Skocz do zawartości


Zdjęcie

utwardzanie pięści


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
jak to co bedzie na starosc jako nieliczni z dziadkow bedziemy mogli posuwac panienki kiedy innym zabraknie sily :) :) :)
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

jak to co bedzie na starosc jako nieliczni z dziadkow bedziemy mogli posuwac panienki kiedy innym zabraknie sily :) :) :)


Chyba ze ktos Cie na treningu za mocno kopnie w worek... Poza tym sportowcy na storosc sie szybciej rozpadaja :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

Hej Mate i kto tu sie nabijal z mojego kopania goleniem w drzewka co :wink: . Ja wtedy mialem 18 lat. Ja w mlodosci zamiast sciany urzywale dzielnie cegly majac nadzieje ze kiedys ja rozwale. Mija jakies 12 lat nic mi jeszcze nie jest :)


heuhuehuehuehue
młodość ma swoke prawa co nie :) ja próbowalem rozwalić płyte chodnikowa w rekawicach bokserskich i tez mi nie wyszło ciekawe (lub herbate) dlaczego ;p
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
No wiesz Nayky!! Ja raczej na starość nie będę posuwać żadnych panienek bo sama panienką jestem :lol: .
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
smutne masz zycie - nie bedziesz posuwac pnienek :D
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

No wiesz Nayky!! Ja raczej na starość nie będę posuwać żadnych panienek bo sama panienką jestem :lol: .

he he a dziewczynom nie mozna tez sie zabawic na starosc ??:) kurcze nie chce mi sie pisac zawsze txt i dla dziewczyn i dla chlopakow ale mam nadzieje ze zrozumialas moja intencje pzdr :)
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Ja mysle ,ze pompki na piesciach zupelnie wystarcza...fakt ,ze to widac...zdarty naskorek, mocniej zarysowane kosci...ale w sumie zadnych pozniejszych problemow z tego nie bedzie... a wrecz same plusy...bo na starosc wapniowa otoczka sprawiajaca ,ze kosci sie utwardzaja sie rozpusci i wchlonie sie w kosci:) ...widzieliscie kiedys bardzo starego urzednika banku?? ja nie...a bardzo starego karateke?? duza ilosc.. srednia wieku cwiczacych sztuki walki z glowa nie na sile jest duzo wyzsza niz przecietnego obywatela... a zobaczcie chocby seniora rodu Garcia...to ten od BJJ ...zalozyciel i tworca systemu...gosc ma po 80 a rzuca sie po macie ze swoim wnukiem...robi fikolki i biega...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

a zobaczcie chocby seniora rodu Garcia...to ten od BJJ ...zalozyciel i tworca systemu...gosc ma po 80 a rzuca sie po macie ze swoim wnukiem...robi fikolki i biega...

czepiam sie szczegolow ale podawanie tworcy bjj jako przyklad pozytywnego wplywu utwardzania (no bo o tym temat) w karate jest troche nie ten teges :P :wink:
  • 0

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

Ja mysle ,ze pompki na piesciach zupelnie wystarcza...fakt ,ze to widac...zdarty naskorek, mocniej zarysowane kosci...ale w sumie zadnych pozniejszych problemow z tego nie bedzie... a wrecz same plusy...


Jakie plusy. Robienie pąpek na kościach nie nauczy poprawnego uderzania. Można się łatwo o tym przekonać uderzając w worek, gruszkę. Brak praktyki w tego typu ćwiczeniach poskutuje kontuzją. IMHO ważniejsze jest poprawne zaciskanie kciuka, mocny nadgarstek, poprawnie wyprowadzony cios co do powierzchni uderzanej, niż twardość kłykci.

Pąpki na kostkach zaliczyłbym jako ogólnorozwojówkę, niż coś co się bezpośrednio przełoży do skuteczności w np kumite KK, nie mówiąc o walce z uderzeniami na twarz. Twarz jest zawsze bardziej miękka niż kłykcie. Dlatego też postulowałbym zamiast pąpek na kostkach robić ćwiczenia gardy, bloków przy uderzeniach na strefę jodan.

widzieliscie kiedys bardzo starego urzednika banku?? ja nie...a bardzo starego karateke?? duza ilosc..

No żesz... Co to ma do rzeczy? Na sali operacyjnej w banku widzisz młode mordki bo one są tańsze w utrzymaniu, najniższa krajowa i pracują uszczęśliwieni, że mają pracę. Starsi pracownicy albo sobie coś lepszego znaleźli, albo pracują na zapleczu, albo są na bezrobociu, albo... itd.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Nie, jesteś w dużym błędzie - starsi trzęsą tym interesem. I tak od wieków.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
po 6 latach treningu (oczywiscie jesli sie bedziesz przykladal) bedziesz w stanie walnac z calej pary w sciane bez zadnych wiekszych konsekwencji 8O przyklad mojego kolegi xD
jak sie on denerwuje to zawsze uderza z calej sily w cos twardego (sciana, biurko ) i jest takim fanatykiem ze zaczyna mu odbijac rowno :D (pompki na rozbitym szkle, bankach z choinki, na gruzie i zuzlu itp) nic go za bardzo nie boli ale jego palce wygladaja jak litera S - ma 16 lat :P
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
No to skoro Twój kolega już utwardził sobie pięści to czas teraz na utwardzanie twarzy :wink:
Walenie w ściany i pompki na szkle. Oczywiscie mozna. Można też robić pompki w smole. Ale po co? 8O
  • 0

budo_żółw
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
A słyszeliście o tej metodzie??
1-2 miesiąc-Uderzanie w worek treningowy wypełniont piaskiem(30 min dziennie)
3-4 miesiąc-Zamiast piasku do worka wsypuje się żwir(30 min dziennie)
4-5 miesiąc-Do worka wsypuje się potłuczone szkło(sic!)
5-6 miesiąc-Koniec uderzania w worek, czas przeżucić się na głaz...
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

A słyszeliście o tej metodzie??
1-2 miesiąc-Uderzanie w worek treningowy wypełniont piaskiem(30 min dziennie)
3-4 miesiąc-Zamiast piasku do worka wsypuje się żwir(30 min dziennie)
4-5 miesiąc-Do worka wsypuje się potłuczone szkło(sic!)
5-6 miesiąc-Koniec uderzania w worek, czas przeżucić się na głaz...


Pozdrow tych co tak robia ode mnie...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
to juz lepsza jest metoda z shaolin.
przywiesic ksiazke telefoniczna na scianie i w nia uderzac. po jakims czasie kartki zaczynaja wypadac a w scianie robi sie dziura :wink:
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

A słyszeliście o tej metodzie??
1-2 miesiąc-Uderzanie w worek treningowy wypełniont piaskiem(30 min dziennie)
3-4 miesiąc-Zamiast piasku do worka wsypuje się żwir(30 min dziennie)
4-5 miesiąc-Do worka wsypuje się potłuczone szkło(sic!)
5-6 miesiąc-Koniec uderzania w worek, czas przeżucić się na głaz...


7-8 miesiąc-koniec trenowania, czas przerzucić się na wizyty u specjalisty chirurgii urazowej.
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

A słyszeliście o tej metodzie??
1-2 miesiąc-Uderzanie w worek treningowy wypełniont piaskiem(30 min dziennie)
3-4 miesiąc-Zamiast piasku do worka wsypuje się żwir(30 min dziennie)
4-5 miesiąc-Do worka wsypuje się potłuczone szkło(sic!)
5-6 miesiąc-Koniec uderzania w worek, czas przeżucić się na głaz...


7-8 miesiąc-koniec trenowania, czas przerzucić się na wizyty u specjalisty chirurgii urazowej.


0-1 miesiac-Konsultacja u psychiatry :)

pozdrawiam!!
Michal
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
To z tym szkłem jest nawet niezłe, powinni dopisać żeby rozłożyć wokoło gazety żeby krwią wszystkiego nie zachlapać :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

jak sie on denerwuje to zawsze uderza z calej sily w cos twardego (sciana, biurko ) i jest takim fanatykiem ze zaczyna mu odbijac rowno :D (pompki na rozbitym szkle, bankach z choinki, na gruzie i zuzlu itp) nic go za bardzo nie boli ale jego palce wygladaja jak litera S - ma 16 lat :P


Mam nadzieję, że masz więcej kolegów bo z takim podejściem długo nie pociągnie. Przeraża mnie głupota i ignorancja - nie wiem co bardziej. Ale akurat taki przykład głupoty jest niesamowicie wymowny.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Ciekawi mnie czy ci co tak robia sami na to wpadli czy tez zalecil im taki trening jakis kretyn instruktor ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024