Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybite palce :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_pocopotek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybite palce :(
Ja po każdych niemal zawodach mam wybite palce u nogi, u ręki raz wybiłam sobie kciuk podczas treningu zahaczając o bluze partnera

MIESIĄC to nie długo na ogół wybite palce (bez leczenia fizykoterapeutycznego) goją się ok 2-3 m-cy (całkowite wygojenie!)

co zrobić? jeżeli wzbraniasz się przed lekarzem, jest kilka ewentualności

1. jeśli puchnie to zimne okłady (lód, coldpacki lub jakaś mrożonka-np.:groszek z marchewka) potem altacet w z tabletki lub żele lecznicze (u mnie najlepiej sprawdza sie voltaren) NIE UŻYWAJ MAŚCI ROZGRZEWAJĄCYCH-to może tylko zaszkodzić

2. na trening plaster bez opatrunku - nie używj bandaża, bo to g.... da - użyj plastra tak jak bandaża tylko mniej warstw 2 góra 3, jeżeli masz wybity tylko góny paliczek to wystarczczy palec skleić z sąsiednim w dwóch sąsiednich stawach. Znacznie zmniejsza ból i usztywania zapewniając ochronę przed ponowną kontuzją

3. fizykoterapia - laser -obecnie coraz więcej ludzi ma to w domu -popytaj znajomych, jak nie ma to jakiś ośrodek rehabilitacyjny

4. jeżeli nie przejdzie CI po 2 m-ce to NIE ma innego wyjścia jak lekarz-jeśli chcesz korzystać z pupliczej służby zdrowia to radze zapisać sie już dziś-pewnie za 3 miesiące będziesz miał wizyte :)

JAK przeciwdziałać?

1. na trenigach, podczas luźnych sparigów zaciskać pięści i dokładnie wypężach stopy przy mawashi a przy mae-geri dokładnie podginać palce-Żeby to się stało nawykiem

2. oprócz tego wzmacniać pięści -pompeczki na kościach i paluszki makiwara
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024