Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywiad z Alexandre 'Pequeno' Nogueira - ADCC News (PL)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Wywiad z Alexandre 'Pequeno' Nogueira - ADCC News (PL)
INTERVIEW: THE KING OF SHOOTO & CURRENT LIGHTWEIGHT CHAMPION, ALEXANDRE 'PEQUENO' FRANCA NOGUEIRA
Submitted by: Denis Martins

Known as a fighter who prepares for everything in his fight career, 'Pequeno' came back to train early after his sixth SHOOTO Japan Lightweight title defense against Joao Roque on March 11th at Korakuen Hall in Tokyo. We caught up with the owner of the SHOOTO Lightweight title for a huge interview where he comments on his last match and his future plans in the MMA world.

DENIS MARTINS: This is the first time you ever faced a Brazilian under SHOOTO rules. What are your thoughts?
PEQUENO: Everything ran like I planned in my workouts. The fight developed well, and I expected Roque to be a tough opponent but he wasn't. I took him down, grounded 'n pounded him, passed his guard, and got right in his face sometimes on our feet. He tried to stall the fight on the ground to come back to his feet, but I got to surpass his game plan entirely with my strategy. I waited for his boxing to take him down.

DENIS MARTINS: Was it your game-plan before the fight or did you elaborate on it during the fight?
PEQUENO: This was in my mind since the start of my training to face him. I explored my ground 'n' pound and my double and single legs shoots. I believed he would try to trade punches standing up, so I overcame him.

DENIS MARTINS: Was this your easiest title match?
PEQUENO: I trained thinking that he would be my hardest opponent ever. For example, it seemed that I was going to face Kevin Randleman (laughs). However, I felt easiness due to my game plan because I took tough workouts and an easy fight.

DENIS MARTINS: Didn't Roque show you any dangerous' moves?
PEQUENO: When I shot a takedown on Roque, he sunk two guillotine chokes - ironically, my main weapon - but I got to defend the positions. It was important to me because I know how to sink and how to escape when the issue is guillotine chokes. And when I got free from Roque's arm, I started to hit him with my all strength.

DENIS MARTINS: Inside your pre-workouts for the match against Roque, you trained with former ChuteBoxe Academy fighters such as Jose 'Pele' Landy-Johns, Cunha and Anderson Silva. What was the importance of training with these men?
PEQUENO: They're tough fighters and I got to develop with them a lot with the Muay Thai. But the most important issue of these training sessions was the ground game. I know they're stand-up fighters, but they have heart and when you take one of them down, it's hard to keep them under control.

DENIS MARTINS: Will you keep training with them?
PEQUENO: We joined together and will be using the name SHOOTO Brazil Dojo for our team. This was important because this gives us a lot of options that I didn't have before. I felt better on landing punches and kicks against Roque, and with this new team name I expect to have more hype over my name and my teammates.

DENIS MARTINS: You spoke about interesting stuff, lack of control over your conquests. Why do you think it happens?
PEQUENO: It's because I'm not champion in PRIDE, K-1 MMA, or UFC. I just defended my belt for six defenses -- imagine if I was champion of one of these organizations that I mentioned. SHOOTO Japan is a very exciting event, but it's not popular in USA and Brazil. And there in Japan, it's not shown on TV often. I'll keep fighting at 70 kg and try to be booked in one of these popular events/organizations soon.

DENIS MARTINS: Is it your intention to fight in the 70 kg weight class?
PEQUENO: For sure. Motoko Uchida (Japanese manager) told me that my win over Roque was very important. My plans are to face Jens Pulver and then Takanori Gomi in PRIDE.

DENIS MARTINS: Do you have troubles fighting at 70 kg since you are naturally a fighter at 65 kg?
PEQUENO: My normal weight is 70kg. When I'm going to fight SHOOTO I lose 5 kg. At 70 kg, I feel better because I don't need diet. It allows me to stay strong and fast.

DENIS MARTINS: We see that some SHOOTO fighters (Joachim Hansen, Kaoru Uno and Norifumi 'Kid' Yamamoto) went to K-1. It seems that SHOOTO is closest to K-1 MMA than Pride.
PEQUENO: I was analyzed by both (PRIDE and K-1 MMA) and it's just a coincidence that we have two former SHOOTO Japan champions and one former contender in K-1 MMA. However, take a closer look and you'll see former SHOOTO Japan fighters such as Luis 'Buscape' Firmino Junior, Gomi, Akihiro Gono, and Pulver in PRIDE. I don't know which event is closest to SHOOTO Japan. I am open for invitations -- I'm just expecting them soon and I don't have any preference to one specific organization.

DENIS MARTINS: Would working in K-1 MMA or PRIDE be the first step to achieving your goals?
PEQUENO: No doubt about it. These events have a mix of champions from everywhere, and I expect to be a champion there, too.

DENIS MARTINS: If you receive an offer from K-1 MMA or PRIDE, would you abandon SHOOTO Japan forever?
PEQUENO: No, I won't. I was born in SHOOTO Japan and I owe this organization a lot. I'd represent SHOOTO Japan in PRIDE or K-1 MMA because I'm a SHOOTO fighter. I would meet my commitments -- they just need to show up! (laughs). I would like to mention also that I'm supposed to fight this year at Cage Rage, where I'd face the under 70 kg champion for this UK event.

DENIS MARTINS: Thank you for your time to do this interview.
PEQUENO: You're welcome. I want to state that currently my schedule is free and I am available to take a fight. I'm going to create a series of seminars in Europe (Belgium, Germany, England and France). I'd just thank my sponsors Casca-Grossa, Vitamins&Minerals, HDB, the RFT and SHOOTO Brazil Dojo academies, and the Conselho Federal de Teologos. Also I'd like to say that I owe all things to Jesus Chirst, without him, I'd not get nothing.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Alexandre 'Pequeno' Nogueira - ADCC News (PL)
Król Shooto i aktualny mistrz lekkiej wagi Alexandre 'Pequeno' Nogueira:
Wywiad przeprowadzał Denis Martins

Znany jako zawodnik, który przygotowuje się na wszystko, co może go spotkać w trakcie jego walk, Pequeno wrócił trenować wcześnie po swoim 6 udanej obronie Mistrza lekkiej wagi Shooto Japan przeciwko Joao Roque 11 marca w Korakuen Hall w Tokyo. Złapaliśmy właściciela tytułu Shooto lekkiej wagi na super wywiad gdzie komentuje swoją ostatnią walkę i to, co zamierza robić w przyszłości.

DM: Po raz pierwszy walczyłeś z Brazylijczykiem na zasadach Shooto. Co o tym myślisz?
P: Wszystko wyszło tak jak to planowałem w trakcie swoich treningów. Walka dobrze się rozwijała i spodziewałem się, że Roque będzie ciężkim przeciwnikiem, ale nie był. Obaliłem go i uderzałem na ziemi, przeszedłem jego gardę i doszedłem do twarzy (nie wiem, o co chodzi) czasami na naszych stopach???. Unikał walki na ziemi żeby wrócić do stójki, ale przejrzałem jego plan i moja strategia zdominowała walkę. Czekałem na jego uderzenia rękami żeby go obalać.

DM: Czy taki miałeś plan na walkę od początku czy dostosowałeś go w trakcie walki?
P: Taki miałem plan, od kiedy zacząłem trenować przed tą walką. Polepszyłem swoje uderzenia na ziemi i moje zejścia do jednej lub obu nóg. Myślę, że chciałby pójść na wymianę w stójce, więc go zdominowałem.

DM: Jaka była twoja najłatwiejsza obrona tytułu?
P: Trenowałem że to będzie najtrudniejszy z moich dotychczasowych przeciwników. Na przykład wydawało się, że będe walczył z Kevinem Randelman-em (śmieję się). Czułem się pewny i swobodny dzięki mojej strategii, ponieważ dużo i ciężko trenowałem na łatwą walkę (?)

DM: Czy Roque pokazał jakieś niebezpieczne techniki(czy byłeś w zagrożeniu)?
P: Kiedy go obalałem dwa razy zakładał mi duszenie gilotynowe - ironicznie moją główną broń - ale obroniłem pozycję. To było dla mnie ważne, ponieważ wiem, o co chodzi w zakładaniu i bronieniu się przed gilotynowym duszeniem. I kiedy się uwolniłem z ręki Roque zacząłem go bić z całą moją siłą.

DM: W trakcie treningów przed walką z Roque, trenowałeś z byłymi zawodnikami ChuteBoxe Academy takimi jak Jose 'Pele' Landy-Johns, Cunha and Anderson Silva. Jak ważne było trenowanie z tymi ludźmi?
P: Są twardymi zawodnikami i musze rozwijać przy nich moje Muay Thai. Ale przede wszystkim najważniejszy w tych treningach był parter. Wiem, że to są zawodnicy walczący w stójce, ale mają dużo serca do walki i kiedy sprowadzisz jednego z nich na ziemie są tam trudni do kontroli.

DM: Czy dalej będziesz z nimi trenować?
P: Połączyliśmy się i korzystamy z tego samego Shooto Brazil Dojo dla naszego Teamu. Jest to ważne, dlatego że daje mi to dużo możliwości, których przedtem nie miałem. Czułem się lepiej uderzając, Roque i z taką nazwą Teamu mam nadzieję bardziej nagłośnić swoją imię i moich kolegów z Teamu.

DM: Mówiłeś o interesującej sprawie, brak kontroli nad rozwojem swojej kariery myślisz, że dlaczego tak się dzieje?
P: Jest tak, ponieważ nie jestem mistrzem Pride, K-1 czy UFC. Właśnie obroniłem po raz 6 swój tytuł - wyobraź sobie, że jestem mistrzem którejś z tych organizacji, o których mówiłem. Shooto Japan jest bardzo ekscytującym wydarzeniem, ale nie jest popularne w USA i w Brazylii. I w Japonii nie jest zbyt często pokazywane w telewizji. Będę dalej walczył w kategorii do 70 kg i spróbuje dostać się do jednej z tych popularnych organizacji jak tylko szybko się da.

DM: Czy masz zamiar walczyć w kategorii do 70 kg?
P: Na pewno. Motoko Uchida (japoński manager) powiedział mi, że zwycięstwo nad Roque było bardzo ważne. Mam plany walczyć z Jens Pulver i potem Takonori Gomi w Pride.

DM: Więc masz problem walczyć w kategorii do 70 kg skoro normalnie walczysz w kat. do 65kg?
P: Moją naturalną wagą jest 70 kg. Kiedy mam walczyć w Shooto tracę 5 kg. Przy 70 czuje się lepiej bo nie potrzebuje diety. Pozwala mi to zostać silnym i szybkim.

DM: Widzimy paru zawodników Shooto (Joachim Hansen, Kaoru Uno i Norifumi 'Kid' Yamamoto) przeszło do K-1. Wydaję się że Shooto jest bliższe K-1 MMA niż Pride.
P: Byłem oglądany przez i jedną i drugą organizację i to jest tylko zbieg okoliczności że mamy dwóch byłych mistrzów Shooto Japan i jednego który walczył o ten tytuł w K-1 MMA. Jednakże zobaczysz paru zawodników Shooto Japan takich jak as Luis 'Buscape' Firmino Junior, Gomi, Akihiro Gono, i Pulver także w Pride. Nie wiem które organizacja jest bliższa Shooto Japan. Jestem otwarty na zaproszenia - Spodziewam się ich niedługo nie mam żadnych preferencji jeśli chodzi o organizacje.

DM: Czy praca w K-1 MMA czy Pride będzie pierwszym krokiem do osiągnięcia twoich celów.
P: Bez wątpienia. Urodziłem się w Shooto Japan i wiele zawdzięczam tej organizacji. Będę reprezentował Shooto Japan w Pride lub w k1-mma ponieważ jestem zawodnikiem Shooto Japan. Wypełnię swoje zobowiązania - tylko muszą się pojawić!(śmieje się). Chciałbym również wspomnieć, że planuję walczyć w tym roku w Cage Rage gdzie spotkam się z mistrzem do 70 kg tego Angielskiego wydarzenia.

DM: Dziękuje za czas który poświęciłeś na ten wywiad.
P: Nie ma sprawy. Chciałbym ogłosić że aktualnie nie mam nic w planach i jestem otwarty na propozycję walk. Będę na serii seminariów w europie (Belgia, Niemcy, Anglia i Francja). Chciałbym podziękować mojemu sponsorowi Casca - Grossa, Vitamins&Minerals, HDB, the RFT i SHOOTO Brazil Dojo academies, i the Conselho Federal de Teologos. Chciałby też powiedzieć, że wszystko zawdzięczam Jezusowi Chrystusowi bez niego nic bym nie osiągną.


Pozdrawiam jerz

P.S. część tego tekstu była dla mnie nie jasna co zaznaczyłem znakami zapytania.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Alexandre 'Pequeno' Nogueira - ADCC News (PL)

[b][size=18]INTERVIEW: THE KING OF SHOOTO & CURRENT I'm going to create a series of seminars in Europe (Belgium, Germany, England and France).


Szkoda ze znowu nie wpadnie do Polski :(

Poza tym czekam z niecerpliwoscia na jego debiut w K1 lub Pride. Walki z Norifumim Yamamoto lub Takanori Gomi musialy by byc niesamowite.
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Alexandre 'Pequeno' Nogueira - ADCC News (PL)

Szkoda ze znowu nie wpadnie do Polski :(

Gdyby znaleźli sie chętni może i udałoby się coś zorganizować.

Jerzyk dzięki za tłumaczenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024