Skocz do zawartości


Zdjęcie

A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_psiacrew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
Czolem waszmosciom!
Kupilbym sobie noz, tego Benchmade'a Pike. Bo fajny jest i w ogole fajny jest :D
Albo tego Camillusa hmmm E.D.C bodajze. I tak sobie siedze i dumam i nie wiem czy do tych amerykancow sie zwracac zeby mi przyslali czy moze nie... A u nas w jakims sklepie nie mozna kupic tej Piki np. po cenach zblizonych do tych amerykanskich? A moze ktos ma taka pike i sprzedac chce?
Dobra bez marudzenia juz. Fajny ten wasz vortal, 8 godzin dzisiaj zamiast pracowac to w nim siedzialem ;) i tak sobie pomyslalem ze sprawie sobie taki noz i zobacze co w trawie piszczy.
To mowicie ze na pierwszy noz wystarczy taka pika? Nie silic sie na taka Sabenze np.? :lol:
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
na allegro widziałem dziś pike za 120 zł. niewiele mniej niż na military ale zawsze :wink:
  • 0

budo_psiacrew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
Oooo nie spodziewalem sie ze ktos odpowie ;)
ok dzieki, rzuce okiem, myslicie ze nie bede ta pika rozczarowany? kolezance z biura odciac niteczke przy sukieneczce wystarczy ;p
A tak powaznie, czesto trzeba taki noz ostrzyc? I naljepiej zlecic to pewnie komus bo taką oselką to pewnie ni chu chu ;) a ta stal twarda jest, czy mi sie zaraz zjedzie?
Z tego co czytalem to polecacie a wiec niech mi sie stanie i chyba kupie ta pike...
  • 0

budo_psiacrew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
no tak, na alegro jest ale 120 zł. to cena wywolawcza takze nie wiadomo do ilu dojdzie :(
takze chcac nie chcac usmiechnac sie mi przyjdzie do naszych przyjaciol/sojusznikow zza oceanu ;)
tylko te procedury :(
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
Większość osób posiadających ten nóż wypowiadała się o nim chwalebnie, myslę, że się nie zawiedziesz (no, jeszcze zależy, czego oczekujesz :) ale do biurowych prac z pewnością wystarczy)

Naostrzyc stal 440 nie jest trudno (znaczy, po kilku próbach powinno się udać :wink: ), nie jest też zbyt czasochlonne. Miseczka + zlew powinno dać ostrze golące...

Trzymanie ostrości zależy w tej stali, jak wiadomo, dużo od czystości stali (Benchmade raczej nie odwali kichy), dlatego też myslę, że bez ostrzenia powinien wytrzymać tydzień biurowych prac. Pamietaj tylko, żeby nie kroić na talerzu/szklanej desce itp. Mojej mamie Monochrome wystarcza bez ostrzenia na kilka tygodni ( choć raczej rzadko używa) - porównywalna stal. podobnej stali używa też Victorinox, może ci to cos podpowie.


PZDR,
Smoku
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
tydzień? stary, to co ty robisz w biurze??
  • 0

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
Witam!

Pike moge z czystym sercem polecic! Mam co prawda od niedawna, ale sie z nia nie rozstaje! Jeszcze nie bylo potrzeby jej ostrzyc, ale ostre to to jest jak cholera - niestety przekonalem sie doswiadczalnie na wlasnym palcu.

Jesli chodzi o zakup, to ja z gory przepraszam, ale zrobie mala kryptoreklame! Zakupilem moj nozyk na allegro, od uzytkownika H_kropka, a tutejszego Cerbina (prawdopodobnie)! 136 zl z dostawa, wiec taniej niz w sklepie! napisz mu mejla i sie dogadaj (ja tak zrobilem)!

Pozdrawiam!
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?

tydzień? stary, to co ty robisz w biurze??


Znaczy długo czy krótko, bo nie zczaiłem??

PS.: Jeśli juz to w szkole :wink:

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_psiacrew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
kurde dzieki ludziska, nie liczylem nawet na taki odzew 8O
spoko, moze dam sbie spokoj ze sciaganiem tego noza i kupie go od kogos w polsce...
fajnie wiedziec ze nie odradzacie mi kupna tego wlasnie modelu ( pika przyp. redakcji :D )
a w biurze... no rozne rzeczy ten noz znosic bedzie musial, ale o przetrwanie to raczej walczyl nim nie bede :wink: wydaje mi sie ze wystarczy....
narazie :wink:
thx raz jeszcze
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
Nie ma za co ;)

Sam korzystałem z małej piczki ;) i zasadniczo nie mam zastrzeżeń - trafila w koncu do znajomej, i znajoma sie chyba zaraziła 8) Ogólnie - bardzo dobry wybór, jeśli leży Ci w łapie to za te pieniądze niewiele jest noży które mogą się równać Pice.

Choć, przyznam się bez bicia - moja mała pika została na dobre zastąpiona przez nieprodukowanego już ColdSteela Trail Guide'a Medium DropPoint (jakby kto nie wiedział -> 3", CarbonV i pełny płaski szlif) którego udało się wyrwać za niecałe 90PLN.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
I ja z chęcią podeprę dobrą opinię o pikusi :-)
Bardzo sympatyczny nóż.

Co prawda chwilowo zastępiona została innym scyzorykiem 8) , ale na pewno wróci jako backup ;-)
Od siebie dorzucę jeszcze tylko, że do zastosowań biurowych jest praktycznie idealna - nie dość, że tnie jak szatan, to jeszcze ma wysoko mocowany klips, przez co po zaczepieniu o krawędź kieszeni staje się praktycznie niewidoczna - a nadal szybko dostępna; może mieć to wpływ na wrażenie jakie wywołasz gdy tą niteczkę wspomnianą będziesz musiał ciachnąć rycersko ;-)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
PIKA - polecam.
  • 0

budo_contubernalis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
Świetny nożyk i ostry (palce lizać... z krwi). Nie okazałem pice szacunku - to mój pierwszy nóż z zytelu - i już mnie dwa razy ugryzła (niby zagrożony gatunek :wink: pzdr. Rybak, a jaki żywotny)
Tak przy okazji: na NG już podrożała, ciekawe że jak coś robi się popularne na Budo (vide m21), to za Oceanem zaraz drożeje :)

Pzdr.
Contubernalis
  • 0

budo_psiacrew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
no to widze ze nabyc pike musze za wszelka cene , no moze nie za wszelka :wink:
a swoja droga to czytalem u was iz, az, ze z ng nie chca juz polakom sprzedawac nozy bo boja sie ze jakies falszywki ludzie po swiecie maja :?
no kij kupie sobie w polszy i bede rycersko ucinal niteczki
:wink:

pzdr
  • 0

budo_psiacrew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A NUŻ KUPI MI KTOŚ NÓŻ?
dzieks kuter za namiary na tego goscia, skontaktowalem sie i moze cos tam dla mnie bedzie mial po nawet atrakcyjnej cenie....
thx
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024