Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ a "sztywny" kręgosłup


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

BJJ a "sztywny" kręgosłup
Cześć. Chciałbym zadać pytanie, które mnie bardzo męczy. Jak wielkie jest obciążenie kręgosłupa w przypadku treningu brazylijskiego ju jitsu i czy osoba po kontuzji kręgosłupa może trenować bjj. Chodzi mi o czystą rekreacje i ostrożny trening.

Osiem lat wstecz miałem dość poważny wypadek i złamany kręgosłup w dwóch miejscach. W wyniku operacji usztywniono mi kręgosłup na poziomie lędźwiowymi i piersiowym(w sumie trzy kręgi). Obecnie wróciłem do kick boxingu (trochę się oszczędzam)ale chciałbym spróbować bjj. Prosiłbym o rady jak mógłbym bezpiecznie ćwiczyć bjj.
Pozdrawiam Kwiat
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
Radzilbym Ci przejsc sie do jakiego dobrego lekarza sportowego i z nim to skonsulotowac(tylko wytlumacz mu oco biega w bjj ;) ).
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
raczej cienko to widze, w bjj liczy sie gibkosc czesto trzeba robic przewroty i inne wygibasy, wytrzymac presje jaka wywiera przeciwnik( cialem) na nas gdy np. broni sie przed balacha itd. itp. ale idz do lekarza on najlepiej doradzi
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
Znajac diagnozy lekarzy to winienes odpuscic sobie kazdy sport w ktorych maja miejsca obciazania kregoslupa. Bjj sie do takich zalicza.
Inna rzecz ze to czy bedziesz sie sluchal lekazy ... zalezy tylko od Ciebie.
Slepo namawiac nie bede. Lepiej cale zycie cwiczyc na pol gwizdka niz zaszalec przez pol roku......
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
Odradzam i to intensywnie.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
Z czystej ciekawości pytam. Mam krzywy kręgosłup i to bardzo (jestem niższy conajmniej 5 cm ) na wysokości klatki piersiowej, łopatki są wypchnięte do tyłu i chociaż nie wiem jak bym się prostował to i tak plecy są lekko zaokrąglone. Jak to powiedział ortopeda kręgi lędźwiowe i mięśnie mam nie wygimnastykowane.

Czy moge w takim stanie trenować walke w parterze ?
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
To raczej nie skolioza z tego co zrozumiałem tylko nadmierna lordoza szyjna i kyfoza piersiowa?? Jeśli tak i nie jest ona wynikiem jakiegoś procesu chorobowego tylko że tak powiem wrodzona to raczej możesz.. Niestety miałem z ortopedii tylko 4 :/ Tyle że nikt Ci nie postawi diagnozy zaocznie, jesli cię to stresuje przejdz się do sensownego ortopedy.

Pozdrawiam!
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
Sawosz byłem z tym u ortopedy i to od garbienia się :( . Podejrzewał jeszcze jakąś chorobe, na którą teraz podobno troche ludzi choruje tego odcinka kręgosłupa, ale to nie to. Krzywy kręgosłup, ale to skrzywienie nabyte.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
No to chyba ćwiczenia jak najbardziej wskazane... Z drugiej strony np.: przewroty są przeciwskazane przy dużych skrzywieniach. Nie mogłeś się wtedy tego ortopedy zapytać?? :) Nie jestem pewien co Ci poradzić zwłaszcza że na codzień nie zajmuje sie ortopedią i nie chcę Ci namieszać w głowie. Naprawde najlepiej w takich sytuacjach skonsultować się ze specjalistą. Ja bym ćwiczył i patrzył czy się nie powiększa krzywizna ale teraz mówię co bym zrobił gdyby to mnie dotyczyło.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
aha :-) No w każdym razie dzięki za porade :-) Przejde się jeszcze raz do ortopedy i lekarza sportowego :-)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
YY no chyba za bardzo nie pomogłem :P :oops:
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a "sztywny" kręgosłup
No niby nie ,ale przynajmniej próbowałeś ;-) pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024