Skocz do zawartości


Zdjęcie

Panams 2005


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Panams 2005
w ten weekend w los angeles odbyly sie Panams - najwazniejsze zawody bjj w gi. sa to 3 zawody na swiecie po mundialu i nationals... stawily sie wielki nazwiska. wsrod startujacych byliy taki slawy jak :pe de pano, cafe, marcio feitosa, zande, galvon, tales i jeszcze paru. wsrod widowni krecili sie rickson gracie (ktory wystawil wielu zawodnikow w tym swojego syna krona) royce, rickson, carlson, saulo ribeiro, viera, kira, nick , casio wernecki jeszcze pare nazwisk...
kategorie absolut w czarnyuch pasach wygral pe de pano po finale z zende. ale bylo wiele, wiele ciekawych walk.
najbardziej zaszokowal mnie poziom. finaly niebieskich pasow byly niesamowite. nie przypuszczalem, ze niebieskie pasy moga miec taki poziom. niesamowity byl final w purpurach ktory wygral kron. sama atmosfera zawodow takiej rangi powala. bylo pol na pol - brazylijczykow i amerykancow. gi nie jest specjalnoscia usa, ale trzeba przyznac, ze niezle daja sobie rade czego przykladem moze byc shown williams.
z ciekawostek ... jeden z uczniow ricksona walczyl w purpurach. po rzucie wyskoczyl mu bark. rickson wbiegl na mate , nastawil bark, po czym ten zawodnik dokonczyl swoja walke i wygral ja.
na tych zawodach nie bylo slabych zawodnikow. a jeslio takowi byli, lub zle przygotowani to odpadali w pierwszych walkach.
osobicie nie widze nikogo z naszej polskiej czolowki wyzej jak w kategorii purpur. niestety... do swiatowego poziomu bardzo duuuuuuuzo nam jeszcze brakuje.
wiem, ze kilku chlopakow wubiera sie na mundial w tym roku. mam nadzieje, ze beda niesamowicie przygotowani fizycznie do tych zawodow. no i technika... to zupelnie inne jiujutsu do ktorego przywyklismy w polsce.

jak wyczaje jak sie wrzuca zdjecia to wysle kilka fotek, a poki co polecal oficjalna strone panams...
moja osobista rada... radze zapamioetac nazwisko AUGUSTO CESAR... zwyciezca kategorii open w purpurach... jest duza szansa, ze to nazwisko zastapi nazwisko marcelo garcioa i to juz niedlugo. aliance nie wychowuje nikogo nadprzecitnego. czas na gracie barra i draculinho... sledzcie wyniki mundials...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - strona panams...jak ktos sie interesuje swiatowym bjj.

pawel

ps. i przepraszam za bledy
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005

osobicie nie widze nikogo z naszej polskiej czolowki wyzej jak w kategorii purpur. niestety... do swiatowego poziomu bardzo duuuuuuuzo nam jeszcze brakuje.

to chyba dlatego, ze w polsce niewiele osob ma wiecej niz purpure. 2? 3? nie wiem nawet.

czekamy wszyscy na fotki i thx za relacje :-)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
Wielkie dzieki za relacje :)
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
pawel nie zamylaj tylko powiedz jak tobie poszlo
  • 0

budo_wampir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
Czy na takich zawodach jest kategoria bialych pasow czy dopiero niebieskie?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
Wyniki (prawie pelne)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sztanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
wg mnie nie masz racji mowiac ze w Polsce nie mamy zawodnikow ktorzy mogliby stawic czola zawodnikom z usa i brazylii...niedalej jak miesiac temu MARIUSZ LINKE walczyl w MISTRZOSTWACH SAO PAULO PAULISTA(nie wiem czy nie pokrecilem nazwy ale wiadomo o co chodzi)..i w dywizji BRAZOWYCH POWTARZAM BRAZOWYCH PASOW WYWALCZYL 3 MIEJSCE..wiec daje to wiele do myslenia...a jak wiadomo FORMA CALY CZAS ROSNIE I POWIEM CI ZE NIEBAWEM SKOPIE PARE BRAZYLIJSKICH TYLKOW I POKAZE CO TO POLSKIE BJJ.A CZYZ BRAZ NA TAKICH ZAWODACH TO NIE SWIATOWY POZIOM??WG MNIE JAK NAJBARDZIEJ TAK....ale wiadomo kazdy ma wlasne zdanie..moze poprostu o tym nie wiedziales..ok......POZDROWIENIA DLA CALEGO LINKE GOLD TEAM:)
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
sztanga: circuito paulista to zawody regionu sao paulo , panams to mistrzostwa obu ameryk, sam sobie odpowiedz na pytanie
pozdro
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
i zeby nie bylo nieporozumien, nie mam tu nic do manola bo jest super zawodnikiem, tylko przypominam ci o faktach.
  • 0

budo_sztanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
niech bedzie ALE CZY BRAZ NA TAKICH ZAWODACH TO NIE POWOD DO DUMY?zamiast szukac zawodnikow po swiecie lepiej wierzyc w POLAKA NASZEGO BRATA..apropos PODEJRZEWAM ze na tych zawodach nie startowali chlopcy spod MONOPOLOWEGO tylko PRAWDZIWE KOCURY...hhhhmmmm czy to nie znaczy o KLASIE NASZEGO RODAKA??cos salbo wierzycie w POLSKIE BJJ PODNIECAJAC SIE WYNIKAMI ZAWODNIKOW ZE SWIATA A NIE WIDZAC WSPANIALYCH OSIAGNIEC NASZYCH BRACI...SZKODA WIELKA SZKODA
  • 0

budo_landryna
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin => Linke Gold Team

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
W 100% zgadzam się z Sztanga!!! "Cudze chwalicie swego nie znacie" ...

Pozdrowienia dla LINKE GOLD TEAM !!!! :twisted:
  • 0

budo_sztanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
i zeby nie bylo pisze duzymi literami bo lubie a niE DLATEGO ZE SIE DENERWUJE.no:):)
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
sztanga za daleko zabrnales w swoim fanatyzmie, pawel pasjonuje sie brazylijczykami z jednego prostu powodu: oprocz niego nie startowali zadni polacy, a uwierz mi ze kazdy z nas (a napewno juz patriota pawel ktory nagina polska wodeczke i ptasie mleczko ze lzami w oczach haha) bylby dumny jakby polski zawodnik cos na panams wywalczyl tak jak bylismy dumni z grzeska rutkowskiego dwa lata temu.pozatym nie wiem po co stwarzasz tu wrazenie ze ktos deprecjonuje (podwaza) osiagniecia mariusza linke na turnieju w brazylii, podczas gdy nikt tego nie robi.
  • 0

budo_sztanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
spoko niczego nie podwazam.tylko stwierdzam pewne fakty.spokojnie czas pokaze czy mam racje.ale zapewniam was ze bedziemy mogli byc wszyscy dumni....juz niebawem
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
sztanga skoro tak mowisz to pewnie masz racje
pozdrawiam
  • 0

budo_bijacz
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin - Linke Gold Team

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
Osobiscie popieram Sztange. A jeżeli ktoś twierdzi, że Mariusz Linke, to nie ŚWIATOWY poziom, to jest to conajmniej krzywdzące... Pozdro Linke Gold Team.
  • 0

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
jest troche wiecej kolorow pasow.


osobicie nie widze nikogo z naszej polskiej czolowki wyzej jak w kategorii purpur. niestety... do swiatowego poziomu bardzo duuuuuuuzo nam jeszcze brakuje.

to chyba dlatego, ze w polsce niewiele osob ma wiecej niz purpure. 2? 3? nie wiem nawet.

czekamy wszyscy na fotki i thx za relacje :-)


  • 0

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
tak jak napisalem powyzej osoby przypadkowe lub zle przygotowane odpadaly w pierwszych walkach...

pawel nie zamylaj tylko powiedz jak tobie poszlo


  • 0

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
to sa powazne zawody... nie ma bialasow.

Czy na takich zawodach jest kategoria bialych pasow czy dopiero niebieskie?


  • 0

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Panams 2005
i tak planowalem uzupelnic swoja wypowiedz po poscie niedziela...

podtrzymuje swoja teze, ze obecnie ciezko byloby znalezc polaka, ktory moglby dosc nawet do finalu w purpurach na zawodach rangi panams czy mundial. mowie to z pelna swiadomoscia. wiem co potrafimy w bjj w polsce. wielokrotnie doswiadczalem na wlasnej skorze i stawach umiejetnosci naszych zawodikow. mamy bardzo wielu utalentowanych gosci. problem w tym, ze u nas bjj ma 6 lat. pewnych barier sie nie przeskoczy.
ale chce o czyms jeszcze napisac. sa tylko 2 osoby co do ktorych poziomu nie jestem pewien. sa nimi grzesiek rutkowski - braz spod renzo/rodrigo gracie i mariusz linke - braz spod macaco.
grzesiek: wygral 2 lata temu swoja kategorie purpur, jeszcze jako swierza purpura. od tego momentu dreczony kontuzjami nie trenowal ani nie startowal za duzo. od jakiegos czasu trenuje regularnie.
mariusz linke: moge sie o nim wyrazac ze slowami najwiekszego szacunku. zawsze to mowilem i wiele osob moze to potwierdzic, ze jiujutsu powinno sie robic tak jak to on robi - jezdzic i uczyc sie bezposrednio w brazylii.

wiem, ze zajal 3 miejsce w zawodach w sao paulo. jest to napewno duze osiagniecie...
na swiecie sa 3 najwazniejsze zawody: mundials, brasiliero i panams. to tam zawsze sie gromadzi elita swiatowa. i tylko tam mozna sie skonfrontowac ze swiatowym poziomem. to jest pierwsza liga.

mnie tak samo jak i was bedzie cieszyl wystep polaka na takich zawodach. jestem zapatrzony w czolowke bo to co pokazuja jest niesamowite. a gdy czytam posty w ktorych jest napisane, ze wiecej powinienem wierzyc w poslkich braci to zadaje sobie pytanie czy to przypadkiem ktos nie stara sie mnie obrazic. jestem dumny z osiagniec polskich i bardzo mi zalezy na tym, zeby kiedys zobaczyc polaka na podium w mundials, ale trzeba byc realista. bjj to nie religia tu sama wiara nie wystarczy. wierze, ze mariusz linke pokaze sie z jak najlepszej strony na tegorocznych mundials. jesli uda mi sie dotrzec do rio na czas to bede najglosniej go dopingowal, do calkowitego zdarcia gardla.
a szanownego sztange prosze o spuszczenie troche z tonu...

mam kontakt z bjj od 5 lat. ale dopiero na panams zobaczylem jak zajebistym trzeba byc zeby wogole nawiazac walke z najlepszymi. wciaz jestem w lekkim szoku... wciaz to taka daleka droga...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024