Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

To kiedy najbliższy egzamin i jaki jest koszt za 5 kyu? :)

Garry 6 Kyu Aikido Aikikai


W Budojo 21 marca, za niezdany egzamin na 5kyu opłata nie jest pobierana :) :) :) :P
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

[ a co innego zdanie na temat przynaleznosci organizacyjnej klubu... gdzie glos decydujacy nalezy (moim zdaniem) do "glowy" (czyli instruktora) klubu...(z drugiej strony ciekawe jaka bylaby reakcja Redakcji na probe zmiany przynaleznosci organizacyjnej "Budojo" wbrew woli Redakcji.. hehehe...)


Właśnie taka sytuacja miała niedawno miejsce w PFA, na Walnym jeden z rozłamowiczów(główny instruktor w swoim klubie) powiedział mi na ucho, że gdyby to od niego zależało to by został w PFA, ale zaplecze go ciśnie więc musi....
myślę Przemku, że bez trudu się domyślisz o kogo chodzi.
Mnie sie też może w przyszłości taka przygoda zdarzyć, trzeba byc na to przygotowanym i albo zapobiec albo sie przyłączyć - i to jest owa dojrzałość społeczna.
Uczniowie dorastają szybciej nam senseiom się wydaje. :wink: :roll: :wink:

  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu
Chciałbym przy okazji zapytać, czy posiadając książeczkę PFA jestem członkiem tej organizacji, czy to może klub należy do szacownej organizacji? Mam prawo głosu w PFA jako członek organizacji? :roll:

Pozdrawiam
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

:)
witam...
wygląda na to jakby po prostu dotychczasowe ciało było za małe zeby uszczesliwic wszystkich potencjalnych [.....] członkow zarządu i wogóle. .............


oj pmasz - przeciez to nie jest żaden powód do rozłamu. zatrudnia się drugie albo trzecie ciało i wszystkie członki są zadowolone. tu musi chodzić o coś innego. :twisted: :twisted: odrazu widać, ze nie jestes w żadnym zarządzie :) :) :) :) :)


(kurde - normalnie nie mogłem się powstrzymać :) )

kurm (liczący na miłosierdzie i odpuszczenie grzechów :) )
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu
:oops: sie ucze dopiero :oops:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

:)
witam...
wygląda na to jakby po prostu dotychczasowe ciało było za małe zeby uszczesliwic wszystkich potencjalnych [.....] członkow zarządu i wogóle. .............


oj pmasz - przeciez to nie jest żaden powód do rozłamu. zatrudnia się drugie albo trzecie ciało i wszystkie członki są zadowolone. tu musi chodzić o coś innego. :twisted: :twisted: odrazu widać, ze nie jestes w żadnym zarządzie :) :) :) :) :)


(kurde - normalnie nie mogłem się powstrzymać :) )

kurm (liczący na miłosierdzie i odpuszczenie grzechów :) )


Krum te ciała są niezgodne z prawem...za tem zgodnie z prawe zaden zarząd niemoze byc szczesliwy :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

[ a co innego zdanie na temat przynaleznosci organizacyjnej klubu... gdzie glos decydujacy nalezy (moim zdaniem) do "glowy" (czyli instruktora) klubu...(z drugiej strony ciekawe jaka bylaby reakcja Redakcji na probe zmiany przynaleznosci organizacyjnej "Budojo" wbrew woli Redakcji.. hehehe...)


Właśnie taka sytuacja miała niedawno miejsce w PFA, na Walnym jeden z rozłamowiczów(główny instruktor w swoim klubie) powiedział mi na ucho, że gdyby to od niego zależało to by został w PFA, ale zaplecze go ciśnie więc musi....
myślę Przemku, że bez trudu się domyślisz o kogo chodzi.
Mnie sie też może w przyszłości taka przygoda zdarzyć, trzeba byc na to przygotowanym i albo zapobiec albo sie przyłączyć - i to jest owa dojrzałość społeczna.
Uczniowie dorastają szybciej nam senseiom się wydaje. :wink: :roll: :wink:


Oczywiscie ze wiem o kogo chodzi... ale to wszystko mnie jeszcze bardziej utwierdza w slusznosci pogladow na temat glosu decydujacego... i "ukladow" w klubie...
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

Powiem szczerze, że jestem "wyznawcą" lojalności do instruktora i jest dla mnie niepojęte aby zmieniać sekcję z tak prozaicznego powodu jak dopuszczenie do egzaminu.


Jest wiele rzeczy niepojętych na ziemi i na niebie...., o których się aikidokom nie śniło :wink:

Pozdrawiam



Wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych. :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

:)
witam...
wygląda na to jakby po prostu dotychczasowe ciało było za małe zeby uszczesliwic wszystkich potencjalnych [.....] członkow zarządu i wogóle. .............

oj pmasz - przeciez to nie jest żaden powód do rozłamu. zatrudnia się drugie albo trzecie ciało i wszystkie członki są zadowolone. tu musi chodzić o coś innego. :twisted: :twisted: odrazu widać, ze nie jestes w żadnym zarządzie :) :) :) :) :)
(kurde - normalnie nie mogłem się powstrzymać :) )
kurm (liczący na miłosierdzie i odpuszczenie grzechów :) )

Krum te ciała są niezgodne z prawem...za tem zgodnie z prawe zaden zarząd niemoze byc szczesliwy :)


oj Tetsudo - też widać, żeś w zarządzie nigdy nie był? widziałeś Ty kiedy nieszczęśliwy zarząd? nie ma takiej siły... :) :) :) :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

[ a co innego zdanie na temat przynaleznosci organizacyjnej klubu... gdzie glos decydujacy nalezy (moim zdaniem) do "glowy" (czyli instruktora) klubu...(z drugiej strony ciekawe jaka bylaby reakcja Redakcji na probe zmiany przynaleznosci organizacyjnej "Budojo" wbrew woli Redakcji.. hehehe...)


Właśnie taka sytuacja miała niedawno miejsce w PFA, na Walnym jeden z rozłamowiczów(główny instruktor w swoim klubie) powiedział mi na ucho, że gdyby to od niego zależało to by został w PFA, ale zaplecze go ciśnie więc musi....
myślę Przemku, że bez trudu się domyślisz o kogo chodzi.
Mnie sie też może w przyszłości taka przygoda zdarzyć, trzeba byc na to przygotowanym i albo zapobiec albo sie przyłączyć - i to jest owa dojrzałość społeczna.
Uczniowie dorastają szybciej nam senseiom się wydaje. :wink: :roll: :wink:


Oczywiscie ze wiem o kogo chodzi... ale to wszystko mnie jeszcze bardziej utwierdza w slusznosci pogladow na temat glosu decydujacego... i "ukladow" w klubie...


Rozumiem że to tylko marzenia, pogoń za iluzją, bo przykłady z życia pokazują coś innego... :roll: :cry: :roll:
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu
Wszyscy jadą na ten pomysł, a mi się on wydaje bardzo dobry ....
Piszecie że stopień jest nie ważny... to dlaczego 99,9% jakoś je ma... bo ktoś ich zmusił?!?!
Jest on(stopień) integralną częścią SW i w pewien sposób oddaje umiejętności ludzi względem nauczyciela u którego się uczą i tyle... nic wiecej i nic mniej...
a wracając do uchwały zarządu, uważam że jest to coś dobrego, coś dzięki czemu może zostać nawiązana współpraca między dwoma obecnie wrogimi obozami. Wg. mnie powinno się pójść dalej i dać możliwość zdawania i uznawania stopni pomiędzy tymi organizacjami...
A dlaczego?? Bo obecnie ludzie często zmieniają miejsce zamieszkania, może okaże się że instruktor im nie odpowiada ... i dzięki takiej inicjatywie będą mogli spokojnie i bez problemów kontynuować naukę u "wrogiej konkurencji" z już zasłużenie zdobytym stopniemi ew. w nowym miejscu i u nowego nauczyciela spokojnie podchodzić do egzaminów.
  • 0

budo_bodaiju
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu
Czyli cos na podobieństwo obywatelstwa USA. Władze amerykańskie nie uznają podwójnego obywatelstwa ale je tolerują. Mysle, że to dobry pomysł, aby obydwie federacje doszły do porozumienia o wzajemnym uznawaniu stopni oraz egzaminów. Byłby to jaskrawy przykład na to, że można znaleźć wspólny mianownik by powstrzymać dalszą destrukcje organizacyjną polskiego Aikido. Tylko co na to politycy?
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

Wszyscy jadą na ten pomysł, a mi się on wydaje bardzo dobry ....
Piszecie że stopień jest nie ważny... to dlaczego 99,9% jakoś je ma... bo ktoś ich zmusił?!?!
Jest on(stopień) integralną częścią SW i w pewien sposób oddaje umiejętności ludzi względem nauczyciela u którego się uczą i tyle... nic wiecej i nic mniej...
a wracając do uchwały zarządu, uważam że jest to coś dobrego, coś dzięki czemu może zostać nawiązana współpraca między dwoma obecnie wrogimi obozami. Wg. mnie powinno się pójść dalej i dać możliwość zdawania i uznawania stopni pomiędzy tymi organizacjami...
A dlaczego?? Bo obecnie ludzie często zmieniają miejsce zamieszkania, może okaże się że instruktor im nie odpowiada ... i dzięki takiej inicjatywie będą mogli spokojnie i bez problemów kontynuować naukę u "wrogiej konkurencji" z już zasłużenie zdobytym stopniemi ew. w nowym miejscu i u nowego nauczyciela spokojnie podchodzić do egzaminów.


ot i rozsądny głos. byle nie był głosem wołającym na puszczy.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu
Mnie to niewiele interesuje co się dzieje pomiędzy tymi organizacjami. Ja robię swoje i nnie zajmuję się tym , czy mi ktoś z tych organizacji uzna stopnie czy nie . Mój egzaminator i weryfikator to jest sensei Tamura a nie prezes, kierownik czy dyrektor .
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu
Eeee....

Ja czegoś nie bardzo rozumiem....

Skoro obie organizacje są lub bedą rozpoznane i uznane przez Headquarter Aikikai, które de facto uznaje stopnie, to zdaje się, że nie bardzo jest możliwość by regionalne organizacje nie uznawały wzajemnie swoich stopni - bo podważały by tym samym wiarygodność Hombu... czy sie może mylę ??

W.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

Wszyscy jadą na ten pomysł, a mi się on wydaje bardzo dobry ....
Piszecie że stopień jest nie ważny... to dlaczego 99,9% jakoś je ma... bo ktoś ich zmusił?!?!
Jest on(stopień) integralną częścią SW i w pewien sposób oddaje umiejętności ludzi względem nauczyciela u którego się uczą i tyle... nic wiecej i nic mniej...
a wracając do uchwały zarządu, uważam że jest to coś dobrego, coś dzięki czemu może zostać nawiązana współpraca między dwoma obecnie wrogimi obozami. Wg. mnie powinno się pójść dalej i dać możliwość zdawania i uznawania stopni pomiędzy tymi organizacjami...
A dlaczego?? Bo obecnie ludzie często zmieniają miejsce zamieszkania, może okaże się że instruktor im nie odpowiada ... i dzięki takiej inicjatywie będą mogli spokojnie i bez problemów kontynuować naukę u "wrogiej konkurencji" z już zasłużenie zdobytym stopniemi ew. w nowym miejscu i u nowego nauczyciela spokojnie podchodzić do egzaminów.

... nie o to chodzi. podział wynika z tego ze pokłociło sie kilku panów - to nie konflikt obozów ale rozgrywka kilku dosłownie osób. dorabianie do tego ideologii to bzdura. teraz załatwia sie metody egzystowania wspólnie a nadal nikt nie potrafii podać sensownego powodu rozpadu. poza podziałem władzy oczywiście. nie chodzi o linie, metody szkolenia,stopnie, hombu, wymagania, tylko o władzę. i ja mam sie cieszyc ze teraz obie sobie pomagają?
z drugiej strony konkurencja sprzyja - choćby sprawa stron www. albo jakosci pracy serketariatu - tu szacuneczek dla pfa... to akurat miło
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

[ a co innego zdanie na temat przynaleznosci organizacyjnej klubu... gdzie glos decydujacy nalezy (moim zdaniem) do "glowy" (czyli instruktora) klubu...(z drugiej strony ciekawe jaka bylaby reakcja Redakcji na probe zmiany przynaleznosci organizacyjnej "Budojo" wbrew woli Redakcji.. hehehe...)


Właśnie taka sytuacja miała niedawno miejsce w PFA, na Walnym jeden z rozłamowiczów(główny instruktor w swoim klubie) powiedział mi na ucho, że gdyby to od niego zależało to by został w PFA, ale zaplecze go ciśnie więc musi....
myślę Przemku, że bez trudu się domyślisz o kogo chodzi.
Mnie sie też może w przyszłości taka przygoda zdarzyć, trzeba byc na to przygotowanym i albo zapobiec albo sie przyłączyć - i to jest owa dojrzałość społeczna.
Uczniowie dorastają szybciej nam senseiom się wydaje. :wink: :roll: :wink:


Oczywiscie ze wiem o kogo chodzi... ale to wszystko mnie jeszcze bardziej utwierdza w slusznosci pogladow na temat glosu decydujacego... i "ukladow" w klubie...


Rozumiem że to tylko marzenia, pogoń za iluzją, bo przykłady z życia pokazują coś innego... :roll: :cry: :roll:


niekoniecznie przyklady z zycia pokazuja cos innego..... wlasnie dlatego mam takie zdanie ze mialem mozliwosc takze cwiczenia w takim wlasnie klubie, gdzie wszystko bylo poukladane jak trzeba..... cwiczylo tam w jednym czasie wielu instruktorow o bardzo wysokim poziomie... ale..nie bylo jakos problemow z ustaleniem kto ma glos decydujacy.... mialem tez inne przyklady, ktore koncza sie wlasnie jakimis negatywnymi skutkami ktore wczesniej opisalem.. to doswiadczenia pokazuja jak i dlaczego wlasnie tak powinno byc... i nie jest to jakas mrzonka..tylko tak powinno byc... z powodow ktore wczesniej opisalem... (caly czas powtarzam "wczesniej opisalem" gdyz wszystko co w tej materi bylo do powiedzenia wraz z uzasadnieniem napiajem juz wczesniej..)...
przyklady z zycia ucza wlasnie jakich bledow i dlaczego nalezy unikac... a nie traktowac normalne funcjonowanie klubu jako iluzje... bo chyba sam przyznasz ze to co wczesniej opisales nie jest normalne... zycie przeciez sami kreujemy.. i jak tak bedziemy uwazac..to tak bedzie... a jakie reguly gry bedziemy bedziemy ustalac w klubie .. to takie bedziemy miec efekty...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu
Ladnie Przemek to ujales. :)
W Polsce jednak panuje mentalnosc "szlachcic na zagrodzie rowny wojewodzie".
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

Ladnie Przemek to ujales. :)
W Polsce jednak panuje mentalnosc "szlachcic na zagrodzie rowny wojewodzie".


Szczepuś ale... ale....do której wypowiedzi ta uwaga, bo mi jakoś do niczego nie pasuje,
A i mam pytanie, czy to prawda że w Kanadzie mówią: jak nie jesteś całkiem głąb idź do lasu drzewo rąb...

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy w PFA - marketing czy próba rozwiązania konfliktu

Szczepuś ale... ale....do której wypowiedzi ta uwaga, bo mi jakoś do niczego nie pasuje,
A i mam pytanie, czy to prawda że w Kanadzie mówią: jak nie jesteś całkiem głąb idź do lasu drzewo rąb...

tak to prawda, tak wlasnie mowia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024