nie można tak genralizować, logiczne, ze użyta technika będzie zależna od wielu czynników: np. od miejsca, ilości przeciwników. Przecież gdy będziesz zmuszony się bronic np. z zatłoczonej dyskotece to chyba nie zaczniesz sadzić highkickami. A co do efektownych technik, imo są przecież cześćia MA i nikt mi chyba nie powie, ze nie czuje adrenaliny oglądajac/wykonując jakieś efektowne np. kopnięcia.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Co do Jet'a to fajna bajka, ale bajka:

Of course Japan is not Thailand, and for full-contact karate fighters to claim world kickboxing championship without fighting Thai fighters consistently is as ludicrous as claiming world championship in basketball without playing against an NBA team. Fighters like Benny "The Jet" who claim to have beaten Muay Thai fighters have fought with only one or two fighters of Thai ethnicity, who were not even Lumphini Stadium Champions; nevertheless, "The Jet" still acknowledges that it was his toughest fight. You don't know what tough is until you fight in Bangkok. Furthermore, "The Jet" fought under watered-down kickboxing rules, which was really not Muay Thai. When challenged by a real Thai Champion, such as "Golden Leg" Pudpad Noy Worawoot, "The Jet" backed down. You know you did, because my father and his friends tried to promote that fight. Yet, "The Jet" claims to be the world's best kickboxer.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czyli Benny "The Jet", nie dość że nie walczył z żadnym dobrym zawodnikiem tajskim (miejsce w rankingu na Lumphini Stadium), to jeszcze walczył na niepełnych regułach tajskich!!! A kiedy wyzwał go jeden z tajskich mistrzów- to się wycofał.

Popatrz na walki Ramona Dekkersa - on bił się z Tajami - zobacz jakie techniki były tam używane.
  • 0

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Ja uważam iż na początku walki powinieneś unikać efektownych ciosów a skupić się na efektywnościn uderzeni.A jeśli zdobyłeś przewage nad przeciwnikiem i jest on zamotany ilością ciosów jakie wyprowadziłeś i generalnie niewie jak sie do ciebie zabrać to można spróbować jakiś efektów.Osobiści tak nie robie bo poco dlamnie efektywne są highe i kolana a nie tam jakięś tornada a taki skutecznym i efektownym uderzeniem jest backfist i cholernie łatwo go wykonać jak troche poćwiczyć na spariingach to po przestrzeleniu praktycznie automatycznie go wykonujesz.No a jak mówiłęm ja jestem za tradycyjną walką bez żadnych udziwnień byle by zachować "brak formy walki"
  • 0

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
"Brak formy walki"-po to by było ona nie do wyczucia i rozgryzienia przez przeciwnika.
Albo inaczej by niebyła ograniczona żadnymi schematami a żeby wypływała z wojownika.
-->TAK JAK BY KTO NIEWIEDZIAŁ O CO MI CHODZIŁO
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Egon z jakiego miasta jestes?
  • 0

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efektowność czy efektywność?
Z ząbek i niemam tam internetu więc wpadam na forum tylko jak jestem u kogoś kto ma.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024