Skocz do zawartości


Zdjęcie

ju jitsu + siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_makk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:beskid

Napisano Ponad rok temu

ju jitsu + siłownia
Dołożyłem pare miesięcy temu do swoich treningów siłownie dwa, trzy godzinne treningi w tygodniu. Mam raczej pozytywne odczucia szczególnie ćwiczenia na mięśnie pleców i nóg pomogły mi w moich treningach jj przy rzutach i w parterze poczułem zmiane na plus. Mam pytanie jak to jest w waszym przypadku czy dokładacie do swoich treningów zabawe z żelastwem czy uważacie że przynosi to raczej więcej szkody niż pożydku.
  • 0

budo_j.g.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia
trenuje na siłowni (a właściwie to w piwnicy :wink: ) 3 razy w tygodniu, razem z kolegą też z jj. Taki trening pozwala nam przećwiczyć każdą grupę mięśni:
1dzień: klatka triceps brzuch
2dzień: plecy biceps brzuch
3dzień: barki nogi brzuch
Plan bardzeij amatorsko-kulturystyczny niż wspomagający sw (większa częstotliwość i dokładność). Mamy do dyspozycji ławkę, 2 sztangi, hantle i obciążenie. Możemy wykonywać wszystkie ćwiczenia jakie robi się na siłowni (oprócz tych na atlasie i przyrządach specjalistycznych jak suwnica itp). Myśle że siłownia bardzo pomaga w jj i judo.
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia
W ogóle mądry trening bez koksu to tylko plusy. Jeśli masz czas, chęć i warunki to ćwicz! :)
  • 0

budo_yerz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia
Silownia, hmm... Ja na silowni nie cwicze, jakos nie moge sie przekonac do sprzetow rozmawitych, ale trening silowy, to co innego. Oczywiscie nie ganie treningu na silowni, ja tylko nie jestem jego zwolennikiem.
A wspomne jeszcze, ze nie chodzac na silownie tez mozna bardzo wszechstronnie sie rozwijac, tak proste cwiczenia, jak pompki (na dloniach, na piesciach, rozny rozstaw ramion), drazek (nachwytem, podchwytem, naprzemiennie, rozny rozstaw ramion), brzuszki, brzuszki ze skretami, wznosy nog, odgiecia, przysiady i wznosy na palcach stop - i w zasadzie przecwiczone sa wszystkie najistotniejsze partie miesni, bardzo wszechstronny trening.
Wiec i bez silowni mozna we wlasnym zakresie organizowac sobie przyjemne ogolno-rozwojowki :-)

Pozdrawiam :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia
Ja uwazam, ze podstawowe cwiczenia ze sztanga (pisalem o tym sto razy, ile tych pompek np. mozna w koncu zrobic?), sa nieodzowne w treningu nie tylko chwytacza. Mozna oczywiscie zaczac od treningu z ciezarem swojego ciala, ale po jakims roku juz sie "smiga" tym ciezarem swojego ciala i trzeba dolozyc obciazenie, zeby sie dalej rozwijac. ja robie i takie cwoczenia i takie. Tyle, ze ja juz niezbedne minimum.
K_P
  • 0

budo_j.g.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia

A wspomne jeszcze, ze nie chodzac na silownie tez mozna bardzo wszechstronnie sie rozwijac, tak proste cwiczenia, jak pompki (na dloniach, na piesciach, rozny rozstaw ramion), drazek (nachwytem, podchwytem, naprzemiennie, rozny rozstaw ramion), brzuszki, brzuszki ze skretami, wznosy nog, odgiecia, przysiady i wznosy na palcach stop - i w zasadzie przecwiczone sa wszystkie najistotniejsze partie miesni, bardzo wszechstronny trening.
Wiec i bez silowni mozna we wlasnym zakresie organizowac sobie przyjemne ogolno-rozwojowki :-)


Do twojego zestawu dodałbym jeszcze min wspinanie się po linie i 'poręcze'. Jednak trening na siłowni pozwala w większym stopniu budować siłe i mase mięsni niż ćwiczenia z ciężarem własnego ciała. Oczywiście jeżeli nie mamy dostępu do siłowni to można ułożyć sobie bardzo bogaty trening z użyciem ciężaru własnego ciała. Ale posiadanie już np zwykłej sztangi daje wiele możliwości (przysiady, podrzuty, wyciskania, uginania, możliwości wręcz nieograniczone :wink: )
  • 0

budo_yerz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia
To fakt, macie racje.
Zapomnialem dodac istotny drobiazg to poprzeniego postu - ten przykladowy zestaw cwiczen przeze mnie podany nadaje sie jak najbardziej dla osob, ktore nie osiagnely jeszcze progu rozwojowego, jeszcze rosna i ich kosci i stawy sie rozwijaja. Wtedy nie warto chyba do swojego ciezaru dokladac inne obciazenia przy cwiczeniach, bo organizm i tak ma wtedy sporo roboty.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia
tez nie przepadam za silownia.. bylem kilka razy.. ale jak przedmowca - cenie trening silowy:
pompki, brzuszki, przysiady - swieta trojca :)

dorwalem teraz knigi ktorych autorem jest: ross enamait - no i bede musial jakies zmiany wprowadzic..

jako adept jj koncentruje sie (niestety) bardziej na gornej polowie ciala.. takze trening chwytu (sciskacze, chinskie kule, pileczka, przymierzam sie do twister max'a) i razcej interesuje mnie sila dynamiczna..

nabylem gumowy expander - teraz tez bede walczyl z jego pomoca, a efekty.. moze za jakis czas beda..
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia

dorwalem teraz knigi ktorych autorem jest: ross enamait - no i bede musial jakies zmiany wprowadzic..


Mieszko, to zanim wprowadzisz jakieś zmiany i nowy plan to zerknij jeszcze na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
To może znów jakieś zmiany Ci do głowy przyjdą
P.S. To oczywiście znasz
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia
WOW!!
samo czytanie z tlumaczeniem zajeloby mi wieki.. az bym siedzial z miesniem piwnym przed monitorem.. bo biegly w tym nie jestem..

ABS II sobie przerobie.. tzn przeczytam :)

to moze jeszcze podacie jakies cwiczenia na nogi - poza przysiadami i wspieciami.. i juz bedzie komplecik..

dzieki RobertP
pozdrawiam
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia

ABS II sobie przerobie.. tzn przeczytam :)


Znam ten ból.

-Czy stosujesz tę dietę?
-Czytam ją codziennie przy jedzeniu


Pewnie jakbym opanował tylko 1/3 tego co mam w PDF'ach, DivXach itd to byłbym wielkim wojownikiem.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ju jitsu + siłownia
Szarpanie sie w parterku tez niezle sile wyrabia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024