Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_kanubis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prośba o radę
Witam,

słuchajcie,,, chcę kupić lekki folder i waham się pomiędzy piką, a mini-piką BM. Chodzi mi o ten ostatni (mini): czy ktoś go widział? Zależy mi na małej wadze, ale nie chcę przesadzić. Czy przypadkiem mini-pika nie wygląda, jak lekko powiększona żyletka? Może ktoś ma zdjęcie lub zna stronę, gdzie mini pika pokazana jest w czyjejś dłoni? Proszę również o osobiste odczucia: wziąć mini czy kupic pełnowymiarową pikę?

Bardzo zależy mi na czasie. Nie przesadzę mówiąc, że liczy się każda minuta.

Pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
Ja ;)

Np. tutaj: http://www.forum-kul...showtopic=69681
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
Ups...

Chyba mi cos ucieklo - odnosnie "osobistych uczuc": zalezy do czego potrzebujesz.
Jesli nie tylko do np. biura, to duza bym wzial.

Mini Pika to taki maly trzycalowy nozyk, pomidora juz nim nie za bardzo poplasterkujesz.
  • 0

budo_kanubis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
super zdjęcia,

ale wątpliwości pozostały... do tej pory interesowały mnie tylko noże ze stałą klingą, ale nawet z małymi ciężko chodzić po mieście,,, a czasem szlag mnie trafia jak nie mam czym otworzyć jakiegos pudełka, paczki, przeciąć sznurka itp.


Wpatruje się w te zdjęcia i ciężko mi podjąć decyzję. Niby tanio, ale żal będzie tych paru groszy, jak nóż wyląduje w szufladzie, bo mi się nie spodoba. Trzeba będzie kupić inny.

Hmm....
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
To kup pierwszego z brzegu, taniego folderka. Pozwoli Ci to na sprecyzowanie własnych oczekiwań. Będzie albo za mały, albo za durzy. Zbyt wiotki, lub zbyt łomowaty. Jednak będziesz wiedział, czego unikać przy następnym zakupie. Bo jeśli już TU trafiłeś, to następny zakup nastąpi(raczej wcześniej niż później).
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę

To kup pierwszego z brzegu, taniego folderka.


Mhm, Dozierowego Kabarka łapaj (tak mnie jakos sentyment naszedł).
  • 0

budo_kanubis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
Hmm... pierwszy z brzegu...

w takim razie biorę mini - mam nadzieję, że nikogo nie przestraszę (to chyba główny argument, który przemawia na korzyść mini względem "samej" piki).

Co do Ka bar,,, mam jakąś słabość do noży Benchmade i kupuje praktycznie produkty tylko tej firmy.

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie rady. Zdjęcia naprawdę super. Pomogły.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
jak kupisz i sie nei spodoba to bez problemu sprzedasz, stracisz niewiele a moze i wcale, piczki to chodliwy towar
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę

jak kupisz i sie nei spodoba to bez problemu sprzedasz, stracisz niewiele a moze i wcale, piczki to chodliwy towar

Ano ano.
Sam zanabylem sobie jedna nie dalej jak w niedziele :)
Takie piczki jednak straszliwie wciagaja :)
A Blacha mi zazdroscil :twisted:
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
kupuj dużą - mała to scyzoryk z blokadą
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
Też radzę dużą. Jak kogoś przestraszy duża, to wszystko go przestraszy. Jest lekka, wygodna w noszeniu, ostra i może więcej niż mała. Bardzo przyjemny nożyk, choć dla mnie i tak za mały... Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy otwierania - otwór troszkę mały i to zaokrąglenie krawędzi tu przeszkadza, spydercowaty byłby lepszy. Ale to zastrzeżenie tym bardziej będzie dotyczyło małej.
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
Dziś posiadłem Piczkę. Jestem bardzo rad. Polecam, jestem pod wrażeniem, choć się nie znam bo to moja pierwsza nóż.
OT: Kiedyś zdaje się był filmik na budo instruktażowy dot. otwierania i zamykania jednorącz folderka z lock back'iem. Aktualnie nie mogę go namierzyć. Będę wdzięczny za link. Samo dobywanie z kieszni też mi cokolwiek niekoniecznie wychodzi. Jakby tso to dzięki.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
ten filmik jest na stronie PiteraM i pokazuje otwieranie/zamykanie Dragonfly :wink:
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
obol: serdeczne dzięki.
  • 0

budo_xaos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
Moja matka ma minipikę, nie jest to scyzoryk tylko dobry i niewiarygodnie tani folder, choć prawda - delikatny, ale i nie przestraszy nikogo. Świetny np. do biura (matka w bibliotece pracuje). Z mniejszymi pomidorami też sobie radę da. ;] Długość ostrza na nasze: ok. 74mm, zamknięta ma ok. 102mm.

czasem szlag mnie trafia jak nie mam czym otworzyć jakiegos pudełka, paczki, przeciąć sznurka itp.

Do tych zastosowań mała będzie w sam raz. Wygoda noszenia niesamowita. Bardzo lekka, nie będzie odkształcać żadnej kieszeni. Matka ją nosi w zewnętrznej kieszeni żakietu, co dzięki wysoko zamocowanemu klipsowi wygląda jakby długopis miała. ;]
Moja dziewczyna ma większą pikę - ok. 89mm / 122mm - ta już jest całkiem wszechstronnym miejskim nożem. Większość userów, z tego co czytałem, poleca właśnie taką długość ostrza (do 100mm) jako wystarczającą na codzień do większości zadań, niektórzy nawet uważają że np. CRKT M21 jest za duży. Też jest lekka, też sprawia delikatne wrażenie, nie powinna przestraszyć, choć może - nie każdy widział Cuda MaXX 7" ;D
Obie piki świetnie leżą w ręce, obie są starannie wykonane, w obu stosunek jakość+użytkowość/cena jest tak korzystny, jak to tylko możliwe. Moja rada (spóźniona) - kup obie i sam sprawdź którą wolisz, to wydatek trochę ponad 50$ razem z wysyłką z New Graham, jedną będziesz miał na sprzedaż albo prezent... Jeśli dasz radę się rozstać. ;]

Dziś posiadłem Piczkę. Jestem bardzo rad. Polecam, jestem pod wrażeniem, choć się nie znam bo to moja pierwsza (...)

Stary, gratulacje! ;D
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę

nie jest to scyzoryk tylko dobry i niewiarygodnie tani folder


no dobra to miało być żartobliwie jakby ktoś nie zauważył, dla mnie Vicki też są dobrymi i tanimi folderami z dodatkowymi funkcjami ;-)

a chodziło mi o to że duża Pika też jest dobrym i niewiarygodnie tanim folderem, a w dodatku takim, którym można wykonać większość codziennych zadań. IMO będzie znacznie bardziej praktyczna niż mini i niemal tak samo wygodna do noszenia na co dzień, szczególnie jeśli to ma być jedyny folder, skłaniałbym się ku dorosłej Pice.
Dla mnie w ogóle Mini Pika jest jednym z tych noży które zostały zrobione głównie dla osób, które ze względu na miejsce zamieszkania (prawo zabraniające noszenia noży powyżej 3") nie mogą nosić przy sobie dużej wersji... i muszą kupić mini.
  • 0

budo_xaos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę

duża Pika też jest dobrym i niewiarygodnie tanim folderem, a w dodatku takim, którym można wykonać większość codziennych zadań. IMO będzie znacznie bardziej praktyczna niż mini i niemal tak samo wygodna do noszenia na co dzień, szczególnie jeśli to ma być jedyny folder, skłaniałbym się ku dorosłej Pice.

No i tu się zgadzamy. Przecież sam napisałem że większa Pika jest bardziej wszechstronna.
Chodziło mi o to, ze do zadań, które wymienił Kanubis mała Pika też będzie dobra, szczególnie jeśli tak wielka uwaga jest przywiązywana do wygody noszenia i "politycznej poprawności" wyglądu. Że ten nóż ma swoje plusy i swój zakres zastosowań, że nie jest tylko tańszą, gorszą Piką dla tych, co dużej mieć nie mogą.
A sam też bym wybrał większą, jakby miała być jedynym nożem. Sam wybrałem M21, a jako mały nożyk służy mi Wiktorek. ;]
Peace & love. ;]
  • 0

budo_cinek mho
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stopnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
bierz dużą nosić sie bendzia jak małą(ja swojej prawie nie czuje) a a kawełek ostrza więcej zawsze sie przyda
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę
Tak sobie czytam ten temat i również nachodzi mnie ochota na Pike( lub mini Pike), potrzebuje czegoś małego na uzupełnienie Ambusha, bo to kawał noża i nie zawsze można go wyjąć bez obaw o reakcje ludzi którzy nie rozumieją naszej "choroby" :D

W swoim przypadku bardziej byłbym jednak za Mini Pika , gdyż duża jest tylko niewiele krótsza od Ambusha.( 89mm ostrza Piki i 101mm Ambusha) więc także może wywoływać negatywne reakcje otoczenia.A potrzebuej noża który bez problemu można będzie wyjąć np na uczelni.

Będę musiał pomacać Mini Pikę , gdyż jeszcze nie miałem okazji trzymać jej w ręce :)

No i jeszcze pytanie - PIKI są z 440C czy z N690 , bo słyszałem rózne zdania i w sumie sam niewiem .
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę

No i jeszcze pytanie - PIKI są z 440C czy z N690 , bo słyszałem rózne zdania i w sumie sam niewiem .


Siegnij do Zrodla, Psycho :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Masz tam i o tym ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024