Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
Catching-Up with former Pride Heavyweight champion Antonio Rodrigo 'Minotauro' Nogueira
Submitted by: Denis Martins


When a fighter such as former PRIDE Heavyweight champion Antonio Rodrigo 'Minotauro' Nogueira stays away from the media spotlight, everybody wants to know what is new with him. Minotauro has some interesting words to share with us as we caught up with him for a quick interview.

DENIS MARTINS: Is Emelianenko Fedor a kind of nightmare for your career? What can you tell us about your last fight (12/31 Saitama)?
MINOTAURO: In the first round, he was better than me. I guess I need to train more and to change some planning aspects. In the beginning of the fight, he dictated the pace and got two or three good strikes in. In the second round, I guess it was more of a balanced fight but he got the advantage in the first round due to throws. I believe he took me down six times. On the ground, he didn't dominate me and on his feet, he was fast on the shoots and it confused me a little. I took Fedor down in round one, but time elapsed. Really, from the top position Fedor has good defense and good attacks.

DENIS MARTINS: You have a weird stigma with Fedor. Every time you are on top, the time elapses. It happened twice in the first match and once in your
last encounter.

MINOTAURO: Last time I got to mount him, he was giving me the same position that Mirko did when I submitted him, but it was for less than 40 seconds. I see Fedor with an internal clock in his mind. I mean, he stays in dangerous positions for himself only when the time is close to the end of the round, so he can wait until the end of round one. The integration between Fedor and his corner was perfect. Damn it!

DENIS MARTINS: How will 2005 be different for you?
MINOTAURO: I needed to take a rest. I expect to take six months off and then return to training. I was very stressed in my last fights because I trained a lot and my body wasn't taking it well. After 8/15 in Saitama, I didn't get to have good workouts in October and November. My elbow was in bad shape and I should have gotten surgery, but I didn't have time for it. Since December, I've recovered better from my injuries and during this free time, I will plan my workouts better.

DENIS MARTINS: What did you think about Cro Cop's matches against Josh Barnett and Mark Coleman?
MINOTAURO: There wasn't really a fight between Barnett and Cro Cop. That fight didn't finish. Barnett got injured and they didn't develop the fight enough and nobody knows what should have happened in the fight. They may fight again. Cro Cop fought well against Mark Coleman. He sprawled, landed punches, and didn't kick much.

DENIS MARTINS: Do you think that it will be hard for someone like Mark Coleman to step-up his game against outstanding fighters again?
MINOTAURO: Coleman is a very good fighter. He took Fedor and Cro Cop down. Their careers are rising and they are young fighters. Coleman is a great fighter.

DENIS MARTINS: Do you have anything scheduled in PRIDE soon?
MINOTAURO: No, I don't. I do not have dates scheduled with PRIDE yet. I'm expecting a new fight in the near future. I'll prepare myself to fight anyone, as long as I get one month or longer to prepare myself.

DENIS MARTINS: Who do you vision as your next opponent?
MINOTAURO: Maybe Mark Hunt, Pavel Nastula, or Rulon Gardner. There were some rumors that I would fight Nastula, but it was just a rumor.

DENIS MARTINS: The Middleweight GP is approaching. What is your opinion on the tournament?
MINOTAURO: I think the PRIDE Middleweight fighters have similar
technical equivalence. All the fighters are in good position to take the belt. Wanderlei Silva is the champion, but I would venture to say that my brother (Rogerio) is better technically, while Quinton Jackson is very strong. All of these fighters are equal and each one has a different main tool or skill - they're close. It all depends on the bracketing. The fighting level is very similar.

DENIS MARTINS: This technical equivalence doesn't exist among the PRIDE Heavyweights?
MINOTAURO: In the heavyweight division, PRIDE books some fighters who please the crowd by being showmen instead of pure fighting skill. I don't like to mention names, but we see huge technical differences between the heavyweights.

DENIS MARTINS: Are Jackson and Silva the main fighters that have to be beaten if your brother wants to become the champion?
MINOTAURO: They are just two of the targets. There are a lot of fighters - Arona, Shogun, Belfort, Henderson, and maybe Filho, all of them are rough 'n' tough during fights.

DENIS MARTINS: Rogerio is supposed to fight Henderson on 4/23 at the Osaka Dome. What kind of support will you give him, since you faced Henderson twice in the past?
MINOTAURO: We trained the clinch and other wrestling techniques a lot. Henderson has some different turns and just when you think you have him beat, he reverses position. I have his game in my mind and my two past fight experiences with him will help support Rogerio a lot during the fight.

Wywiad pochodzi ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
Kiedy zawodnik taki jak były mistrz ciężkiej wagi w pirde Antonio Rodrigo „Minotauro” Nogueira przez pewien czas jest poza zainteresowaniem mediów wszyscy są ciekawi, co u niego nowego. Minotaura ma parę interesujących informacji dla nas, które nam wyjawił w trakcie tego wywiadu.

DM: Czy Fedor Emalinanienko jest koszmarem dla twojej kariery? Co możesz powiedzieć o twojej ostatniej z nim walce?
M: W pierwszej rundzie był ode mnie lepszy. Przypuszczam, że powinienem więcej trenować i zmienić plan walki. Na początku walki dyktował warunki i udało mu się 3 czy 4 razy mnie dobrze trafić. W drugiej rundzie walka była bardziej wyrównana, ale on miał przewagę z uwagi na rzuty w pierwszej rundzie. Obalił mnie chyba 6 razy. Na ziemi nie dominował w stójce szybko uderzał i to mnie trochę dezorientowało. Obaliłem Fedora w pierwszej rundzie, ale czas się skończył. Z góry Fedor ma dobrą obronę i dobre ataki.

DM: Masz dziwnego pech z Fedorem za każdym razem jak lądujesz na górze czas się kończy.
M: Ostatnim razem udało mi się przejść do dosiadu dawał mi tą samą pozycję, w której poddałem Mirko, ale miałem mniej niż 40 sekund. Myślę, że fedor ma jakiś wewnętrzny zegar w głowie. Mam na myśli to, że pozwala się sprowadzać do niebezpiecznych pozycji tylko wtedy, kiedy czas się prawie kończy. Połączenie między Fedorem i jego narożnikiem było doskonałe. Cholera!

DM: Co się zmieni w 2005 roku, jeśli chodzi o ciebie?
M: Muszę odpocząć. Spodziewam się mieć 6 miesięcy wolnego i potem wrócę do treningów. Byłem bardzo zestresowany, bo trenowałem dużo i moje ciało nie najlepiej to przyjmowało. Po 8/15 w Satimie, nie miałem dobrych treningów w październiku i listopadzie. Mój łokieć był w kiepskim stanie i powinienem pójść na operacje, ale nie miałem na to czasu. Od grudnia wyleczyłem się lepiej z swoich kontuzji i zamierzam lepiej rozplanować swoje treningi.

DM: Co myślisz o walkach Mirka z Joshem Barnetem i Markiem Colmanem?
M: Tak naprawdę to nie było walki Mirka z Barnetem. Ta walka się nie skończyła. Barnett dostał kontuzji i nie rozwiną dalej walki nikt nie wie, co by się potem stało. Mogą zawalczyć jeszcze raz. Cro Cop walczył dobrze z Markiem Colmanem. (nie wiem jak przetłumaczyć- Sprawled, ale myślę, że chodzi o unikanie sprowadzeń na ziemię) Dużo uderzał rękoma i mało kopał.

DM: Myślisz, że będzie trudno takim zawodnikom jak Mark Coleman przeciwstawić ich sposób walki przeciwko bardzo dobrym zawodnikom jeszcze raz?
M: Coleman jest bardzo dobrym zawodnikiem. Obalił Fedora i Cro Copa(e, kiedy??). Ich kariery idą coraz lepiej są młodymi zawodnikami. Coleman jest bardzo dobrym zawodnikiem.

DM: Czy masz jakieś walki za niedługo w Pride?
M: Nie, nie mam. Nie mam żadnych dat ustalonych w Pride jeszcze. Spodziewam się nowej walki w niedalekiej przyszłości. Przygotuje się do walki z każdym, jeśli tylko będę miał miesiąc lub dłużej na przygotowanie się.

DM: Z kim chciałbyś walczyć następnym razem?
M: Może, Mark Hunt, Paweł Nastula albo Rulon Gardner. Były plotki, że będę walczył z Pawłem Nastulą, ale to była tylko plotka.

DM: GP średniej wagi się zbliża. Jakie jest twoje zdanie o tym turnieju?
M: Myślę, że zawodnicy Pride średniej wagi mają podobne techniczne możliwości. Wszyscy zawodnicy mają szansę na zdobycie pasa. Wanderlei Silva jest mistrzem, ale skłaniałbym się do tego, że mój brat (Rogerio) jest lepszy technicznie, a Quinton Jackson jest bardzo silny. Wszyscy ci zawodnicy są równi i każdy z nich ma inną najlepszą stronę wszyscy mają szansę. Wszystko zależy od losowania(??). Poziom zawodników jest bardzo podobny.

DM: Czy ta równowaga techniczna nie ma miejsca w ciężkiej wadze Pride?
M: W ciężkiej wadze pride ma paru zawodników pod publikę bardziej showmenów niż techników. Nie chciałbym dawać nazwisk, ale są olbrzymie różnice w wyszkoleniu technicznym w ciężkiej wadze.

DM: Czy Jackson i Silva są głównymi przeciwnikami twojego brata, jeśli chce zostać mistrzem?
M: Są tylko celami. Jest wielu zawodników takich jak Arona, Shogun, Belfort, Henderson no i może Filho wszyscy oni są ciężkimi przeciwnikami.

DM: Rogerio ma walczyć z Hendersonem 4/23 w Osace. Jak masz zamiar wspomóc swojego brata skoro walczyłeś z Hendersonem 2 razy w przeszłości?
M: Trenowaliśmy klincz i inne zapaśnicze techniki. Henderson ma inne poruszanie się (??) i jak już myślisz, że jest twój odwraca się pozycję. Pamiętam jego styl walki i moje dwie z nim walki na pewno bardzo pomogą Rogerio w trakcie walki.

Pozdrawiam
jerz
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
Dla Jerzyka ukłony i różne wyrazy :)
  • 0

budo_ulver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
dzieki za tlumaczenie :)
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
Nie no, nie chcialbym zeby Nastula z Minotauro odrazu walczyl :?
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
Dzięki Jerz.

Nie no, nie chcialbym zeby Nastula z Minotauro odrazu walczyl :?


No ja też nie, na szczęście to tylko plotka.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
no dobrze, ale czerwiec coraz blizej, walka Mirko juz zapowiedziana, a z kim bedzie walczyl Nastek?
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
Moze z Huntem... :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)

no dobrze, ale czerwiec coraz blizej, walka Mirko juz zapowiedziana, a z kim bedzie walczyl Nastek?


za Saletą :) :) :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
A ja bym chętni eobejrzał walke z Mino. Czy NAstek musi od razu wygrywać? To nie boks. Ale jaj by były gdyby wygrał :) hehehe
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
Ja tam jestem zwolennikiem tego, zeby Nastula walczyl z jakims japonskim lochem, zeby godnie reprezentowal nasze narodowe barwy :) a z mino to on by dlugo nie powalczyl ani w stojce ani w parterze(to jest chyba jasne)
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)

Ja tam jestem zwolennikiem tego, zeby Nastula walczyl z jakims japonskim lochem, zeby godnie reprezentowal nasze narodowe barwy :) a z mino to on by dlugo nie powalczyl ani w stojce ani w parterze(to jest chyba jasne)


Nie jest jasne, bo forma i umiejetnosci Nastuli w chwili obecnej sa jedna wielka niewiadoma. Fakt, ze z Nogueira to raczej nie ma szans wygrac, bo to jest swietny zawodnik, ale przegrac z klasa tez trzeba umiec. :wink:
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)

Ja tam jestem zwolennikiem tego, zeby Nastula walczyl z jakims japonskim lochem, zeby godnie reprezentowal nasze narodowe barwy :) a z mino to on by dlugo nie powalczyl ani w stojce ani w parterze(to jest chyba jasne)


Nie jest jasne, bo forma i umiejetnosci Nastuli w chwili obecnej sa jedna wielka niewiadoma. Fakt, ze z Nogueira to raczej nie ma szans wygrac, bo to jest swietny zawodnik, ale przegrac z klasa tez trzeba umiec. :wink:


jestes wielkim optymista jesli sadzisz ze Nastula przegralby z honorem. Zwroc uwage na to, ze stojce pawel nie ma pojecia, a minotauro nie wystapi w gi wiec pawel nie bedzie mial go za co chwycic(chyba za suty), a w parterze albo szybka dzwignia albo GnP. Tak wiec jak juz wczesniej mowilem niech sie paweln ie rzuca z motyka na ksiezyc, bo wynagrodzenie nie pokryje kosztow leczenia :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
taaa.. rip - no comment. a wlasciwie koment - spojrz na osiagniecia judowe Yoshidy. a potem porownaj z osiagnieciami Pawla i spojrz na to jak radzi sobie Yoshida. Nie tak znowu najgorzej, prawda?
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)

jestes wielkim optymista jesli sadzisz ze Nastula przegralby z honorem. Zwroc uwage na to, ze stojce pawel nie ma pojecia, a minotauro nie wystapi w gi wiec pawel nie bedzie mial go za co chwycic(chyba za suty), a w parterze albo szybka dzwignia albo GnP. Tak wiec jak juz wczesniej mowilem niech sie paweln ie rzuca z motyka na ksiezyc, bo wynagrodzenie nie pokryje kosztow leczenia :)


Jestem realista, ale ciesze sie, ze mamy Polaka w Pride i zycze mu jak najlepiej.

Jak juz mowilem wczesniej, nie wiadomo jakie sa umiejetnosci Nastuli w obecnym momencie, wiec nie ma co wyrokowac, dopoki nie zobaczymy jego pierwszej walki. Potem mozna prognozowac, co do wynikow nastepnych.

Mradu podal przyklad Yoshidy, ktory sobie dobrze radzi w Pride i jest to dobry przyklad. Yoshida ma kiepska stojke, walczy w gi, a jednak daje rade. Powiedz mi co ma takiego Yoshida, czego nie ma Nastula, ze jest w stanie wygrywac w Pride?
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)

taaa.. rip - no comment. a wlasciwie koment - spojrz na osiagniecia judowe Yoshidy. a potem porownaj z osiagnieciami Pawla i spojrz na to jak radzi sobie Yoshida. Nie tak znowu najgorzej, prawda?


Jesli pawel dostalby takich przeciwnikow jak Yoshida to czemu nie, z wyjatkiem Wanderleia(oczywiscie), poza tym remis z 20kg lzejszym Graciem tez nie jest wyczynem. Pokonanie Hunta moze sie wydawac wielkim sukcesem, ale to byla jego pierwsza walka i nie mial pojecia o parterze wiec Hidehiko go porobil jak chlopa w sadzie. Tak wiec osiagniecia Yoshidy nie sa wcale takie rewelacyjne i w pojedynkach z najlepszymi dostal by porzadne bencki.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)


jestes wielkim optymista jesli sadzisz ze Nastula przegralby z honorem. Zwroc uwage na to, ze stojce pawel nie ma pojecia, a minotauro nie wystapi w gi wiec pawel nie bedzie mial go za co chwycic(chyba za suty), a w parterze albo szybka dzwignia albo GnP. Tak wiec jak juz wczesniej mowilem niech sie paweln ie rzuca z motyka na ksiezyc, bo wynagrodzenie nie pokryje kosztow leczenia :)


Jestem realista, ale ciesze sie, ze mamy Polaka w Pride i zycze mu jak najlepiej.

Jak juz mowilem wczesniej, nie wiadomo jakie sa umiejetnosci Nastuli w obecnym momencie, wiec nie ma co wyrokowac, dopoki nie zobaczymy jego pierwszej walki. Potem mozna prognozowac, co do wynikow nastepnych.

Mradu podal przyklad Yoshidy, ktory sobie dobrze radzi w Pride i jest to dobry przyklad. Yoshida ma kiepska stojke, walczy w gi, a jednak daje rade. Powiedz mi co ma takiego Yoshida, czego nie ma Nastula, ze jest w stanie wygrywac w Pride?


nastula jest w gownainej formie, gdyz od paru dobrych lat nic nie osiagnal. Chlopak sie postarzal, ale mimo wszystko zycze mu wszystkiego najlepszego.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)

nastula jest w gownainej formie, gdyz od paru dobrych lat nic nie osiagnal. Chlopak sie postarzal, ale mimo wszystko zycze mu wszystkiego najlepszego.


Jaki chłopak?
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)

Jaki chłopak?


Że niby Pan Paweł Nastula to ten chłopak Saku :roll:
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Mino vs Nastula - Wywiad z Rodrigo 'Minotauro' (PL)
Ktoś tam wspomniał o stójce Yoshidy- Jak widziałem tę wymianę w walce Silva vs Yoshida to 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024