Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zostać instruktorem kicka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Zostać instruktorem kicka?
Cześć.
Właśnie robię ogólny kurs instruktora sportu. Moja główną dyscypliną jest karatye, ale się zastanawiak czy by nie zrobić specjalistycznego kursu równierz z kicka. Wieci jak to jest, czy trzeba mieć jakies stopnie szkoleniowe w kicku żeby być instruktorem tego sportu? Jak to jest, bo wiem że jest sporo klubów gdzie trenerzy wczesniej ćwiczyli czy to karate, czy taekwondo lub kung fu i prowadzą od jakiegos czasu równierz kicka.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
musisz zaliczyć wszystkie stopnie techniczne, czyli mieć 5kyu. KB się różni od karate. Jest inna technika. Jak i rąk i nóg. Ja jak przyszełem na KB to umiałem umiem karate a wsadzili mnie do grupy początkującej. Pokałem im stopnie z karate kyokushin ale ich to nie obchodziło.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
tak, wiem że się różni technika, głównie rąk, ale może jest możliwość zdać od razu na 5 kyu?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
1. A mając kurs instruktora sportu, np. dyscyplina karate, to czy daje to równiez uprawnienia do prowadzenia samoobrony? Czy są to dwa różne kursy?
2. Czy mając uprawnienia do prowadzenia samoobrony, można prowadzić również samoobronę dla kobiet, samoobronę dla businessmanów, czy są potrzebne jakieś inne kursy?
3. Czy prowadząc samoobronę, można używac nazw takich jak:
- combat
- streetfighting
- streetboksing
- vale tudo
- Bjj
- Krav maga
- JKD
- i tym podobne, chodzi mi o to które nazwy są zastrzeżone, lub wymagają dodatkowych uprawnień (bjj, krav maga, Jkd - prawda?)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?

tak, wiem że się różni technika, głównie rąk, ale może jest możliwość zdać od razu na 5 kyu?


To nawet nie chodzi o różnice techniki, w kick-boxingu nie ma boli zakładasz rękawice i na sparingu uderzenia są na twarz, a oprucz tego technika nożna też sie różni i to bardzo. Jest możliwość zdania na 5kyu co pół roku są egzamini, na 6kyu już są sparingi. Przychodzisz na egzamin i zdajesz możesz nawet na 1dan jak dasz radę.
  • 0

budo_100ko
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
Hej koles niezly jestes.Chcesz zostac instruktorem kicka,bedac starym karateka.Zaluzmy ze nim zostales i co dalej. Nie wystarczy ogladac walki bokserskie w tv, machanie witkami rowniez sie skonczylo.Przestrzegam wszystkich przed takimi instruktorami.
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
Jasne ze powinniens posiadacze stopien w KB.. bo nawet bylo by to nielogiczne jak zawodnik z karate zostaje instruktorem w KB , moze i sa poobne techniki nozne ale sa jeszcze rece i karatecy nie potrafia boksowac... i nie nauczysz swoich przyszlych wychowankow jak prawidlowo walczyc w KB
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
Ja karate trenowałem ponad 4 lata, oczywiście już od dawna karate nie trenuje ale teraz stwierdza kurde jakie te techniki boxingu są zabójczo dobre i cholernie skuteczne.
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
takiego instruktora kicku kazdemu bym odradzil. Chocby dlatego, ze nie da rady robic naraz kicka i karate - techniki rak to zupelnie cos innego.

Co do uzywania tylu nazw - dorzuc sobie jeszcze sztacheta-do i kujawiakjitsu :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
Ehhhh
nie do końca mi o to chodzi żeby od razu prowadzić takie treningi, nie martwcie się.
A co do boksowanie to wiem, rozumiem :) Ćwiczyłem troszke i kicka :) Raczej o przyszłości kiedyś tam myslę :)
  • 0

budo_etiopczyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
Aloha
Może spróbuj się dowiedzieć u źródła [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Z tego co pamietam trzeba mieć 3 stopień uczniowski w PZKB, kurs odbywa się w sierpniu.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
No KB i karate to jakby nie patrzył dwie różne bajki. Jak z karate przyszedłem na MT to trener sie za łeb łapał jak zobaczył jak udeżam proste :) troche czasu to zajęło zanim całkowicie przestawiłem się z karate na Muay Thai ale nie załuje ani troche. Teraz nie umiał bym nawet poruszać się poprawnie w jakiej kolwiek z pozycji karate a o kata to nie wspomne nawet :) wg mnie nie jest możliwe żeby być dobrym i w jednym i drugim, trza wybrać MT/KB albo karate :wink: .
  • 0

budo_colar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
Nie cwiczylem jednoczesnie dwuch sztuk walk ale przestawialem sie z jednej na druga i wydaje mi sie ze ciezko Ci bedzie bardzo dobrze opanowac dwa style.

pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
hmmm, nie trenuję karate sportowego, zawsze były w nim elementy kicka. Rękoma pracuję boksersko, jedynie barków nei podnoszę ale to nei problem. Do walki w rękawicahc trzeba to robić, normalne,i jak spruję z kumplami w takich formułach to oczywiście tak robię.
Jest wiele przykładów klubów gdzie są obie rzeczy nauczane przez jednego trenera i zawodnicy tych klubów odnoszą jakieś sukcesy.
Ja zanim to zrobie napewno pochodze troszke na zajęcia u znajomego boksera.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?
Przykładem jest chociażby KSW Szczecinek, gdzie zawodnicy uczeni przez Krzyśka Pajewskiego odnoszą sukcesy w taekwondo WTF, PUT i kick-boxingu. Nie da się ukryć, że o ile druga i trzecia dycyplina są do siebie podobne, to pierwsza to takie coś "ni cholery do konia nie podobne" ;)

Daleko nie szukając - mam w klubie człowieka, który ma 1 dan w taekwondo, 1 stopień w kicku i jest instruktorem kickboxingu. Warto też pamiętać o tym, że bycie instruktorem w dwóch stylach a zawodnikiem w dwóch stylach to nie do końca to samo...

Gizmo
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zostać instruktorem kicka?

hmmm, nie trenuję karate sportowego, zawsze były w nim elementy kicka. Rękoma pracuję boksersko, jedynie barków nei podnoszę ale to nei problem. Do walki w rękawicahc trzeba to robić, normalne,i jak spruję z kumplami w takich formułach to oczywiście tak robię.
Jest wiele przykładów klubów gdzie są obie rzeczy nauczane przez jednego trenera i zawodnicy tych klubów odnoszą jakieś sukcesy.
Ja zanim to zrobie napewno pochodze troszke na zajęcia u znajomego boksera.


Nie gdybaj tylko zdaj na 5kyu, czy to tak tródno ci wytłumaczyć,??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024