Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
a jak chcesz zobaczyć kondycję to postuj sobie nisko w mabu 10 minut albo też poleż 10 miunt w żelaznym moście to zrozumiesz to zrozumiesz co to kondycja.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.

a jak chcesz zobaczyć kondycję to postuj sobie nisko w mabu 10 minut albo też poleż 10 miunt w żelaznym moście to zrozumiesz to zrozumiesz co to kondycja.

acha... kolana z tytanu 8)

a i jeszcze walka z drzewami :rofl:

jak dla mnie koniec tematu :)

P.S. Pai Mei - na treningach u nas wydawałeś się bardziej rozsądny :?
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
na treningach u nas?
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
masz rację. mabu i most są bardzo nierozsądne. a poza tym nie wiem, co to za sensacja z tymi drzewami, jakimś, jak rozumiem, prekursorem jestem czy jak?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.

masz rację. mabu i most są bardzo nierozsądne. a poza tym nie wiem, co to za sensacja z tymi drzewami, jakimś, jak rozumiem, prekursorem jestem czy jak?

nie prekurosorem
raczej atawistą-prymitywistą nie nadążającym za rozwojem metod treningowych ( w tym sprzętu) oraz medycyny, z lekka manią na punkcie dorównania "dawnym mistrzom"
To co kiedys było uznawane za dobre niekoniecznie musi być za takowe uznawane obecnie
(np. pogląd o waleniu w drzewa, czy umiejscowieniu Ziemii na grzbietach słonii)

pzdr
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
a! żurek! cześć michał :)
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.

a jak chcesz zobaczyć kondycję to postuj sobie nisko w mabu 10 minut albo też poleż 10 miunt w żelaznym moście to zrozumiesz to zrozumiesz co to kondycja.


co to jest zelazny most????
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
No więc kładziesz się na plecach, i teraz będą wariacje:
podnosisz ponad ziemię stopy i głowę i czekasz
podnosisz ponad ziemię stopy i głowę wraz z ramionami i łopatkami i czekasz
podnosisz ponad ziemię stopy i głowę, ramiona oraz cały kręgosłup, w ten sposób powinny tylko pośladki leżeć na ziemi a reszta ciała jest w miarę równolegle do podłogi w powietrzu zawieszona i znowu czekasz.
pytasz na co? na to, aż ci się zaczną palić mięśnie brzucha, wtedy po chwili mimowolnie opuszczasz się na podłogę. ;)
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.

No więc kładziesz się na plecach, i teraz będą wariacje:
podnosisz ponad ziemię stopy i głowę i czekasz
podnosisz ponad ziemię stopy i głowę wraz z ramionami i łopatkami i czekasz
podnosisz ponad ziemię stopy i głowę, ramiona oraz cały kręgosłup, w ten sposób powinny tylko pośladki leżeć na ziemi a reszta ciała jest w miarę równolegle do podłogi w powietrzu zawieszona i znowu czekasz.
pytasz na co? na to, aż ci się zaczną palić mięśnie brzucha, wtedy po chwili mimowolnie opuszczasz się na podłogę. ;)


No tak, ale czy taki trening nie powoduje czasem zbytnich naprężeń w kręgosłupie?
BTW w jakim systemie jest stosowane to ćwiczenie?
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.

No tak, ale czy taki trening nie powoduje czasem zbytnich naprężeń w kręgosłupie?
BTW w jakim systemie jest stosowane to ćwiczenie?

tak jak to opisał Pai mei to na pewno :?
ale jemu to już chyba nic nie zaszkodzi ;)
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
co to BTW?
nie zaszkodzi jak się robi jeszcze ćwiczenia na kręgosłup. o co ci żwirek chodzi?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
Pai Mei - daj już spokój... nie zmuszaj nas do głośnego śmiechu :)
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
Temat się rozwija w interesującym kierunku :-)
Chociaż, jak go zakładałem, miałem na myśli raczej coś innego niż stworzenie zbioru ciekawostek a`la "jak ćwiczyli dawni mistrzowie".
Chodziło mi raczej o to, jakie tradycyjne ćwiczenia siłowe stosujecie w praktyce w swoich treningach kung-fu, jaka jest ich metodyka i jakie są ich efekty...
Ja bez bicia przyznaję się, że więcej ćwiczę na siłowni niż halabardą Kuan Do (właściwie to hlabardą w ogóle nie ćwiczę :oops: )...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
Lepiej mi powiedz dlaczego nie macie własnej strony internetowej ?
Nie ma wam kto zrobić ? Czy jak ?
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.

pytasz na co? na to, aż ci się zaczną palić mięśnie brzucha, wtedy po chwili mimowolnie opuszczasz się na podłogę. ;)


Aha, dzieki. No coz, przy tego typu cwiczeniach plecy (odcinek ledzwiowy) zaczynaja mnie bolec jeszcze zanim poczuje palenie w brzuchu, wiec wydaje mi sie to niezbyt zdrowe.
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
angmoh napisał:

Aha, dzieki. No coz, przy tego typu cwiczeniach plecy (odcinek ledzwiowy) zaczynaja mnie bolec jeszcze zanim poczuje palenie w brzuchu, wiec wydaje mi sie to niezbyt zdrowe.


Dlatego wypada chyba przestrzec amatorów takiego treningu... W tym zakresie raczej lepsze będą "zachodnie" ćwiczenia na dolną partię mięśni brzucha...
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.

Aha, dzieki. No coz, przy tego typu cwiczeniach plecy (odcinek ledzwiowy) zaczynaja mnie bolec jeszcze zanim poczuje palenie w brzuchu, wiec wydaje mi sie to niezbyt zdrowe.


bo cała zabawa polega na takim ułożeniu ciała, aby odcinek lędźwiowy kręgosłupa ( w sumie to cały kręgosłup) dotykał podłoża. dopiero w takim ułożeniu można napinając przednią część ciała (klatka piersiowa, nogi) jednoczesnie unieść pięty i głowę nisko nad podłożem. Wbrew temu co pisał Pai Mei prawidłowo wykonane ćwiczenie nie męczy mięśni brzucha, a raczej mięśnie unoszące wyprostowane nogi do góry. Brzuch powinien być w miare mozliwości rozluźniony. No i czas trwania ćwiczenia, do chwili gdy poczujemy, że krzyż odrywa się od podłogi - wtedy koniec ćwiczenia. Acha i staramy sie też swobodnie oddychać :wink:
A hardcorowe podejście Pai Mei coraz bardziej zaczyna mnie przerażac, bo zdrowego rozsądku to tam zdecydowanie nie ma :?
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
bardzo podobna pozycja nazywa się w hatha jodze Ardha-navasana i służy wzmocnieniu wątroby pęcheżyka żółciowego i śledziony wewnętrznie, a bliżej skóry wzmacnia mięśnie brzucha i grzbietu. moja wersja jest bardziej siłowa, w wersji lekkiej podnosimy głowę i stopy tak, że między brzuchem a udami jest kąt ok. 110 %. w obu wersjach, mojej i guru Iyengara, ciało spoczywa na pośladkach tak, aby nawet kość ogonowa nie dotykała podłogi.
moja wersja jest bardziej obciążająca fizycznie, ale przecież mówimy o SILE, jak będziecie pakować na klatę to wam obciąży łokcie i nadgarstki, to co, pakujecie trzydziestkami (30kg)? widziałem głosy o tym jak ktoś na siłę ćwicząc tak dobiera ciężar, by serię dał radę trzy razy zrobić, mi się widzi ciężar koło 80-90 kg, co naprawdę mocno obciąży łokcie i nadgarstki i parę innych rzeczy jeszcze. i dlatego mówiłem o robieniu dodatkowo ćwiczeń na kręgosłup do rozgrzania i rozruszania i dokrwienia, co zapobiega problemom ze zdrowiem pomimo większego obciążenia przy mojej wersji. pamiętjcie, że stawy i kręgosłup też się wzmacniają, jak ktoś z was ma wielką łapę to niech sobie przypomni jaką miał jak był młody. chyba że jest jeszcze młody ;) . a wersja żwirka jest dla dzieciaków i panienek, taka wylajtowana i sympatyczna. tylko nie ma w niej siły. jest, jak wspomniał żwirek, mnóstwo przedniej zabawy ;) jo!
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.
:)
Pai Mei, ja mam dla Ciebie propozycję - zacznij utwardzać jądra. Ty będziesz miał gwarancję, ze w razie czego kopnięcie w jaja niestraszne, a my - że nie przekażesz dalej swoich genów. Same plusy :)

K.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu siłowego w tradycyjnym kung fu.

a wersja żwirka jest dla dzieciaków i panienek, taka wylajtowana i sympatyczna. tylko nie ma w niej siły. jest, jak wspomniał żwirek, mnóstwo przedniej zabawy Wink


ale sobie kręgosłupa nie uszkodzisz, chociaz prawdziwy "kung fu men" pewnikiem tego sie nie boi :twisted:


Pai Mei, z twoim podejściem do treningu kwalifikujesz się do Nagrody Darwina :)
będziesz pierwszym z Polski? :lol:



P.S. jak tam z twoim eliksirem na utwardzone ręce twardzielu :wink: smaczny chociaż?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024