Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najskuteczniejsza broń biała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
E tam, zwykły masarski tasak. Króciutki, poręczny, leciutki, wyważony. Siekiera wysiada i noże też. Może być jeszcze tłuczek do mięsa - też broń poważna. Oczywiście mówimy tu o obronie w domu, a nie na ulicy. Wymienione przeze mnie przedmioty są zwykle pod ręką (wiadomo, gdzie się znajdują) i naprawdę trudno o lepszą broń w domu...
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Gratuluję poczucia humoru, Żelazny Wilku. A tak na marginesie, to długie noże znajdziesz w każdej kuchni.

Pytanie pozostaje to samo - jakiej broni użyć przeciwko dwum zbirom, którzy wtargnęli do domu nad ranem uzbrojeni w noże lub bejsbole?

Polecam Waszej uwadze te włócznie zulusów na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , krótkie i chyba łatwo to opanować.
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Broń biała, bronią białą, a ja i tak uważam że najskuteczniejsza do obrony w domu jest śrutówka powtarzalna. Wyobraźcie sobie postrzał loftkami z bliskiej odległości. Dziewięć dziur po 8mm kulkach każda o energii 300J(mały nabój pistoletowy) :twisted: i nawet celować specjalnie nie trzeba. A z broni białych hmmmmm.... gazrurka ale po tuningu
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

Ja sobie to doskonale wyobrażam. Mało tego właśnie kobiety w akcie obrony dzieci mogą dokonać poważnego spustoszenia na ciele faceta, zwłaszcza dysponując kawałekiem solidnej stali.


kolezance mojej matki wlamali sie do domu - z dzieciakami zwiala pod lozko i tam dygoczac siedzialy przez godzine poki zlodzieje sobie nie poszli..
choc rzeczywiscie jak pisalem w innym poscie - znam akcje z Vancouver w Kanadzie gdzie napadnieta kobieta z dzieckiem walila tak dlugo torebka w leb niedzwiedzia az ten uciekl..
ale dla rownowagi - taka sama sytuacja - to samo miejsce - tylko ze z puma (kuguarem jak kto woli..) w roli glownej.. tam skonczylo sie na tym ze puma olala dziecko - i przegryzla szyje atakujacej matce i wciagnela ja do lasu w celu spozycia kolacji..
i na nic tu bylo bohaterstwo, adrenalina itd - tak samo zaatakowany zlodziej jesli nie zostanie zaskoczony i obalony - pokona kobiete..

To nie był akt szału tylko sposób zwrócenia uwagi na siebie. Gdyby istotnie był to faktyczny szał podparty adrenaliną to byś tego nie napisał. Całkiem sporo jest przypadków zabójstw facetów przez kobiety i mało tego liczba otworów w ciele denata jest z reguły trudna do ustalenia.


na szczescie nie mam blizny na szyi - ale tylko dlatego ze mialem kurtke i to po niej poszlo ciecie - a i pewnie tez dla tego ze zadzialaly odruchy z treningu - poleciala odrazu kontra i skonczylo sie K.O. tak ze nie miala okazji powtorzyc ciecia.. (nie - nie jestem z tego dumny ale dzieki temu mam cala szyje i teraz tu pisze do was..)
moj znajomy mial podobna sytuacje - natomiast on sprzedal narzeczonej po prostu prostego kopa jak sie rzucila na niego z nozem - dlugi jest to i zasieg mial porzadny - tak ze laska nie doszla na odleglosc ciecia :wink:
koniec koncow - u mnie skonczylo sie na paru kroplach krwi - u niego na niczym.. noz i atak byl jak najbardziej realne.. jak sie pozniej okazalo obie panie byly leczone juz wczesniej.. 8O
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

nie zostanie zaskoczony i obalony - pokona kobiete..



Człowieku pojęcia nie masz o czym piszesz. Kobieta + nóż jest tak samo niebezpieczna jak facet + nóż a kto wie czy nie bardziej przez fakt, że się wiele po niej nie spodziewamy.
Ustaw się na sparing nożem z dziewczynami które się tym zajmują, serdecznie polecam.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Z tymi dziewczynami z nozem to ciezka sprawa jest :? Na sparringach to ja jednak wole facetow.

A z tym wyborem broni to ciezka sprawa jest troche - latwiej chyba kogos niechcacy odeslac do piachu tasakiem / maczeta / mlotkiem czy innym cholerstwem niz za pomoca gnata. No bo co - teraz np. zima jest, ludzie kurtki, swetry i inne szaliki nosza - i albo mocne pchniecia sztyletem czy jakims szpikulcem na korpus, albo napierymcumcym po lbie tluczkiem, mlotkiem czy inna pala. A to sa "techniki" ktore sie ciezko "stopniuja".

Jak przyjdzie wiosna bedzie troche lepiej ;-)
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Jako,że temat uważam za lekko odrealniony,to popuściwszy wodze fantazji przedstawię swoją propozycję : piła spalinowa 8)
Taka jak choćby w filmie ''Martwe zło'',"Człowiek z blizną'',czy w grze ''Doom''.

Choć trzeba sprawiedliwie oddać,że Bruce Willis w "Pulp Fiction"' wolał katanę :wink:
A i dla kobiet to raczej nieporęczne...

Pozdrawiam
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
najlepsza jest ta bron o ktorej przeciwnik niewie ze masz
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

Człowieku pojęcia nie masz o czym piszesz. Kobieta + nóż jest tak samo niebezpieczna jak facet + nóż a kto wie czy nie bardziej przez fakt, że się wiele po niej nie spodziewamy. Ustaw się na sparing nożem z dziewczynami które się tym zajmują, serdecznie polecam.


* trening na sali to nie ulica
* zlodziej dziala z zaskoczenia i ma za soba efekt psychologiczny napadu
* chce zobaczyc jak kobieta w srednim wieku, obudzona w srodku nocy halasem na dole w salonie poleci po noz do kuchni a potem bedzie z nim gonila po domu za zlodziejem w celu zadzgania go.. a nawet jesli dojdzie do sytuacji 1-na-1 to chce ja zobaczyc jak w kapciach i pidzamie, bez wczesniejszego treningu SW itd bedzie sie skutecznie obchodzic nozem majac w glowie strach i obraz tego co sie stanie jesli go dzgnie tym nozem i zabije..

* a co do ustawienia sie z dziewczyna sparrujaca na noze - ile kobiet trenuje cos takiego? bo ja osobiscie nie znam zadnej choc wiele moich znajomych cwiczy SW.. a jesli juz cwicza SW to i tak w walce z facetem jeszcze nie widzialem takiej ktora by wygrala.. nie ta masa - nie ta sila - nie te te warunki fizyczne..

** reasumujac - bez efektu zaskoczenia i przewagi w postaci broni (najlepiej palnej) nie daje kobiecie wiekszych szans..

a wracajac do tematu - jesli juz mam dac jej bron biala w celu obrony - to wybieram tasak..
  • 0

budo_piotr żbikowski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Tak :) Najlepiej tzw. tasak karczownik Fiskarsa :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

chce zobaczyc jak kobieta w srednim wieku, obudzona w srodku nocy halasem na dole w salonie poleci po noz do kuchni


Już ja widzę jak facet się zachowa w tej sytuacji, zapyta o co chodzi i przewali się na drugi bok. Bez przesady nie widzę zwiazku z płacią.

** reasumujac - bez efektu zaskoczenia i przewagi w postaci broni (najlepiej palnej) nie daje kobiecie wiekszych szans..


No to sorry, ale wykorzystanie broni palnce w walce w krótkim dystansie jest co najmniej tak samo trudne jak i noża.

Zgadzam się natomiast ze stwierdzeniem, że sala to nie ulica. Absolutna prawda, ale i prawdą jest to że świadomość uszkodzenia ciała jest równie mocna tak w przypadku facetów jak i kobiet.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
O jakiej broni piszesz Jarek? Wzór strzelaniny na krótkim dystansie to :3x3 czyli 3metry 3strzały 3 sekundy. Broń krótka jest stworzona do walki na krótkim dystansie a nie strzelan snajperskich. Pozdrowienia.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
O ile pamiętam to analiza robiona przez amerykańską policję wskazała, że nawet wykształcony strzelec nie jest w stanie przeciwstawić się nożowi jeżeli dystans między atakującym nożownikiem a strzelcem jest krótszy niż 8 m.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
stary to jak się to ma do żołnierzy izraelskich , którzy osiągają czas od wyjęcia broni z kabury do strzału maję 0,8 sek. :? A jeszcze jedno czy strzelec ma broń w kaburze czy przygotowaną do strzału. Weź pod uwagę siłę obalania pocisku , no i naprzykład wymiecienie gościa loftkami ze strzelmy ( automat śrutowy) w korytarzu. Szkoda że nie możemy się spotkać. Ty nóż ja flinta na farbę typu pintbal 8) Wiadomo, że jak dystans będzie 1,5 m a właściciel broni ma broń schowaną a napastnik nóż w ręku to ten pierwszy leży. Pozdrawiam.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

O ile pamiętam to analiza robiona przez amerykańską policję wskazała, że nawet wykształcony strzelec nie jest w stanie przeciwstawić się nożowi jeżeli dystans między atakującym nożownikiem a strzelcem jest krótszy niż 8 m.

Tak były takie badania, ale mówiły one o sytuacji, w której najpierw musisz wyciągnąć broń odbezpieczyć ją (i w tym momencie właśnie dostałeś kosę) wycelować i strzelić.
W sytuacji, w której masz gotową broń do strzału nożownikowi nie dawałbym za dużych szans.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Jerz !! Jestem z Tobą- Hakas
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
No to musicie wziąć kilka aspektów po uwagę wracając do podstaw tej dyskusji. Mój spór z Dzejem był o to czy czyni różnicę płeć w takim przypadku. Jeżeli ktoś ma odbezpieczony pistolet skierowany w kierunku celu a przeciwnik nóż pewnie faktycznie żadna siła nie jest w stanie zmienić przeznaczenia, a już na pewno nie nóż.
Mam nieodparte wrażenie, że wyraliście moje sformułowanie z ogólnego kontekstu dyskusji puściliście ją w innym kierunku, co oczywiście oczekiwane nie było.

Nie wchodząc w szczegóły wciąż uważam, że nóż jest bardzo niebezpiecznym narzędziem, zwłaszcza w rękach wykwalifikowanego użytkownika i wciąż jestem gotów podpierać tezę że nóż w kieszenie i pistolet kaburze w dystansie 3 metrów może się skończyć korzystniej dla noża.

Jest jeszcze coś, nóż może posiadać każdy natomiast pistolet jest mimo wszyskto bardzo limitowanym narzędziem. Nadto, fachowców od noża pośród "normalnych" ludzie też znajdzie się więcej niż specjalistów od strzału w ciągu 1 sekundy. Wnioski nasuwają się dość jednoznaczne.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
wniosek jest prosty - jesli kobieta ma w reku pistolet a ma w reku noz - to obstawiam krate piwa ze predzej rozwali goscia z pistoletu niz go pociacha nozem..
nie dyskutujemy tu tez o tym ze w razie rabunku domu wlasciciel bedzie odstawial Johna Wayne'a i nosil pistolet w kaburze - po prostu bedzie mial bron wyciagnieta i gotowa do uzycia..

natomiast zboczylismy z tematu - chodzilo o to co dac kobiecie z broni bialej zeby mogla sie skutecznie obronic.. ja jestem zwolennikiem palki/tasaka niz noza
nozem trzeba umiec sie poslugiwac - palka czy tasakiem wystarczy sie zamachnac - co kobieta umie jak kazdy - nawet w sytuacji wybitnie stresogennej :)
a wypad szermierczy z pchnieciem nozem to jakos mi nie pasuje do roztrzesionej baby w papilotach..
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Blacha - moja każda wypowiedź o używaniu jakiejkolwiek broni dotyczy osoby, która umie się nią posłużyć, taki "zestaw" bym wybrał mając opanowane techniki jego użycia, jasne że jest to trudne. Jako kiepski technicznie np. w użyciu teleskopa, noszę jednego batona, a i to nieczęsto, gdybym trenował filipińskie "pałkarstwo", pewnie nosiłbym dwa... Każdą bronią białą można machać jak cepem i liczyć, że w końcu się klienta dobrze trafi i że on nie zrobi tego pierwszy, a można zminimalizować to ryzyko własnym wyszkoleniem. To tak dla uściślenia poprzedniej mojej wypowiedzi.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
dzey posparuj sobie z dziewczynami na atrapy. wierz mi że każda w miare sprawna dziewczyna nauczy sie w tydzień jak zmasakrować nożem dowolnego nieuzbrojonego samca (no dobra, może wyłączając wysokiej klasy spejcalistó od ma).

pałki musiałaby sie dłuuuugo uczyć. machanie kijem wcale nie jest takie proste wbrew pozorom.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024