Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opluty pająk - sprostowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie

bliżej nie wyjaśnionego uprzedzenia do marki.


Tak, jestem uprzedzony do tej marki. Jedyny nóż spyderco jaki mi się spodobał, to właśnie wyżej wymieniony cyvilian (oczywiście plain. Ząbkowany wygląda nieciekawie). Spyderco ma nieraz fajny pomysł, ale zawsze go czymś spier..... (jak civiliana z ząbkami)

Ale są gusta i guściki


Są ludzie i taborety :)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie

Rycum ryc!!! Czy ja oślepłem, czy to kosztuje kafla?!!!!!


no ale to cena spyderedge, plain oczywiście jest droższy bo trudno go dostać :)

a tak poważnie to w USA można je kupić trochę taniej niż na military.pl - spyderedge jakieś 135$, plain gdzieś 180 $
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie

Spyderco ma nieraz fajny pomysł, ale zawsze go czymś spier..... (jak civiliana z ząbkami)


akurat do pomysłu Civiliana lepiej pasują ząbki, tak jak powiedział KO. akurat ten mi się nigdy nie podobał - za bardzo specyficzne ma zastosowanie.... ale Chinook II albo Perrin są mistrzowskie. Chinook - jeden z najbardziej złowrogo wyglądających folderów jakie widziałem i zdaje się że w przeciwieństwie do Civiliana można go używać na co dzień, chociaż aż mam dreszcze jak na niego patrzę i myślę co nim można zrobić.

ale się rozgadałem...
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie
Toż to rozbój :evil: :!: :!: :!:

Ja zbieram na BM 42. On stoi po 200$. Niegdzie go w Polskich sklepach nie mogłem znaleźć. Jeżeli oni podnoszą rozsądną cenę 135$ do kafla, to co dopiero zrobią z 200$? To się w pale nie mieści :!: :!: Banditos :!: :!: :evil:

A tak na marginesie, to ktoś wie skąd można ściągnąć BM 42? Jakoś nie chcę sam ściągać ze stanów. Wolę przez jakiegoś polskiego pośrednika.
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie

akurat do pomysłu Civiliana lepiej pasują ząbki


No co ty? Ząbek wygląda jak nóż ogrodnika. Plain naprawde mi się spodobał. Kurde, to naprawdę fajna kosa (spoko nie zmieniłem zdania co do tego, że zawsze coś skaszanią - okładzina na rękojeści jedzie tandetą :) )

Muszę powiedzieć, że rozważę zakup tego drania (ale dopiero jak już będę miał BM 42)

Chinook jakoś mi nie pasi. Mogliby dać inną rękojeść - taką lżejszą optycznie (np. taką jak w Blade Locku II)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie

Mnie lockback nie pasuje ze względów komfortowych. Złożenie noża z linner czy frame lockiem to 1 sek., a z lockbackiem trzeba się bawić i w ogóle nieraz się nie da złożyć kosy bez pomocy drugiej ręki. Nie leży mi ta blokada.

Jak sie nie da jak sie da?
Nawet ja, chociaz mam wielkie i niezgrabne lapy skladam wszystkie Spyderco ktore macalem ledna reka.

Gdybym chciał nóż do wszystkiego, najpewniej wziąłbym sebenzę. Mój ideał EDC łączy w sobie piękno noża

A Sebenza to moze ladna jest?
No dobra, moze i by uszla gdyby nie ten paskudny pryszcz.
I nadal nie wiem gdzie sie jej baterie wklada :wink:

mowcie co chcecie, Manix to dla mnie najlepsze objawienie wsrod Spyderco, rewelacja!

Manix jest super, ale Paramili nie jest wcale gorsza
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie
No ........ tak . Rewolucjonista . :)

Te [autocenzura] ząbki w cywilianie są po to ,żeby nawet nieobeznany z władaniem nożem osobnik za pomocą "szczęśliwego zbiegu okoliczności " miał szanse użyć w/w knypka w obronie .
Arschschmerzen- nie życzę Ci tego ,jak jednak zatniesz się kiedyś spyderedge ,to wspomnisz moje słowa u chirurga . Mam też dla Ciebie radę : uważaj co wypisujesz , bo za pół roczku jak to przeczytasz to Ci głupio będzie. :wink:
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie

A Sebenza to moze ladna jest?


Jak dla mnie? Tak. Uważam, że jest super. Zwłaszcza damascus.

nie życzę Ci tego ,jak jednak zatniesz się kiedyś spyderedge ,to wspomnisz moje słowa u chirurga


Ej, ej rozgraniczmy dwie sprawy - ja pisze o walorach estetycznych. Wiadomo, że ząbki ostro prują.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie

No co ty? Ząbek wygląda jak nóż ogrodnika. Plain naprawde mi się spodobał


no ale Civilian został wymyślony w konkretnym celu i jest raczej mało praktycznym zakupem, a nawet jednorazowego użytku - pomyślany dla agentów w cywilu, którzy nie są specjalnie szkoleni w walce nożem, ale jak go użyją to koleś ma na pewno nie wstać, spyderegde przejdzie przez wszystko - nawet grube ubranie i suwaki :-)

Wolę przez jakiegoś polskiego pośrednika


jak przez pośrednika to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak samemu to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

okładzina na rękojeści jedzie tandetą


okładzina w Civilianie to G10 najlepsze sztuczne tworzywo jakie się do tego nadaje, więc bym nie narzekał, to nie ma wyglądać tylko działać (patrz przewidziane zastosowanie)

mówcie co chcecie, a dla mnie lista Spyderco się zaczyna od Chinooka II, Szabofly, Lum Tanto (fixed), Perrina, potem Police, Manix, Moran i paru innych..


a BM42 super - też zbieram bo jak na niego patrzę przypomina mi się liceum jak łaziłem z bazarowym butterflyem
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie

No co ty? Ząbek wygląda jak nóż ogrodnika. Plain naprawde mi się spodobał


no ale Civilian został wymyślony w konkretnym celu i jest raczej mało praktycznym zakupem, a nawet jednorazowego użytku - pomyślany dla agentów w cywilu, którzy nie są specjalnie szkoleni w walce nożem, ale jak go użyją to koleś ma na pewno nie wstać, spyderegde przejdzie przez wszystko - nawet grube ubranie i suwaki :-)

Wolę przez jakiegoś polskiego pośrednika


jak przez pośrednika to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak samemu to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

okładzina na rękojeści jedzie tandetą


okładzina w Civilianie to G10 najlepsze sztuczne tworzywo jakie się do tego nadaje, więc bym nie narzekał, to nie ma wyglądać tylko działać (patrz przewidziane zastosowanie)

mówcie co chcecie, a dla mnie lista Spyderco się zaczyna od Chinooka II, Szabofly, Lum Tanto (fixed), Perrina, potem Police, Manix, Moran i paru innych..


a BM42 super - też zbieram bo jak na niego patrzę przypomina mi się liceum jak łaziłem z bazarowym butterflyem


Dzięki za linki. Jeszcze raz zaznaczam, że mówię TYLKO O WALORACH ESTETYCZNYCH. Ząbki są paskudne, ale praktyczne (qmpel ma smith and wessona SWAT - combo i moje jeansy miały okazję się przekonać co to są ząbki). G-10 - nic na to nie poradze, że wygląda jak plastik.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie
Bo ten na zdjęciu plain to chyba ma rzeczywiście z zytelu rekojeść - widocznie jakaś starsza wersja czy cuś.... Polecam reckę Vinca na Magiistali.pl o nożach dziwnego przeznaczenia-jest tam i Civilianie...Naprawdę warto się przyjrzeć zdjęciom i ocenić jescze raz, czy to rzeczywiście "plastik" :twisted:

BTW....Stridery rozumiem, też są z plastiku :?: :wink:


PZDR,
zakochany w Spyderco (zwłaszcza Police :twisted: :wink: ) Smoku


/edit: poszukałem jeszcze na magiistali.pl i jakież było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że ...recki nie ma...:( nie wiem, czy to ja coś namieszałem i nigdy jej tam nie było (może gdzieś indziej ją widziałem :? ) , albo też została usunięta......Bez względu na okoliczności, nie obrażę się :wink: jeśli Vince wrzuci pare fotek Civiliana, by prezkonać niewiernych :) /

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie
Arschschmerzen . twoje argumenty sa nijakie ,a wlasciwie wcale ich nie ma.Estetyka w nozu ma jakies tam poboczne znacznie ale to tylko vizualne przyjemnosc.Tu sie zgodze , moze sie podobac , inym moze mniej , a jeszcze innym wcale.
Spyderco nie robi nozy do wieszania w ramkach na scianie ,a stricte do uzywania i to generalnie zgodnie z polityka firmy jako EDC.Piszesz ze patrzysz na Spydery z punktu widzenia estetyki a jednoczoscie piszesz za rekojesc "tandeta" ( zreszta robili cyviliana z inna rekojescia czy g10 czy alu i craton) , podwazasz urzytkowosc Civiliana , i piszesz jeszcze kilka rzeczy na przytaczanie ktorych szkoda czasu.
Mam wrazenie ze wiekszosci z tych nozy nigdy nie miales w reku , a kierujesz sie swoja estetyka piszac o walorach stricte urzytkowych ( powiedzilabym nieurzytkowych) , co jest chyba nieporozumieniem.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie
howgh

a bardzo ładne noże robi Master Cutlery
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie
A i Ruscy na bazarki też prześliczne wożą . :wink:
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie

poszukałem jeszcze na magiistali.pl i jakież było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że ...recki nie ma...:(


Na stronie Świata N. masz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie
Pozwolę sobie przytoczyć kilka zdjęć...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ten nóż nie został stworzony do oglądania (tak jak większość noży Spyderco). Jest bardzo solidnie wykonany i zakałdam że podołałby zadaniom do których został stworzony bezbłędnie (i bezlitośnie :twisted: )
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie

poszukałem jeszcze na magiistali.pl i jakież było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że ...recki nie ma...:(


Na stronie Świata N. masz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:)


No wiedziałem, że coś pokręciłem... :)
Dzieki za sprostowanie :wink:

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie
No wlasnie, ja nawet civiliana w rekach nie mialem.
  • 0

budo_zygi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie
Spyderco to najlepsze noże jakie zdarzyło mi sie UŻYWAĆ (bo po to kupuję noże popatrzeć to wole na laski)
Pozdrawiam
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Opluty pająk - sprostowanie
A ja lubię estetykę spyderco.Może nie wszystkich,ale np te "trójkątne ostrza" :wink:
manix,paramilitary,dragonfly mają styl i klasę-ale to tak moim skromnym zdaniem.Do tego goddard,Bill Moran,chinook...a poza tym to bardzo przemyslane noze o wysokiej ergonomii i znakomitych wlasciwosciach tnacych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024