Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bejsbol vs. Bo&Jo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo
Moge zgodzic sie na jedno zalezy od miejsca pojedynku ...i od walczacych ... ja mowilem o prawdziwynm bejzbolu a nie palki rodzimej produkcji ... prawdziwe kije do gry sa lekkie i poreczne ... ponadto system walki przypominac moze w moim przypadku szermierke mieczem jednorecznym ... ewentualnie palka bojowa. Ale Szczepan masz racje ... pewnie jak znam w zycie znowu moje dusza przekory nakazuje mi szukac drogi mozliwe ze tam gdzie jej nie ma ;)
w kazdym razie sie cieplej zrobi zainscenizuje sparingi kij bejzbolowy kontra krotka wlocznia i zobacze jaki sie wynik pokaze ;)


POzdrawiam
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo
Wydaje się, że Szczepan ma rację... ale przy założeniu, że operujący długim kijem potrafi nim władać aby wykorzystać szansę jaką stwarzają obszerne, zamaszyste ruchy baseball`a. Jeżeli nie będzie potrafił skutecznie zaatakować we właściwym momencie, to jego przewaga będzie czysto iluzoryczna... i bye bye :(
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo
Jezu ludzie :) jakie obszerne ruchy :) Toz to lekkie jest mozna punktowac jak zwykla palka :) ( mowie o bejzbolu przeznaczonym do gry a nie domowej produkcji kij do bicia ludzi:) )
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo
Czy jo zdoła efektywnie zablokować cios bejsbolem, czy też w ogóle nie jest do tego przeznaczone?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo

Czy jo zdoła efektywnie zablokować cios bejsbolem, czy też w ogóle nie jest do tego przeznaczone?

jo nie blokuje uderzen/ciec, przeciez nie zablokujesz drewnem ostrego miecza, co? :wink:
W ostatecznosci sa metody, aby zblokowac uderzenie odepchnac/pchnac i zaatakowac, ale robi sie to w taki sposob aby atakujacy nie zdarzyl "rozpedzic" ataku, i blokuje sie w zasadzie rece trzymajace bron, a nie atakujaca bron.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo
Można ale do tego potrzebna jest znajomość oprócz technik jo do również technik kobudo i ich wspóczesnych interpretacji do np. walki z wykorzystaniem strzelby typu mossberg.
Innymi słowy tradycja przełożona na dzień dzisiejszy .
Bez tych umiejętności radzę trzymać się wskazówek Szczepana bo są bardzo trafne.

Pozdro.

  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo
Przemek gdzie sie jeszcze bojowo naparzaja na jo oprocz dojo Szczepana ?
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo
Warhead w każdym dojo aikodo i aiki jitsu. Jeśli gdzieś koło ciebie jest to podejdź i popatrz.
NIe wiem tylko czy się bojowo naparzają bo ludzie aikodo to intelektualiści.
Faktem jest że mają jo opanowane jako formy. Ponadto w każdym dobrym klubie Modern JJ gzie się szkoli pod kątem technik interwencyjnych.

Pozdro.

  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo
sorki za literówkę oczywiście chodzi o aikido
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo

Przyjol ktos z Was uderzenie "polskim bejzbolem"...?

Dostałem raz czymś takim w baniak. Chwała bogu że to samoróbka z jakiegoś lipnego drewna była i mi sie na bani złamała. Straciłem przytomnośc na 3 godz. a o ruszaniu szyją to moglem przez 2 tygodnie zapomniec. A teraz mam cytuje: "... ubytek kory mózgowej w prawej okolicy czolowej..." :(
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Bo&Jo
Problem z jo polega na tym, że o ile w sile uderzenia (z zamachu, tak nieprofesjonanie) to ma dużo mniejsze szanse niż bejsbol (który w takiej sytuacji może być śmiertelny.. :( ). Natomiast, jak pisał Szczepan, techniki z jo służą ewidentnie wykończeniu przeciwnika poprzez liczne pchnięcia np na krtań, czy oczy... Do tego dochodzi większy dystans niż z kijem bejzbolowym. Więc, zakładając że adept jo jest zdeterminowany na zabicie lub poważne okaleczenie przeciwnika, to wydaje mi się, że gość z "bejsbolówką" ma niewielkie szanse...

Oczywiście rozważanie jest czystko akademickie. W mieście prędzej gościa z bejsbolem niż z jo spotkamy. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024