Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spyderco vs Benchmade [ankieta]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]
BM.
Mam z 735 Aresem to co rybak z Griptilianem...
Sie przykleił do reki ....i tam juz został.:)

Pozdrawiam

f0
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]
To se fajnie masz, bo ja mam ronk za malo ;)
  • 0

budo_miniu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętokrzyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]
wybrałem syderco ale tylko dlatego że ma mniej głosów ( w danej chwili)

a 1 miejsce wg. mnie należy się tak samo BM jak i SPY

jestem szczęśliwym posiadaczem noży obu marek w ilości po 3

w skrócie:

spyderco to ergonomia i pomysłowość, naj..naj .. to MILITARY ale również dragonfly i .....santoku

bm to klasa i precyzja ... ARES noszony na codzień ( kultura pracy !!!!! )
NIMRAVUS do różnych celów no i 530 za lekkość i desing.

m.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]

To se fajnie masz, bo ja mam ronk za malo ;)

to ty se masz fajnie :wink:
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]
Pajączki troche w tyle zostały, więc jeśli się ktoś waha to polecam zajrzeć tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
przed głosowaniem, albo po prostu tutaj
http://www.forum-kul...showtopic=73275
no i mam nadzieje, że niezdecydowani będą wiedzieli co wybrać :) :wink:
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]
Właściwie to ani jeden ani drugi. Nie lubię folderów a fixedy obu firm nie znajdują mojego uznania. Spyderco mi się nie podoba ale musze przyznać ze design jest bardzo charakterystyczny i już z czasem go akceptuje. Pierwsze skojarzenia jakie pamiętam to odruch wymiotny. Teraz już jest lepiej.

BM ma kilka bardzo ciekawych pozycji ale marka ma u mnie olbrzymiego minusa za monotonność. Najlepszym przykładem było jak kiedyś oglądałem zdjęcia BM’ek i moja lepsza połowa spytała się dlaczego na monitorze są takie same noże. Wtedy uświadomiłem że IMHO Spyderco wygrywa z BM różnorodnością oferty. Oczywiście wiele firm ma ofertę monotonną aż do bulu. Na przykład MD. Różnią się detalami i wielkością. Ale na pierwszy rzut oka to to samo. Ale ponieważ preferuję fixed to mi tak nie przeszkadza.

Jeżeli chodzi o te dwie firmy to nie posiadam żadnego z ich produktów i nie planuję. Ale głoś oddaje na Spyderco. Do obu firm mam podobne podejście. Ale z pamięci potrafię wymienić lub rozpoznać więcej modeli Spyderco. To przeważyło...

Pozdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]
Spyderco. BM sa dla mnie jakies takie plastikowe i zabawkowe :( .
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]

BM ma kilka bardzo ciekawych pozycji ale marka ma u mnie olbrzymiego minusa za monotonność. Najlepszym przykładem było jak kiedyś oglądałem zdjęcia BM?ek i moja lepsza połowa spytała się dlaczego na monitorze są takie same noże. Wtedy uświadomiłem że IMHO Spyderco wygrywa z BM różnorodnością oferty.


To ciekawe, bo chyba jestes w mniejszosci - ale pokazuje jak roznorodne moga byc spojrzenia na jedno i to samo zagadnienie.

I dobrze, bo inaczej byloby chyba nudno ;)
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]

Spyderco. BM sa dla mnie jakies takie plastikowe i zabawkowe :( .


Ja to widzę nieco inaczej.

Rękojeść z G10 (wstawki) w wykonaniu Benchmade - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Rękojeść z G10 w wykonaniu Spyderco - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I co wygląda bardziej plastikowo?
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]
No ten przykład żeś dobrał trochę nieszczęśliwie, wygląda jak poobgryzany ten motylek ;-)

Fakt - zdziwiłem się trochę zarzutem o plastikowość BMek, Spyderco kojarzy mi się z FRN, G-10 i SS.... ale - może jeszcze po prostu nie znam całego katalogu na pamięć ;-)
Co do BM - patrząc na projektu wspomnianego już wcześniej Osborne'a zastanawiam się w którym miejscu wygląda plastikowo i czy wśród pajączków znajdę coś równoważnego w zakresie stylistyki?
A teraz spadam do okopów - proszę o wyrozumiałość dla lamy ;-)
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]

To ciekawe, bo chyba jestes w mniejszosci - ale pokazuje jak roznorodne moga byc spojrzenia na jedno i to samo zagadnienie.


Może oglądał warianty jednego modelu i dopiero wtedy sobie to uświadomił? 8)

ostrzeżenie przyjmę z godnością ;-)
P.S.
Gdzie u diaska podziała się edycja postów??

  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]

No ten przykład żeś dobrał trochę nieszczęśliwie, wygląda jak poobgryzany ten motylek


Jak dla mnie, to on jest piękny :wink: Resistor jest drugi na mojej liście zakupów.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]

BM ma kilka bardzo ciekawych pozycji ale marka ma u mnie olbrzymiego minusa za monotonność. Najlepszym przykładem było jak kiedyś oglądałem zdjęcia BM’ek i moja lepsza połowa spytała się dlaczego na monitorze są takie same noże. Wtedy uświadomiłem że IMHO Spyderco wygrywa z BM różnorodnością oferty. Oczywiście wiele firm ma ofertę monotonną aż do bulu. Na przykład MD. Różnią się detalami i wielkością. Ale na pierwszy rzut oka to to samo. Ale ponieważ preferuję fixed to mi tak nie przeszkadza.


I tu się zgadzam, po za nowymi modelami, większość straszych wyglądała właśnie jak wariacja na ten sam temat. Zawsze miałem kłopoty z rozpoznaniem niektórych modeli, a już operowanie symbolami nic mi nie mówi. W Spyderco jest lepiej, bo każdy nóż jest jednak inny (choć ma dziurkę i charakterystyczny kształt klingi), a nazwy jakoś lepiej zapadają w pamięć.

Takie jest moje zdanie.

P.S.
Kiedyś mój brat zareagował podobnie, kiedy zapytałem go którego BM wybrać i pokazałem mu fotki, on powiedział: "Wszystko jedno, są takie same."
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]

BM ma kilka bardzo ciekawych pozycji ale marka ma u mnie olbrzymiego minusa za monotonność. Najlepszym przykładem było jak kiedyś oglądałem zdjęcia BM’ek i moja lepsza połowa spytała się dlaczego na monitorze są takie same noże. Wtedy uświadomiłem że IMHO Spyderco wygrywa z BM różnorodnością oferty. Oczywiście wiele firm ma ofertę monotonną aż do bulu. Na przykład MD. Różnią się detalami i wielkością. Ale na pierwszy rzut oka to to samo. Ale ponieważ preferuję fixed to mi tak nie przeszkadza.


I tu się zgadzam, po za nowymi modelami, większość straszych wyglądała właśnie jak wariacja na ten sam temat. Zawsze miałem kłopoty z rozpoznaniem niektórych modeli, a już operowanie symbolami nic mi nie mówi. W Spyderco jest lepiej, bo każdy nóż jest jednak inny (choć ma dziurkę i charakterystyczny kształt klingi), a nazwy jakoś lepiej zapadają w pamięć.

Takie jest moje zdanie.

P.S.
Kiedyś mój brat zareagował podobnie, kiedy zapytałem go którego BM wybrać i pokazałem mu fotki, on powiedział: "Wszystko jedno, są takie same."


No nie wiem. Ja mylę tylko Ranta z Gamerem. Tak, to IMO oferta dość zróżnicowana. Chociarz gdybym miał kupować fixeda, to bym w Cold Steelach szukał.
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]

To ciekawe, bo chyba jestes w mniejszosci - ale pokazuje jak roznorodne moga byc spojrzenia na jedno i to samo zagadnienie.

I dobrze, bo inaczej byloby chyba nudno ;)


I wszyskie noży wyglądałyby tak samo. :cry:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]

I dobrze, bo inaczej byloby chyba nudno ;)

I wszyskie noży wyglądałyby tak samo. :cry:

No wlasnie ;)


Ale to rzeczywiscie ciekawe, co piszecie - Ty i Wojtas13 - bo ja mam dokladnie odwrotnie.
"Wariacje na jeden temat" to ja widze u Spyderco, a Benchmade'y sa o wiele bardziej roznorodne Dołączona grafika

Nawet "stare" podstawowe modele (gentlemany pomijam) - AFCK, Pinnacle, McHenry&Williamsy oba, Griptilian, 350 i 720 Pardue, Stryker, 690, Ares, czy Dark Star sa IMO kompletnie rozne. Osborny (94x, 921) to rowniez inna para kaloszy. Jedyne, co wiekszosc ma wspolnego to asix-lock. Jak backlock u pajakow, przy czym tam to akurat jesli chodzi o blokady jest jeszcze mniejsza roznorodnosc.

Spyderco: Endura, Delica (OK, to jest Pika/mini Pika, czy tez wczesniej Ascenty roznych rozmiarow, albo Grip/ mini Grip), Calypso, Centofante, Dragonfly, Nawigator, Harpy, Jester, Ladybug nawet, Police, Spyderhawk, ProGrip, Stretch - bazuja na tej samej koncepcji rekojesci, w duzej czesci jest nawet prawie identyczna (przy zachowaniu proporcji ofkors) geometria klingi. Manix/Chinook roznia sie praktycznie tylko klinga, Manix/Military rekojescia. Koncepcja pozostaje podobna.

Po co to pisze... Nie chce przez to powiedziec, ze "glupoty piszecie, bo przeciez jest tak i tak, co kazdy widzi", prosze mnie zle nie zrozumiec.

Jestem ciekaw Waszego zdania, spojrzenia po prostu - wlasnie dlatego, ze jest dokladnie przeciwne do mojego. I przedstawiam, jak to z mojego punktu widzenia wyglada.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]
nity zamiast śrubek ... dziękuję - wolę BM [oczywiście do każdego modelu podchodzi się indywidualnie]
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]
Też wolę śruby, ale nóż z nitami dobrze zrobiony ni musi być wcale zły :) Mam kilka i jestem zadowolony :!:
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]
W moim przypadku zadziałała negatywna reklama. Nozy Spyderco były tak brzydkie że aż zaczałem szukać w Inecie czy są jakieś modele ładniejsze. Myślę że takie podejście spowodowało że zacząłem rozpoznawać markę i modele. A to w reklamie jest najważniejsze. Analogicznie jak reklama Mediamarkt- mało komu się podoba ale każdy wie o jaką firmę chodzi.

BM jest dla mnie trochę zbyt monotonny. Owszem są noże piękne i charakterystyczne: Pika, Gamer, Nimravus Skirmish itp. Ale zawsze jak myślę o BM to nożem który mi się kojarzy jest coś ala Ambush. Dość ładny nożyk ale kojarzący mi się z czymś szarym i średnim. No dobra może przesadziłem ale nie są to tak silne emocjonalne skojarzenia jak w przypadku Spyderco – „O te brzydkie noze”. BM ma być może szerszą i pełniejszą ofertę ale każdy nóż Spyderco tak daleko odbiega od tradycyjnego wyobrażenia noża że wydaje mi się że ta marka jest bardziej rozpoznawalna.

Zdaje sobie sprawę że Spyderco stosuje gorsze rozwiązania (nity) i używa gorszych materiałów. Ale charakterystyczny design stawia go w moich oczach wyżej do BM.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco vs Benchmade [ankieta]

(...) BM ma być może szerszą i pełniejszą ofertę ale każdy nóż Spyderco tak daleko odbiega od tradycyjnego wyobrażenia noża że wydaje mi się że ta marka jest bardziej rozpoznawalna.


A wiesz, ze mi cos podobnego przyszlo do glowy po napisaniu poprzedniego posta?

Myslalem nawet, zeby to dopisa, ale bylem ciekawy, jak Wy to widzicie.

BMki sa o wiele bardziej zroznicowane, ale "srednio" rzeczywiscie maja - z paroma nowymi wyjatkami, Blackwood, Snody - raczej "klasyczny" design. A Spyderco od razu "podpada".
I stad wrazenie "niezwyklosci".

Moze to faktycznie jest ta przyczyna.

Zdaje sobie sprawę że Spyderco stosuje gorsze rozwiązania (nity) i używa gorszych materiałów. Ale charakterystyczny design stawia go w moich oczach wyżej do BM.


W sumie sie tak zastanawiam, czy nity to naprawde "gorsze" rozwiazanie.

Niby tak, ale nitowane modele to po prostu takie tam stosunkowo tanie, wygodne i niezle tnace nozyki. Czy duzo ludzi narzekalo na te nity? Ze im sie jakis straszny bladeplay zrobil, albo, ze one z jakiegos innego powodu faktycznie az tak strasznie przeszkadzaja?

A z gorszymi materialami to sie juz w ogole nie zgodze - IMO VG10 jest przynajmniej porownywalne ze 154CM, jak juz pisalem, a troche lepsze od 440C, ktore BM oferuje w tym przedziale cenowym. No i S30V za 50-pare dolcow?

Tu bym raczej na Spyderco wskazal.

Ale nie tylko stal "robi" i pod choinke poszla Endura ;)
Native tez niestety przegral z Monochromem - mimo, ze super wygodny noz, ale niski wklesly szlif... sorry Dołączona grafika

No a Ritter... W kategoriach uzytkowych to jak dla mnie nokaut, mimo, ze "wzglednie" troche drogi.

To sobie pogadalismy ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024