Skocz do zawartości


Zdjęcie

Becker BK-1 - szukam zdjęć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Becker BK-1 - szukam zdjęć
Interesuje mnie BK-1 Brute .Niestety jedyne zdjecia jakie znalazlem na sieci to te ze strony Camillusa.Czy ktos moze ma takowy noz i moze zrobic kilka fotek jak wyglada w lapce i podzielic sie wrazeniami z uzywania?
Pozdrawiam
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker BK-1 - szukam zdjęć
Wielki i ciężki łom. Miałem przez kawał czasu... Prawie rok chyba.
Rozstałem się z nim, bo był zbyt wielki... No i przesiadłem się na Busse :) Okazało się przy tym (czego można było się domyślić) że przy grubości jedna czwarta, Brute ma nardzo niski szlif i klinuje się w np, rabanym drewnie....
Chociaż przyznac trzeba że rąbał jak natchniony. Tylko trochę śliska rękojeść...
No i rozmiar i ciężar... Za to dzięki dociążonemu brzuszkowi jak już w co trafił, to strach się było bać.
Stal przyzwoita węglówka, bez problemu... Pokrycie starło się na ok 0,5 cm od krawędzi...
Pytaj, jeśli chcesz wiedzieć coś konkretnego!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Pozdr
Mithr
  • 0

budo_nurek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker BK-1 - szukam zdjęć
Mam.
Moj najwiekszy noz. Corka (6 lat) nazywa go Nozem-do-patykow, bo zrobilismy nim kiedys spory szalas. Rabie niesamowicie: najwieksze drzewko jakie popelnil to fi 15-18cm, i niespecjalnie sie zmachalem.
Do prac precyzyjnych mozna stosowac recurve blizej chwytu, ale nie jest to bardzo wygodne. Dobrze sie za to tym struga (trzymajac w obu rekach jak osnik: prawa za rekojesc, a lewa za kowadelko/mlotek przy false edge). Niezle rozszczepia tez nawet spore klocki drewna.

Taki noz prztrwalniczo/surwiwalowy w starym stylu, ale trzeba koniecznie zabrac cos mnniejszego: folderek, czy necker jaki, albo Crewmana z tej samej stajni.

Wydaje sie ze moze byc tez niezlym kukrowatym fajterem, bo zabije samym wygladem. A jak nie to masa, wiec nie trzeba trafic ostrzem.

Do czego masz zamiar go przeznaczyc?

pozdrawiam
n

PS chwyt faktycznie sliski nieco, wiec naciagnalem nań kawalek starej detki taktycznej od roweru bojowego. Teraz sie nie slizga, ale za to ociera dlon troszke...
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker BK-1 - szukam zdjęć
Dzieki za odpowiedzi.Tego mi wlasnie bytlo trzeba.
Potrzebny mi jest wlasnie do bezlitosnego katowania drewna.Z racji kstzaltu przewidywalem ze bedzie zachowywale sie idealnie do lupania i ciosania.A przy tym powienien byc bardziej poreczny i latwiejszy w transporcie niz toporek czy siekierka.
Niestety cena jest dla mnie waznym kryterium i noze typu Busse odpadaja.
Do prac precyzyjnych mam Nimravusa albo Emersonka.
Widze ze nie mam sie czego obawiac i moge smialo go zamawiac.
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker BK-1 - szukam zdjęć

chwyt faktycznie sliski nieco, wiec naciagnalem nań kawalek starej detki taktycznej od roweru bojowego. Teraz sie nie slizga, ale za to ociera dlon troszke...

Jak jest z tym sliskim chwytem bo czytalem takie informacje dotyczace wlasnie Beckerow.
Na ile jest to niebezpieczne a na ile upierdliwe? Czy noz sie wyslizguje czy po prostu trzeba go tylko mocniej scisnac ( co meczy dlon)? Na ile gruba i wygodna jest rekojesc? Czy material amortyzuje chac troche uderzenia czy wali po rece ?
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker BK-1 - szukam zdjęć
Rękojeść jest raczej gruba.
Niebezpieczeństwa, że nóż wyleci z dłoni raczej nie ma ze względu na kształt rękojeści, zewsze się na małym palcu zatrzyma :)
Ale faktycznie bywa to męczące przy dłuższej pracy
No i fakt: tworzywo jest bardzo twarde, niestety nie mozna się po nim spodziewać żadnej amortyzacji... Chyba że ta dętka..?

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker BK-1 - szukam zdjęć
a mi np. rekojeści beckera leżą jak ulał - rewelacyjnie wręcz
więc kwestia łapy i jej potrzeb

ostatecznie do pracy założysz jakiekolwiek rękawiczki robocze czy rowerowe i problem znika


ja sam do rąbaia zakładam rowerowe rękawiczki z wkłądakami silikonowymi - chwyt pewny i amortyzacja - w markecie za ok 15-20 pln kupisz a do ciężkiej roboty rewela.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker BK-1 - szukam zdjęć
a te rowerowe to gdzies w lublinie kupowales??? moze bym se zapodal


pozdrawiam
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker BK-1 - szukam zdjęć
w każdym markecie czy rowerowym
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024