Skocz do zawartości


Zdjęcie

mała prośba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_lama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

mała prośba
Na początek chciałbym się przywitać, no i od razu (może nie całkiem) do rzeczy.
nie chcę się rozpisywać, jak to się znam na nożach itd, bo po przeczytaniu całej masy informacji w sieci stwierdzam, że cała wiedza jaką miałem to bajki. Ale nie o tym chciałem pisać. Chciałbym prosić tych, którzy są z okolic Gliwic o namiar na jakiś przyzwoity :!: sklep z nożami. I mówiąc przyzwoity mam namyśli taki, który Wy uważacie za przyzwoity. Taki, w którym można kupić coś porządnego, za rozsądną cenę.
Nie za bardzo mam czas łazić po miastach i wyszukiać, stąd ta prośba.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
w katowicach masz sklep myśliwski na ulicy Zabrskiej (boczna od sokolskiej) widziałem tam noże crkt, kopromedy, gerberki, pewnie jest coś jeszcze ...
jest też Pentagon na Młyńskiej, mają chyba al-mary, muele, cold steele, gerberki ...

a szczerze polecam poczytać, pomacać i zamówić sobie coś zza oceanu, cena nieporównywalnie mniejsza ;) ...

tyle wiem ;) ...
  • 0

budo_lama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
Wielkie dzięki za info.
właśnie o to mi chodzi, żeby sobie zobaczyć, jal leży w dłoni itd. No a ceny... to zupełnie inna sprawa. Na razie przejrzałem oferty internetowe (dość przyznam dokładnie) i ceny jakie tam oferowali były powiedzmy takimi, jakie byłbym w stanie zapłacić.
Nie chodzi mi bynajmniej o noże za 1000 czy 2000 zł. Solidny, porządny-owszem, ale bez przesady. Na 90% składany.
Swoją drogą nie wiedziałem, że jesy "większa" różnica między cenami u nas, a w USA. Znaczy się, pewnie jest różnica, ale koszty przesyłki mogą być duże, no i koszt przesłania pieniędzy, też jest z tego co słyszałem dość wysoki. Ale być może jest jak piszesz, zainteresuję się tym.
Przechodziłem w M1 w Zabrzu, koło jakiegoiś takiego stoista z bronią, i mieli tam norze, ale nie mogłem nawet pogadać ze sprzedawcą, bo po pierwsze go nie było :?: a po drugie mały się wściekał. Ale skoro w Katowicach są dwa, to się przejadę.
Dzięki
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
W Gliwicach bida z nozami, panie. Najblizszy dobry sklep to jest Alert... w Lodzi ;)

W Zabrzanskim M1 na pasazu jest stoisko z wszelkiej masci sprzetem, maja tam proce, luki, airsoft, tez troche nozy ale raczej nizszej klasy (jakies Puma, Aitor, moze ew. Spyderco).

W Katowicach jest Pentagon (Troche Cold Steelow, Spyderco i jeszcze innych) i jeszcze jeden, ktorego nazwy nie pamietam.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba

Swoją drogą nie wiedziałem, że jesy "większa" różnica między cenami u nas, a w USA. Znaczy się, pewnie jest różnica, ale koszty przesyłki mogą być duże, no i koszt przesłania pieniędzy, też jest z tego co słyszałem dość wysoki. Ale być może jest jak piszesz, zainteresuję się tym.

Jest różnica...duża, nawet koło 100%

Jak ci się uda, to powinieneś razem z cłem, przesyłką (nie tak dużo-10$) zejść do połowy ceny sklepowej z Polski. Wady- przesylka może zginąć, wypadało by też wcześniej "obmacać" przyszły zakup. No i w internecie jest większy wybór.... :) Za przesyłkę pieniędzy nie płacisz jesli korzystasz z karty czy przelewu. Za realizacje czeku mogą chcieć kasę (na pvk - 10$), ale zawsze można się dogadać :wink:
Tak, że gra jest warta świeczki :wink:

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
Czesc

Jesli to co da sie zobaczyc w Katowicach CI nie wystarczy to chyba czeka Cie wycieczka do swiata nozy do Wa-wy.
  • 0

budo_lama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
WIelkie dzięki za zaintersowanie
co do cen to mnie faktycznie zbiliście z tropu (a myślałem że zakup w którymś ze sklepów internetowych to dobre wyjście). Co do cen za przelew, zadzwonię jutro do banku swego, jak to jest z przesłaniem pieniędzy między kontami w innych krajach. ALe wiem,że była (i pewnie jest) jakaś prowizja, i z tego co kiedyś kolega mi mówił, była znaczna (było tam nie mniej niż...)
Świat noży... widziałem w sieci zdjęcia. I aż zal mi się zrobiło, że nie ma ofert jak w normalnym sklepie, ale zdaję sobie sprawę z nakłądu pracy, żeby coś takiego przygotować. Stronka... po prostu szok. Nieststy, do Wawy się narazie nie wybieram (jak sądzę). ALe myślę, że coś wybiorę w Katowicach :wink: no i sprawdzę w Stanach. Bo puki co, wiem dokładnie czego chcę, jedyny problem to konkretny model. Ale to się wyjaśni napewno w sklepie.
Co do zaginięcia przesyłki, to chyba przesada. Tzn. może sobie ginąć, ale w kosztach przesyłki kurierskiej jest zawsze ubezpieczenie. A koszty... za dostarczenie Pendriva, na terenie USA kurier chciał 20 $. Jak z przesyłką do Polski,nie wiem, ale taniej nie będzie.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
Na New Graham (sklep inetrnetowy, skądinąd dość popularny na forum :) ) zastrzega sobie, że za zaginięcie itp. przesylki odpowiada klient, jesli chodzi o przesyłki międzynarodowe...

Ubezpieczenie przesyłki kosztuje (i to obawiam się sporo :( ), zresztą i tak NG wysyla pocztą (niezależnie co się zaznaczy :lol: )

Zrezstą kurierzy to w ogóle raczej droga zabawa...ja na razie zaufałem poczcie... :wink: na PVK biorą za najtańszą pzresyłkę 6 $, za AirMaila-10$. Czyli-można taniej :wink:

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
Witam!

Z tego co się orientuję to jest tak jak piszą poprzednicy:
- Gliwice -nic ni ma :(
- Zabrze - mamy jakiś tam sklep - "Kaliber" się zwie - ale tam to same noże rodem z targu no i to nieszczęsne stoisko w M1, które jest zaopatrzone tak jak jest :-)
- Ruda Śląska - Plaza - z tego co pamiętam był tam jakiś sklepik myśliwski z nożami, ale tam jest straszna rotacja i nie wiem czy jeszcze istnieje. Warto sprawdzić, jak go nie będzie to możesz chociaż kręgle pokulać :)
- Katowice - Pentagon - warto pojechać chociażby po to, żeby pooglądać nie tylko noże. Wiem, że niedawno mieli Gerbera E-Z-OUT za 156 zł więc wyjdzie taniej niż ze sklepu netowego, a i pomacać można.
Jest jakiś myśliwski, na 1go Maja i jeszcze jeden na ulicy Andrzeja w bramie!

A co do wątpliwości z zamawianiem z USA to polecam topic

Pozdrawiam
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
jeżeli masz konto i ekarte to nie płacisz ani grosza prowizji za robienei zakupów w stanach
koszt przesyłki folderka to od 6$ na newgraham, 10$ na pvk do 28$ na bestknives i 15$ na 888knivesrus
to cena za wysłanie zwykła pocztą bez ubezpieczenia.
także folder który w polsce kosztuje powiedzmy 350 pln możesz ściągnąć ze stanów powiedzmy za 40 $ + 10$ przesyłka
teraz sobie policz i pomyśl czy sie opłaca.
  • 0

budo_lama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
Przyznam, że szczęka mi opadła na widok cen i tego, co można wybrać. WIelkie dzięki :)

konto internetowe i owszem mam, ale ekarty nie. Dowiem się jutro w banku, co i jak. Fakt, że dla kogoś, kto się tym fascynuje, to prawdziwa okazja. Można nawet zaryzykować utratę paczki. I tak się opłaca. Jeszcze cło, ale z tym to jakoś sobie poradzę.
Dzięki.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
niektóre sklepy godzą sie opisywać paczki jako "gift" i zaniżać ich wartość - wtedy cło masz z głowy
tak robi [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
od nich paczka omija cło pięknie.
zamawiałem juz dobre kilka arzy od nich.
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba

W Gliwicach bida z nozami, panie. Najblizszy dobry sklep to jest Alert... w Lodzi ;)


A gdzie dokładnie ten sklepik ?

Adam
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
czyżby [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? 8)
  • 0

budo_lama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba
jeszcze raz wielkie dzięki.
Widziałem w powiadomieniach, że mam prywatną wiadomość, lecz puki co nie mogę jej odtworzyć. Jeśłi to coś ważnego, mogę podać swój mail. :wink:
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: mała prośba

jeszcze raz wielkie dzięki.
Widziałem w powiadomieniach, że mam prywatną wiadomość, lecz puki co nie mogę jej odtworzyć. Jeśłi to coś ważnego, mogę podać swój mail. :wink:


napisz jeszce 5 sensownych postów i będziesz mógł odebrać ;) ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024