Skocz do zawartości


Zdjęcie

aBusse


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aBusse
No proszę, 3 mm robią wrażenie! No i zajebiście, że tym razem czubuś wytrzymał bez problemu.

Mówisz, że garda za mała. Może zrób nacięcia na grzbiecie? Zawsze to chwyt poprawi trochę.

A daj jeszcze jak możesz fotki noża w dłoni, ale tak by można było dupkę noża zobaczyć proszę.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: aBusse
mnie tez przekonałeś, a raczej udowodniłeś legende INFI. Mozesz jeszcze opisać jak wyglada sprawa elastyczności tej stali na boczne obciążenia ?? Nie musisz War'a "wieszać :wink:
Szkoda, że "taktycznych" folderów nie robią :) :wink:
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aBusse
a u mnie leci wlasnie Combichrist z piosenka Enjoy the abuse...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aBusse

Szkoda, że "taktycznych" folderów nie robią


Robi sie, robi... :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aBusse
Po kolei - Jumbo no to ta sama blacha caly czas tylko wczesniej nie mierzylem tego i mowilem na slowo ze to pieronstwo jest. Moze 3 mm to to ni ejest ale jakies 2.5 bedzie.

Nad nacieciami na grzbiecie sie zastanawiam tak samo jak nad malym false edgem. Ino nie wiem jak to wyjasnic - gora noza trzyma dobrze ino pod palcem wskazujacym lekka niepewnosc czuje. Noz w dloni bedzie zaraz.

Co do elastycznosci - na razie jeszcze nie wymyslilem zadnego testu, udalo mi sie tylko wygiac na jakies 7 stopni noz jak musialem duzo serca przylozyc, zeby podwazyc ta blache tak coby bylo widac co przebilem [a i tak na focie slabo wyszlo]. Cos wymysle, Shadowa juz wyginalem :) ale wtedy to bylo z sensem tzn. przy okazji praktycznego zastosowania a nie w imadle.

W ogole zastanawiam sie nad mala customizacja tego nzoa ale troche sie boje... :oops:


Folder Busse - bedzie, juz jest rok z okladem projektowany. Tak dlugo, dlatego,z e Busse to legenda wytrzymalosci i chca zrobic taki folder, ktory bedzie rownie pancerny. na razi ebyla jedna fotka - tylko kawalek klingi widac bo reszta zasloniona kartka papieru - caly Jerry :)
Ale mysle, ze warto poczekac ;)

Co do wrazen - 2 warstwy przebic to jeszcze jakos sie da ale jak rypnalem w trzy... wojezu, nigdy wiecej - nie, zebym sie bal o noz - raczej o swoje zdrowie zarowno fizyczne jak i psychiczne :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aBusse
Wracajac jeszcze do foldera, obawiam sie ze sknoca sprawe - jakos mi sie folder z busse sie zupelnie wykluczaja... Infi to rdzewka moze byc tez klopot z rdzewnoscia w skladaku (a ostrze z epoxy to chyba by byla jeszcze wieksza pomylka)

Coz, poczekamy zobaczymy, trzymam kciuki, choc juz prawie stracilem nadzieje na to, zebym noz ujrzal za mojego zywota...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aBusse
Vince jaka tam rdzewka - najwyzej sie maly nalocik zrobi a mokrego foldera nigdy na noc nie zostawiamy ;)

Dobra, fotosy w lapie:

Zamkniety klapec czyli chwyt pelny

Dołączona grafika

Otwarty klapec czyli chwyt pogladowy - rzecz o tym jak dupa ladnie w rece lezy :)
(nie wiem jak innym ale w moich duzych lapach to jest rewelka)

Dołączona grafika

Rewers czyli jak piknie i pewnie sie toto trzyma:

Dołączona grafika

Kciuk swietnie sie opiera na brzegu micarty w razie niemca:
(wiem, gowno widac :oops: )

Dołączona grafika

No i ogolnie:

Dołączona grafika

Kilka fotek z testu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Szkoda, ze nie mialem akurat lepszego aparatu, niektore fotki moglyby byc abrdzo klimatyczne.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Po tym wszystkim krawedz tnaca mint - mzoe jakbym robil takie hyperzoomy jak Piter ostatnio pokazal tobym coz znalazl ale tak golym okiem jak sie przygladam to nie widze.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No i na koniec...


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(juz nie przeciete tak latwo i lekko ale jednak rowniutko)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aBusse
INFI to rzdzewka tylko z nazwy, ja u siebie nie zauwazylem rdzewnosci przy uzywaniu w kuchni...poza tym Benchmade robi 710 z M2 a to juz jest rzeczywiscie rdzewna stal...ale jakos nie slyszalem zeby ludzie narzekali...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aBusse

poza tym Benchmade robi 710 z M2 a to juz jest rzeczywiscie rdzewna stal...ale jakos nie slyszalem zeby ludzie narzekali...


Ja tez nie ;)

Mam dwa noze, uzywam dosc czesto - Nimravusa zreszta dosc czesto w kuchni, starczy oplukac i wytrzec, niczym nei smaruje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024