Skocz do zawartości


Zdjęcie

brzytwy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

brzytwy
byłem dzisiaj u mojego guru od ostrzenia
jak ktoś nie doczytał w moich postach to krótka cgarakterystyka

starszy gośc w Lublinie ma zakład od lat 60-tych i od tego czasu całe zycie ostrzy wszystko co naostrzyć sie da.
Stary fachowiec i rzemieślnik z fachem w rękach.
Kto widział przeszlifowany ręcznie kąt w moim kukri ten wie o czym mówie.

Tenże miły pan ostrzy i przerabia mi wszystko co tylko mu przyniose, odratował mi wiele starych gównianych noży które miałem wywalić.
Po prostu stary fachowiec któy całe zycie tylko tym sie zajmuje.

Koniec reklamy teraz konkluzja.

Ten pan ostrzy również brzytwy.
Widziałem na żywo jak kilka ostrzył z kolekcji jednego takiego kolesia którego teżp oznałem - facet ma ponad 200 brzytew i oddaje je tylko do tego zakładu.

Brzytwa jeżeli jest "zapuszczona" to najpierw z grubsza "szlifowanie" i polerowanie na mechanicznym kamieniu (kamienie marmury i wolnoobrotówka z natryskiem wody) potem ręcznie ostrzy na marmurkach no i na koniec pas skórzany.
Przyznam że ostrość wręcz "ostateczna".

Takie "wyprowadzenie" brzytwy zapuszczonej i nie ostrzonej regularnie kosztuje do 50 pln zależnie od tego co trzeba z nią zrobić i ile sie schodzi z tym.
Jeżeli tylko podostrzenie na pasie czy marmusze to ok 15 pln.

Wiem że część osób tutaj ma brzytwy i nie ma gdzie ich fachowo naostrzyć bo to już małoznany fach.

Jeżeli ktoś jest chętny odrestaurować swoją brzytwe służe pomocą i kontaktem.



Druga sprawa - zamierzam pojechać kiedyś do zakładu i umówiony jestem i tenże pan ma mi dokłądnie pokazać jak sie ostrzy na czym itp.
Jeżeli uda mi sie skombinować kamere cyfrową to sfilmuje wszystko i zrobi sie poradnik jak ostrzyć brzytwe.
Czekam jeszcze na triangla bo poprosze go żeby spróbował pokazać jak ostrzyć przy użyciu triangla bo takie marmurki jak on ma to raczej unikat. Mam nadzieje że coś z tego wyjdzie.
Myśle że taka płytka by paru osobom sie przydała.


Jak jakieś pomysły i komentarze to śmiało.
  • 0

budo_ghostek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
Jakbyś mógł to wyślij mi pliz adres tego gościa na priv - postaram się go odwiedzić jak będę następnym razem w Lublinie :-)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
na kasecie do TriAngla jest pokazane jak ostrzyć brzytwy, również TriAngle...Sal Glesser wszystko ladnie tłumaczy i opwiada...

PZDR,
Smoku

Jak bardzo chceta, to mogę napisać co on tam mówi i robi :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
ghostek adresu w sumie nie znam
wiem jak dojść :)
ale chyba jutro bede znowu w lublinie to sie dowiedzieć postaram
ale nie licz że zrobi od ręki
ma sporo roboty przeważnie a nad brzytwa jak sam stwierdził najwięcej roboty i dłubaniny jest
chyba że zostawisz mu, dogadasz sie a ja kiedyśtam odbiore i Ci odeśle
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
Przyznam się szczerze, że nie mam pojęcia jak zapuścić brzytwę, coby marmurkiem traktować ją trzeba. W szkole, a z wykształcenia to ja mechanik obróbki skrawaniem, mięliśmy wykładowcę, co to brzytwy szlifierką ostrzył. Taką zwykłą, stołową, na dwie okrągłe tarcze. Ino, że on zakładał tarcze filcową i takie śmieszne ustrojstwo do redukowania obrotów. 250 ogrotów, tarcza filcowa, pasta polerska 1200 i 5 minut. Mucha nie siada.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
Ja to bym sie nauczyl brzytwa golic, bo do tej pory tylko z dobrodziejstw technikikorzystalem :oops:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
a nie szkoda twarzy obciąć Ci ??
najpierw ogól balona z pianą do golenia

Kubek - jak kupujesz starą brzytwe od kogoś czy na innym targu staroi to zdziwiłbyś sie w jakim stanie może być ostrze.
Czasem to zabytek a nei narzędzie
a ja mówie o zrobieniu z takiego zabytku spowrotem narzędzia a to czasochłonne już.

podostrzenie tylko na pasku czy marmurku to 10 pln
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
Aaaa, no to zupełnie insza inszość jest. Wykopalisk nie brałem pod uwagę.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy

a nie szkoda twarzy obciąć Ci ??

Nauka i postep wymagaja poswiecen :)
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
Koniecznie dawaj adres! :)

Albo chcociaz powiedz gdzie to jest mniej wiecej.
Brat kupil jakies zapuszczone kukri, stal chyba badziewna, ale wypadaloby to naostrzyc porzadnie i potestowac troche :)

Ciotka moja, byla pielegniarka mowila ze jest jakis gosc na Krakowskim przedmiesciu, do ktorego swego czasu oddawali do ostrzenia wszelkie narzedzia chirurgiczne :twisted: - ciekawe czy to ten sam :?:
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
maly offtopic na temat ostrzenia

co to znaczy, ze glownia byla ostrzona 'plomieniscie' ? U Sapkowskiego znalazlem :roll:
  • 0

budo_trumfel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
adres adres a tak a'propo to wiecie gdzie moge w lublinie kupić brzytwe i w jakiej cenie mniej wiećej :roll:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
brzytwe to tylko na targach staroci na placu pod zamkiem chyba w ostatnią niedziele miesiąca rano

więc adres to chyba lubartowska, jak sie idzie od PKSu w góre tą ulicą to po lewej jest we wnęce sklep turystyczny, a głębiej w podwórku za nim właśnie zakłąd tego pana, w kamienicy stary zapuszczony zakładzik.
Obok tego turystycznego jest pracownia sukien ślubnych i futer a kawałek dalej był kiedyś sklep "Underground" a teraz jest solarium.

bankowo znajdziecie.

i pozdrówcie tegoż pana ode mnie koniecznie
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: brzytwy
trumfel: Co miesiac w niedziele w Unii (znaczy sie w LO nr III na Placu Wolnosci) jest targ staroci organizowany przez bodajze Towarzystwo Kolekcjonerow. Tam widzialem brzytwy - w roznym stanie, jesli chodzi o nowe to nie wiem - mozna poszukac na zwyklych targach, ale pewnie gorszej jakosci.

BTW: Z interesujacych nas tu rzeczy widzialem szable, duzo bagnetow, jeszcze 2 sztuki kukri (nieostrzone, pewnie ozdobne) i scyzoryk ze sfastyka i insygniami ss 8O , ciekawe czy orginal?
Do tego mozna znalezc niezle kamienie do ostrzenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024