Skocz do zawartości


Zdjęcie

krzesiwkowy zestaw EDC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

krzesiwkowy zestaw EDC
Jak wiadomo wszem obsługa krzesiwka nie jest bynajmniej rzeczą banalną. Aby pocwiczyć udałem się więc pod dom i rozpocząłem rozpalanie, tylko za pomoc.ą krzesiwka, noża i suchych gałązek...po chwili zrezygnowałem - wiórki magnezu rozsypywały się i w ogóle do d... :) Złamałem się i posłużyłem się kawałkiem kartonu. Było to już niezłe rozwiązania, ale czasem karton lubił siętylko żarzyć, a nie zapalać. Wykoncypowałem, że potrzeba więcej paliwa...i od tąd mój zestawik wygląda tak:


Dołączona grafika

W pudelku jest kawałeczek pojedynczej warstwy kartonowej (grubu karton trudno jest rozpalić) oraz sucha trawka, która pali się wręcz idealnie :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Gotowa do podpalenia rozpałka: ułożona optymalnie :wink:

Dołączona grafika

Cały zestawik wraz z Neckerem, który jest bardzo dobrym nożem do obsługi krzesiwka i w ogóle przydatnym kompanem do lasu :D :

Dołączona grafika

PZDR,
Smoku

PS. nie bijcie za jakość, fotki z aparatu...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC

fotki z aparatu...


zazwyczaj fotki sa z aparatu :)
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC

fotki z aparatu...


zazwyczaj fotki sa z aparatu :)


tyle, ze sadzac po ich jakosci, byl to aparat telefoniczny :D
Grunt, ze widac o co chodzi :)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC
Oj czuję, że trzeba będzie krzesimieszków przeszkolić na zlocie....
No choćby jak z Gabem ostatnio odpalaliśmy krzesiwko na korze brzozowej to wcześniej się kora zajęła niz zestrugane opiłki...Damy radę....:)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC
Ale sie wczoraj okopcilem caly.
Rozpalalem chyba z 10 rayz i za kazdym razem sie udawalo. Co prawda wkurzal mnie niemilosiernie wiatr bo wszystko rozwiewal, ale i tak sie jaralo :)
  • 0

budo_misza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC
woreczek fajny, taki indiański :D
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC
struganie tych opiłków jest faktycznie upierdliwe, szczególnie jeśli nie ma ich gdzie zebrać,a wiatr wieje, natomiast świetnie odpala pojedyńczą warstwę z chusteczki higienicznej - wystarczy urwać różek, rozwarstwić, owinąć jedną warstwę na tym czymś metalowym czym krzeszecie i potrzeć kilka razy w przód w tył na krzesiwie - trzeba tylko pamiętać o odrzuceniu chusteczki kiedy się zapali
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC
Mądrze prawi qkozi.. ta metoda jest super. Ale jak nie ma nic takiego to trzeba wiórek suchych nastrugać.
A jako hubka to lepsza jest wata niż papier zapala się od pierwszej iskry i zatopione opiłki nie uciekają od byle wiatru.
  • 0

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC
Pamiętam że w czasach dzieciństwa rozpalałem stop magnezu - elektron i na mokro zapalał się dużo szybciej. Możecie to potwierdzić?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC

świetnie odpala pojedyńczą warstwę z chusteczki higienicznej - wystarczy urwać różek, rozwarstwić, owinąć jedną warstwę na tym czymś metalowym czym krzeszecie i potrzeć kilka razy w przód w tył na krzesiwie - trzeba tylko pamiętać o odrzuceniu chusteczki kiedy się zapali

Ciekawe co by było gdyby chusteczki do tego przeznaczone dodatkowo przez jakiś czas przetrzymać w nasyconym roztworze azotanu potasu i wysuszyć.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC
Hehehe ... piroman :)
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC
a ja dzis odkrylem ciekawy sposob odpalania krzesiwka (pisalem na innym topicu - mam kawalek tego co jak ise potrze to iskry sypie) ale powinno dizlaac tez i przy standardowym magnezowym. do krzesanai wzialem kawalek cienkiego brzeszczotu i kilka pierwszych ruchow daje dosc delikatnie - na zebach pilki zbieraja sie wiorki (jakis stop - u Was magnez) pozniej wystarczy tak pomagnezowana pilka potrzec o iskrownik i u mnie powstaje gruba iskra ktora przy uderzeniu o ziemie potrafi sie rozprysnac/badz tez lezy i sie zarzy. papier i material (biedne spodnie) odpala bez problemu...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: krzesiwkowy zestaw EDC

Hehehe ... piroman :)

Eee tam zaraz piroman :wink: Po prostu myślę, że wiatr zgasić by chusteczki rady nie dał.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024