Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak nie Maxpedition to co?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Jak nie Maxpedition to co?
Takie mi wlasnie pytanie chodzi po glowie... W zwiazku z czym? Ano z zakupem plecaka na miasto i krotkie wypady za miasto, ewentualnie jeden dzien w gory. Byla swietna recka Falcona Pygmy RaFa, bionik rowniez byl tak mily i napisal mi kilka slow o zakupionym przez siebie Falconie. W sumie dowiedzialem sie sporo o tych plecaczkach. Te wlasnie modele mnie interesuja. Juz wiem ze laptop zostalby w osobnej torbie, ale caly ostrzet ktory nosze obecnie w swoim juz wysluzonym "super tactical backpack'u" ;) by sie w ktorymkolwiek z nich zmiescil. Co mi sie podoba w tych modelach? Przede wszytskim spora ilosc kieszonek i zakladek, czy mozliwosci rozbudowy - przymocowania dodatkowcyh poucherow. Sklaniam sie szczegolnie do "wiekszego" Falcona. Drobne zakupy, sniadanie, woda, notatniki, jeden segregator (wiecej nie nosze), mutitool, dodatkowy folder, czasem aparat, plyty cd, przybory do pisania i jeszcze rozne inne pierdy, to wszystko poki co wrzucam luzem do dwoch kieszeni swojego plecaka. Powiem krotko - jest w nim burdel jak w damskiej torebce! Wiec takie mozliwosci jakie daje Falcon sa w sam raz dla mnie.
W czym wiec problem? Jedyne co mnie troche "odrzuca" to cena. Nie jest ona jakas wielka przeszkoda, ale jednak zastanawiam sie czy nie znalazloby sie cos innego, za mniejsza cene. Jasne mozliwosci Maxpedition ma duze, sporo z nich mysle ze wymienilem, materialy tez spoko. Chodzac po sklepach turystycznych nie znalazlem niczego co oferowaloby podobne wlasciwosci uzytkowe, no moze poza "litrarzem". W sumie Falcon to okolo 25l raptem. Ale tez plecaczki miejskie nawet "znanych" firm to wydatek rzedu 80-150PLN. Jest wiec roznica.
Pytam wiec szanowne gremium forumowe. Czy ktos ma jakas alternatywe dla plecakow Maxpedition, w nizszej cenie? Zaznaczam - nie interesuja mnie opinie "Sluchaj jak chcesz tanio to se kup dajmy na to Bergsona czy Milo za 150PLN"... Interesuja mnie opinie "Sluchaj, szukasz alternatywy dla Falcona - zerknij na to [i link]". Piszcie nawet jesli cena nie bedzie nizsza. Bo sam juz troche poszukalem i jakos nie udalo mi sie znalezc nic co moglbym porownac. A moze zle szukalem :)
Takze czekam na konstruktywne posty :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?
Sluchaj jak chcesz tanio to se kup dajmy na to Bergsona czy Milo za 150PLN...








:lol:



sorry, taki mam dzień :)



jakby co, to MOD i tak to wytnie :lol:
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?
hahaha no tak... Piter ;) rozumiem - "official dealer" ;)

ale naprawde nie chodzi o "tanioche", bo te plecaczki za 150, to maja dwie, gora trzy kieszenie, ze o braku innych "kiesoznek" nie wspomne i naprawde mnie to nie jara!

ale do stu piolunow! ;) czy naprawde tylko jedna firma na rynku robi plecaki tak zbudowane? nie ma nic innego? w podobnej cenie lub tanszego (preferowane ;) ) ?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?
Poszukaj plecaków Tatonki. Z tego co pamiętam to Eagle i Panda były dość rozbudowane.
No i oczywiście cała masa tatonkowych przyczepiaczy, pouchów, manierek, apteczek i czego tam chcesz.

Mam fatbojopodobną Tatonkę a kiedys jeszcze mały plecun. Materiały i wykonanie na porządnym poziomie.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?
NiX, a tak na poważnie, to jesli szukasz czegoś na prawdę mocnego, modularnego, sprawdzonego itp. ale nie Maxped. to zasadniczo polecam jeszcze rzucić okiem na BlackHawk, Camelbak i Kifaru (ooo, to ostatnie bardzo dobre) ale nie spodziewaj się rewelacji cenowych w stylu 150-200zł. Niestety.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?

NiX, a tak na poważnie, to jesli szukasz czegoś na prawdę mocnego, modularnego, sprawdzonego itp. ale nie Maxped. to zasadniczo polecam jeszcze rzucić okiem na BlackHawk, Camelbak i Kifaru (ooo, to ostatnie bardzo dobre) ale nie spodziewaj się rewelacji cenowych w stylu 150-200zł. Niestety.


spodziewaj sie za to rewelacji rzedu 300-400....$ i w gore :) (za "to ostatnie bardzo dobre" w szczegolnosci :) :) :) )

Wybacz Piter, ja tez mam dzisiaj "dzien"
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?
Camelbak i Kifaru 8)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?

Camelbak i Kifaru 8)


Taniocha... :wink:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?

Camelbak i Kifaru 8)


Taniocha... :wink:

jeśli chodzi o camelbaka, to szcerze móiąc, tak.
a pzrynajmniej nie są wygórowane ceny
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?
Generalnie to co wymienił Piter, plus dodałbym Eagle Industries i może militarne Karrimory (cywilne też ok, ale nie "taktyczne" ;) ).
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?

Generalnie to co wymienił Piter, plus dodałbym Eagle Industries i może militarne Karrimory (cywilne też ok, ale nie "taktyczne" ;) ).


Eagle jest super! ale sie ceni odpowiednio...

poza tym, fEagle robi stricte pod wojsko. Kifaru, Camelbak czy BHI można jeszcze pod cywilke upchnąć;)
  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?
Votum separatum - widziałem parę rzeczy Eagle Ind. i był to szajs. Nie tyle może co do jakości materiałów, ale wykonanie i projekt (zwłaszcza projekt!) były średnie...
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?
no nareszcie moglem przeczytac wasze wypowiedzi i propozycje (zawalony caly wieczor...) no coz.. i jedyne wnioski jakie mi sie nasuwaja to, ze nie ma zbytniej alterantywy... w kazdym razie nie w tej cenie... podani producenci faktycznie robia super sprzet (patrzac na to co pokazuja na stronac - Kfaru.. no... to naprawde ma mozliwosci!) ale cena tez powala!
no coz... :) nie pozostaje wiec nic innego jak tylko Maxpedition.... no chyba ze ktos zaproponuje jeszcze cos innego, moze jakiejs mniej znanej firmy... a ja poki co jeszcze raz na spojnie poprzeglada sobie plecaczki za 200-300$ ;)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?
Zostaje ci jeszcze jedno - skocz na passaround, w zamian za nozyk popros o cokolwiek z Maxpedition; nie uzywaj, ale poogladaj z kazdej strony, odrysuj, pokradnij patenty, stworz wlasny projekt, a pozniej idz do sklepu, kup cordure i idz z tym do porzadnego krawca lub kaletnika i popros o uszycie. Jak ci sie uda to wyladujesz ponizej ceny Falcon'a lub cos kolo tego, ale z ekstatycznym zadowoleniem na twarzy, bo wlasne od A do Z.
Mozesz obejsc sie tez bez kradziezy patentow - po prostu rysuj i tworz sam. Z dostepnych w Polsce materialow jestes w stanie uszyc cos rownie mocnego, trwalego i byc moze bardziej funkcjonalnego, bo dopasowanego tylko i wylacznie do twoich wlasnych potrzeb.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie Maxpedition to co?
nie no.. az tak to nie zamierzam kombinowac :) dobrzuce juz te pare zlotych zeby miec to dotowe prawie na juz :) jak nie ma prostej alternatywy to nie bede kombinowal...



bionick: recka + fotki? ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024