Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gazeta Krakowska o Nastuli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Gazeta Krakowska o Nastuli
Wreszcie coś normalnego.
Dzisiejsza (29.03.2005) Gazeta Krakowska w swoim sportowym dodatku pisze:

„Wszystko dozwolone", czyli mieszane sztuki walki.

Wyzwanie dla Pawła Nastuli.


Pawła Nastuli nie trzeba szerzej przedstawiać. Ostatecznie to jeden z najlepszych judoków w historii tej niezwykle popularnej dyscypliny sportu. Jednakże niewielu chyba wie, że w czerwcu zobaczymy naszego mistrza w nowej dla siebie sportowej roli - 26 czerwca Paweł Nastula, na japońskim ringu, stanie do swojego pierwszego starcia w tzw. mieszanych sztukach walki. Ze znaną w świecie organizacją „Pride" podpisał, bowiem kontrakt na stoczenie na razie pięciu pojedynków.
Paweł Nastula, kiedy wrócił z Japonii po zawarciu wspomnianego kontraktu, powiedział m.in.: - Zdecydowałem się podjąć to wyzwanie, gdyż jest dla mnie frapujące. Tym samym wezmę udział w starciach, które są połączeniem wszystkich w zasadzie stylów walki, w tym tych wschodnich. Zmagać się będą m.in. bokserzy, karatecy, judocy, zapaśnicy, kickbokserzy i specjaliści od jujitsu. Walki toczone są w ringu, każdy używa najczęściej technik ze swojej dyscypliny, wolno się bić w parterze. Ponadto nie można uderzać rywala głową, nie można uderzać w oczy i w krocze.
Wprawdzie nazwa organizacji, z którą związał się Paweł Nastula to słowo „pride", czyli z języka angielskiego „duma", jednakże ta nowa dyscyplina w prostej linii wywodzi się od terminu „valetudo", co z kolei w języku portugalskim oznacza „wszystko dozwolone".
Tylko, że w ściśle określonych ramach - kontynuuje Paweł Nastula. - Owszem, to jest tzw. mocny sport, na pewno jednak nie bardziej krwawy, niż przykładowo boks. A przecież pięściarstwo jakoś szczególnie nie gorszy i nie odstrasza.
W czerwcu nasz mistrz judo zadebiutuje (w tej nowej dyscyplinie) na japońskiej ziemi, gdzie, kiedy podpisał kontrakt przedstawiany był jako „Król z Polski". A na specjalnej gali, podczas której także walczono, na trybunach zasiadło blisko 50 tysięcy wytrawnych kibiców! Cóż, nie po raz pierwszy można się też było przekonać, że gdzie jak gdzie, ale w Japonii niezwykle cenią tych, którzy coś znaczyli w judo, karate czy w innych wschodnich sztukach walki. Nie będzie, więc przesadą stwierdzenie, że Paweł Nastula jest o wiele popularniejszy i poważany właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni, niż w Polsce!
Już prawie od miesiąca nasz mistrz olimpijski i mistrz świata intensywnie przygotowuje się do czerwcowego debiutu. Przerzuca tony ciężarów na siłowni, zgłębia też m.in. tajniki boksu, kick boxingu, tajskiego boksu i brazylijskiego ju jitsu. Nieuniknione jest też nabranie tzw. masy,gdyż Nastuli przyjdzie się - być może - mierzyć z rywalami ważącymi nawet ponad 150 kg. A aktualna waga Polaka oscyluje wokół 100 kilogramów.
W zajęciach pomagają mu m.in. nasz były doskonały bokser Krzysztof Kosedowski i specjalista od tzw. mieszanych sztuk walki, Mirosław Okniński. Uczą Nastulę bokserskich (i nie tylko) obron, uników, ataków, a także specyficznej walki w parterze. Ostatecznie Paweł Nastula stanie przed ogromnym wyzwaniem, ale jak twierdzi, walkę ma niejako we krwi. (przygot.bat)

PS.
STRACH PRZED NOWYM
- Tak, boję się i nie zamierzam tego ukrywać Tylko ktoś nie zdający sobie sprawy z zagrożenia będzie twierdził, że się nie boi. Jednakże potrafię rozdzielić zagrożenie domniemane od realnego. Owszem, wyjdę na ring z zamiarem pokonania rywala wszelkimi dozwolonymi w tej dyscyplinie sposobami, jednakże nie będzie to walka na śmierć i życie - to słowa Pawła Nastuli.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazeta Krakowska o Nastuli
www.forum-kulturystyka.pl/index.php?showtopic=73467
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazeta Krakowska o Nastuli
Moze chociaz dzieki Nastuli i takim artykulom jak ten, ludzie zmeinia swoje zdanie o MMA i zobacza w tym zajebisty sport, a nie walki gladiatorow.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazeta Krakowska o Nastuli
Ostatnio babcia mnie poprosila, zebym jej pokazal Pride'a, wiec najpierw puscilem jej Sakurabe z Newtonem z Pride 3 - dla mnie kwintesencja grapplingu - ona stwierdzila, ze nudne, no to puscilem Shoguna z Fist Of Fire - zaczela krzyczec, ze ten bandyta go zaraz zabije i wyszla bo "nie moze na to patrzec" i w sumie nie dziwi sie, ze ludzie maja MMA za brutalny sport, skoro trafiaja sie walki, gdzie jeden drugiemu skacze na glowe.
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazeta Krakowska o Nastuli
a na co ma skakac, na śledzione?
  • 0

budo_thiankian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazeta Krakowska o Nastuli
he he dobre i takie życiowe ja miałem pęknietą śledzione .........
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazeta Krakowska o Nastuli
A ja mam cicoię co ma trzy śledziony.
  • 0

budo_thiankian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazeta Krakowska o Nastuli
to pewnie nie choruje bo sledziona wytwarza przeciwciałka ;)
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazeta Krakowska o Nastuli
Właśnie to jest dziwne, bo jedna jest większa i dominuje. Reszta to pewnie sługusy :) I wcale z tego powodu nie jest zdrowsza, nawet czasem ma jakby stany anemiczne. Mówiłem jej, żeby się tym zajęła, ale to olewa, bo lekarz nie powiedział, że to szkodliwe. Pewnie ma rację. No w każdym razie ja tu już planuję zarobek. Jak hajs będzie potrzebny to niech sprzeda te dwie dodatkowe na czarnym rynku, będzie zarobek hehe :)
  • 0

budo_thiankian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazeta Krakowska o Nastuli
he he , jaki biznaes-plan , fuck jednak polak potrafi ........grubo
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazeta Krakowska o Nastuli
Polak potrafi potrafi, tylko czasem nie wie o tym :) A chorym zawsze ta śledziona więcej na rękę. Trzeba się dzielić.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024