Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tani miecz japoński


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
Marcin 954 sprzęt do treningu to jedno, nauczyciel to drugie. xx szuka tanio sprzętu.
Miałem te miecze w rękach ( iaido i kenjitsu praktykuje od 1992r.) i polecam je każdemu kto nie ma kasy a chce zacząc trening ze stalowym. Te o których mówię wykonywane są w Rudzie Śląskiej przez ludzi, którzy wykonują miecze z róznych epok wykorzystywane w wlakach turniejowych. Widziałem takie walki i nie może to być chłam bo nie wytrzymałyby tego a ludzie ulegali by wypadkom.

Pozdro

  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
Genaralnie Miecz za 1000zl rozni sie od miecza za 5000 tym ze w ten drugi ktos wlozyl 5 razy wiecej pracy i umiejetonosci. To mniej wiecej taka roznica jak w szkole pomiedzy 1 a 5.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
Graf nie chodzi o to jaki jest lepszy tylko o to gdzaie kupić tanio miecz do rozpoczęcia treningu.
Mnie nie trzeba przekonywać ja mam miecz od 1992 r zrobiony przez H. Bratkowskiego z Pszczyny i wiem co to klinga kuta. Cieszę się że jest teraz wybór i można przebierać ale nie przesadzajcie z tą gonitwą za jakością i ceną bo dla początkującego jest to mało istotne.
A można stracić kogoś jak pomyśli, że nie stać mnie to nie będę ćwiczył
Pozdro

  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
na poczatek w zupelnosci wystarczy zwykly tani miecz treningowy za 300zl
(nie ozdobny!)
cala moja sekcja ma takie i cwicza normalnie
a pozniej - jak kto moze
dobre miecz trningowy za 2000 wystarczy na wiele lat i nic lepszego nie trzeba

lepsze to tylko kewstia wlasnego pysznego ego :)
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
Ważne jest co sie tym mieczem chce robić, ćwiczyć kata czy praktykować tameshigiri. Jeżeli ktoś planuje cięcia to nie ryzykowałbym zdrowia, a możę i nawet życia używając "miecza" za 500 zł. Do kata miecz nie musi być ani hartowany, ani kuty, ale niech przynajmniej będzie wyważony.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
do ciecia to rzeczywiscie polecalbym cos lepszego

mialem miecze za 399 zl (bede mial znowu :) ) i nadaja sie raczej do zabawy w ciecie niz do zetelnego treningu

z drugiej strony, to niewielkim wydatkiem moza sie bobawic i zastanowic czy naprawde chce sie ciac dluzej
i wtedy jesli tak zbierac na solidny miecz

ostatnio mialem w reku hanweii ten tanszy...
zelastwo bylo wywazone gorzej niz te moje po 4 stowki...
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
No i doszliśmy do porozumienia :D
Pozdro

  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
hehe
zgodnosc i milosc :)
  • 0

budo_snake
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński

do ciecia to rzeczywiscie polecalbym cos lepszego

mialem miecze za 399 zl (bede mial znowu :) ) i nadaja sie raczej do zabawy w ciecie niz do zetelnego treningu

z drugiej strony, to niewielkim wydatkiem moza sie bobawic i zastanowic czy naprawde chce sie ciac dluzej
i wtedy jesli tak zbierac na solidny miecz

ostatnio mialem w reku hanweii ten tanszy...
zelastwo bylo wywazone gorzej niz te moje po 4 stowki...


hehe, najlepiej opluc konkurencje byle sprzedac swoje zelastwo :)
znam kilka osob ktore uzywaja Hanwei i jakos ne narzekaja na wywazenie.
  • 0

budo_gegan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński

do ciecia to rzeczywiscie polecalbym cos lepszego

mialem miecze za 399 zl (bede mial znowu :) ) i nadaja sie raczej do zabawy w ciecie niz do zetelnego treningu

z drugiej strony, to niewielkim wydatkiem moza sie bobawic i zastanowic czy naprawde chce sie ciac dluzej
i wtedy jesli tak zbierac na solidny miecz

ostatnio mialem w reku hanweii ten tanszy...
zelastwo bylo wywazone gorzej niz te moje po 4 stowki...


Może wciśniesz jakieś fotki tego "żelastwa" ?? (Byłbym wdzięczny) :)
  • 0

budo_budd
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
Witam

Interesuję mnie kupno miecza samurajskiego do cięć. Czy moglibyście podać adresy mieczników. Chodzi o miecz który jest piękny a jednocześnie użyteczny.

Pozdrawiam
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński

do ciecia to rzeczywiscie polecalbym cos lepszego

mialem miecze za 399 zl (bede mial znowu :) ) i nadaja sie raczej do zabawy w ciecie niz do zetelnego treningu

ostatnio mialem w reku hanweii ten tanszy...
zelastwo bylo wywazone gorzej niz te moje po 4 stowki...


hehe, najlepiej opluc konkurencje byle sprzedac swoje zelastwo :)
znam kilka osob ktore uzywaja Hanwei i jakos ne narzekaja na wywazenie.


może się na tym nie znają też znam osoby, które twierdzą ze miecze z Hiszpanii są dobrze wyważone a aluminiowa saya nie jest taka zła.

To do tego co pwiedzieł Smail odnośnie kupowania mieczy to ma rację, ja tłumaczę ludziom nieco inaczej - kup sobie dobry miecz, ale zanim to zrobić to sie zastanów czy aby na pewno chcesz kupić. jak na razie skutkuje w 100 % - chcą trenować to kupują, nie chca to nie kupują, ale faktem jest, że nikt nie kupuje tych tańszych ostrzy, jak u Smaila.
  • 0

budo_żukson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński

Mnie nie trzeba przekonywać ja mam miecz od 1992 r zrobiony przez H. Bratkowskiego z Pszczyny i wiem co to klinga kuta.


A dobry ten miecz zrobił???
  • 0

budo_dymion_n_s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
Po pierwsze witam wszystkich serdecznie jako że jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post na tym forum.

Pozwoliłem sobie odświeżyć wątek ponieważ mam pytanie na temat miecza właśnie - poruszane tu tematy traktują przede wszystkim o jakości i technice wyrobu mieczy, tych z dolnej i tych z górnej półki, najczęściej jednak CS i Hanweii, ponieważ cena ich jest jak na kieszeń przeciętnego Polaka raczej przystępna, ja natomiast chciałem spytać o takie coś ---> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] podobno ich miecze kute są ręcznie, chciałbym poznać Wasza opinię na temat - czy warto kupić taką katanę ?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński

podobno ich miecze kute są ręcznie, chciałbym poznać Wasza opinię na temat


Odpowiem Ci na to pytanie tak:

A czy uważasz że miecze kute ręcznie wrzucane są do katalogów, takich samych (wręcz identycznych) mieczy ??

Powiem Ci dodatkowo że jak coś jest kute ręcznie to nie możesz mieć 100% pewności że wyjdzie "tak a tak" więc na pewno nie możesz wykuć ręcznie np. 200 modeli "Fierce dragon" ;)

Jeżeli chcesz kupić miecz to polecam przeszukanie stron naszych rodzimych mieczników. Jakość jest moim zdaniem o niebo lepsza a i pewniejsza jest broń a ceny wcale nie muszą być o wiele większe
  • 0

budo_dymion_n_s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
Yagyu ---> zwróć uwagę że nie jest to typowy sklep internetowy typu - kup (i tu opcja do wyboru - 1, 2, 3... sztuki), poza tym mogą to być tylko trzy lub cztery rodzaje samego ostrza z różnym tylko wykończeniem (tsuba, kolory sayi, tsuka z różnymi kolorami oplotów, itp.), dodam jeszcze, że czytałem (już dokładnie nie pamiętam gdzie) iż każdy z ich mieczy jest odrobinę inny, czyli innymi słowy nie ma dwóch takich samych a to właśnie przez ręczne ich wykuwanie. Nie wygląda mi to na masową produkcję.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
Szczerze mówiąc to nie mam powodu żeby się z Tobą w którejkolwiek kwestii nie zgodzić. Nie widziałem żadnego z tych mieczy na własne oczy, więc mogę tylko gdybać co do poziomu ich jakości.

Na zdjęciach wyglądają jak na tą cenę przyzwoicie, więc możliwe że jest to dobry wybór.

Ale na Twoim miejscu poszukałbym opinii gdzieś na temat wyważenia i wtrzymałości. Bo to pierwsze jest właśnie tym aspektem miecza który w treningu jest naistotniejszy ;)

W zasadzie sam fakt że dają gwarancje mógłby już potwierdzać że są to dobre produkty, ale różnie z tą gwarancją bywa :/ Nie zawsze łatwo jest dochodzić roszczeń na podstawie takiego internetowego zakupu (choć akurat w kwestie prawne takich aukcji się jeszcze nie zagłębiałem :/)

Niestety zbyt mało zdjęć hamonu i nakago... Ale w porównaniu do innych wyrobów z allegro należy im się wyróżnienie...

Tyle że za tą cenę można się pokusić albo o polski miecz z prawdziwego zdarzenia, albo o iaito z tozando....
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To co nazywają naginatą wcale nią nie jest ;)

No i trochę się naoglądałem tego hamonu (a dokładniej znalazłem kilka zdjęć kissaki) no i muszę powiedzieć że całkowicie mi to nie wygląda na hartowany naturalny efekt. Hamon ze szlifierki.... co prawda jak na ten poziom to i tak się postarali ;)
  • 0

budo_dymion_n_s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński

(...) Hamon ze szlifierki....


O tym nie pomyślałem, no cóż tak czy inaczej będę miał okazję przyjrzeć się temu bliżej ponieważ znajomy zamówił...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani miecz japoński
Witam ;)
Widze, ze temat skierował się w kierunku mieczy które oferuję.
Nie będę się reklamował ani krytykował konkurencji tylko napiszę parę rzeczy aby "wyjaśnić" trochę na jakiej zasadzie sprzedaje miecze.

90% moich zamówień to miecze kute na zamówienie o ustalonym rozmiarze. Katalog pełni jedynie funkcję informującą klienta o możliwych wykończeniach (saya, tsuba, kissaki itd.)
Ceny katalogowe są to ceny za najtańszy wariant każdego miecza: tzn. klinga kuta z jednego kawałka stali, hartowana całościowo, hamon szlifowany HolyStonem. Cena może nie jest najtańsza, ale niestety za wszystko trzeba płacić (jak chociażby oryginalna skóra raya pod ito)
Generalnie 80% mojej sprzedazy to miecze robione na zamówienie a te seryjne (czyli miecze "katalogowe") zazwyczaj wystawiam na allegro i sprzedaje je ze stratą. Jezeli wiec ktos chce kupic miecz tanio (granice 700zł-800zl za ten najtanszy wariant) to zapraszam na swoje aukcje, uzytkownik z allegro to longquan. Niestety tutaj miecze zazwyczaj są krótkie bo kute w większości pod wzrost Chińczyków.
Druga sprawa to jakość klingi. Miecze najtańsze to te hartowane całościowo (jak już pisałem wczesniej). Posiadam jednak w ofercie wiele typów kling. Począwszy od tych skuwanych z jednego kawałka stali, aż po skuwane z przełożeniami lub też stal Sanmai. To samo tyczy się hamonu. Jeżeli ktoś chce mieć hamon uzyskany w procesie hartowania selektywnego to nie jest to najmniejszym problemem. Niestety adekwatnie zwiększa się wtedy cena.
Na mojej stronie internetowej jest kontakt - w razie pytań proszę śmiało pytać.
Jeżeli ktoś mieszka w okolicach Warszawy to nie ma problemu, żeby miecz obejrzeć osobiscie przed zakupem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024