Skocz do zawartości


Zdjęcie

porównanie - talonit; s30V; 3V


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porównanie - talonit; s30V; 3V
nie napisalem ze mnie ktos zjebal tylko ze sie glupio poczulem, bo moj noz jest napewno gorzej hartowany bo nie przez samego bosa. debilizm w kratke jak sto dwa.
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: porównanie - talonit; s30V; 3V
eeee z tego co pamiętam to chyba Seiken testował kiedyś Bucka i Stridera AR z ats-34 i wyszło, ze AR trzymał ostrze o 30% lepiej (chyba bo dawno temu to czytałem). Pamiętam jeszcze coś o cięciu drutu miedzianego... czyli jednak jakaś różnica jest. A to ze striderowego faq:


Who heat treats the Strider knives?
Paul Bos performs a UNIQUE to Strider heat treat on all Strider Knives.
The hardness for S30V is 59.5/60RC


I chyba w słówku unique tkwi cała tajemnica. Już zostawmy kwestię, czy Bos hartuje osobiście, czy nie :roll:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porównanie - talonit; s30V; 3V
guldan wyluzuj, to nie wyscig zbrojen... Masz sygnaturke bosa, to mozesz byc pewien, ze Twoj noz przeszedl hartowanie na bardzo wosokim poziomie, czy to przez Bosa czy przez jego "czeladnikow", czy to naprawde tak istotne ?

moim zdaniem nie.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porównanie - talonit; s30V; 3V
no zesz rymcum ryc (ciulkwens nie bylo sensowniejszego zamiennika bluzgow ?)
przeciez nie wypuszcza na rynek noza trzy razy tanszego o takich samych parametrach jak strider i do tego przez nich formowanego ! caly czar by prysl !
Bos pewnie nie hartowal nic od wielu lat, tym komputer steruje, tylko wsad trzeba pierdyknac ! technologie to oni juz maja opracowana na tip top i moga "sterowac" wlasciwosciami ostrza
normalne stridery dluzej trzymaja ostrze... bo tak to zaplanowano i tak ma byc !

to tak ja w kartach graficznych, masz dwa modele prawie identyczne, roznia sie cena i iloscia WYLACZONYCH bajerow ew. taktowaniem
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: porównanie - talonit; s30V; 3V

nie napisalem ze mnie ktos zjebal tylko ze sie glupio poczulem, bo moj noz jest napewno gorzej hartowany bo nie przez samego bosa. debilizm w kratke jak sto dwa.


Zrozum jedna rzecz: to ze stal byla zahartowana w firmie bosa, ale nie przez niego samego nie znaczy ze jest zahartowana gorzej.
To jego marka i jego jakosc, niezaleznie od tego czy on to pakuje do pieca i wciska klawisze czy jego pracownik.

Jego jest technologia i to jest wazne.

Thorneb, ale czy buck uzywa dokladnie tej samej stali co strider??
Bo ats i ats moga sie IMO roznic
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porównanie - talonit; s30V; 3V
kamil: mi tego nie musisz tlumaczyc, mi to wsiu ryba kto go hartowal w obrebie jednego zakladu. chodzi mi o to ze sa jeszcze pewnie osoby ktore wierza ze pan bos sam hartuje np stridery i dlatego sa lepsze od innych (tudziez rozne customy i inne).
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: porównanie - talonit; s30V; 3V

Thorneb, ale czy buck uzywa dokladnie tej samej stali co strider??
Bo ats i ats moga sie IMO roznic


Nie mam pojęcia. Trzeba będzie chyba poczekać na powrót Pitera. Może on będzie coś wiedział w tym temacie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024