Skocz do zawartości


Zdjęcie

MT pytanie :|


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

MT pytanie :|
Mam takie pytanie któro mnie irytuje:

większość bokserów i kickbokserów ocenia że MT jest mało techniczny... ale czemu nie potrafią zrozumieć że to jest zupełnie inny styl i nie może podlegać on takiej ocenie ?
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
sorki, ale wodzona wredota kazala mi to napisac:
pytanie ciebie irytuje?
mi sie wydaje, ze nurtuje....


a co do bokserow i kb, to moze chodzi o to, ze mt nazywany jest rowniez tajskim boksem, ma cos z boksu wiec sie wypowiadaja..
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|

pytanie ciebie irytuje?


Jest taka reklama plusa, która pokazuje idealne rozwiązanie problemu irytacji... :wink:
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|

Jest taka reklama plusa, która pokazuje idealne rozwiązanie problemu irytacji...




...a pokazuje idealne rozwiązanie problemu irytacji spowodowane tematem który poruszyłem ?? bo mi się wydaje że nie  :-)  :roll:


  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
witam

problem chłopaka irytuje, bo jest irytujący... nie szkoda wam czasu na czepianie się słówek?

właśnie zwróciłem swego czasu uwage na to że pasjonatów Muay Thai postrzega się jako tępych, przykrych technicznie oszołomów walących "skutecznego" lokasa za lokasem, a może któryś wejdzie, a że "walących mocno" z natury sztuki to wsio w kwestii technicznej.

Wole nie dyskutować, bo dobrze wyszkolony bokser/kickbokser to ewidentnie niesamowity technik, to nie podlega żadnym ocenom i dywagacjom, zresztą nie oto chodzi

Tylko nie rozumiem skąd mało techniczne postrzeganie trenujących/trenerów boksu tajskiego. Jak sądze to konsekwencja zaanagażowania takiej a nie innej ilości technik, "dodatkowo" wykorzystania, kolan, łokci. A skoro człowiek zajmuje sie wszystkim to nie może być w tym doskonały. Z jednej strony racja z drugiej nie potrafie się z tym zgodzić, bo technika przy tak rozbudowanej ilości technik opiera sie nie na detalach technicznych, tylko na solidnych podstawach oraz umiejętności ich łączenia oraz płynności wykonywania.

więcej nie bede pisał, bo wiem czego wymaga ode mnie trener, a zaczne sypać slogany, dawno juz na forum napisane. bez sensu.

zapraszam na trening muay thai, oraz próbe oceny obiektywnej, po tym jak sie poczuje na własnej skórze z czym sie to je i ile czasu trzeba poświecic by pomiędzy zgrabnie uderzonymi prostymi/sierpami zapodać kolano, wstrzelić lowkick, który bez bazy technicznej w kombinacjach wogle nie wchodzi.

pozdrawiam
Witek
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
dlaczego niby MT jest malo techniczy , przeciez to jest sztuka dobrze kopnac roudnhouse piszczelem wysoko, a ze lowkick jest skuteczny to druga rzecz , ale tez trzeba technicze go kopnac by byl skuteczny
  • 0

budo_ogr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
zobacz ONG BAK , to jest technika , co prawda jest to wlasciwie muay boran , ale muay thai z niego sie wywodzi
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
Rzadko tu zaglądam bo i trenuję coś innego, ale po ostatnim zlocie budo w Wawce MT bardzo mi przypadła do gustu i ostatnią rzeczą jaką bym powiedział o tej sztuce to to że jest mało techniczna.


PZDR
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|

Rzadko tu zaglądam bo i trenuję coś innego, ale po ostatnim zlocie budo w Wawce MT bardzo mi przypadła do gustu i ostatnią rzeczą jaką bym powiedział o tej sztuce to to że jest mało techniczna.


PZDR


Mało techniczna?? Jak ja bym tego nie trenował to bym się nie wypowiadał na twoim miejscu.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
a ja jak bym nie umiał czytać ze zrozumieniem, to też bym się nie wypowiadał...

A co do tematu - myślę, że to zależy, co sie rozumie pod pojęciem "techniczny", czy perfekcyjne wykonanie poszczególnych technik, czy raczej ich umiejętne stosowanie. To są istotne umiejętności, może i rzeczywiście w porównaniu z boksem czy kb zawodnicy mt mniej dokładnie wykonują poszczególne techniki, ale za to potrafią zastosować w różnych sytuacjach szerszą ich gamę...
Pozdrawiam,
  • 0

budo_fmt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
tt48 kurwa naucz sie czytac ze zrozumieniem a dopiero pozniej przypierdalaj sie do ludzi co do "technicznosci" mt to ciosy wyprowadzane rekoma sa z pewnoscia mniej techniczne niz w boksie "klasycznym" ale moze wlasnie tak to ma byc jesli chodzi o kopniecia to sa z pewnoscia techniczne tele ze technika ich wykonywania rozni sie troche od kb kolana i lokcie sa bardziej techniczne niz w kb i boksie bo tam ich poprostu nie ma wiec zaden bokser czy kickbokser nie wypowie sie na ten temet z wiadomych przyczyn


pomijajac cala ta wyliczanke to ciosy maja byc skuteczne a w mt takie wlasnie sa
  • 0

budo_colar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
tt48 prawie 300 postow od stycznia, ty gosciu chyba tylko siedzisz przed kompem i piszesz. Jestem pod wrazeniem :lol: tak do konca roku z 2 tysiaczki trzepniesz co :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|

Rzadko tu zaglądam bo i trenuję coś innego, ale po ostatnim zlocie budo w Wawce MT bardzo mi przypadła do gustu i ostatnią rzeczą jaką bym powiedział o tej sztuce to to że jest mało techniczna.

PZDR


Mało techniczna?? Jak ja bym tego nie trenował to bym się nie wypowiadał na twoim miejscu.


slepoto ;o mowi ze mt jest techniczne..... ehhh co to za ludzie sie teraz rodzą.....a przecie czarnobyl tak dawno temu niby.....
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
widze że posypało się trochę postów :) Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że tajski jest techniczny, lecz jak to bywa w środowisku ludzi walczących różnymi stylami... spotykam się z wypowiedziami że lepszy będe jeżeli poćwicze kickboxing a później i tak klinczu się naucze ( dlatego bo będe miał lepszą technike). Ja sądzę jednak że już to będzie kickboxnig z kolanami i tyle. Jak to ładnie ujęto "One world One Muay Thai" i tego jednak będe się trzymał 8)

Ja poprostu nie rozumiem kickboxerów którzy są tak zapatrzeni w swój styl, że odrazu wytykaja błędy techniczne w tajskim. Czy oni nie rozumieją że tajski nie może podlegać ocenie względem techniki przez kickboxera...

Nie mówie że wszyscy się czepiają... ale często się z tym spotykam. Pozdrawiam[/b]
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
technika srechnika.

kazdy sport,sztuka walki opiera sie na jakiejs tam technice bo bez niej zoastanie tlyko bezladne machanie lapami. Prownywac poziomu technicznego nie ma sensu ze wzgledu na rozne uwarunkowania owych SW. Nie chce mi sie wiecej pisac O_o

Ja tam sie nei czepiam tajskiego, chetnie bym nawet zamienił KB na MT.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|

Nie mówie że wszyscy się czepiają... ale często się z tym spotykam. Pozdrawiam[/b]

no to masz jakiegos pecha, ja sie jeszcze z czyms takim nie spotkalem 8)
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
Tradycyjny KB jest raczej punktową sztuka walki, a MT jest full kontaktową. Co za tym idzie kickboxerski roundhous jest bardziej klepnięciem (nie mówie że nie może boleć :wink: ) które ma trafić. W MT jest jebnięcie, którym chcemy połamać przeciwnikowi żebra :) . Tu właśnie moze sie ktoś czepiać że takie kopnięcie jest robione bardziej siłowo niż technicznie no i własciwie ma racje ale, technicznie nie zawsze znaczy skutecznie.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|
To wyście nie zrozumieli o co mi choodzi. Ja właśnie się nie wypowiadam co do techniki MT bo trenuje co innego. Tamta osoba też trenuje co innego to chyba mało wie o technice MT zresztą ja też. Ale wiem jedno każdy styl ma swoją technike i wypowiedż że MT jest mało techniczne jest mało rozsądne i na tym kończe.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: MT pytanie :|

Rzadko tu zaglądam bo i trenuję coś innego, ale po ostatnim zlocie budo w Wawce MT bardzo mi przypadła do gustu i ostatnią rzeczą jaką bym powiedział o tej sztuce to to że jest mało techniczna.


PZDR


Mało techniczna?? Jak ja bym tego nie trenował to bym się nie wypowiadał na twoim miejscu.


8O 8O 8O ale ossso chodzi. Jak nie wiesz co oznacza wyrażenie ostatnia rzecz to trudno. A tak wogóle to nie jesteś na moim miejscu więc nie decyduj za kogoś.[/b]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024