Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najskuteczniejsza broń biała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
ehh.. a wy ciagle "posparuj sie" - SALA TO NIE ULICA !!!!
wyobraz sobie ze jest cos takiego jak efekt psychologiczny napadu jak i efekt zaskoczenia..
i kobieta w takich sytuacjach zachowuje sie jednak duzo gorzej niz facet i cale nauki walki na noze, miecze, MMA i inne badziewia ida sie walic jak laska stoi sparalizowana strachem.. i tyle
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
No Kolo nie chciał byś sie nadziac na "SPARALIŻOWANĄ STRACHEM" którąś z moich koleżanek , smutno cie widzę :) Pozdrawiam.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
A ja popieram dzeya :)

Kobiety,które ukończyły kurs samobrony,na ćwiczeniach z instruktorem wykonywały wszelkie techniki poprawnie itp, podczas napadu były niezdolne do podjęcia obrony.
Napad był zaaranżowany przez organizatorów kursu,tyle że w roli napastnika nie występował instruktor,ale menel,któremu zapłacono.
Wynika z tego,że wiedzieć jakie techniki zastosować,a wprowadzić je w życie to dwie różne kwestie.


Pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Ja za to mam wrazenie (glownie Jarek i dzey), ze piszecie "obok siebie".

Psychika to jedna rzecz, ale ja teksty o kobiecie z nozem odebralem w ten sposob, ze jesli kobita ma noz i jest zdecydowana, to jest nie mniej niebezpieczna od faceta. Bo glowna role odgrywa noz, a nie pietnascie lat nauki poslugiwania sie nim.

Czego dowodza liczne przypadki "obrony przed przemoca w rodzinie" zakonczone ostatecznym sukcesem - serio ktos mysli, ze kobiety, ktore zabily przesladujacych je mezow nozem, cwiczyly wczesniej szermierke?

I to chyba wszystko, o co w tym chodzilo.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

No Kolo nie chciał byś sie nadziac na "SPARALIŻOWANĄ STRACHEM" którąś z moich koleżanek , smutno cie widzę :) Pozdrawiam.


zapraszam.. oferty sparringow na priva prosze :)
i nie "kolo" bo jeszcze z toba wodki nie pilem.. :lol:

A ja popieram dzeya


thx :)

Wynika z tego,że wiedzieć jakie techniki zastosować,a wprowadzić je w życie to dwie różne kwestie.


ja np podczas szarpaniny na jednej imprezie klucz chcialem odwrotnie zakladac mimo ze na treningach nie mam z tym problemow :lol:
i tak jak pisalem "sir" w ktoryms poscie - jemu krzyzowy zaczal wychodzic dopiero w 4 czy 5 bojce - choc na sali wychodzil zawsze..

jesli kobita ma noz i jest zdecydowana, to jest nie mniej niebezpieczna od faceta


true.. ale facet ma wiecej sily i wiekszy zasieg ramion - a nawet jesli nie trafi nozem a poprawi druga reka to jest po walce.. a kobieta moze co najwyzej podrapac pazurkami :P

Czego dowodza liczne przypadki "obrony przed przemoca w rodzinie" zakonczone ostatecznym sukcesem - serio ktos mysli, ze kobiety, ktore zabily przesladujacych je mezow nozem, cwiczyly wczesniej szermierke?


99% policjantow z LA zostalo "zadzganych" podczas rutynowego przeszukania podczas testow.. i koles ktory dzgal wcale nie byl wyszkolonym zabojca - po prostu wykorzystywal efekt zaskoczenia.. i jesli gliniarz nie mogl sie obronic - to co dopiero sfrustowany maz z brzuszkiem od piwa..? :lol:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
no,
a wracajac do najskuteczniejszej broni bialej.
to dla mnie wszelkiego rodzaju zakrzywione zabawki.
a naginata jest sliczna;) sama chodzi w reku.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

jesli kobita ma noz i jest zdecydowana, to jest nie mniej niebezpieczna od faceta

true.. ale facet ma wiecej sily i wiekszy zasieg ramion - a nawet jesli nie trafi nozem a poprawi druga reka to jest po walce.. a kobieta moze co najwyzej podrapac pazurkami :P


Christ... - polski to nie jest jezyk, ktorym ja sie na codzien posluguje, ale wydaje mi sie, ze sie dosc jasno wyrazilem ;)

Nie chodzi o to, ze facet bedzie lepszy w jakiejs wyimaginowanej walce na noze, tylko o to, ze jak kobita ma noz, to jest tak samo niebezpieczna, jak facet z nozem. Bo noz nie rozroznia plci.

A jak ma noz, to nie musi uzywac pazurkow - dzey, jak Ty jestes z Wawy, to sie moze z Adamem umow, pewnie nie bedzie mial nic przeciwko temu, zeby Ci dac sprobowac swojej kobiecie zabrac atrape ;)

I temat sie powinien wyczerpac.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
rzekoma słabość kobiecej psychiki, szczególnie w sytuacjach ekstremalnych, to jest mit który wziął sie z wzroców wychowania dziewcząt, za które niekiedy kobieta rzeczywiście musi pokutować w sytuacji stresowej. kobiety wychowuje sie na bezbronne stworzonka którymi wcale nie są.
ale z wychowaniem da sie w tej kwestii walczyć.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

A jak ma noz, to nie musi uzywac pazurkow - dzey, jak Ty jestes z Wawy, to sie moze z Adamem umow, pewnie nie bedzie mial nic przeciwko temu, zeby Ci dac sprobowac swojej kobiecie zabrac atrape ;)


tylko niech sie snieg zmieni w bloto, a bloto w zielona trawke :wink: bo nie mamy sali zadnej
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

tylko niech sie snieg zmieni w bloto, a bloto w zielona trawke :wink: bo nie mamy sali zadnej


ok :)
ale za wszelakie uszczerbki na zdrowiu pozniej nie odpowiadam :wink:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
spoko .. ale jak jej dasz piacha w pysk, to ja jej z miejsca wkladam do reki 6 1/2" nighthawka 8)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Znowu ktos powie, że świr jestem... :) ale... Było pytanie o skuteczną broń białą do użycia w domu w celu obrony. Cóż... może króciutka szpada? Może być nawet ułamany sportowy floret (sprawdzałem, można przebić kogoś jak prosię...). Poza tym w Castoramie widziałem takie króciutkie ogrodowe kosy o długości od 30 do 50 cm., gdyby taką osadzić na sztorc na 20 - 30 cm trzonku... :twisted: Doskonałe do pchnięć i ewentualnych cięć :D
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

spoko .. ale jak jej dasz piacha w pysk, to ja jej z miejsca wkladam do reki 6 1/2" nighthawka 8)


hehe.. to niech zalozy ochraniacz :P
a tak przy okazji - byl topic o wynajeciu sali i zorganizowaniu regularnych sparringow.. cos sie w koncu wyjasnilo.....?
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
eeee tam...
Że niby baba, jak działa w stresie, to gorsza od faceta jest?
Bzdura...
Moja panna, jak jej dresik podpieprzył komórkę w autobusie, to wysiadła za nim, kazała oddać co zabrał. Oddał, przeprosił i poszedł...
Ja też się jej boję :)

A tak na serio: z letalnych zabawek, to kukri, albo tasak nie za duży. Z nie letalnych (są takie?), to jo. Jo rządzi i wymiata :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
moja kolezanka pare lat temu jak zrobila podobny numer (w Sierpcu) - to koles strzelil jej prostego i sobie poszedl.. dobre pare minut sie zbierala z ziemi..
moze u nas w W-wie mamy kulturalnych dresow? :) :) :)
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Kilka lat temu w autobusie moja pani dała po mordzie ćwokowi, króry ją klepnął po pupci. Dostał i nie oddał. Ale ja :evil: cały czas patrzyłem mu w oczy zza głowy mojej połowicy. Zaraz wysiadł, wtedy powiedziała mi co zrobił. A z oczu mu wyzierało, że gdyby nie ja to "odparł" by atak kobiety. Nie ma co liczyć na kulture.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

a tak przy okazji - byl topic o wynajeciu sali i zorganizowaniu regularnych sparringow.. cos sie w koncu wyjasnilo.....?


nic :cry:
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

moja kolezanka pare lat temu jak zrobila podobny numer (w Sierpcu) - to koles strzelil jej prostego i sobie poszedl.. dobre pare minut sie zbierala z ziemi..
moze u nas w W-wie mamy kulturalnych dresow? :) :) :)


Chizas...
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała
Też widziałem kilka razy jak laska kozaczyła na ulicy do łobuza i potem miała nos z drugiej strony. Każdy złodziej, chuligan, nie mówiąc już o pseudo- i rel-gangsterach nie będzie miał oporów przed uderzeniem kobiety, bez względu na jej wiek. Jeśli będzie sama, rzecz jasna. Zabicie kuchenniakiem męża-pijaka-oprawcy w odruchu rozpaczliwej desperacji i obrony siebie i dzieci, to nie to samo, co sytuacja "uliczna". Niestety, kobiety częściej przegrywają, a "letalna" broń może równie letalnie obrócić się przeciw nim samym. Nic nie zastąpi rycerskiego mężczyzny u boku.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsza broń biała

Nic nie zastąpi rycerskiego mężczyzny u boku.


Pitbull bez kaganca. Bedzie nawet lepszy niz facet 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024