Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koszt seminarium ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Koszt seminarium ...

o ile odbrze pamietam to ostatnie staze z Cromado mialy kosztowac 150zl.
Troche to duzo zwazywszy ze Attala i Ribeiro brali po 50 zl

To jest wlasnie ten bol. Nie wiem skad takie ceny niskie sie biora przy wizytach Brazylijczykow, jakies dofinansowanie czy sponsoring??
Z tego co sie orientuje a orientuje sie to "normalna" cena za przyjazd to 2000 USD za trening plus przelot i utrzymanie. Jak Wy ludzie z tego robicie 50 zl od lba za staz to ja nie wiem... 8O
Potem wlasnie sa tego typu uwagi ze 150 zl za staz to za duzo... 8O

Mocno zdziwiony Kenjiro
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
Albo uwagi "dziwie się że na stażu było tak mało osób". :wink:
  • 0

budo_mar-cin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
Kenjiro nie bardzo rozumiem twoje zdziwienie.

Raczej powinienes okazywac w takiej sytuacji zadowolenie - ze ceny spadaja , dzieki czemu rozwoj staje sie tanszy a co za tym idzie bardziej przystepny.

Tez nie wiem skad takei ceny sie biora ale nie mam nic przeciwko ich spadkowi( vide z 150 do 50 :-) )
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
No dziwie sie i bede sie dziwil. Patrze od strony organizatora teraz a nie uczestnika. Potem normalne seminarium jest ciezko zorganizowac bez sponsoringu poniewaz ceny sa duzo wyzsze niz 50 zl. A wtedy chodza glosy : ile ten organizator musi zarabiac przeciez Ribeiro "bral" 50 zeta!!!
I to mnie martwi ze ludzie sie przyzwyczaja do takiego stanu rzeczy i wtedy ludzie ktozy nie maja sponsorow (np ja) nie beda wstanie zorganizowc seminarium nigdy bo bedzie wszystkim za drogo... A wtedy zostanie tylko jezdzenie za granice - co jest jeszcze drozsze...
Oczywiscie nie mam pretensji ze sa tak niskie ceny, wyrazam tylko swoja ciekawosc i prosze o pouczenie jak akich rzeczy dokonywac, jezeli nie ma sponsorow, bo to jest majstersztyk sprowadzic obcokrajwca na wysokim poziomie i organizowac staz za 50 zeta od lebka..
Oswieccie mnie prosze!
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
2000$ za trening?
z tego co widze to wiekszosc brazylijczykow nie przyjezdza do polski prosto i wylacznie z brazylii , a robi mniejsze lub wieksze tournee , wiec kiedy gosci w pobliskim kraju koszty maleja , proste,pozatym nie sadze zeby nawet czarny pas z brazylii bral az taki hajs, bo tych ktorzy podrozuja z seminariami jest od groma a wiec jest tez element rywalizacji cenowej , a jak chcialbys dac 2000 za trening to brawo, masz odemnie tytul menadzera roku haha :)
mysle ze 70pln to optymalna cena za 4 h , od osoby, jak na polskie warunki,oczywiscie inna kwestia jest to ze sporo ludzi woli isc na balety i przyflaterzyc dobrym drinem , niz sie troche podszkolic w bjj.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
A probowales cos kiedys organizowac? Czy tylko tak sobie gawedzisz?
Te 2000 USD to nie wyssane z palca a informacje z Gracie Barra z Brazylii od Nelsona Monteiro (chociaz da sie troche wytargowac, ale to jest pierwsza ich cena za przyjazd czarnego pasa z tej szkoly) - to jest oplata za tydzien treningow... Mozesz sobie potwierdzic u wielu ktorzy zapraszali nie tylko Brazylijczykow - tak mniej wiecej ksztaltuja sie koszty...
Ja nie mowie tutaj o przyjezdzie na jeden dzien i dwa treningi, bo to oczywiste ze tyle kasy w takim przypadku nie dostana...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
No i sobie odpowiedziales. 50 pln jest za 3-4h seminarium. Czyli idac dalej jest na nim kolo 20-25 0sob. I tak przez tydzien codzinnie w innym miescie, czyli kolo 140-175 osob. Niech kazda zaplaci kolo 50-60 pln, czyli 15-20$.( troche uporzadkuje ;) )
z:
c- cena , o- liczba osob na seminarium, t- czas( w dniach ) pobytu instruktora

x=c*o <=> { x=c*o && c=15 && o= 20 || x=c*o && c=20 && o=25 <=>
<=> { x=15*20 && c=15 && o=2 || x=20*25 && c=20 && o=25 <=>
<=> { x= 300 || x= 500 => xe( 300, 500 ) ;

Z moich obliczen wynika, ze za jedno semianrium w zaleznosci od najoszczedniejszego wariantu do tego najmniej mozna 'zarobic' xe( 300, 500 ) $ .

Teraz rozszerze odbliczenia dla pobytu instruktora w Polsce przez tydzien ( obliczenia beda dla koncow przedzialow, czyli 300 && 500 ).

Wg mnie to bedzie tak.
Z: z||y-pieniadze 'zarobione' za tydzien seminarium
y= x*t <=> y= 300*7 && x= 300 || y=500*7 && x= 500 <=> x= 2100 || x= 3500 =>
=> xe ( 2100, 3500 )

Czyli ( juz koncze :-) ) :
W zaleznosci od liczby chetnych i kosztu seminarium. Kluby beda w stanie zebrac miedzy 2100 a 3500 $$$.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wniosek:
Sciaganie instruktora na 1 dniowe seminarium dla jednego klubu to ... ( niech kazdy sam sobie dopowie ).

PS. W ostatniej chwili dorzucam rysunek :-)
Legenda: oplaca sie isc/zorganizowac seminarium jak "wszystko" miesci sie w kolorowym polu ;)
W sumie to nie do organizatorow, tylko do uczestnikow, zeby wiedzieli z kad taka cena, a po trochu tez, zeby widzac jakas cene wiedzieli czy jest z kosmosu, czy podyktowana okolicznosciami.
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
no oczywiste, to pisz od poczatku 2000 za tydzien a nie za "trening" , bo napisales jak stary dzialacz pilkarski.pozatym znam kilka osob z gracie barra wiec nie musisz mi tlumaczyc, 2k za tydzien to nie jest duzo jak na gb ,pozatym oni swoje ceny ustawiaja pod usa.

A probowales cos kiedys organizowac? Czy tylko tak sobie gawedzisz?

organizowalem kiedys mecze miedzypodworkowe w pilke nozna, przyznaje -brali mniej.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
Niedziel, aby update'owac Twoje wyliczenia to trzeba jeszcze dodac koszt przejazdu i zakwaterowania "miszcza" :wink:
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
Z tego co wiem to michal pomagal w "sciaganiu" do Polski Igora Gracie... takze jakies experiance ma.
  • 0

budo_drogi
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
Jeszcze jest jedna kwestia do powiedzenia.
Czy ktos organizuje takie staze/seminarium dla zysku czy po to aby przy okazji seminarium najwiecej samemu skorzystac na nauce technik itd. w okresie miedzyseminaryjnym.
Bo w tym 2 przypadku wcale nie musi sie kalkulowac tylko sie cce aby czesc kosztow sie zwrocila bo i tak wyjdzie taniej niz aby jechac samemu do X trenera i u niego sie uczyc przez tydzien.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszt seminarium ...
No właśnie - to co jest ciekawe w bjj to fakt że jeszcze nie za wiele ludzi w Polsce zna się na bjj i wszystko ma charakter amatorski. Staże z mistrzami nie są zbyt dostępne min. finanowo. Mnie to(że ma charakter amatorski) przyciąga.. a takie staże są wtedy prawdziwą frajdą bo można je na max wykorzystać.
Z pieniędzmi niestety jak zawsze trzeba się liczyć :( . No może że ktoś jest "dziany" :-) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024